Şimdi Ara

Babamın yaptıkları [Ciddi]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, size buyuk bir sıkıntımdan bahsetmek istiyorum ve cozum onerisi olanlar yazabilirlerse gercekten cok sevinirim. 18 yasimi yeni doldurdum, lise 4 e gectim, annem ile babam ayri ve babam ile kaliyorum. Sorun su ki babamin davranislarindan cok sıkıldım artik ve beni gercekten depresyona soktugunu dusunuyorum cunku hergun sinirlenmekten kriz geciriyorum surekli, hep bir esya kiriyorum sinirimden ya da kafama vurup duruyorum kendi kendime nedense. Babam, ben liseye basladigimdan beri ve annemden ayrildigindan beri cok degisti. Surekli annesi yani babaanneme yemege gidiyoruz neredeyse hergun. Ben ise onu hic sevmiyorum, nefret ediyorum buyuk bir kin besliyorum peki neden mi? Annemin arkasindan hep konusur ve 20 sene boyunca anneme sıkıntı yasatti. Ben bu kadinin evine gitmek istemedigim zaman babam evin internetini keser, benimle konusmaz gurur yapar ya da haftalik harcligimi keser o da 10 tl, şaka gibi degil mi sizce 10 tl... Babam ana kuzusunun teki, illa yemek icin oraya gidiyoruz ve diyor niye yemeklerini sevmiyorsunu falan biz sevmek mi zorundayiz o senin annen benim degil. Bunu da anlayamiyor, simdi ise ben birkac gundur konusmuyorum sirf babaanneme zorla goturunce disari cikmak istemistim arkadasla, babaannemin de kaba bir sekilde beni terslemesinden evden defolup gitmistim. Kadin kim oluyor da 18 yasinda birisine karisiyor ya da karar veriyor, sen kimsin ha? Sirf bu yuzden babam benimle konusmuyor ya da eve geldiginde pc deysem gelip diyor niye pc ye oturuyorsun sanki suc islemisim gibi kiskirtmaya calisiyor babam. Simdi ise internetimi kesti neden bilmiyorum ama kiskirtma cabalari oldugunu dusunuyorum, bana simdi lutfen salla bosver falan demeyin. Surekli boyle yapiyor ve benim canimi iyice ama iyice sıkı artık depresyona girdim resmen. Haftaligim 10 tl, inanilir gibi degil? Ne zaman bir arkadasa sorsam en az 30 tl veriyor babasi, babama bunu soyledigimde onlarin babalari sirket sahibi biz isciyiz deyip gulup gecistiriyor kesinlikle alakasiz birsey bu. Adam annemden ayrildigindan beri parasi bol, o parayi vermiyor da ne yapiyor? Okulda adam gibi kahvalti edemiyorum tost olmus 2.5 lira, fakat adama ne kadar anlatsam da anlamiyor tam bir psikolojik sorunsali. Cozum nedir lutfen yardim edin, cok buyuk bir sıkıntıdayım uzun zamandir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-234D473E9 -- 23 Temmuz 2014; 1:17:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sabırlı ol Derslerine çalış , adam gibi bir yeri kazan sonra ya ev tutarsın ya da başka bir yere gidersin.Annenin yanınada gidebilirsin ?

Para mevzusunu dert etme.Senin yerinde olsam o parayı harcamazdım, yemegimi evde yerdim disari cikip gezmezdim. 2 3 ay kenara atsan haftalik 10 tl den 120 tl para yapar ki şimdi yaz. Git bir yerde calis para biriktir ilerde ne durumda olacagin belli olmaz belkide baban bigun seni evden kovar.Demek istedigim icinde bulundugun kosullar garanti degil yarinin ne olacagini bilemezsin.

Babaanneni takma. Bende sevmem babaannemi ama saygili davranirim.Sen saygisizlik yapma o seninle ugrasmayi birakir.Kucuk seyleri takma kafaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: De La Conte

Sabırlı ol Derslerine çalış , adam gibi bir yeri kazan sonra ya ev tutarsın ya da başka bir yere gidersin.Annenin yanınada gidebilirsin ?

Para mevzusunu dert etme.Senin yerinde olsam o parayı harcamazdım, yemegimi evde yerdim disari cikip gezmezdim. 2 3 ay kenara atsan haftalik 10 tl den 120 tl para yapar ki şimdi yaz. Git bir yerde calis para biriktir ilerde ne durumda olacagin belli olmaz belkide baban bigun seni evden kovar.Demek istedigim icinde bulundugun kosullar garanti degil yarinin ne olacagini bilemezsin.

Babaanneni takma. Bende sevmem babaannemi ama saygili davranirim.Sen saygisizlik yapma o seninle ugrasmayi birakir.Kucuk seyleri takma kafaya.

Sabretmeyi ve derslere calismayi denedim fakat olmuyor, takma demekle de gecmiyor bu isler cok ciddi bir konuma geldiginde. 3 sene cektigim cile az degil, para mevzusu konusunda ise ben biriktirmem harcarim cunku okulda illa birsey ceker canim, yemek dert degil yani. 10 tl nin biriktirmeye degecegini de dusunmuyorum. Ben o kadina saygi duymuyorum cunku haketmiyor asagilik kadin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-234D473E9 -- 23 Temmuz 2014; 1:32:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serohotti

quote:

Orijinalden alıntı: De La Conte

Sabırlı ol Derslerine çalış , adam gibi bir yeri kazan sonra ya ev tutarsın ya da başka bir yere gidersin.Annenin yanınada gidebilirsin ?

Sabretmeyi ve derslere calismayi denedim fakat olmuyor, takma demekle de gecmiyor bu isler cok ciddi bir konuma geldiginde. 3 sene cektigim cile az degil, para mevzusu konusunda ise ben biriktirmem harcarim cunku okulda illa birsey ceker canim, yemek dert degil yani. 10 tl nin biriktirmeye degecegini de dusunmuyorum. Ben o kadina saygi duymuyorum cunku haketmiyor asagilik kadin.

Sen kafada bitirmissen forumun tamamı gelip bişey soylesede fayda etmez.

Annenle kal ya da git babana durumu anlat babanla konus. Ben seninle kalmak istemiyorum vs.

• Çek git.anlar.

• çalısmaya basla kendi ayaklarının üzerinde durmaya bakmalısın tamamen kendi ayagının üstünde durdugun zaman babana resti çekersin ama şuan elin mahkum çekeceksin bence hiç bişe demeden ne diyorlarsa yap hiç konusma denileni yap onlar konusunca kafana baska seyler getir başka şeyler düşün hem çalısıp hem oku yada annenin yanına gidebilme imkanın varsa annenin yanına git.
  • La git ananin yanina anan ne is yapiyo?Calisiyosa sen de calis .

• Yazı iyi değerlendir , çalış para biriktir , bu sene çalış etrafta kütüphane vardı evde çalışamıyosan kütüphanede çalış , bu seneyi atlattıktan sonra rahatsın , burs kredi filan alırsan yeter sana , yazlarıda çalışırsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.