Şimdi Ara

HiLEVEL T707 Tablet ve diğer Tek tuşlu Tabletler için Hard Reset atma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
22.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÇOK SEVDİĞİM BİR ARKADAŞIM İÇİN YAPTIM.ÇOCUĞU ŞİFREYİ ÇOK YANLIŞ GİRMİŞ VE HALİ HAZIRDA TABLET KENDİNİ KİLİTLEMİŞ VE WİFİSİDE KAPALI OLDUGUNDAN GOOGLE HESABINDAN AÇAMIYORLARDI..
    Arkadaşım Önce servisine gönderecekti bana bir danıştı bende bakayım neymiş nasılmış bu tablet diye aldım.Az çok bilirim donanım işlerini.Zaten tek Kilit sorunu
    için servise verme fikri çok saçma.Onların yaptıgıda yazılım yükleme veya Factory reset oluyor.

BENDE TABLETİ BUGÜN ALDIM VE ÇEŞİTLİ TUŞ KOMBİNASYONLARI İLE DENEDİM VE FORMATLANDI
    İLK ALINDIĞI GİBİ OLDU.

BU KONUYU TEK TUŞLU TABLETİ KİLİTLENENLER VE NASIL FACTORY RESET ATILACAGINI BİLMEYENLER İÇİN AÇTIM

GEREKLİ ADIMLAR

TABİKİ HILEVEL T707 TABLET VEYA TEK TUŞLU HERHANGİ BİR TABLET.
    KESİNLİKLE BİR BİLGİSAYARA BAĞLI OLMALIDIR.BİLGİSAYARA BAĞLAMAYIPTA OLMUYOR DEMEYİN.
    - Çalışan sorunsuz bir Bilgisayar.Windows 8de denedim ben diğer işletimlerde olacaktır.
    -Öncelikle tabletimiz kapalı durumda iken usb bağlantı kablolarını takalım.Ben hilevelin kablosunu dandik buluyorum ve onunlada denedim olmadı.Kaliteli bir markanın usb kablosu ile olursa daha iyi olur.Ben nokia telefonumun kablosu ile yaptım.
    -Ardından açma tuşuna 3 kere kısa kısa basın bu basışlarınız 1saniye olmalı.Ardından 2KERE uzun 2-3 saniye arasında basınız Data format ekranı gelecektir.

FACTORY RESET İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER
    Öncelikle
    Seçenekler arası geçmek için açma tuşuna basarak yapacağız.
    Seçeneği seçmek için ise o seçenekte iken açma tuşuna 3saniye basılı tutmamız olacaktır.
    Seçenek olduktan sonra hemen elinizi çekin yoksa diğer seçenekleride seçebilir.
    Şimdi menüde gezinmeyi anlattıgımıza göre Factory resete geçebiliriz.

- İlk çıkan menüde :Wipe Data/Factory Reset menüsü üzerine gelin ve 3saniye basılı tutarak o seçeneği seçin.
    - Seçtikden sonra Yes -- Delete All User e giderek oradada 3saniye basılı tutun.
    - Ardından en altta sarı yazıların geçtiğini görürsünüz bu işlemde tabletiniz formatlanıyor demektir.
    - Ve bu işlemin bitiminde
    - Tekrar menüler gelir ve buradan reboot system now ne gelerek 3 saniye basılı tutun ve tabletiniz kendine restart
    atacaktır ve ilk alındıgı haliyle karşınıza gelecektir.Android yazısı normaline göre biraz geç gelebilir Sakıncası yoktur.

EĞER KONU CANLANIRSA VİDEOLU ANLATIM ÇEKECEĞİM.

İLGİLİ RESİMLER.

KESİNLİKLE OLUYOR DENEYEN YAPAR ARKADAŞLAR.
    FORMAT BİTTİKDEN SONRA TABLETİNİZ İLK ALINDIGI ŞEKLİNE DÖNCECEKTİR.

Yorum yapmayı unutmayın.Kolay gelsin.İYİ FORUMLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musalimx -- 23 Temmuz 2014; 13:26:46 >

• EVET ARKADAŞLAR YENİ BİR SEÇENEK DAHA VARMIŞ.
    http://www.hilevel.com.tr/tablet/?s_p_c_t=1342&ident=1&product_id=116&cat_id_1_1=2&page_num_1_1=1&back=1
    TABLETİN RESMİ ADRESİNDEN ROOM KURULUM DOSYASINI KURARAKTA TABLETİ FORMATLAYABİLİRSİNİZ.
  • Aynı tabletten bende de var. Ama bir türlü yapamadım. Acaba nereyi kaçırıyorum?
  • Sizin ki gibi yaptığım zaman tablet açılmaya başlıyor....
  • vdtyuksel V kullanıcısına yanıt
    USB kablonuzun bağlantısını ve AYGITLARDAN ENGELLİ OLMAMASINA DİKKAT EDİN.YAPILAN İŞLEMLERİ YAPARSANIZ FORMAT EKRANI KARŞINIZA GELECEKTİR.
  • Mesajınız için teşekkürler.En basit yolu hard resettir.Ancak bir diğer yoluda hilevel tabletin sitesinden Gerekli orjinal yazılımını yükleyerekte tableti ilk alındığı şekline getirebilirsiniz.Gerekli anlatımı sitede yapmışlar iyi günler.Kurulum anlatımıhttp://www.hilevel.com.tr/kurulum-anlatimi-iii/
    http://www.hilevel.com.tr/tablet/?s_p_c_t=1342&ident=1&product_id=116&cat_id_1_1=2&page_num_1_1=1&back=1#yazilim YAZILIMIN BULUNDUĞU ADRES.

• quote:

Orijinalden alıntı: vdtyuksel

Aynı tabletten bende de var. Ama bir türlü yapamadım. Acaba nereyi kaçırıyorum?

Mesajınız için teşekkürler.En basit yolu hard resettir.Ancak bir diğer yoluda hilevel tabletin sitesinden Gerekli orjinal yazılımını yükleyerekte tableti ilk alındığı şekline getirebilirsiniz.Gerekli anlatımı sitede yapmışlar iyi günler.Kurulum anlatımıhttp://www.hilevel.com.tr/kurulum-anlatimi-iii/
    http://www.hilevel.com.tr/tablet/?s_p_c_t=1342&ident=1&product_id=116&cat_id_1_1=2&page_num_1_1=1&back=1#yazilim YAZILIMIN BULUNDUĞU ADRES.

• Hı- level sitesindeki program ise tableti görmüyor malesef....
    Hem Windows 7 de hem de Windows 8 de....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdtyuksel -- 27 Temmuz 2014; 1:02:30 >
  • quote:

Hı- level sitesindeki program ise tableti görmüyor malesef....
    Hem Windows 7 de hem de Windows 8 de....

Tek çözümünuz format atmak anlatım basamaklarında hangisi olmuyor açıklarsaniz yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tablete reset atmak işitiyorum aslında. Çünkü desen kilidi bloke oldu.
    Dediğiniz gibi bilgisayara bağlıyorum ve üç defa kısa kısa basıyorum sonra iki defa 2-3 saniye basılı tutuyorum ama olmuyor. Her defasında tablet açılıyor.

Hi Level sitesinde ise programı ve driverlarını kuruyorum ama programı açtığım zaman da maalesef tableti görmüyor.
    Hiç bağlantı yok diyor.
  • quote:

Tablete reset atmak işitiyorum aslında. Çünkü desen kilidi bloke oldu.
    Dediğiniz gibi bilgisayara bağlıyorum ve üç defa kısa kısa basıyorum sonra iki defa 2-3 saniye basılı tutuyorum ama olmuyor. Her defasında tablet açılıyor.

Hi Level sitesinde ise programı ve driverlarını kuruyorum ama programı açtığım zaman da maalesef tableti görmüyor.
    Hiç bağlantı yok diyor.

2-3 saniye değil bide 1saniye aralıklarla deneyin.Onarım modunun açılması için ne çok uzun ne çok kısa basmanız gerekiyor.
    ŞU ŞEKİLDE DENEYİN
    CİHAZ KAPALI DURUMDAYKEN USB KABLOSU İLE PC İLE BAĞLANTI KURUN.
    BİLGİSAYARDAN ARAMA KISMINA AYGIT YÖNETİCİSİ YAZIN VE AYGIT YÖNETİCİSİNİ AÇIN.
    DİĞER AYGITLAR KISMINDA : Bilinmeyen Aygıt yazıyorsa pc tableti okumuştur.Sonra arama kısmına tekrar Aygıt ve Yazıcılar diye aratın ve açın.
    Orada pcnize bağlı tüm aygıtlar bulunmaktadır.Orda HLV-707 AYGITINI GÖRÜYORSUNUZ ONARIM MODUNU TUŞ KOMBİNASYONUNU DOĞRU BİR ŞEKİLDE YAPARSANIZ AÇACAKTIR.
    TUŞ KOMBİNASYONU
    ÜSTTEKİ YAPILANLARI YAPTIKDAN SONRA
    2-3 KERE GÜÇ TUŞUNA KISA KISA BASINIZ BUNLAR 1SANİYENİN %75 İ KADAR OLMALI TAM 1SANİYEYE YAKIN BİR SÜRE YANİ
    ARDINDAN 2-3 KERE 1 SANİYEDEN AZ FAZLA BİR SÜRE DAHA BASIN . VE HİLEVEL LOGUSU GELİYOR BU LOGO 2 SANİYE KADAR GÖRÜNECEKTİR SİZE.ARDINDAN ONARIM MODU KARŞINIZA GELECEKTİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musalimx -- 29 Temmuz 2014; 14:44:31 >

• Tablet kapalı iken bilgisayar görmüyor.
    Sadece şarj oluyor.
    Açıldığı zaman görüyor. O zaman da kombinasyonları deniyorum olmuyor..
  • quote:

Tablet kapalı iken bilgisayar görmüyor.
    Sadece şarj oluyor.
    Açıldığı zaman görüyor. O zaman da kombinasyonları deniyorum olmuyor..

1.tabletinizin power tuşuna basılı tutun<br />
    2. 3 sn. içinde usb lablosu ile bilgisayara bağlayın<br />
    3.daha sonra parağınızı 4 sn daha tutun, parmağınızı kaldırın ve ard arda 6 kez açma tuşuna basın.<br />
    4. daha sonra bekleyin hi-level ekranı geldikten sonra normal diğer tablettekiler gibi ekran gelecek.format ekranı<br />
    (bu hi-level t707 tablette ses açma kapama tuşu olmadığı için size zaten en üste aşağıya inmek için kısa seçim yapmak için 3 sn ye basılı tutun diyor) wipe data/ factory reset yazan yere gelin.açma tuşuna 3 sn basın sonra yes delete al users data’ya gelin 3 sn basılı tutun.ve format atılıyor ekranı gelir.ve son olarak ilk ekrana gelir reboot system now gelir ve onada açma tuşuna 3sn ye basılı tutun tabletiniz ilk alındığı güne gelecek.

• Maalesef olmuyor...
    Artık pes ediyorum....
    Böyle bi cihaz....
    musalimx size de teşekkürler....
  • vdtyuksel V kullanıcısına yanıt
    linkteki bilgilere de bakın belki işinize yarar.

http://www.onderkarakis.com/hi-level-hlv-t702-cin-mali-tablet-android-rom-yukleme-rehberi/
  • Gençler tabletin dokunmatik ekranına koydum yedek parça nereden bulabiliriz? LCD panel vs sağlam sadece dokunmatik ekranı parçaya böldüm şimdi garantiye gönderip 150 tl tablete 100 tl ödemeyim kendim alır değiştiririm.
  • Lemansky kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bence bu tablete para veripte paranı ziyan etme çünkü arkadaşım şarjının çok az gittiğini ve görüntü kalitesinin kötü olduğunu söylüyor.Bende onun yalancısıyım.Tableti pek fazla inceleyemedim ama bence görüntü kalitesi okadar düşük değil ancak daha iyileri var .Benim sana tavsiyem az daha para katarak samsung galaxy tab 3 litelerden veya yeni çıkan 300 liralık asus memo pad hd 7 alman fiyatları günden güne düşüyor şuan teknosada 300 lira üstelik şarjı 6 saatin üstünde gidiyor full time baktığında diğer türlü aralıklarla bakarsan 1günü rahat çıkartırsın.Bence 1 tane almalısın kaçırmadan.Bu belirttiğim 2 modelinde fiyatları 300lira.Ancak sana şunu söylemeliyim.Asus memo pad hd 7nin kamerası daha gelişmiş diğer özellikleride güzel.Ancak kamera ile pek ilgilenmiyorsan samsung gibi tablet konusunda çok gelişmiş Samsungun galaxy tab 3modelini veya lite sini al bence.Yinede seçim senin Bu arada yanlış olmasın eğer ASUS taraftarı isen asus memo pad hd 7 nin fiyatı inişli çıkışlı olabiliyor elini çabuk tut bence.Geçenlerde 320 TL di.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musalimx -- 15 Ağustos 2014; 23:15:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musalimx

Kardeşim bence bu tablete para veripte paranı ziyan etme çünkü arkadaşım şarjının çok az gittiğini ve görüntü kalitesinin kötü olduğunu söylüyor.Bende onun yalancısıyım.Tableti pek fazla inceleyemedim ama bence görüntü kalitesi okadar düşük değil ancak daha iyileri var .Benim sana tavsiyem az daha para katarak samsung galaxy tab 3 litelerden veya yeni çıkan 300 liralık asus memo pad hd 7 alman fiyatları günden güne düşüyor şuan teknosada 300 lira üstelik şarjı 6 saatin üstünde gidiyor full time baktığında diğer türlü aralıklarla bakarsan 1günü rahat çıkartırsın.Bence 1 tane almalısın kaçırmadan.Bu belirttiğim 2 modelinde fiyatları 300lira.Ancak sana şunu söylemeliyim.Asus memo pad hd 7nin kamerası daha gelişmiş diğer özellikleride güzel.Ancak kamera ile pek ilgilenmiyorsan samsung gibi tablet konusunda çok gelişmiş Samsungun galaxy tab 3modelini veya lite sini al bence.Yinede seçim senin Bu arada yanlış olmasın eğer ASUS taraftarı isen asus memo pad hd 7 nin fiyatı inişli çıkışlı olabiliyor elini çabuk tut bence.Geçenlerde 320 TL di.

Hocam bana değil zaten kardeşime almışlar bende bakıyım diye elime aldım tabi artık benim şansım dokunmatik ekranı kırıldı ucuz yollu ekran arıyorum. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

quote:

Hocam bana değil zaten kardeşime almışlar bende bakıyım diye elime aldım tabi artık benim şansım dokunmatik ekranı kırıldı ucuz yollu ekran arıyorum. :D

Anladım ozaman
    Gittigidiyor vb çoğu sitede mevcut.Burdan bakabilirsin.
    Gittigidiyor -->http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hi-level-t707-7-quot-dokunmatik-ekran-123332234?keyword=&gclid=CK6jzeKmncACFRHHtAoddwwAEw&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
    Buda başka bir satış sitesihttp://www.turktablet.net/hlv-t707-icin-7-inc-dokunmatik-panel-urun371.html
    2 sitedeki fiyatlarda 35lira bence isimi sanı duyulmamış bir siteden alacağına gittigidiyor'u öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musalimx -- 18 Ağustos 2014; 20:12:29 >

• quote:

ÇOK SEVDİĞİM BİR ARKADAŞIM İÇİN YAPTIM.ÇOCUĞU ŞİFREYİ ÇOK YANLIŞ GİRMİŞ VE HALİ HAZIRDA TABLET KENDİNİ KİLİTLEMİŞ VE WİFİSİDE KAPALI OLDUGUNDAN GOOGLE HESABINDAN AÇAMIYORLARDI..
    Arkadaşım Önce servisine gönderecekti bana bir danıştı bende bakayım neymiş nasılmış bu tablet diye aldım.Az çok bilirim donanım işlerini.Zaten tek Kilit sorunu
    için servise verme fikri çok saçma.Onların yaptıgıda yazılım yükleme veya Factory reset oluyor.

BENDE TABLETİ BUGÜN ALDIM VE ÇEŞİTLİ TUŞ KOMBİNASYONLARI İLE DENEDİM VE FORMATLANDI
    İLK ALINDIĞI GİBİ OLDU.

BU KONUYU TEK TUŞLU TABLETİ KİLİTLENENLER VE NASIL FACTORY RESET ATILACAGINI BİLMEYENLER İÇİN AÇTIM

GEREKLİ ADIMLAR

TABİKİ HILEVEL T707 TABLET VEYA TEK TUŞLU HERHANGİ BİR TABLET.
    KESİNLİKLE BİR BİLGİSAYARA BAĞLI OLMALIDIR.BİLGİSAYARA BAĞLAMAYIPTA OLMUYOR DEMEYİN.
    - Çalışan sorunsuz bir Bilgisayar.Windows 8de denedim ben diğer işletimlerde olacaktır.
    -Öncelikle tabletimiz kapalı durumda iken usb bağlantı kablolarını takalım.Ben hilevelin kablosunu dandik buluyorum ve onunlada denedim olmadı.Kaliteli bir markanın usb kablosu ile olursa daha iyi olur.Ben nokia telefonumun kablosu ile yaptım.
    -Ardından açma tuşuna 3 kere kısa kısa basın bu basışlarınız 1saniye olmalı.Ardından 2KERE uzun 2-3 saniye arasında basınız Data format ekranı gelecektir.

FACTORY RESET İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER
    Öncelikle
    Seçenekler arası geçmek için açma tuşuna basarak yapacağız.
    Seçeneği seçmek için ise o seçenekte iken açma tuşuna 3saniye basılı tutmamız olacaktır.
    Seçenek olduktan sonra hemen elinizi çekin yoksa diğer seçenekleride seçebilir.
    Şimdi menüde gezinmeyi anlattıgımıza göre Factory resete geçebiliriz.

- İlk çıkan menüde :Wipe Data/Factory Reset menüsü üzerine gelin ve 3saniye basılı tutarak o seçeneği seçin.
    - Seçtikden sonra Yes -- Delete All User e giderek oradada 3saniye basılı tutun.
    - Ardından en altta sarı yazıların geçtiğini görürsünüz bu işlemde tabletiniz formatlanıyor demektir.
    - Ve bu işlemin bitiminde
    - Tekrar menüler gelir ve buradan reboot system now ne gelerek 3 saniye basılı tutun ve tabletiniz kendine restart
    atacaktır ve ilk alındıgı haliyle karşınıza gelecektir.Android yazısı normaline göre biraz geç gelebilir Sakıncası yoktur.

EĞER KONU CANLANIRSA VİDEOLU ANLATIM ÇEKECEĞİM.

İLGİLİ RESİMLER.

KESİNLİKLE OLUYOR DENEYEN YAPAR ARKADAŞLAR.
    FORMAT BİTTİKDEN SONRA TABLETİNİZ İLK ALINDIGI ŞEKLİNE DÖNCECEKTİR.

Yorum yapmayı unutmayın.Kolay gelsin.İYİ FORUMLAR

ya bende bi exper H7D tablet var aynı sorun desen kilidi yani cihazi tam kapatdıkdan sonra usb ile pc ye bağlıyorum daha sonra güç tuşuna ardarda 3 kere basıyorum ve recovery ekranı geliyor fakat güç düğmesi hariç başka tuş olmadığından seçeneklere inemiyorum güç butonuna 1 kere bastığımda reboot system now un üstünde olduüu için cihaz tekrar açılıyor uzun bastığımda da aynı gürevi yapıyor değişen bir şey yok ne yapa bilirim yardim edermisiniz bana

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.