Şimdi Ara

TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
20
Favori
67.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

Orijinalden alıntı: _Suat_

Acıkır

Şaka bir yana hayırlı teskereler, 343. dönem yedek subay adayı öğrenciyken oralarda sürtmüş biri olarak sizlere kolay gelsin diyorum :)
    Şu 71 çıktı bu nedir tarzı sorular dışında yardımcı olabilirm. Tabi oralarda işler değişmediyse.

Yeni gordugum birseyi sorayim o zman Kura cekiminde lisans, yuksek lisan ve doktora diye ayri torbalar mi oluyor?

Hayır olmuyor, o sınıfa girdiğiniz zaman hepiniz eşit oluyorsunuz ki öğretim görevlisi arkadaşlarımız dahi vardı.

• meslek subayları kurasında çıkan yerlerle ilgili detaylı bilgi verebilir misinz
  • Meslek kurasında heryer çıkabilir. Bu dönemde hangi birliğin ne ihtiyacı olduğu belirlenmiştir, sizlerde o birliklere derece ve kura yoluyla atanırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Suat_ -- 23 Temmuz 2014; 2:05:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre.35

Bir de sınavlar ve kura hikayesi birliğe teslim olduktan sonra aşağı yukarı kaç gün sonra oluyor ?

Benim zamanımda meslekçiler yaklaşık 3 hafta veya 18 gün, topçu sınıfı ise 3 ay sonunda atanıyordu. Yeni şekliyle durum nedir bilemiyorum.
  • _Suat_ _ kullanıcısına yanıt
    kura da dogu cıkarsa doguda da baska asker kardesı gorev yapıyorsa ne olacak normalde vermıyorlar subedeb oyle dedıler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

Torun torbalar gelmiş maşallah. Badimin destansi yazısını okuyun yeter meslekciler

Nerde o, mumkunse link alalim

http://forum.donanimhaber.com/m_19568652/mpage_20/f_//tm.htm#69783464

• quote:

Orijinalden alıntı: alper967

kura da dogu cıkarsa doguda da baska asker kardesı gorev yapıyorsa ne olacak normalde vermıyorlar subedeb oyle dedıler

İnanın bilmiyorum. Benim dönemimde kura sırasında herhangi bir ekstra durum söz konusu olmamıştı. Dereceye girenler yerlerini seçmiş kuraya kalanlar kurada kendi kaderlerini belirlemişlerdi.
  • quote:

quote:

quote:

Torun torbalar gelmiş maşallah. Badimin destansi yazısını okuyun yeter meslekciler

Nerde o, mumkunse link alalim

http://forum.donanimhaber.com/m_19568652/mpage_20/f_//tm.htm#69783464

çok faydalı oldu teşekkürler.

• kısa dönem gidecek olan yok mu polatlıya bir benmiyim arkadaş :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre.35 kullanıcısına yanıt
    benim de sevk başlangıç 25 temmuz sevk bitiş 31 temmuz. bayramdan sonra birliğe teslim olayım diye 31 temmuzda askerlik şubesinden sevk işlemini yaptirim dedim ama forumdan gördüğüm kadarıyla e devletten de sevk işlemini yapınca da teslim tarihi 31 temmuzdan sonraya kalıyo diyolar eğer öyleyse sabah e devletten alıcam.
  • quote:

Hocam öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkürler.
    İçeri mp3 player/radyo sokabiliyor muyuz ? Bunun bir kısıtı var mı?
    Boş vakit olursa okumak için kitap getirmek problem yaratır mı?
    Ne kadar nakit para ile gelmeyi önerirsin ? adımıza askeriye tarafından çıkarılacak kartlar TEB'e mi ait ve gittikten sonra ne zaman çıkar?
    Ağrı kesici getirmek sorun yaratır mı ?
    Bir de ben mesleki problemler sebebiyle 1 haftalık rapor alıp geç katılacağım. Birliğe mazeretli olarak geç katılım bana ne gibi sorunlar yaşatır ? Acemilik süremi/ terhisimi uzatır mı ?
    Iyi nöbetler dilerim.

İçeri kamera,fotoğraf makinesi, telefon sokulması yasak. Sokarsan da ismine emanete bırakıyorsun. Mp3 player sıkıntı olmuyordu sanırsam girerken sorarsın yine de eğer olmaz derlerse onu da emanete verirsin.
    Kitap getirebilirsin sıkıntı yok.
    100 tl getirsen yeter. 1 hafta sonra bankacı bayanlar gelecek size kart çıkartacaklar. 70 liraya yakın içinde para olan teb kartlarınız gelecek zaten.
    İlaç getirmek yasak. Gözetim altında gidip ilaçcıdan belirli saatlerde ilacınızı alıyorsunuz.
    Valla bunu iyi sorman lazım. Riskli bir durum. geç katılırsan iyi karşılanmazsın bi kere orda arkadaşların 1 haftadır askerlik yaparlarken sen memleketinde olup onlarla aynı zamanda törene katılacaksın. Bunu detaylıca sorman lazım kanaatindeyim.

• quote:

quote:

Bir de sınavlar ve kura hikayesi birliğe teslim olduktan sonra aşağı yukarı kaç gün sonra oluyor ?

Benim zamanımda meslekçiler yaklaşık 3 hafta veya 18 gün, topçu sınıfı ise 3 ay sonunda atanıyordu. Yeni şekliyle durum nedir bilemiyorum.

şu an meslekçiler 30 gün acemilik alıyorlar. sınavlar 2. ve 3. hafta başlar. kura yerleri ise 3. hafta sonunda açıklanır. kuralar ise 27. gün falan çekilir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alper967

İnanın bilmiyorum. Benim dönemimde kura sırasında herhangi bir ekstra durum söz konusu olmamıştı. Dereceye girenler yerlerini seçmiş kuraya kalanlar kurada kendi kaderlerini belirlemişlerdi.

Kurada doğu çıkarsa dilekçe yazıyorsun. Doğuda askerlik yapan kardeşim var vs. diyorsun. İnceleyip gerekeni yapıyorlar.
  • yedek subay ve meslekçi çıktıysa kesinlikle üzülmeyin, zaten oralarda çok sürünmeyeceksiniz, size normal asker gibi yaklaşılmayacak zaten polatlıda, siz kafası çalışan insanlar olarak görüleceksiniz. üstünüzde öyle baskı falan da olmayacak çok fazla.
    bence kısa dönem yapmaktan çok daha iyidir, meslekçi olmayan yedek subayların işi biraz daha zor, ağır eğitimden geçiyorlar. aklınıza takılan her türlü konuda yardımcı olabilirim 347. dönem yapmış biri olarak
  • Emre.35 kullanıcısına yanıt
    Para konusunda özellikle yanına bozuk para al çok ihtiyacın olacak bozuk paraya, genelde bozuk para olmuyor gazino kantinlerinde sorun yaşanıyor, ayrıca kaldırmadıysalar koğuş girişlerinde kahve makineleri ve belli yerlerde soğuk içeçek makineleri de var oralarda kullanırsın, kantinci askerlerin görevi çıkıyor, içtiması oluyor her zaman açık bulamayabilirsin özellikle de gece bişeyler içmek istersen bozuk para hayatını kurtarır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BadFay -- 23 Temmuz 2014; 5:04:48 >
  • BadFay B kullanıcısına yanıt
    belki bu soru cok kez soruldu ama yine de emin olmak icin soruyorum 25 31 temmuz yazanlar 20gun egitim alinacak deniyor meslekcisiniz deniyor ama benim boyle olmadigina dair dusuncelerim var oncelikle cevremdeki yedek subay arkadaslarin hepsinde 25 31 yaziyor bir digeri brans kodu muhabbeti biraz kafa karistirici sivil hayatta yaptigimiz isler farkli olmasina ragmen 64 yazan arkadaslar gordum.ben 15 agustos olanarin celb 2 olduklarini sadece 15 gun gec gelip 15 gun gec tezkere alacaklarini duunuyorum yaniliyor muyum.vereceginiz cevap icin simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bab-i esrar B kullanıcısına yanıt
    9. Seçim ve sınıflandırma sonucunda;

a. Bir aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay aday adayları 25-31 temmuz 2014 tarihleri arasında, iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacak yedek subay adayları 11-15 ağustos 2014 tarihleri arasında tertip edildikleri sınıf okullarına ,

b. Kısa dönem erbaş/er statüsüne ayrılanların birinci grubu 04-08 ağustos 2014, ikinci grubu ise 17-19 eylül 2014 tarihleri arası sevk edilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swordfish666

TOP. VE FÜZE OKL. ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA

Arkadaşlar TSK'nın Ramazan Bayramıını gözönünde bulundurarak yaptığı sevk tarih değişimleriyle birlikte Sevk tarihlerimizin başlangıcı 31/07/2014 Perşembe olmuştur.
    Bu tarihten önce alınacak her Sevk Belgesi (sülüs) 31/07/2014'te alınmış gibi işlem görecektir.

.
  • radreSword kullanıcısına yanıt
    Hocam ben matematik öğretmeniyim mesela bana kura sonucunda ne gibi görev verebilirler.Askeri okullarda ders verme gibi olaylar varmış galiba doğrumu.
  • Arkadaşlar yeni sülüslere göre 2 ağustos'ta katılabiliyoruz değil mi? En azından benim sülüsümde sevk tarihi 31/07 ve katılım tarihi olarak 02/08 yazıyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.