Şimdi Ara

TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
807
Cevap
20
Favori
67.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şubedeki adam benim zarfın içine zaten diploma fotokopisi koydu. sence yine de gerekir mi?
  • serkan-1453 S kullanıcısına yanıt
    Benimki de aynısını yaptı. Gerek yok. Sevk belgesini e-devletten alanlar ve şubeden sevk belgesi alıp da diploması eklenmeyenler için tedbir amaçlı olarak söyledim.
    Sonuç itibariyle teslim olurken yedek subay sevk belgesi (sülüs) ve 1 tane lisans diploma fotokopinizi yanınızda götürün mutlaka sorun yaşamamak için.
  • seanone07 kullanıcısına yanıt
    Tertip süper foto. Tebrik ederim. Bir sorum olacak. Cahilliğimi bağışlayın. O don ve anletlerin rengi nedir? İlla o renkler mi olacak? Bi de terlik supermiş.
    Hayırlı teskereler...
  • polatlili06 P kullanıcısına yanıt
    ben de edebiyat öğretmeniyim. ilçe mebde muhasebe sevk tarihinden seni izinli sayarak maaş fazlasını hesaplıyor. sonra ilçe milli eğitim müdürü imzalıyor sen mal müdürlüğünde ödüyorsun. ben dönüşte faiziyle ödeyeceğim şimdi ödeme yapmadım. dönüşte o parayı ödemeden maaş alamazmışız
  • Benim sulus herhangi bir zarf icinde verilmedi. Herkeste mi ayni durum sozkonusu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • markusorelius M kullanıcısına yanıt
    Haki yeşili diye geçiyor. Askeri malzeme satan yerlerde direk görürsün zaten karacı ve jandarmaların hep bu renk. Olması gereken bu renk ama çoğu yerde donun rengi önemli değil istediğin gibi giyebiliyorsun deseler de psikopat bi komutanın olduğu bazı yerlerde don rengi kontrolü bile yapıldığı olabiliyormuş problem yaşamamak için yönetmeliklere kurallara uygun şekilde aldım ben. Atletlerin mutlaka bu renk olmasına dikkat ediyorlarmış genelde çünkü kamuflajın boğaz kısmından yakası göründüğü için başka renk olunca sıkıntı çıkıyormuş.
    Terlik de suyla temas edince kolay kuruyabilecek ve askeriyenin verdiğinden farklı bir renk olsun diyerek bunları aldım.

Ayrıca o fotodakilere ek olarak 2 tane metal elbise askısı götüreceğim yedek subayların 2-3 tane kıyafeti olduğu için onları asarım diye.

• Ben halen yuksek lisans yapiyorum. Diplomayi almam cok zor. Goturmeyecegim acikcasi. Ne olcak yani iceri mi almayacaklar, kapidan mi cevirecekler.

• seanone07 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağolasın, Polatlıda görüşmek üzere
  • quote:

Orijinalden alıntı: Li_on

Tertipler İstanbul'dan hızlı trenle gidecek var mı? Biletler 3 Ağustos Pazar'a kadar bedava. Yarın Pendik'e gidip yer varsa rezervasyon yaptırıcam ve otobüs biletimi dönüşte kullanıcam. Malum bizim millet bedava bişi olunca işi yoksa da abanır hemen o yüzden dolmuş olabilir bilmiyorum.

Bende YHT ile gelecektim İstanbuldan siteye erişim yok,telefonlar sürekli meşgul yamyamlar bedava bileti duyunca saldırdılar sanırım.

Otobüs ile gelmeye karar verdim.
  • Beyler ben atleti kolsuz aldım ama yarım kol olmasi zorunlulugu var mı? Varsa gidip değiştireyim.

• Bu diploma muhabbeti nedir ya? Sülüs aldık e-devletten yetmiyor muymuş o? Ben Izmır'deyim görev yerim Van - Özalp diploma vs. hepsi orada bu ne iştir anlamadım. Ta oraya mı gideceğim bir diploma için? Zaten ogretmenken ek-A 1 belgesi ve diploma fotokopisiyle başvuru yapmıştım, buyur buradan yak!

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçeci.89

Bu diploma muhabbeti nedir ya? Sülüs aldık e-devletten yetmiyor muymuş o? Ben Izmır'deyim görev yerim Van - Özalp diploma vs. hepsi orada bu ne iştir anlamadım. Ta oraya mı gideceğim bir diploma için? Zaten ogretmenken ek-A 1 belgesi ve diploma fotokopisiyle başvuru yapmıştım, buyur buradan yak!

İşlemler gerçekleştirilirken askerlik şubesinde diplomanın fotokopisini çektirdiler.Zaten internette Sülüs + Nüfus kağıdı ile katılım yapınız diyor diplomanı götürmene gerek olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allperyilmaz

Beyler ben atleti kolsuz aldım ama yarım kol olmasi zorunlulugu var mı? Varsa gidip değiştireyim.

Ben de kolsuz atlet aldım ama hata etmişim 0 yaka olması gerekiyormuş yani askerin döşündeki kılları kapatması lazımmış :)
  • serkan-1453 S kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: serkan-1453

ben de edebiyat öğretmeniyim. ilçe mebde muhasebe sevk tarihinden seni izinli sayarak maaş fazlasını hesaplıyor. sonra ilçe milli eğitim müdürü imzalıyor sen mal müdürlüğünde ödüyorsun. ben dönüşte faiziyle ödeyeceğim şimdi ödeme yapmadım. dönüşte o parayı ödemeden maaş alamazmışız

Hocam ben ödedim 31 temmuz sevk tarihine göre işlem yaptılar maaşın yarısını yatırdım sendika aidatının da yarısını aldılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatlili06

quote:

Orijinalden alıntı: allperyilmaz

Beyler ben atleti kolsuz aldım ama yarım kol olmasi zorunlulugu var mı? Varsa gidip değiştireyim.

Ben de kolsuz atlet aldım ama hata etmişim 0 yaka olması gerekiyormuş yani askerin döşündeki kılları kapatması lazımmış :)

Atletin üstüne giyeceğimiz zaten boğaza kadar düğmeli değil mi?

Ben gece yatmak için 2-3 tane kısa kollu haki renk atlet kamuflaj içi giymek içinde 3-4 tane kolsuz atlet alacağım daha fazlasına gerek yok elde yıkarız sakat değiliz ya :D

• Ankara gündüz +30
    gece +15 derece 1 ay daha rahat böyle devam eder yatarken şort ya da boxerla filan yatarız zaten eşofman almaya gerek zaten askerde verecekler.

1 aylık acemilik için 5 aylık eşya yanınızda götürmeyin zaten bize spor filan da yok.Bol vaktimizin olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

Ankara gündüz +30
    gece +15 derece 1 ay daha rahat böyle devam eder yatarken şort ya da boxerla filan yatarız zaten eşofman almaya gerek zaten askerde verecekler.

1 aylık acemilik için 5 aylık eşya yanınızda götürmeyin zaten bize spor filan da yok.Bol vaktimizin olacağını düşünüyorum.

fazla atlete dona ben de gerek olduğunu düşünmüyorum ama boxerla yatmamıza izin vermezler herhalde çünkü pijama verilecekmiş
  • polatlili06 P kullanıcısına yanıt
    Kim nerden gorecek ki neyle yatildigini. Sort goturun zaten.
    Atlet olayina gelirsek yazlik kamuflaj vereceklermis o zaman kollu atletin kollarina dikkat etmek gerekecek. Gomlegin bogaza kadar dugmesi ilikleniyormus. Bagrim acik dolasirim demek icin de ya bolge kilsiz tutulacak ya da sifir yaka atlet giyilecek.

• İlaç gördüm orada sanırım, ilaç sokturmuyorlar içeri haberin olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BadFay -- 27 Temmuz 2014; 17:39:45 >
  • Diploma olayını söyleyen benim açıklamasını da yapayım.

1) Sınıflandırma sonucumu e-devlette açıklanmadan önce Antalya Askerlik Şubesinin bağlı olduğu Isparta ASAL Bölge Müdürlüğünü arayarak Osman isminde iyi niyetli düzgün çalışan bir memur abiden öğrendim. Sağolsun arar aramaz açıklandı abicim T.C. ni ver bakayım seninkine dedi ve çoğu kişiden önce öğrendim bu adam sayesinde sınıflandırma sonucumu.

2) 22 Temmuz öğle saatlerinde e-devlette yerler açıklanır açıklanmaz Sevk işlemimi e-devlet üzerinden yaptım ve e-devletin verdiği sülüste sevk tarihim 25/07 katılış tarihim 27/07 idi.

Bu ana kadar benim de diplomadan filan haberim yoktu ve e-devletten aldığım sülüsle direk teslim olacaktım.

3) Daha sonra cebime mesaj geldi sevk tarihiniz ramazan bayramı dolayısıyla değişmiştir en yakın askerlik şubesine giderek yeni sevk belgesi almanız gerekmektedir diye. O sırada İstanbul'da olduğum için Kadıköy askerlik şubesine gittim ve durumu izah ettim. Sevk işlemimi Kadıköy Askerlik Şubesi'nden tekrar yaptılar sevk tarihim 31/07 katılış tarihim 02/08 oldu. Ama bu işlemi yaparlarken benden diploma istediler ben de diplomam Antalya'da ve İstanbul'a sadece 2 günlüğüne geldim dedim. Bunun üzerine sevk işlemini yarıda bırakamayacaklarını işlemin tamamlanması için de diploma fotokopimin olması gerektiğini söylediler. Elektronik ortamda diplomamın taranmış hali olmasına rağmen onu kabul edemeyeceklerini askerlik şubesince aslı gibidir mührü vurulmuş diploma fotokopim gerektiği için Antalya Muratpaşa Askerlik Şubesine faks çektiler ve aslı gibidir mührü olan diploma fotokopimi Kadıköy Askerlik Şubesine Antalya'dan fax çektiler.

4) Kadıköy Askerlik Şubesindeki memur Yedek Subay Sevk Belgemin arkasına diploma fotokopimi zımbalayarak kapalı bir zarf içerisine koydu ve birliğine teslim olurken bunu götüreceksin dedi.
    Ben de forumdaki bu diploma söylentilerinden emin olmak için şubedeki memura sordum diploma fotokopisi götürmesi gerekiyor mu yedek subayların diye o da evet götürmeniz lazım ama ben seninkini zarfın içine koydum zaten diye yanıtladı.

5) Ayrıca bizim şu seçimler nedeniyle ertelenip ertelenmediği konusu vardı ya hani onun aslını net bir şekilde öğrenebilmek için yine Isparta ASAL Bölge Müdürlüğündeki memur Osman abiye telefon açtım. Onun telefonda söylediklerini iletiyorum "Bak abicim benim elimde şuan şubelere gönderilen yazı var aynen okuyorum sana "sevk tarihi 4-8 Ağustos olan askerlerin sevk tarihi cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle 11 Ağustos'a ertelenmiştir. Önemli Not: Bu değişiklik yedek subayları etkilememektedir yedek subayların sevk tarihlerinde yeni bir değişiklik yoktur." dedi ve ekledi "Abicim birliğine teslim olurken yanında 1 tane de diploma fotokopini götürmeyi unutma sen yedek subaysın" dedi.

Bunların üzerine şunu diyebilirsiniz biz sülüsü e-devletten aldık ve biz alırken tarihler düzeltilmişti 31/07 sevk tarihli sülüs alabildik e-devlet üzerinden ve o kağıtta da diploma götürülecek vs. hiç birşey yazmıyor dolayısıyla ben götürmeyeceğim diyebilirsiniz hatta biz tecil yaptırırken, tecil bozdururken veya askerliğe karar aldırırken diploma fotokopisi verdik dosyamıza eklediler bir daha ne gerek var diyebilirsiniz. Eyvallah siz öyle yapın ben de aynısını yapacaktım zaten sizin durumunuzda olsaydım.

Ama ben tedbirli olmak açısından ve ilgili kişilerden aldığım bilgiler doğrultusunda diplomanız yanınızda ise 1 adet fotokopisini götürmenizde fayda var diye uyardım buradaki arkadaşları. Bu olayı ben uydurmadım ve ayrıca Askerlik şubesinden aldığım yedek subay sevk belgesinde EKLER: EK - A (Öğrenim Belgesi) EK - B (Hizmet Durum Çizelgesi / Hizmet Süresini Gösterir Yazı) diye bir ibare var. Hatta hem e-devletten aldığım hem de şubeden aldığım 2 sülüsün de fotoğrafını da paylaşayım herkes görsün.

Kişisel Görüşüm : Bence önceden şubeden sevk belgesi alınırken ekleniyormuş yanında götür deniyormuş ama bu dönem ilk defa yedek subayların e-devletten sülüs alabileceği bir sisteme geçildiği için artık diploma fotokopisi gerekli değildir. Ama ulaşabileceğiniz bir yerde yakınınızdaysa diploma 1 tane fotokopisini çekip yanınıza almakta fayda var 1 tane A4 kağıdı boşuna taşımış olursunuz en fazla birliğe gidince gerek yoktu derlerse yırtar atarsınız. Diploma ulaşamayacağınız bir yerdeyse zaten yapacak bir şey yok birlikteki komutan veya ilgili kişi sorarsa nerede diploma filan diye bize böyle bir bilgi verilmedi vs. açıklamasını yaparsınız.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın
     TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA TOP. VE FÜZE OKL.ÖĞR. VE KURSLAR TB. / ANKARA POLATLI / ANKARA

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.