Şimdi Ara

2 haftadır var olan yavaşlama ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 haftaya kadar her şey normaldi ne olduysa 2 hafta içinde ping değerleri 600 700 e çıktı oyunlarda bende bir günlük dür düzelir falan dedim.Kullandığım paket 8 mbit sınırsız

Bir kaç gün geçti internette dowloand yaparken 8 9 mb görüyor ama sayfalarda gezerken yada oyunlarda bu performans yok.Sonra birde akk girdi 3 mb düştü int hızı 800 900 pinge yükseldi

Ttnet hz testi her gün farklı sonuç veriyor bir gün 0,5 dowloand 0,3 upload derken bugün normal değerleri verdi ama yine ping var

Speed test ise 500 ping 3mb dowloand 0,5 upload verdi ping dışında normal değerler diye düşünüyorum

Kabloları filan kontrol etttim acaba sorun bendemi yoksa ttnet temi aradım arıza kaydı bıraktım ama bir burda danışayım dedim şimdiden teşekkürler

• extreme602 E kullanıcısına yanıt
    Eğer dediginiz gibi bazen normal sorunsuz ise bu network traffic denen yani hatta ki yoğunluk dur mahalle niz de ki veya semtiniz de ki internet kullanimindan kaynaklanir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bertu190700

Eğer dediginiz gibi bazen normal sorunsuz ise bu network traffic denen yani hatta ki yoğunluk dur mahalle niz de ki veya semtiniz de ki internet kullanimindan kaynaklanir

Bazen değil son 2 haftadır sürekli +500 ping ama hız testlerinde bir oynama oluyor sürekli ping sabit hız testinde ping 80 çıkıyor bazen oyunda 650 hız testinde 600 oyunda 250 ping değişiyor
    Ttnet ne diyor bu duruma

• quote:

Ttnet ne diyor bu duruma

Kendi sistemlerinde normalmiş hızlar ben aldığım değerleri söledim evt sizde normal değerler alınmıyor dedi arıza kaydı oluşturdu

Evde 2 pc var 2 sindede denedim aynı değerler ping var kabloları değiştirdim değişen bir şey olmadı pc de virüs var desem başka yerde bağlandığımda değerler normal

Bnm düşüncem bu sorunu ttnetin çözemeyeciği çünkü her geldiklerinde tel hatlarında sinyal varmı diye bakıp gidiyolar bir şey yaptıkları yok
    Hocam zaten ttnin görevi o gelip sinyal alip almadığına bakmak sonrasi size kaliyor elektrikci çağırmak gerekiyor onun içinde. Modeme bi reset atin

• quote:

Hocam zaten ttnin görevi o gelip sinyal alip almadığına bakmak sonrasi size kaliyor elektrikci çağırmak gerekiyor onun içinde. Modeme bi reset atin

Geçendede sürekli kesinti yaşıyordum kaç kere geldiler bir şey yapamadılar en son geldiklerinde telefon direğindeki devrenin yandığını anladılar çok baştan savma yapıyorlar işlerini bence telefon direğindeki soruna elektrikçi napsn şimdi
    O onlarin sorumluluğu hocam ankastre den sonrasi sizin sorumluluğunuz düzeldi mi peki

• Dün akşam aynısı bende de oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

O onlarin sorumluluğu hocam ankastre den sonrasi sizin sorumluluğunuz düzeldi mi peki

Sorun tüm beldede varmış sağolasın hocam sorun şimdilik düzeldi bakalım bir daha olmaz inş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.