Şimdi Ara

MTK Serisi telefon alacaklara tavsiye !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar piyasa zibil gibi MTK serisi çakma cihazlarla dolu.

Bu telefonların gerçek özelliklerini ANtutu ve CPU-Z gibi programlarla asla öğrenemezsiniz.

Antutu'nun verdiği 20,000 30,000 li puanlar kesinlikle gerçek değil.

Özellikle yurtdışından telefon alanlar bir kez daha düşünsün.

Telefonun ne oldugunu ogrenmenın tek yolu bilgisayara MTKDroid Tools yükleyerek bilgisayardan kontrol etmek.

Emin olun aldığınız telefonların çoğu MTK6572 işlemci çıkacak.

Bu işlemci de en fazla 5 mp çözünürlüğü destekler ve çift çekirdekli MTK serisinin en vasat işlemcisidir.

Değerli forum üyelerinin bilgisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermin007 -- 23 Temmuz 2014; 6:40:33 >

• cermin007 kullanıcısına yanıt
    İyi hoşsunda, senin söylediğin, replika yani çakma cihazlar için geçerli, yurtdışında satılan inew,UMI,Mlais,Xiaomi gibi firmaların kağıt üstünde ne yazıyorsa sana gelecek olan cihazda odur, ayriyetten her çakma da MT6572 olacak diye birşey yok şuan , piyasada 720p ekranlı, MT6582 li gayet seri çalışan Note 3 ler var, ve diğer bir husus ise, MTK Droid Tools dada gerçek bilgiyi alamazsınız, ordada oynanmış oluyor,misal 5.4 inç Note 3 replikalarında çok gördüm bunu, MT6589 yazıp, MT6575 olanıda gördüm, factory moda geçirip bakınca MT6582 görünüp dediğin gibi 6572 olanıda gördüm,ayriyetten MTK serisinin en vasat işlemcisi 6572 değildir, taa 4 yıla yakın mazisi olan MT6573 dür ondan sonra 6575,6577,6572,6589,6582,6589T, 6592,6592T,6792 şeklinde gider o sıralama yanlış bilgilendirmeyelim insanları.
  • şu yazdıklarını her mtklı cihaz kullanan bilir zaten.gereksiz konu olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmtcnars

İyi hoşsunda, senin söylediğin, replika yani çakma cihazlar için geçerli, yurtdışında satılan inew,UMI,Mlais,Xiaomi gibi firmaların kağıt üstünde ne yazıyorsa sana gelecek olan cihazda odur, ayriyetten her çakma da MT6572 olacak diye birşey yok şuan , piyasada 720p ekranlı, MT6582 li gayet seri çalışan Note 3 ler var, ve diğer bir husus ise, MTK Droid Tools dada gerçek bilgiyi alamazsınız, ordada oynanmış oluyor,misal 5.4 inç Note 3 replikalarında çok gördüm bunu, MT6589 yazıp, MT6575 olanıda gördüm, factory moda geçirip bakınca MT6582 görünüp dediğin gibi 6572 olanıda gördüm,ayriyetten MTK serisinin en vasat işlemcisi 6572 değildir, taa 4 yıla yakın mazisi olan MT6573 dür ondan sonra 6575,6577,6572,6589,6582,6589T, 6592,6592T,6792 şeklinde gider o sıralama yanlış bilgilendirmeyelim insanları.

Mesaj düzeltildi.

Çift çekirdeklilerin en vasatı MT6572'dir.

Yanlış bilgilendirmeyelim insanları.

Listende sürüyle işlemci eksik.

http://en.wikipedia.org/wiki/MediaTek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermin007 -- 23 Temmuz 2014; 8:28:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanefe10

şu yazdıklarını her mtklı cihaz kullanan bilir zaten.gereksiz konu olmuş.

Çok iddiali olmuş arkadaşım.

Konuyu okuyan 70 kişiden en az yarısının bihaber olduğunu eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cermin007

quote:

Orijinalden alıntı: hasanefe10

şu yazdıklarını her mtklı cihaz kullanan bilir zaten.gereksiz konu olmuş.

Çok iddiali olmuş arkadaşım.

Konuyu okuyan 70 kişiden en az yarısının bihaber olduğunu eminim.

mtklı telefon alanların ilk işi imei halletmek olacağı için ilk önce cihazın bilgilerine bakar(mtkdroidtool)rom ve yedekleme için spflashtool bikaç sefer brickle uğraştımı uzman olur zaten.

• konu bakanlar bu sistem kötümü yorum yapsınlar.
    MT6572 ARMv7 28 nm Kadar 1.3 GHz çift çekirdekli ARM Cortex-A7 32 KB L1, 256 KB L2 Mali-400 500 MHz MP1 LPDDR2 266 MHz

Çift çekirdekli en vasat MTK çipset, 6577 dir asıl sen yanlış bilgilendirme yapıyorsun ayrıca, MTK nın 2013 öncesine kadar adam akıllı bir SoC u dahi yoktu, çoğu 3G desteklemeyen çipsetlerdi, ki sen bana 6515 i felan örnek gösteriyorsun GPU su dahi olmayan bir çipseti örnek gösteriyorsun, en vasat MTK kaynaklı çift çekirdekli işlemci 6577 dir varsa isteyen her türlü şekilde bunuda kanıtlarım, 6577 nin tek güçlü tarafı GPU su ama sgx531 artık miyadını çokdan doldurdu, Mali-400 en azından hala eskide olsa güncelliğini ve optimizasyonunu koruyan bir GPU
  • quote:

Çift çekirdekli en vasat MTK çipset, 6577 dir asıl sen yanlış bilgilendirme yapıyorsun ayrıca, MTK nın 2013 öncesine kadar adam akıllı bir SoC u dahi yoktu, çoğu 3G desteklemeyen çipsetlerdi, ki sen bana 6515 i felan örnek gösteriyorsun GPU su dahi olmayan bir çipseti örnek gösteriyorsun, en vasat MTK kaynaklı çift çekirdekli işlemci 6577 dir varsa isteyen her türlü şekilde bunuda kanıtlarım, 6577 nin tek güçlü tarafı GPU su ama sgx531 artık miyadını çokdan doldurdu, Mali-400 en azından hala eskide olsa güncelliğini ve optimizasyonunu koruyan bir GPU

6572 6577den sonra çıktı zaten.ama 6577 nin gücü cihaza göre değişir.bende jiayu g3 var ve oynayadığım oyun yok gibi.sgx531 vasat ama takılmadan çok rahat oynanıyor.buna bende şaşıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanefe10 -- 23 Temmuz 2014; 13:26:22 >

• hasanefe10 kullanıcısına yanıt
    6577 çıktığı döneme göre gayet iyi bir çipsetti zaten lafım yok ama arkadaş, MTK serisinin en dandik dual core çipseti 6572 demiş, 6572 hem çok daha iyi bir GPU ya sahip hemde üretim teknolojisi çok daha iyi

6572, 28 nm, 6577 ise 40 nm
  • quote:

6577 çıktığı döneme göre gayet iyi bir çipsetti zaten lafım yok ama arkadaş, MTK serisinin en dandik dual core çipseti 6572 demiş, 6572 hem çok daha iyi bir GPU ya sahip hemde üretim teknolojisi çok daha iyi

6572, 28 nm, 6577 ise 40 nm

MTK6572 6577'nin kırpılmış versiyonudur.

Aradaki bariz farklar:

6572 5 mp kamera destekler 6577 8 mp.

6572 720p video çeker 6577 1080p

6572 Dual ARM Cortex-A7 çekirdek kullanır, 6577 Dual ARM Cortex-A9

6572'nin Çekirdek hızı 200 mhz. fazla görünsede 6577 daha verimlidir.

Ayrıca 6572'ye ROM atarken cihazın elinizde kalması yüksek bir ihtimaldir.

Yanlışım varsa düzeltiniz.
    8MP desteklesede birşey farketmiyor, ISP konusunda MediaTek hep çöp denilecek kalitede ISP ler kullandı yani, MT6592 deki 16MP desteğiyle çekilen fotoyla, MT6572 deki 5MP ISPli sensörle çekilen fotoğrafın çözünürlük dışında pek farkı yok.

6572, 720p çeker,6577, 1080p çeker demişsiniz, oda çözünürlük te farkeder, kalite olarak yine sınıfta kalır iki SoC daki ISP ler.

6572 nin A7 kullanmasının sebebi enerji tasarrufu ve ısınmayı önlemek için,aynı durum, 6589,6589T,6592,6592T dada aynı şekildedir, Cortex- A9 teknolojisi artık mazide kaldı ve gömülmeyi bekleyen çekirdek teknolojilerinden biri halina geldi, ayriyetten, MT6572, 28 nanometre, 6577 ise 40 nanometre gibi ısındığında el yakabilecek hatta yakan bir üretim teknolojisiyle üretilmiştir.

6577, nin performans bakımında 6572 den tek üstün yanı Power VR SGX531 GPU su, CPU nun tekil ve çoğul işlem gücü bakımından, 6572 den daha geride olduğunu MediaTek SoC lu cihazlarla ilgilenenler yada araştıranlar bilir bunu,

6572 ye ROM atarken brick olma ihtimali daha yüksek demişsiniz, hatırlatırım, 6575-6577 çipsetlerde, cihaz hard brick olduğunda anakart üstünde test point noktaları arandığını eğer MTK çipsetlerle içli dışlıysanız sizde bilirsiniz,ayrıca test point noktasını bulsanız dahi,bazen yazılım yüklerken yaşadığınız en ufak sorunda cihazı yazılım dahi atılamayacak dereceyede getirdiğide bir diğer gerçektir, 6572 çipsetli şarj dahi almayan bir cihazda,testpoint noktası gibi abidik gubidik şeylerle uğraşmadan, Flash Tool dan, preloaderı yükleyip cihazı hayata döndürdüğümü hatırlarım, MTK çipsetlerde, sadece 6572-6577 için değil bütün MediaTek kaynaklı SoC larda, stock romları zip şeklinde bulamazsınız birisi çevirmediği sürece, SP Flash Tool daki risk, 6572 içinde aynıdır,6589 içinde, 6592T içinde.

6572,6577 nin kırpılmışı değil yeni nesil üretim teknolojilerinden 6577 e göre daha fazla faydalanan bir çipsettir, aynı şekilde, 6582 de sizin dediğiniz gibi, 6589 a göre kırpılmış görünsede, 6589 ve 6589T ya göre daha iyi optimize edildiği için, daha performanslıdır, unutmayın hiç bir zaman kağıt üzerinde yazanla cihazın size verdiği performans aynı değildir,misal S801AC li Xperia Z2, Grand Theft Auto ; San Andreas da, Adreno 330 GPU ile en fazla 180-200 gflops verirken, Galaxy S3 deki, Mali-400MP4 aynı oyunda 250-300 gflops altına düşmez, eğer gerekli optimizasyon adam akıllı yapılırsa, 6572, 6582 yada 6589 a dahi rakip olabilir, ama 6577 nin miyadı artık doldu, artık 28 nanometre bile çok deniliyor ve 22 nanometre üretime geçiyor firmalar, biraz uzun oldu ama düzeltebildiğim kadarıyla düzeltmeye çalıştım.

• 6577 artık çöp oldu. 6572 f/p olarak tercih edilebilir. Tabi cihazın genel kalitesi de önemli
  • true octa der geçerim tüm qualcommcuları rencide ederim
  • Konu başlığı yanıltıcı. Replika serisi telefon.. olmalıydı başlık mtk değil.
    Zira replika telefonların çoğunda mtk yazmaz, exynos yazar. 1.2 ghz yerine 2ghz yazdırırlar vb.

Yani replika alanların çoğu kore malı s4/s5 aldığınu sanıyor, içinde farklı işlemci olduğundan haberdar değiller.
    Bile bile alanlara ise diyecek lafım yok. Bu kadar kötü ekranlı, ucuz malzemeli (dış plastiği hariç), tüm özellikleri yalan olan bir cihazı ceplerinde taşımaktan nasıl bir zevk alıyorlarsa artık... Başkalarını kandırmak bir nebze, işin kötüsü kendilerini kandırıyorlar.
  • mtk nın en güzel taraflarından birisi kullanıcı kendisi brick yapması brickten kurtarması imei olayını kendiisi çözmesi insanlar artık uğraşa uğraşa pro oluyor yaşasın mtk 300 ver 500 ver tutup 2500 vermekten iyidir haftalık değiştir bizim gibi 3. dünya ülkelerine mtk bile çok iyiki adamlar mtk yapmış bizi kölelikten bir nebze kurtarıyor
  • quote:

8MP desteklesede birşey farketmiyor, ISP konusunda MediaTek hep çöp denilecek kalitede ISP ler kullandı yani, MT6592 deki 16MP desteğiyle çekilen fotoyla, MT6572 deki 5MP ISPli sensörle çekilen fotoğrafın çözünürlük dışında pek farkı yok.

6572, 720p çeker,6577, 1080p çeker demişsiniz, oda çözünürlük te farkeder, kalite olarak yine sınıfta kalır iki SoC daki ISP ler.

6572 nin A7 kullanmasının sebebi enerji tasarrufu ve ısınmayı önlemek için,aynı durum, 6589,6589T,6592,6592T dada aynı şekildedir, Cortex- A9 teknolojisi artık mazide kaldı ve gömülmeyi bekleyen çekirdek teknolojilerinden biri halina geldi, ayriyetten, MT6572, 28 nanometre, 6577 ise 40 nanometre gibi ısındığında el yakabilecek hatta yakan bir üretim teknolojisiyle üretilmiştir.

6577, nin performans bakımında 6572 den tek üstün yanı Power VR SGX531 GPU su, CPU nun tekil ve çoğul işlem gücü bakımından, 6572 den daha geride olduğunu MediaTek SoC lu cihazlarla ilgilenenler yada araştıranlar bilir bunu,

6572 ye ROM atarken brick olma ihtimali daha yüksek demişsiniz, hatırlatırım, 6575-6577 çipsetlerde, cihaz hard brick olduğunda anakart üstünde test point noktaları arandığını eğer MTK çipsetlerle içli dışlıysanız sizde bilirsiniz,ayrıca test point noktasını bulsanız dahi,bazen yazılım yüklerken yaşadığınız en ufak sorunda cihazı yazılım dahi atılamayacak dereceyede getirdiğide bir diğer gerçektir, 6572 çipsetli şarj dahi almayan bir cihazda,testpoint noktası gibi abidik gubidik şeylerle uğraşmadan, Flash Tool dan, preloaderı yükleyip cihazı hayata döndürdüğümü hatırlarım, MTK çipsetlerde, sadece 6572-6577 için değil bütün MediaTek kaynaklı SoC larda, stock romları zip şeklinde bulamazsınız birisi çevirmediği sürece, SP Flash Tool daki risk, 6572 içinde aynıdır,6589 içinde, 6592T içinde.

6572,6577 nin kırpılmışı değil yeni nesil üretim teknolojilerinden 6577 e göre daha fazla faydalanan bir çipsettir, aynı şekilde, 6582 de sizin dediğiniz gibi, 6589 a göre kırpılmış görünsede, 6589 ve 6589T ya göre daha iyi optimize edildiği için, daha performanslıdır, unutmayın hiç bir zaman kağıt üzerinde yazanla cihazın size verdiği performans aynı değildir,misal S801AC li Xperia Z2, Grand Theft Auto ; San Andreas da, Adreno 330 GPU ile en fazla 180-200 gflops verirken, Galaxy S3 deki, Mali-400MP4 aynı oyunda 250-300 gflops altına düşmez, eğer gerekli optimizasyon adam akıllı yapılırsa, 6572, 6582 yada 6589 a dahi rakip olabilir, ama 6577 nin miyadı artık doldu, artık 28 nanometre bile çok deniliyor ve 22 nanometre üretime geçiyor firmalar, biraz uzun oldu ama düzeltebildiğim kadarıyla düzeltmeye çalıştım.

Arkadaşım merhaba google da hard birck olayını ararken burayı buldum.

Konu biraz eski ama elimde MTK 6592 işlemcili Zopo 980+ modeli bir telefon var.

En son orjinal kitkat 4.4.2 sürümüne güncelledim,yaklaşık 16 saat falan kullandım.

Herşey çok güzel çalışıyordu ne olduğunu anlamadığım şekilde telefon kapandı hiç açılmıyor.

En son yaptığım evden çıkacağım diye wifi kapatıp koydum masaya yaklaşık 10 dk sonra baktığımda telefonda tık yok.

Pilini çıkarıp taktım yine haraket yok yedek pilini taktım hiç kıpırtı yok.

Şarza bağladım hiç ışık yok.

Usb den bilgisayara bağladım yine tık yok.

Önceden bilgisayara bağladığımda usb yi algılardı o da yok.

Flash Tools ların çoğunda denedim hiçbir şekilde uyanmıyor telefon.

Yani sizin anlayacağınız ha bi tuğla.

Yukarıda alıntıladığım anlatımınızdan bu konuda yardım edebileceğinizi düşündüm.

" cihaz hard brick olduğunda anakart üstünde test point noktaları arandığını eğer MTK çipsetlerle içli dışlıysanız sizde bilirsiniz"

demişsiniz bu izahınızdan yola çıkarak;

benim zopo 980+ ya da böyle bir müdahale edilirse acaba telefon kurtarılırmı.

Bunu garantisi çin olan yerden bangood dan almıştım.

Gerçi Zopo Türkiye forumlarından da yardım talep ettim ama henüz bir çözümünü bulamadım.

Çin telefonlarına pek de uzak değilim, Jıayu G2 6577 işlemcili, İ New V3 6589 işlemcili , Doogee DG800 gibi telefonlarda kullandım,root rom gibi konuları bildiğimi zannediyordum.

Usb jig olayını araştırdım onunda olup olayacağını tam bilmiyorum.Zannedersem samsung telefonlarda oluyormuş.

Odin programıda işe yaramıyor.

Ama bu sefer çok kurcalamaktan çuvalladım.

Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

• bendede mtk6580 doogee x5 modeli var telefonu 2 gün kullandım gece kapanmış sabah baktım hiç tepki vermiyor hard brick olmuş flash tool ile rom atmaya çalıştım ama hala telefonda bir değişiklik yok bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baaddin

bendede mtk6580 doogee x5 modeli var telefonu 2 gün kullandım gece kapanmış sabah baktım hiç tepki vermiyor hard brick olmuş flash tool ile rom atmaya çalıştım ama hala telefonda bir değişiklik yok bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

telefon recovery mode a geçemıyor mu ? telefonu pc ye baglayıp yahut prıze taktıgında hıc sarj olma yada tepkı verme yokmu ?
  • Hocam ilk telefon bozuldugunda recovery moda fast boot normal boot yazıları geliyodu recovery boot seçince hiçbir işlem yapmıyordu ayrıca şarj'da olmuyordu. Şuan recovery mod'a hiç girmiyo. Pcye driver indirdim flash tool yazılımını ve orjinal rom'uda buldum telefonu pcye bağlayıp rom'u yükle diyorum %100 doldurup ekrana yeşil uyarı veriyor fakat cihaz yinede açılmıyor memory test yaptıgımda NAND Flash not found hatası alıyorum. ayrıca pcye bağladıgımda usbye bişey takarsın ses gelir ya hemen ardında çıkarınca gelen ses geliyor yani telefon pcye bağlı oldugu zaman 3 saniyede bir hepsi ayn ses geliyor sanki söküp takıyormuşum gibi. Herşeyi doğru yapıyorum fakat ağır brick oldu galiba cihaz. zaten 170 tlye aliexpressten aldım 2 günde elimde kaldı telefon :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.