Şimdi Ara

EK YERLEŞTIRME SONUÇLAR AÇIKLANDI - YURT BAŞVURULARI BAŞLADI (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.696
Cevap
14
Favori
40.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Müşteid

quote:

Orijinalden alıntı: dj24

quote:

Orijinalden alıntı: Dehhani.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IceWizardd

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IceWizardd

quote:

Beyler tercihler 18 indemi başlıycak şimdi bide boş kalan kontenjanları nerden öğrenebiliriz

Ösym duruyurular kısmına bak kontenjan orada

Bakıyorumda bulamadım zahmet olmazsa link atabilirmisniz acaba

http://www.osym.gov.tr/belge/1-22003/2014-osys-ek-yerlestirme--basvurular-15092014.html

En altta

Tamam hocam ona tıklıyorum bende 4 sayfalık 1 pdf dosyası iniyor kontenjanlar yok içinde

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/OSYS/osys-ek/t-4-baski15092014.pdf - Lisans

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/OSYS/osys-ek/t-3b-baski15092014.pdf - Önlisans

http://www.osym.gov.tr/belge/1-22002/2014-osys-ek-yerlestirme-kilavuz-ve-basvuru-bilgileri.html

Buldum hocam buldum yinede çok teşekkür ederim. Bu arada benim istediğim bölüm en küçük puan 278 benim puanım ise 242 şimdi ben tercih edemem demi bu bölümü

Boş tercih olur

düşük de olsa yokmu gelme ihtimali %1 bile olsa şansımı deniycem o yüzden

1 puanla giremeyenler vardı yanlış hatırlamıyorsam

ÖSYM yi aradım oradaki adam bana puanınız düşük olsada kontenjan boş kalırsa girebilirsiniz dedi.. şimdi ben buna inanmalımıyım ?

işte beklediğim haber ama doğrumu değil mi insan şüpheye düşüyor hele ösym ye güvenim kalmadı artık

birde siz arayıp sorun ösymye.. umarım sıralamayla alıyodur..

• Kılavuzun üstünde yazan yazı 2. Tercih etmek istediğiniz bir program ile ilgili olarak belirtilen koşulları tam olarak karşılamıyorsanız veya ilgili Y-YGS/Y-LYS puanınız o programın en küçük puanından daha küçük ise o programa tercih listenizde yer vermeyiniz. Bu uyarıları göz önünde tutmadığınız takdirde ilgili tercihleriniz geçersiz sayılır; bu tür tercihlerinizdeki programlardan birinin kesin kayıt listesinde adınız yer almış olsa bile programa kaydınız yapılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mortuuus

@dj24 ilk tercihte bölüm dolup kayıt yapmayanlardan dolayı boşluk olursa, oraya girmek için taban puanına bakılıyor. yok eğer okul baştan dolmadıysa yüksek puandan almaya başlıyor

@iskici34 hayır olmuyor

işte bende öyle biliyordum fakat ösym yi aradığımda farklı şeyler söyledi..
  • quote:

@dj24 ilk tercihte bölüm dolup kayıt yapmayanlardan dolayı boşluk olursa, oraya girmek için taban puanına bakılıyor. yok eğer okul baştan dolmadıysa yüksek puandan almaya başlıyor

@iskici34 hayır olmuyor

Sağlık olsun o zaman

388 Tm2 puanıyla devlette Hukuk şansı var mıydı sizce?
  • dj24 D kullanıcısına yanıt
    2. madde de yazıyor hocam

• Şimdi bi 4 yıllık için lisans tablo 4 yazana bakıcaz sanırım
  • 10 tl ayın kaçından itibaren yatırılacak. Tercihler 18-25 arası ama peki ya para?
  • 2 senelik bölümlere puanımız istediğimiz yerden düşükse bile tercih yapabiliyoruz dimi ?
  • 10 Tl yatırma aktif sanırım. 18'ine kadar heralde. yatıranlar 18-25 arası tercih yapıor yanılıyorsam düzeltin

• quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

10 Tl yatırma aktif sanırım. 18'ine kadar heralde. yatıranlar 18-25 arası tercih yapıor yanılıyorsam düzeltin

Aktif değil,ösym sitesinde ödemeler kısmında açık değil
  • 18inden önce yatırılması gerekiyor 10TLnin öyle yazıyor kılavuzda

2014-2015 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan ve yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, 2014-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2014-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 18-25 Eylül 2014 tarihleri arasında internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden/ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacaktır. Posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilmek istenen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 10,00 TL olacaktır. Tercih işleminden önce bu ücretin yatırılmış olması gerekmektedir. Adaylar ek yerleştirme tercih ücretini, T.C. Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığı, T. Halk Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı, Akbank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı Türk Ekonomi Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı, DenizBank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı veya Tüm PTT İş Yerleri aracılığıyla yatırabileceklerdir. Ek Yerleştirme tercih ücreti ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

2014-ÖSYS Ek Yerleştirmeye ilişkin bilgiler, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Adaylar, 2014-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEHHANI -- 15 Eylül 2014; 18:51:51 >

• 2 yıllıklar için 3A dan(Tablo-3A. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Ön Lisans Programları) yani buradanhttp://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/OSYS/osys-ek/t-3a-baski15092014.pdf
    tercih yapıyorum, meslek lisesi mezunuyum Aydın Üniversitesinde kafama yatan 3-4 bölüm var %50 burslu kontenjanlar 7-8 tane düzeyinde
    elbet birisi gelir

Herkes için hayırlısı olsun

Bİ ÖNEMLİ BİRŞEY DAHA SORACAĞIM

YGS SONUCUNA GÖRE YÜKSEKÖĞRETİM ÖNLİSANS PROGRAMLARI DİYOR 3B
    http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/OSYS/osys-ek/t-3b-baski15092014.pdf

Burada AYDIN ÜNİVERSİTESİ %50 burs Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik var 2 yıllık dimi bu ben tercih edebilir miyim Meslek Lisesi mezunu olmama rağmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Privyet

quote:

10 Tl yatırma aktif sanırım. 18'ine kadar heralde. yatıranlar 18-25 arası tercih yapıor yanılıyorsam düzeltin

ben yine bi gidicem ziraat'e atmye bakayım varsa yatırırm
  • yeni açılan kontejyanlar belli oldumu kılavuzda arkadaşlar acil kafayı yemek üzereyim
  • quote:

quote:

quote:

iyi olur haber verirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

iyi olur haber verirsin

Takip +Hocam bilgilendirirsen iyi olur ona göre bende yarın gideyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

@iskici34 hayır olmuyor

Öyle ise benim istediğim yer ilk tercihte dolmuştu 54 kontenjan vardı yerleşen kişi sayısıda 54 dü o zaman şimdi benim tercih vermem mantıksız mı oluyor çünkü en küçük puan 278 benim puanım 250

• ARKADAŞLAR ÖZEL ÜNİVERSİTELER KENDİ İNTERNET SİTESİNDE BOŞ KONTENJANLARI YAYINLAMIŞTI DÜN
    AMA BUGUN ÖSYM'NIN YAYINLADIGI BELGEYLE UNIVERSITENIN KENDI SITESINDEKILER EŞLEŞMİYOR!
    MESELA İSTANBUL AYDIN UNIVERSITE BIYOMEDIKAL CIHAZ TEKNOLOJISI TAM BURS 3 KISILIK BOSLUK VARDI KENDI SITESINDE AMA ÖSYMNIN KINDE YOK KAFAYI YIYECEGIM KUZENIMLE YARDIM EDIN!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bérk Kızık

ARKADAŞLAR ÖZEL ÜNİVERSİTELER KENDİ İNTERNET SİTESİNDE BOŞ KONTENJANLARI YAYINLAMIŞTI DÜN
    AMA BUGUN ÖSYM'NIN YAYINLADIGI BELGEYLE UNIVERSITENIN KENDI SITESINDEKILER EŞLEŞMİYOR!
    MESELA İSTANBUL AYDIN UNIVERSITE BIYOMEDIKAL CIHAZ TEKNOLOJISI TAM BURS 3 KISILIK BOSLUK VARDI KENDI SITESINDE AMA ÖSYMNIN KINDE YOK KAFAYI YIYECEGIM KUZENIMLE YARDIM EDIN!

Üni'yi ara hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercih yapamazsın diye biliyorum. Ha keşke olsada herkes istediği yere yerleşse

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.