Şimdi Ara

İlana koydugum arabayı arayan soran yok (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
2.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam ne olursa olsun aracı ilana verirken veya telefonda dürüst olun. Ben kmsi oynanmış araba sattım aldığımda bilmiyordum sonradan öğrendim sattığım kişi bilerek aldı telefonda izah ettim fiyat da uygundu.. Her araba satılır yeter ki dürüst olun müşteri geldiği zaman başka bir şeyle karşılaşmasın.
  • Satıldıysa sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliriza81

Arabayi yeni aldim 16 bine hem de. Ama acemilik ve etrafin tavsiyeleri yuzunden ve arabadan anlamama nedeniyle bunu aldik. 1.000 Tl bakim ve debriyaj degisimi yaptik. Tamam surebiliyorum sehir icinde her gun 20 km yol yapiyorum. Ama arabaya isinamadim. Yadirgiyorum. Oto kuafore bile goturmedim. Oyle biniyorum.

Bunu satıp ustune para koyup bu sefer istedigim sedan bir opel alma hayalim var.

Ama ilani tek tük ariyolar. Acaba hatali bir ilan mi verdim. Bunu satip ferah bi sekilde arac arastirmasi yapmak istiyorum.

ilanı nasil vereyim. Nerede hatalarim var.

www.sahibinden.com 171713389

2 hafta önce 2005 model 1.2 54 bin km de kazasız boyasız bir Palio için 16500 fiyat aldım gerisini siz düşünün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yine de moralim bozuk. Temiz 3 bin TL zarar var

• Sattik paramizi aldik. Net zarar 3500 TL. Bu kadar zarar eden var midir. Keriz gibi hissediyorum kendimi. Saglik olsun

• aliriza81 kullanıcısına yanıt
    araba pahalı 13500 falan o arabalar tahmini civarı cunku 05-06 senin arabanın ust modeli 16-17 arası degişiyor
  • 14000 e sattim parayi aldim hesaba yatirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

1-Başlık sakat
    2-Plakayı gizle
    3-Görünür kusurların resmini koyma
    4-Aracın kusurlarını yazma
    5-İlanda "Kanaatindeyim" , "Düşünüyorum" kelimeleri kullanma
    6-() işareti kullanma
    7-"Fiyatta yardımcı olurum" yazma
    8-Araca yaptığın masrafları yazma

çok dürüstçe bir cevap olmuş neden - lemişler hayret.
    günümüzde bir çok ilan böyle
  • Ben uzun uzun yazdm ayrnti verdim ama sadece bir kisi aradi fiyati assa cektim yine olmadi bende canm skldı ilani kaldrdim bi kac iyi resimle kisa ve oz tekrar ilan vercem bayramdan sonra :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7dreaMSoLdier_ -- 24 Temmuz 2014; 23:00:53 >
  • quote:

Sattik paramizi aldik. Net zarar 3500 TL. Bu kadar zarar eden var midir. Keriz gibi hissediyorum kendimi. Saglik olsun

boşver sıkma canını. bir kaç gun sonra unutuyorsun :) bız de .ok bakım yapıp yapıp sattık. hatta hanımın diline düştük, ortamda '' erkmen hoca çok guzel araba yaptırıp satar '' dıye
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

quote:

Sattik paramizi aldik. Net zarar 3500 TL. Bu kadar zarar eden var midir. Keriz gibi hissediyorum kendimi. Saglik olsun

boşver sıkma canını. bir kaç gun sonra unutuyorsun :) bız de .ok bakım yapıp yapıp sattık. hatta hanımın diline düştük, ortamda '' erkmen hoca çok guzel araba yaptırıp satar '' dıye

Alirken kar etceksin bu araba olayinda. Biz alırken kazık yedik.

Ben de bieazdan araci zararina satacam. Yaklasik 500 zararina hem de. Kendi emegimi saymiorum. Olacagi boyleymis. Sen merhametini iyi niyetunu azaltma

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    Haklisin hocam. Elde 3-5 bin para vardi o da gitti. 20 bin kredi cekip arac alsam diye dusunuyom. Borc harc yok zaten. Ama bulmak kolay olmucak.

• quote:

forumdan bir arkadaşın önerisi doğrultusunda ilanı aynen o şekilde yazdım. ama alırken 16 bin lira para verdim ve net 1.000 TL masraf yaptım, kendimi enayi gibi hissediyorum. tamam Denizli'de piyasa biraz yüksek ama bu araç bu fiyatı etmez diyen olmadı. üstün körü bir ustaya götürülüp tamam denildi. debriyajı kötüydü değiştirdik, merkezi kilitleri çalışmıyor, ustaya götürdüm 100 TL para istedi, komple kapı sacını sökecekmiş, paslanmış, arka koltuklardaki emniyet kemerleri bağlanmıyor, lastikler çok daha iyi olabilirdi, arabadaki göçükler vs. kime sorsam bu araba bu fiyatı etmez, araba çok hor kullanılmış dediler, ama ben hiç o gözle değerlendirmemiştim. daha doğrusu hiç anlayamadım.

Arabada hidrolik direksiyon var ama o dönemler hidrolikler baya sertmiş mesela. debriyajı çok yukarda kavrıyodu, balata değiştirdim yine yukarda kavrıyor ama alıştım, yine de hoşuma gitmedi. araba sürmeyi bilseydim üstüne çıkıp iki tur atıp sahibine buyur kardeşim bana yaramaz derdim. Bazı dersler çıkardım.

1- Alacağım arabayı mutlaka kendim test edeceğim
    2-Debriyajını adam akıllı test edeceğim
    3-Emniyet kemerinden merkezi kilidine kadar her şeyini kontrol edeceğim.
    4-Muadillerinin fiyatlarını daha iyi araştıracağım.
    5-Başkasının "o tutulmaz, bu tutulur" gibi saçma sapan tavsiyelerine uymayıp, içime sinen arabayı alacağım. Reno aldık da noldu.

Arkadaşım tamam acemisin, arabadan anlamıyordun, ilk arabandı anladık. Arabanın sağında solunda göçük, torpidonun ve hava yastığının olduğu yerde yırtık olduğunu görmen için sadece gözlerine ihtiyacın vardı. 2. si Arabanın debriyajı yukarıdan kavraması genelde renaultların çoğunda böyledir özellikle Clio ve Symbollerde tamamen alışkanlık gerektiren bir şey. Sen şimdi 20.000 TL civarında Opel alacağım diyorsun, ona masraf etmeyeceğini mi sanıyorsun??? Asıl masraf neymiş o zaman göreceksin

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Hocam onlari gorduk ama bundan bisey cikmaz dediler ama arabayi toplayip adam etmeye kalksam en az 1500 fiyat cikardilar. Ben masraftan kacmam ama bu arabaya masraf etmeye degmedi. Bunun debriyajinin igrencligini 15 yillik reno kullananlar bile kabul etti. Balata bitikmis bu kadar basit. Ordan oturup ahkam kesmeye gerek yok.

Sana ahkam kesen yok madem bilmiyorsun bari ukalalık yapma. 13.000-20.000 TL aralığında araç almayı düşünüyorsun hiç masrafsız araç bulma ihtimalin ne kadar düşük bir şey biliyormusun??? Birde kalkmış sana yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sana iyilik olsun diye Renault tavsiye etmişler. İlanı verdin ve kaç gün sonra sattın bir düşün bakalım. Tamam alırken piyasa fiyatının üstünde almışsında satarken normal piyasa fiyatına satmışsın. Ve bu araba bu kadar kötü ve işe yaramazdıyda şimdi sattığın insan kerizmiydi de senden o aracı aldı. Demekki o araç senin zannettiğin kadarda kötü değilmiş

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Cepten yaziyorum yoksa anlayamadigin noktalari cahile anlatir gibi anlatip seni aydinlatirdim ama musait degilim simdi. Ukala kimdir kime denir diyerek biraz sozluk karistir o bile yeter sana bence.

• quote:

Cepten yaziyorum yoksa anlayamadigin noktalari cahile anlatir gibi anlatip seni aydinlatirdim ama musait degilim simdi. Ukala kimdir kime denir diyerek biraz sozluk karistir o bile yeter sana bence.

Ukala kimdir, kime denir ben çok iyi biliyorum merak etme. Ben üniversite mezunuyum sözlüğe bakmama gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.