Şimdi Ara

Amerikadan Kontratlı İphone 5 nasıl alınır.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben iphone 5s kullanıcısıyım ve kuzenım master yapmak için amerıkaya gıttı ve 2 senedır orda bana ne ıstersın dıye sordu benımde sımdı aklıma
    bir iphone daha almak geldı fakat çok fazla para bayılmak istemiyorum o yuzden kontratlı alıcam

1- bu ıslem ıcın neler gerekır
    2- eğer kontratlı alınırsa fatura vb bır sorun ortaya çıkarmı ( çıkarsa ne kadar olur tahmınen )
    3- Herkes kontrat yapma yetkısıne sahıp mı
    4- hemen turkıyede kullanıma baslanırsa cıhaz att cayma ucretı ıstenırmı

cevaplarınızı beklıyorum yardımcı olan herkese tesekkurlerımı sunuyorum

• Yanlış hatırlamıyorsam 5'i artık kontratlı alamazsınız. 5S veya 5C var şuan. Aynı şekilde ya Amerikan vatandaşı olmak yada orada çalışma iznin olması gerekiyordu bu konuda da tam emin değilim. Daha doğrusu ikisinden hangisinin gerekli olduğu konusunda tam emin değilim.

2. Soru için buyrun ATT kontratlı fiyatlarıhttps://buyiphone1.apple.com/WebObjects/IPACustomer.woa/wo/9.0.1.3.0.1.3.0.3.7.1?sender=preauth-button-next

3. soruyu ve 1. soruyu kısmen yukarıda cevapladım.

4. soru için cihaz simlock olacağından kullanamazsınız, anca bir şekilde müdahale etmeniz gerekir.(Gevey,Unlock vb...)

Kısaca 2 yıl içinde ödenecek paraları ve gevey ile uğraşılacağını varsayarsak Amerika'da yaşamıyorsanız kontratlı cihaz almak mantıklı değil. Çünkü 2 sene boyunca aylık en az 60 dolar gideri var ATT kontartın.
  • Kontratlı cihaz normalinden daha pahalı, kontratlı cihazın ucuz olduğunu nerden çıkarıdınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vatov kardeşim yanıtın için sağol karti kardeş 199 dolar mı daha uygun 2500 tl mi ne demek istediğni açarsan sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhans Soylu

vatov kardeşim yanıtın için sağol karti kardeş 199 dolar mı daha uygun 2500 tl mi ne demek istediğni açarsan sevinirim

199 dolarmı uygun 649 dolarmı diycektin 2500 ü nerden çıkardın ? kontratlı cihaz alabilmek için yukardaki şartlar geçerli ordaki 199 dolar sadece cihazı alırken ödediğin para her ay ödediğin 50*60 dolar telefon faturası var bide . şöyle örnek veriyim 5s i turkcellden temlik edip aldığın zaman 2200 e felan geliyor nakit aldığın zaman başka bir yerden yine dist. garantili olarak 1850*1900 a geliyor vatan vb mağazalardan hatta ilk çıkıtğında 2500 tl ye geliyodu temlik ile.
  • Kontratla uğraşmaya değer mi bilmiyorum. Kuzeninde her ay faturayla ıvır zıvırla uğraşacak, ayrıca faturayı ödedikçe fiyat farkı kapanuyor
    Bence tertemiz Apple store'dan alsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • anladım sadece şu 199 dolara alanlar nasıl alıyor anlamıyorum adamlar 200 tane alıp getiriyor
  • quote:

anladım sadece şu 199 dolara alanlar nasıl alıyor anlamıyorum adamlar 200 tane alıp getiriyor

bu işi yapan şirketler var kurumsal olarak iphone alıp direk nakite çeviriyorlar 200 dolara geliyor cihaz onlara 250-300 dolara direk satıyolar toptan cihaz simkilitli tabi .bu kurumsal aboneler zaten yüksek fatura ödüyolar iphone u alsada almasada zaten faturayı ödüyor o yüzden alıp satıyolar .ülkemizdede benzer uygulamalar mevcut

• ıwan yanıtın için sağol öncelikle bu şirketi nasıl bulabılırız faturayı onlar mı oduyor tahmınen cıhaz ne kadara patlar bıze
  • quote:

ıwan yanıtın için sağol öncelikle bu şirketi nasıl bulabılırız faturayı onlar mı oduyor tahmınen cıhaz ne kadara patlar bıze

tanıdığın olucak çalışan fatura herşey onlarda sen sadece nakit verip cihazı alıyosun amerikada telefonculardada oluyor 400-450 dolara simkilitli sıfır cihaz

• ivan 400-500 dolara onun yerine kafa rahat şekilde e-bay den alabilirmiyiz de bu sefer günrükten korkuyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.