Şimdi Ara

Okuyup Bişey Olamayacağıma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okuyup Bişey Olamayacağıma Okumam Kafam Rahat Olur ....

Sizde Böyle Düşünüyorsanız Lisede Kitabın Kağaından Fazlasını İncelememişsinizdir

• Kısmen katılıyorum

Günümüz eğitim sistemi sadece iş bul para kazan diploman dursun bi kenerda üzerine kurulmuştur.

Hiç bir zaman bir insana lazım olmuycak kimya fizik ve matematik terimleriyle kafamızı doldurup dururlar.

Tarih coğrafya türkçe edebiyat dışında matematik ve 4 işlem haric bunlar ve benzeri bir kaç yararlı dersler var elbette.

Ama hiç kimse okulda nasıl ahlaklı olunur yada toplum kuralları gelecek bilim hiç bir şey öğretmezler.
    Okullarda maneviyat öğretilmez maddecilik öğretilir hep bir meta hayatı aşılanır

sınav var çalış iyi puan al
    puanın iyi olsun diplomaya yansısın
    diploman olsunki iş bulasın

Çoğumuz bunun için okumadık mı önüne havuç döşenen obur tavşan gibi olduk en sonunda kafese giricez.

Ha okulun tek iyi yanı toplumsal olarak çocuklara sorumluluk vermek. Önceleri öğretmen denildi mi baba gibi ana gibi görülürdü bizleri eğitirdi severdi abartı kaçmamak kaydıyla kulağımızı çekip cezaya verirdi ama şimdi en ufak bi şeyde anası babası tepenize biner. Hal böyleyken öğretmenlerde salmış anasının vermediği eğitimi ben mi vericem havasındalar.

Herşeye rağmen okul iyidir fakat eğitim sistemi bozuktur. Ezbere dayalıdır hiç kimse yeteneğine göre okuyup kendini o yolda geliştiremiyor. Hep ödül sistemi ezberle not al şunu yap diploman olsun al gülüm ver gülüm üzerine kurulmuş eğitimimiz.

En basitinden 15 yıl okuyan öğrencilere ünv. mezunlarına bile sorsan para nasıl üretilir diye bende dahil hiç kimse bilmez.

Hani şu meşur hayatımızın parçası olan para varya o olmazsa bi hiçiz imajı veren para onun nasıl üretildiği hakkında bile en ufak bi fikrimiz yok

Şu videoyu mutlaka izleyin bunları okulda öğretilmez ve bu daha arazinin ufukta görünen kısmı

• vallahi tanıdıklarım var adamlar okumamışlar üniversite falan, ama şu an adam aylık minumum 3000-3500 tl kazanıyor.Hayatta şanslıysan her türlü kazanırsın herhalde.
  • İş bulmaya gittiğinde asgari maaşla bile çalışacak olsan senden önce okuyan adamı seçecekler, sen de keşke okusaydım diceksin.

Diğer bir ihtimal ise okumaya harcayacağın zamanı güzel bir iş kurmaya harcarsın, en azından temellerini atarsın, mesela işlek bir yerde ticaret yapabilecek dükkanın varsa şimdiden düşünmeye başla, baba işini devam ettiririm yükseklerde gözüm yok kafam rahat olsun dersen de senin bileceğin iş, hayatında başarılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.