Şimdi Ara

356. DÖNEM -- 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / ANTALYA MERKEZ / ANTALYA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
7
Favori
18.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ozelden bazi arkadaslar sormus ben buraya yazayim herkes faydalansin, cep telefonu kullananlar vardi ama en buyuk sorun sarj etme sorunuydu o yuzden sarji uzun bir telefon goturun, sarji tuvaletlerde ya da banyocu cocukla kanki olursaniz orda doldurursunuz, ben acemiligim boyunca telefon kullanmadim, ptt 250 dk kartlar 10 lira falandi, ben cagri atiyordum larsi taraf ankesorlugu telefonu ariyordu :) ama tabi telefon siralari uzun oluyor oyle uzun uzun sohbet edemezsiniz, gorus saatleri icerisinde ( ogle saatiydi galiba) ve haftasonlari ziyaretciniz gelebilir gorusebilirsiniz, herkese ziraat bankasi karti verecekler kantinde alisverisi onunla yapacaksiniz, bu arada kola makinesinden kola almak icin bypass ozellikli kredi kartiniz varsa goturun malum ziraat kartin gelmesi 2 3 haftayi bulmustu... kanrincilere dikkat edin 75 kurusluk urunu 1 liraya satan cok kisi var... atm 1 tane vardi galiba o da hcbc yada finansbankti... normal ziraat bankasi kartida geciyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DEVRELERİM AĞUSTOS 4 DE TESLİM OLACAK ARKADAŞLAR BENLE BERABER BİRLİĞE TESLİM OLACAKLAR ÖZELE İLETİŞİM BİLGİSİ ATSIN BULUŞALIM ANTALYADA.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bada38

Beyler ozelden bazi arkadaslar sormus ben buraya yazayim herkes faydalansin, cep telefonu kullananlar vardi ama en buyuk sorun sarj etme sorunuydu o yuzden sarji uzun bir telefon goturun, sarji tuvaletlerde ya da banyocu cocukla kanki olursaniz orda doldurursunuz, ben acemiligim boyunca telefon kullanmadim, ptt 250 dk kartlar 10 lira falandi, ben cagri atiyordum larsi taraf ankesorlugu telefonu ariyordu :) ama tabi telefon siralari uzun oluyor oyle uzun uzun sohbet edemezsiniz, gorus saatleri icerisinde ( ogle saatiydi galiba) ve haftasonlari ziyaretciniz gelebilir gorusebilirsiniz, herkese ziraat bankasi karti verecekler kantinde alisverisi onunla yapacaksiniz, bu arada kola makinesinden kola almak icin bypass ozellikli kredi kartiniz varsa goturun malum ziraat kartin gelmesi 2 3 haftayi bulmustu... kanrincilere dikkat edin 75 kurusluk urunu 1 liraya satan cok kisi var... atm 1 tane vardi galiba o da hcbc yada finansbankti... normal ziraat bankasi kartida geciyor...

garanti atm si vardı hocam. koğuşların arkasından tören alanına giderken

kpss tercih için izin verirler. merak etmeyin

• Usta birlik HAKKARİ YÜKSEKOVA 3.üncü piyade tümeni 7.inci HD A.KH VE KH.TK varmı birileri ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook grubuna katılın beyler, iletişim daha rahat olur.

https://www.facebook.com/groups/584930441628267/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikman -- 24 Temmuz 2014; 12:58:53 >
  • 50 sefer soruldu ama bence önemli olan gideceğimiz yerde nelere ihtiyacımız olacak bir arkadaş bayağı kabarık liste yapmış ben o kadar şey götürmem kesinlikle

Böyle bir liste yapmış arkadaş Antalyaya götürmemiz gerekenler neler tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilirsem memnun olurum şimdiden teşekkürler

16 adet haki yeşili fanila
    16 adet haki yeşili boxer
    12 adet siyah bambu çorap
    1 adet siyah normal çorap (Hediye geldi)
    1 adet haki yeşili normal çorap (Hediye geldi)
    1 adet Gilette Blue3 tıraş makinesi
    6 adet Gilette Blue3 yedek jilet
    3-4 adet kullan at permatik gibi jilet
    1 adet tıraş jeli
    1 adet tıraş sonrası losyon
    1 adet tıraş takımını koymak için çanta
    10 adet çengelli iğne
    1 adet kirli çamaşır torbası
    1 adet temiz çamaşır torbası
    1 adet talk pudra
    1 çift silikon tabanlık
    4 adet vatka
    1 kutu 90lı ıslak mendil
    1 adet banyo havlusu
    1 adet el-yüz havlusu (Hediye geldi)
    2 adet şifreli çelik tel şeklinde olan valiz kilidi
    1 adet anahtarlı asma kilit
    1 adet küçük şampuan
    1 adet duş jeli
    1 adet sabun
    1 adet sabun kutusu
    2 adet beyaz yastık kılıfı
    1 adet Casio F91W kol saati
    1 adet Arko yağlı krem
    1 adet küçük dikiş seti
    1 çift lacivert&beyaz renkli terlik
    1 adet küçük manyetolu el feneri
    1 adet diş fırçası
    1 adet diş macunu
    1 takım yazlık pijama
    1 kutu yara bandı
    1 adet boyundan askılı asker cüzdanı
    20-30 adet 1TL madeni para
    1 adet banyo lifi
    1 set kantaşı (Hediye geldi)
    1 adet tırnak makası
    1 adet cımbız
    1 adet güneş kremi
    1 adet roll-on
    1 adet marker kalem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunee -- 24 Temmuz 2014; 14:21:48 >

• Eğitim Birliği3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / ANTALYA MERKEZ / ANTALYA

Esas Birliği7 NCİ KOR. 6 NCI HD.A. 3 ÜNCÜ HD.TB.KH. VE KH.DES.BL. / VAN BAŞKALE / VAN

356. DÖNEM -- 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / ANTALYA MERKEZ / ANTALYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunee

50 sefer soruldu ama bence önemli olan gideceğimiz yerde nelere ihtiyacımız olacak bir arkadaş bayağı kabarık liste yapmış ben o kadar şey götürmem kesinlikle

Böyle bir liste yapmış arkadaş Antalyaya götürmemiz gerekenler neler tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilirsem memnun olurum şimdiden teşekkürler

geçen sene aynı dönemde antalyada acemilik yaptım.

listedeki herşey gereksiz.
    öncelikle geçen sene çamaşır makinesi çalışıyordu. haftada 1 kez yıkayabiliyorduk. bu sene durum nedir bilmem. her koşulda 5-6 tane yeterli olur

16 adet haki yeşili fanila --------- çok fazla
    16 adet haki yeşili boxer -----------çok fazla
    12 adet siyah bambu çorap ----------- bambuya flan gerek yok uzun çorap alın işte.
    1 adet siyah normal çorap (Hediye geldi) -----------gereksiz
    1 adet haki yeşili normal çorap (Hediye geldi) ----------- çorapta renk zorunluğu yok

1 adet Gilette Blue3 tıraş makinesi
    6 adet Gilette Blue3 yedek jilet
    3-4 adet kullan at permatik gibi jilet ----------- herkes kendi sakalını kendi bilir. benim sakalım çok sert. 2 tane mach3 başlığı yetmişi
    1 adet tıraş jeli
    1 adet tıraş sonrası losyon
    1 adet tıraş takımını koymak için çanta

10 adet çengelli iğne ----------- kullanmayacaksınız

1 adet kirli çamaşır torbası ----------- olsa da olur olmasa da
    1 adet temiz çamaşır torbası ----------- olsa da olur olmasa da
    1 adet talk pudra ----------- gereksiz

1 çift silikon tabanlık ----------- ya tabanlık alın ya vatka
    4 adet vatka ----------- terziden alın. 2 tane yeter

1 kutu 90lı ıslak mendil ----------- olmasa da olur

1 adet banyo havlusu -----------havlu verilecek. gereksiz
    1 adet el-yüz havlusu (Hediye geldi) -----------

2 adet şifreli çelik tel şeklinde olan valiz kilidi ----------- gerek yok

1 adet anahtarlı asma kilit ----------- zügürt tesellisi. alın ama kale gibi. bir marka olsun.

1 adet küçük şampuan
    1 adet duş jeli
    1 adet sabun
    1 adet sabun kutusu

2 adet beyaz yastık kılıfı ----------- 1 tane yeter ama hergün söküp takman gerekecek. yastıkta bırakamazsın. yastğın üstüne atlet sermek daha mantıklı

1 adet Casio F91W kol saati ----------- lazım

1 adet Arko yağlı krem ----------- gerek yok
    1 adet küçük dikiş seti ----------- kullanmayacaksınız

1 çift lacivert&beyaz renkli terlik - koyu renk terlik götürün. rahat ve ucuz olsun. çalınma kaybolma olasılığı çok yüksek

1 adet küçük manyetolu el feneri ----------- olmasa da olur

1 adet diş fırçası
    1 adet diş macunu ----------- lazım tabi

1 takım yazlık pijama ----------- koğuşlarda sıcaklık en az 50 derece olcak. pijama falan giymeyeceksiniz tabii ki. donla yatacak herkes.
    1 kutu yara bandı ----------- bot vurursa lazım olacak. illa alacağım diyorsanız geniş bantlardan alın
    1 adet boyundan askılı asker cüzdanı ----------- gerekli
    20-30 adet 1TL madeni para ----------- sakın ha! içerde para geçmez.kart geçer.ziraat banka kartı çıkarın imkanınız varsa
    1 adet banyo lifi

1 set kantaşı (Hediye geldi) ----------- gereksiz
    1 adet tırnak makası ----------- sana kalmış
    1 adet cımbız ----------- o niye?
    1 adet güneş kremi ----------- geç bunları
    1 adet roll-on ----------- deodorant da olur
    1 adet marker kalem ----------- tükenmez kalem yeterli

asıl gerekli olan: telefon kartı --- tavsiyem ttnet aile kart

• tracy kullanıcısına yanıt
    bilgilendirme için çok teşekkür ederim :) bana da bu kadar şey gereksiz gibi geldi ama yine de içlerinden benim almayı düşünmediğim ama lazım olabilen birşeyler çıkar belki dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirza_84

Eğitim Birliği3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / ANTALYA MERKEZ / ANTALYA

Esas Birliği7 NCİ KOR. 6 NCI HD.A. 3 ÜNCÜ HD.TB.KH. VE KH.DES.BL. / VAN BAŞKALE / VAN

356. DÖNEM -- 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / ANTALYA MERKEZ / ANTALYA

E-Devlet üzerinden çıkarttığımız sevk belgelerimizde imzalar ve damgalar yok tabi, bu işlemler için askerlik şubesine gitmemize gerek yoktur umarım? Kağıdı böyle götürsek yeterli değil mi?

Kıllandım damgalı imzalı halini görünce :)

• quote:

Beyler ozelden bazi arkadaslar sormus ben buraya yazayim herkes faydalansin, cep telefonu kullananlar vardi ama en buyuk sorun sarj etme sorunuydu o yuzden sarji uzun bir telefon goturun, sarji tuvaletlerde ya da banyocu cocukla kanki olursaniz orda doldurursunuz, ben acemiligim boyunca telefon kullanmadim, ptt 250 dk kartlar 10 lira falandi, ben cagri atiyordum larsi taraf ankesorlugu telefonu ariyordu :) ama tabi telefon siralari uzun oluyor oyle uzun uzun sohbet edemezsiniz, gorus saatleri icerisinde ( ogle saatiydi galiba) ve haftasonlari ziyaretciniz gelebilir gorusebilirsiniz, herkese ziraat bankasi karti verecekler kantinde alisverisi onunla yapacaksiniz, bu arada kola makinesinden kola almak icin bypass ozellikli kredi kartiniz varsa goturun malum ziraat kartin gelmesi 2 3 haftayi bulmustu... kanrincilere dikkat edin 75 kurusluk urunu 1 liraya satan cok kisi var... atm 1 tane vardi galiba o da hcbc yada finansbankti... normal ziraat bankasi kartida geciyor...

Teşekkür ederim kardeşim bilgi için evli olduğum icin tlf konusunda bir sorum olacak ilk girişte tlf gidersek iceri girmesi nasil olur. Bilgi verirmisin

• Bemorek B kullanıcısına yanıt
    ben askerlik işlemlerimi amasyada yaptırmıştım adres olarkata amasyada ki ikamet adresim kalmış..... ama ben sunada kocaelideyim ve edevlette eger bu adres yanlışsa en yakın askerlik şubesine gidip ordan alın yazıyordu..bende mecburen gitim göevli memur zorluk cıkardı basta gıt edevletten al felan dedi bende edevlette özellıkle sizden alma gerektıgı yazıyor deyınce tamam dedi..benim böyle bir özel durum oldu
  • TorukMactoo kullanıcısına yanıt
    Selam kardeşim bende izmirliyim. Acemilik antalya merkez usta birliği mardin kızıltepe :))

• TorukMactoo kullanıcısına yanıt
    Bugun bana 6sında en geç 13.30 da teslim olmam gerektigi söylendi. İzmirden bende biletimi aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: haleyman

quote:

Teşekkür ederim kardeşim bilgi için evli olduğum icin tlf konusunda bir sorum olacak ilk girişte tlf gidersek iceri girmesi nasil olur. Bilgi verirmisin

Kardesim bende evliydim ama acemilik boyinca hic tel sokmadim usta birliginde 1 uzman cavusa, 1 astsubaya ve 2 kez de binbasiya yakalandim bisey olmadi :) ama arkadasi ustegmen yakaladi 7 gun kilitledi, biraz sansa birazda karsindaki kisiye bagli, iceriye telefonu sokabilirsin ya da iceri de 1100 telefonlari piyasada 50 lira falan iceride 80 90 liraya alirsin ;)

• STEPHEN_KinG kullanıcısına yanıt
    :) öyle tabi dostum ama işte konu askeriye olunca insan şüpheleniyor her işten. Acemilik süresince memlekete gelme gibi bi şansımız olmayacak heralde. Bakalım artık hayırlısı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haleyman

quote:

Kardesim bende evliydim ama acemilik boyinca hic tel sokmadim usta birliginde 1 uzman cavusa, 1 astsubaya ve 2 kez de binbasiya yakalandim bisey olmadi :) ama arkadasi ustegmen yakaladi 7 gun kilitledi, biraz sansa birazda karsindaki kisiye bagli, iceriye telefonu sokabilirsin ya da iceri de 1100 telefonlari piyasada 50 lira falan iceride 80 90 liraya alirsin ;)

Teşekkürler bilgi için kardeşim

• Anladım kardeş çok sağolasın

• Beyler normalde Sevk işlemimi turkiye.gov.tr'den yapmıştım ve 4 ağustos sevk tarihi, 1 gün yol ile 6 ağustosta teslim olmam gerekiyordu.
    Az önce telefona mesaj geldi Cumhurbaşkanlığı seçimi ile sevk tarihi değişmiş..
    Siteden girdim baktım 11 ağustos artı 1 gün yol ; yani yeni sevk teslim tarihim 13 ağustos olmuş :s
    aq Sanki yeni belli oldu seçimlerin olacağı !!!
  • Bana da aynı mesaj geldi şimdi. Ama girdim baktım daha tarih değişmemiş 6 ağustos

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.