Şimdi Ara

Hedef: İlk 100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar durum şöyle. Ben üç sene önce üniversitede bir bölüme yerleştim ancak okulu bırakmak zorunda kaldım çünkü çalışmam gerekiyordu. Şimdi ise okulu bitirme kararı aldım ancak yaş ilerlediği için ve iş sıkıntısı da çekmemek için tıp istiyorum. Bu yıl kendimi denemek için girdim ama durum rezalet. Aşağıdan görebilirsiniz. Yalnız hiç çalışmadım. Sadece sabah kalktım ve sınava girdim. Yeni dönem için çalışmaya başladım. Ramazan boyunca fizikten altı konu bitirdim. Şu an hala çalışıyorum ama bir ay sonra istifa edip tamamen sınava odaklanacağım. Dershaneye gitmiyorum çünkü TeknoFem müthiş bir çözüm. Sadece onları dinleyerek halledebiliyorum. İlk 100 için bana ne şans verirsiniz? Elbette ne tavsiye edersiniz?

Hedef: İlk 100

• ilk 100 şans işi birader ilk 1000 çok sıkı bir çalışmayla kazanılır.Zekaya veya şansa bakmaz çok sıkı çalışırsan fakat ilk 100 farklı bir olay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: plastik cerrah

ilk 100 şans işi birader ilk 1000 çok sıkı bir çalışmayla kazanılır.Zekaya veya şansa bakmaz çok sıkı çalışırsan fakat ilk 100 farklı bir olay.

Haklısın aslında stres başta olmak üzere süreci etkileyen ve kontrol edemediğin birçok etmen var. Yine de sizlerin yardımınızla beyin fırtınası yapmak istiyorum. Misal ne kadar sürede bir deneme çözmeliyim? Dediğim gibi dershaneye gitmeyeceğim. Bu yüzden bütün kontrol bende. Bunları şimdiden planlamam lazım. Uzun zaman olduğu içinde dershaneleri pek hatırlamıyorum.

Diğer bir sorum ise zor sorular ile uğraşmalı mıyım yoksa bunun yerine geniş bir arşivden sürekli tekrar mı yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doctor Colloportus

quote:

ilk 100 şans işi birader ilk 1000 çok sıkı bir çalışmayla kazanılır.Zekaya veya şansa bakmaz çok sıkı çalışırsan fakat ilk 100 farklı bir olay.

Haklısın aslında stres başta olmak üzere süreci etkileyen ve kontrol edemediğin birçok etmen var. Yine de sizlerin yardımınızla beyin fırtınası yapmak istiyorum. Misal ne kadar sürede bir deneme çözmeliyim? Dediğim gibi dershaneye gitmeyeceğim. Bu yüzden bütün kontrol bende. Bunları şimdiden planlamam lazım. Uzun zaman olduğu içinde dershaneleri pek hatırlamıyorum.

Diğer bir sorum ise zor sorular ile uğraşmalı mıyım yoksa bunun yerine geniş bir arşivden sürekli tekrar mı yapmalıyım?

hedef ilk 100de zor kolay ayırt etmeyecen hatta abartıp ales bile kasmak iyidir bence tabii mezunsan yapabilirsin okulla gitmek daga zır olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Doctor Colloportus

quote:

bana göre ilk 1000 e giren herkesin ilk 100 şansı vardır o günkü performansına şansına kalmış bir şey artık o.ve burada okul puanıda çok etkili..bu tip sıralamalarda

• Doctor Colloportus kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer dediğin gibi sadece sabah çıkıp yaptıysan bence sonuçlar güzel.Bu yıl sağlam çalışırsan tıp kazanırsın.Ama ilk 100 çok ütöpik.İlk 100 için şans, bilgi, sınav anı vs. hepsi etkiler.3-4k'ya girersen zaten güzel bir tıpı kazanırsın.
  • Cevaplar için teşekkür ederim. Sınavda pek zaman yetmedi. Bunun sebebi deneme eksikliği midir yoksa gerçekten zaman elleyici mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.