Şimdi Ara

İlk 100'e nasıl girilir ? (REHBER)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
24
Favori
18.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evettttt istediğim oldu şükür gs hukuk hariç tüm fakültelere tb girebiliyorum.Bunu nasıl başardım nasıl çalıştım kardeşlerime arkadaşlarıma bir kaynak niteliğinde bu konuyu açıyorum her türlü soruya açığım pmdende konu üzerinden de.

2013 Mart ayı

ygs çalışmalarına başlamıştık yavaştan 100 90 net arası yapıyordum kolay denemelerde ayrıca 11'in derslerini iyi takip ediyordum.sınıfımda 4. 5. oluyordum günde ort 2.5 3 saat çalışıyordum

2013 Nisan ayı

marttaki tempoyu devam ettirdim ygs mat ve ygs cografya bitmişti bi soru bankası bi konu anlatımlı

2013 Mayıs ayı

sıcaklarla birlikte biraz boşlama oluyor tabi size diyebileceğim en önemli şey çok çalışmak değil mesele verimli çalışmak .bazı günler hiç çalışmadım ama yemin ederim ort. 3 saatle girdim ben sınava(ben zekiyim edebiyatı yapmıyorum gerçekler bunlar)
    dolayısıyla ben tm ci olmama rağmen beni çok iyi bir tmci yapacak olan ygs fen derslerini bitirmeye karar verdim yazın

2013 haziran- temmuz

ben fitness yaparım 1.5 yıldır . ramazanla beraber önce iftar sonra 2 saat ders sonra spor salonu ve havuz dönüştede 1.5 2 saat ders şeklinde 1 ayda tüm ygs fen derslerini bitirdim fem simetriler ve körfez teknotestler ile. devamında ağustos ayında ygs türkçeyi bitirdim 1 haftada sonra 11 ve 10.sınıf matına çalıştım

2013 eylül-ekim

ygs adına tarih felsefe dışında çok eksiğim kalmamasına rağmen zaman sıkıntısı ve antrenmansızlık sebebiyle 120 125 arası değişiyordu netlerim onlarda bitince tak diye 140 a dayandı zaten hem soru çözdüm diğerlerindende
    KESİNLİKLE KASIMDAN SONRAYA YGS KONUSU KALMAMALI

2013 kasım

biraz lysye dönmeye karar verdim 10 11 ve türevi bitirdim 2 haftada sadece integral kaldı çalışacak ama ygs netlerim biraz düştü çünkü ben sadece bir şeye odaklanabiliyorum beraber gitmiyor

sonraki iki haftada ortaya karışık devam ettik

2013 aralık

ygs netlerim 135 145 arası değişiyor ben ayrıntı öğreniyorum artık ygs adına fem 5 hamle körfez geri sayım çözdüm ve konular iyice oturdu artık birde biyoloji coğrafya soru bankaları çözdüm onlardan eksiğim diye

2014 ocak

evet sınav yaklaştı benim netler minimum 140 artık ama 145ide geçemiyorum kolayca.Bir ayrıntı defteri tuttum böyle bölüm bölüm ayırdım ders ders orayua duyduğum öğrendiğim bilgi ve ayrıntıları not alıyorum artık çok işime yaradı bu defter

2014 şubat-mart

evet ygs ye doğru 3 hafta kala ben bıraktım lys çalışmayı şubatın başında edebiyattan cumhuriyet hariç bitirmiştim

ygs netlerim martın başından itibaren 151 153 arası geliyor

ygs ye bir girdik sonuç :141.25

ama sıralama iyi 1232 okul ea ygs 2. oldum

2014 nisan-mayıs

bu arada anlatacak çok şey yok günde ort 4.5 4 saat çalıştım hiç coğrafya çalışmadım nerdeyse ben sınava kadar edeb ve mat kastım hep

2014-haziran

ve işte şimdi :)))

HER TÜRLÜ SORUYA DESTEĞE BURDAYIM PMDEN BURADAN BEKLİYORUM
     İlk 100'e nasıl girilir ? (REHBER)

• 88 ortalama :D helal olsın benim ort 60 gelse şükürr
  • Tebrikler. Emeğinin karşılığını alman da sevindirici :)
  • 2013 Mart ayı
    ygs çalışmalarına başlamıştık yavaştan 100 90
    net arası yapıyordum kolay denemelerde ayrıca
    11'in derslerini iyi takip ediyordum.sınıfımda
    4. 5. oluyordum günde ort 2.5 3 saat
    çalışıyordum.

Burdan sonrasını okumadım zaten mezunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MarlonBrando123 M kullanıcısına yanıt
    Kasimdan sonraya YGS konusu biraktim, hatta subatin sonunda bitirdim. Edebiyat konularim ise sinavdan bir gun once bitti. 11. sinifta neredeyse hic calismadim ve ben de ilk yuze girdim. O yuzden insanlari illa kasimdan once konulari bitirin diye germe, herkesin kendine ozgu bir calisma sekli var, basariya giden tek bir yol yok.

• SpecterNY kullanıcısına yanıt
    iyi konunu aç anlat o zaman, bu rehber kardeşim benim deneyimlerim seni zerre ilgilendirmez beğenmiyorsan çıkarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpecterNY

Kasimdan sonraya YGS konusu biraktim, hatta subatin sonunda bitirdim. Edebiyat konularim ise sinavdan bir gun once bitti. 11. sinifta neredeyse hic calismadim ve ben de ilk yuze girdim. O yuzden insanlari illa kasimdan once konulari bitirin diye germe, herkesin kendine ozgu bir calisma sekli var, basariya giden tek bir yol yok.

burada bi laf vardır no ss no guven :D ( inanmadığımdan değil sadece sonuçlarına bakmak istiyorum )
  • hocam gerçekten çok büyük başarı tbr ederim çalışan kazanıyor ben onu bilir onu söylerim
  • hocam ygs ss de alabilirmiyiz bir fikir oluşsun kafamızda.
  • kai96 kullanıcısına yanıt
    kardeşim elimde yok söyleyeyim ben sana türkçe 36 4 mat 40 0 fen 36 4 sos 33 7 boş yok hiç
  • KONULAR BİTTİKTEN SONRA SAYISAL İÇİN DENEMEMİ ÇÖZMEK SORUBANKASI MI BİTİRMEK Mİ DAHA AKILLICA ?
  • MarlonBrando123 M kullanıcısına yanıt
    hocam sayısalcı kadar fen çözüyosunuz bunun için sadece fem simetriler yeter mi ek birşeye ihtiyaç var mı ? birde ygsde türkçede ortalama kac soru paragraf kaç soru bilgi sorusu kaç soru dil bilgisi sorusudur ?
  • Cengiz1327 C kullanıcısına yanıt
    bence süreli deneme çözmek çok daha mantıklı tabi konuları tamamen bitirdiysen. süreli dediğim kronometreyi 35 dk ayarlayacaksın çakacaksın bi türkçe denemsi 35 dk da bitirecek şekilde zorlaycaksın
  • kai96 kullanıcısına yanıt
    fem simetriler fazla bile ygs feni aşırı basit soruyorlar kardeşim :) fems simetrileri bitir işin kalmaz. hiç paragraf çözmedim deneme dışında dil bilgisi baya çalıştım ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarlonBrando123

bence süreli deneme çözmek çok daha mantıklı tabi konuları tamamen bitirdiysen. süreli dediğim kronometreyi 35 dk ayarlayacaksın çakacaksın bi türkçe denemsi 35 dk da bitirecek şekilde zorlaycaksın

TABİKİ HENÜZ KONULARIM BİTMEDİ AMA PROGRAMIMA GÖRE YGS KASIM AYINDA LYS İSE MART SONUNDA BİTECEK. 2 AY GİBİ BİR SÜREÇTE FARKLI SORU TİPİ GÖRMEK HIZLANMAK ÖNEMLİ BİR ARTI OLUR BUNU SORU BANKALARINDAN SEÇEREK ÇIKARMAK VAKİT ALICI FAKAT BİR COK YAYININ DENEMESİNİ ÇÖZERSEM DAHA ÖZGÜN HAZIRLANMIŞ OLURUM DİYORUM HOCAM UMARIM DOGRU DÜSÜNÜYORUMDUR SAYGILAR
  • Köpek gibi çalı$mı$ bo$verin okumayın
  • Beyler uzun uzun anlatmaya gerek yok.1 gün 24 saatten oluşur biliyosunuz 4 Saat civarı uyku uyuyun,toplam 1 saat civarı yemek yemek
    için harcayın,toplam 30 dk civarı tuvalet ihtiyacı.Geriye kalan zamanda sadece ders çalışın.ÖSS dereceniz hayırlı olsun
  • la bi sacmalama allah aşkına bi bok olamadin diye etrafa saldırma . en az 8 saat uyudum 6 saat gezdim dolastim yedjm içtim kafan yok diye millete sarma

• quote:

la bi sacmalama allah aşkına bi bok olamadin diye etrafa saldırma . en az 8 saat uyudum 6 saat gezdim dolastim yedjm içtim kafan yok diye millete sarma

Allaha şükür kafam çalışıyo şuan mühendisim zaten.Zamanında 341 puan almıştım sayısaldan.Eşit ağırlıkta aynı puanı alanlar 3000. oluyodu ki
    eşit ağırlıktan girsem en az 10 net fazla yapardım tarih,coğrafya yerine fizik2,mat2 çözüyoz dostum.O da zaten eşit ağırlıkta ilk 100-200 e falan denk geliyo
    son olarak ekliyim öss puanıyla zeka her zaman aynı şey değildir Türkiyede sınav başarısı %90 inekliktir.
  • quote:

tamam kralsin :) siktir git türkiyeden o zaman

Yıllardır hep muhabbeti döner Türkiye derecesi yaptı Boğaziçini bitirdi ama iş bulamadı nasıl oluyor bu iş diye.
    İşte bahsedilen şahıs bu mesajı ibret olsun diye saklamak lazım daha üst üste 2 cümleyi kurup kendini savunamıyor
    ve küfür ediyor yarın şirket avukatı olmak için başvurcaksın işe alıp bi hafta sonra kovacaklar.Yıllarca ağlayıp durcaksın
    sonrada.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.