Şimdi Ara

LG G3'ün Snapdragon 805 işlemcili yeni versiyonu duyuruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
1.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG G3'ün Snapdragon 805 işlemcili yeni versiyonu duyuruldu

Samsung'un Galaxy S5 LTE-A hamlesinden sonra LG tarafı da beklenen adımı atarak, uzun süredir Prime olarak anılan G3 LTE-A Cat 6 modelini Güney Kore'de lanse etti. Mevcut G3 modelini temel alan yeni cihazın en büyük artısı, Qualcomm'un Snapdragon 805 işlemcisinden gücünü alıyor olması. Özellikle 2K ekranı ile fark yaratan LG G3, oyun ve uygulamaların pek çoğu 1080p çözünürlüğü için dizayn edildiğinden performans konusunda genel bir sıkıntı yaşamasa da, sahip olduğu Snapdragon 801 çipsetinin, doğal 2K desteği sunan grafik yoğun uygulamalarda aynı başarımı sürdüremeyeceği genel olarak  üzerinde hemfikir olunan bir detay.

Snapdragon 805 çipseti ise özellikle yeni nesil Adreno 420 GPU'su ile fark yaratıyor. Mikroişlemci tasarımında çok ciddi farklar getirmese de , GPU tarafında Adreno 420'nin güncellenen mimari ile 2K çözünürlüğü ile uyumlu uygulamalarda, Snapdragon 801'in Full HD seviyesinde sunduğu akıcılığı ulaşacağı ifade ediliyor. Yeni platformun G3'e kazandırdığı bir başka yenilik ise Qualcomm'un Gobi 9x35 Kategori 6 LTE-A modemi. Bu sayede telefon, uyumlu ağ altyapısının olduğu bölgelerde teroik olarak 225Mbps seviyesinde internet bağlantı hızına erişebiliyor. 3GB RAM, 13MP çözünürlüğünde kamera ve 3000mAh kapasiteli pil gibi detayların korunduğu telefon, çipset dışında önemli bir değişiklik sunmuyor.

LG G3'ün Snapdragon 805 işlemcili yeni versiyonu duyuruldu

Samsung Galaxy S5'in LTE-A versiyonundan sonra LG cephesi de G3 LTE-A Cat6 ile Snapdragon 805 trenine binmiş oldu. Her iki model de ağırlıklı olarak Güney Kore pazarı için planlandığından, spot pazar dışında resmi olarak global satışa sunulmaları yakın zamanda beklenmiyor ancak artan rekabete bağlı olarak olası bir girişimin de sürpriz karşılanmaması gerekiyor. Bu hamle sonrasında Temmuz ayında pazara giren LG G3, çok kısa sürede donanım güncellemesi almış ve global satışı olmayacaksa da donanım olarak gözden düşmüş oldu. Görünen o ki, akıllı telefon üreticilerinin yeni ilgi alanı, 2K ekran ve Snapdragon 805 ikilisi. Samsung ve LG'yi takiben diğer üreticilerin de benzer özellikte cihazlar sunması bekleniyor. 

• Samsungtan sonra lg çıktı başımıza
  • G2 devam
  • G2 ALDIM KAFAM RAHAT

• ne oluyoruz böyle hacı g3 alan adam ne yapacak şimdi ister inanın ister inanmayın ama tam 2 yıldır para hazır bı ust duzey telefon alacam çat yeni çipset pat yeni model çıkıyor tam alacakken bi haber ustu lanse edılıyor yada tarıh verılıyor sıkıldım artık :'(

• Şimdi bu yapılan doğrumu zaten G3'ü rakiplerinden geç çıkardın hepsine koysaydın S805 alanda memnun satanda memnun olurdu. Kaldıki G2 gibi ucuz fiyat politikasıda yok ne halin varsa gör G3 alacaktım vazgeçtim kusura bakma enayi değilim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General. -- 22 Temmuz 2014; 19:08:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg iyi saçmaladı bu sefer
  • Şuan icin Lg g2 hala super bir cihaz onunla devam edip yil sonunda kismetse mi4 gelirse onunla yola devam edicem kafam rahat olsun yeter ki

• Sadece işlemcisini güncelleyip yeni modelini çıkarmak yerine asıl şimdi G3'ü tanıtacaktı. Böyle yaparak şimdiki cihazı çok gereksiz yapmış oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rezillik son gaz .

2 ay sonra bir üst işlemcili modeli gelir .
  • Tanıtımı yapan hatun fenaymış ya, telefonu geçtim ben
  • blackberry passport beklemeye devam..olmadı iphone 6..

• En başından çıkması gereken G3 buydu
  • Yöresel .. Gelceni sanmiyorum

• Bence bu hamlesi g3 satislarini olumsuz yonde etkileyecektir

• LG, yeni G3 alanlara ayaküstü taktı... Nalet olsun kapitalizim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 22 Temmuz 2014; 19:57:10 >
  • LG de kaybettik

• Bu model ülkemizde satılmayacak büyük ihtimalle. S4 LTE-A, S5 LTE-A modeli gibi belirli ülkelerde sınırlı sayıda satılacak. Bizim millet ise ancak çamur atma, ya ne kadar çabuk değiştiriyorlar, lanet olsun, kınıyorum deyip dursun. Ülkede alt yapı mı var da zaten az üretilen aleti getirip satacaklar? Daha 4G, LTE gelmemiş, LTE-A destekli cihazı görünce S801'li telefonlar eskidi deniyor. Madem bu kadar kolay inanıyor ve eskidiğini düşünüyorsunuz, bu kadar sık telefon çıkması ve bu kadar pahallı olması da size müstehaktır.
  • Sony dürüst olduğu için kaybediyor.

• Bunun böyle olacağı belliydi s801 in 2k ekranda performansı belli 805 çıkmasa saçma olurdu birde rakipleri zaten 805 2k çıkaracak.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.