Şimdi Ara

İLK 100 İÇİN SAVAŞICAM!!!!! LÜTFEN TAVSİYELERİNİZİ ESİRGEMEYİN!!!!!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
18
Favori
5.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MarlonBrando123

Kardeşim saçmalıyorsun kendin beceremedin diye bizim fen lisesi mezunlarının hepsi ilk 1000 de 1 sene çalışmayla istiyorsan iletişime geçireyim 90. ark var oda arkadaşım :)

Sizin fen lisesi hangisi? ankara fen yada izmir fen mi?
  • ahmet ulusoy fen lisesi özel . ben sbl mezunuyum ama bende ahmet ulusoy sbl
  • quote:

Kardeşim saçmalıyorsun kendin beceremedin diye bizim fen lisesi mezunlarının hepsi ilk 1000 de 1 sene çalışmayla istiyorsan iletişime geçireyim 90. ark var oda arkadaşım :)

Mezuna kalmadım dostum. Hiç firemde olmadı. Son sene yetmez temel olması lazım. Ilk 1000 de demiyorum ayrıca. TM kafası bunlar hep, MF yi kolay sanıyor millet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MarlonBrando123 M kullanıcısına yanıt
    67 binin tek senesiyle fen lisesi öğrencisinin tek senesi bir değil. O adam önceki 3 sene boyunca sınavlara hazırlandı, gerekli alt yapıyı oluşturdu. Son sene komple yatsa bile ilk 20 bine girerdi.
  • KaramelizeYogurt K kullanıcısına yanıt
    oğlum adam benimle yaşıt diyorum oda arkadaşım lan bildiğn 96lı . mf3 te 90. işte yalan borcum mu var yedireceksin bunu kendine
  • quote:

oğlum adam benimle yaşıt diyorum oda arkadaşım lan bildiğn 96lı . mf3 te 90. işte yalan borcum mu var yedireceksin bunu kendine

Ben ne diyorum sen ne diyorsun ya. Helal kardeşim selamimi ilet.

• 480mrt kullanıcısına yanıt
    sizle mi kafa yoracam bu kafayla işiniz zor. adam gibi oturun çalışın oluyor tmsi mfsi yok bu işin ilk 100 den 10 15 arkım var en çok ben bilirim bu dereceleri sen rahat ol ;)
    Tüh ya nasıl düşünemedim ben bunu. Oturup çalışmamız gerekiyormuş.

Aydınlattın kardeş eyv çok sağol.
  • quote:

sizle mi kafa yoracam bu kafayla işiniz zor. adam gibi oturun çalışın oluyor tmsi mfsi yok bu işin ilk 100 den 10 15 arkım var en çok ben bilirim bu dereceleri sen rahat ol ;)

Ankara Fen Lisesi mezunu, Hacettepe Ingilizce Tıp okuyan ben değil de sen mi bileceksin olum bu işleri? Senin toplam arkadaşın kadar derece yapan insan tanıdım ben. Illa sidik yatıştırtacaksin yani. Bilmeden konuşuyorsun. Konuyu açan arkadaşa son mesajim:

Yapamayacaksin dostum ilk 100 senin için hayal, gerçekçi ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramelizeYogurt -- 22 Temmuz 2014; 17:59:47 >
  • İnşallah olur kardeşim. Yılmadan çalış ilk 100 olmazsa ilk 1000 olur. Sanırsam ilk 100'e 900 liralık burs için girmek istiyorsun. İlk 1000-2000 için de güzel burslar vardır. Yukarıdaki yapamazsın tartışmasına gelirsek fen lisesi ile normal liseler gerçekten farklı oluyor. Ben de fen lisesinde okuyorum, 11. sınıfta olduğumuz tüm il geneli denemelerde bana okulda yazılı notlarıyla hava atanlara cevabı fazlasıyla veriyordum. Sen çalışmana bak dediğim gibi ilk 100 olmazsa ilk 1000 olur. Başarılar.
  • @gladhtc evet kardeşim o sözün cidden aslı varmış. bazen şöyle ileriyi düşünüp bitirmem gereken konuların farkına varınca biraz ürküyorum. o yuzden onundeki basamağa bakıp oraya çıkmaya gayret etmeli insan.

@-iltimas- halkın fikrini almak onların sesine kulak vermek her zaman benim yaptıgım bir şey olmuştur.

@KaramelizeYogurt biliyorum cidden zor bir iş ama ben yine de savaşacağım.
    Ya iyi de ben ygs de ilk 100 e girmek istiyorum mf puan türünde değil. MF 3 MF 4 te 10 000 olsam da olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Westen

Ya iyi de ben ygs de ilk 100 e girmek istiyorum mf puan türünde değil. MF 3 MF 4 te 10 000 olsam da olur.

O zaman sizi dersane deneme kamplari ve zaman ygs denemeleri paklar. YGS için benim önerim en az 100 deneme çözüp girmek. Son ay günde 3 er deneme çözmüştüm ben.

Ben dersane olarak körfeze gidicem. Orda öds grubunun başında bir hoca var zaten adam on numara. Daha eylülde başlıyor cumartesi pazar denemeye yapmaya. Üstelik yaptıgı denemeler de fem in piyasada bulunmayan denemelerinden baya kazık yani. Üstüne kasımda zaman denemeleri başlayacak, bide geçen seneden kalma boş denemelerim var benim onları çözücem. Etti mi sana haftada 4 deneme. O adam ygs den 1.5 ay önce kampa sokuyor öğrencilerini, orda günde 2-3 deneme yapıyor. Gerisini sen hesapla. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Westen

Ben dersane olarak körfeze gidicem. Orda öds grubunun başında bir hoca var zaten adam on numara. Daha eylülde başlıyor cumartesi pazar denemeye yapmaya. Üstelik yaptıgı denemeler de fem in piyasada bulunmayan denemelerinden baya kazık yani. Üstüne kasımda zaman denemeleri başlayacak, bide geçen seneden kalma boş denemelerim var benim onları çözücem. Etti mi sana haftada 4 deneme. O adam ygs den 1.5 ay önce kampa sokuyor öğrencilerini, orda günde 2-3 deneme yapıyor. Gerisini sen hesapla. :)

O zaman YGS de ilk 100 e girmemen için bir sebep yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: cachinnate

dershaneye gidersen günü gününe tekrarı kesin ola atlama.Ertelemeye başladığın zaman,kaybetmeye başlıyorsun demektir.

Bak arkadaşım ne güzel demiş, ben de 10.Sınıfta ipin ucunu kaçırmıştım bana 12'de ek zaman harcattı. Sen 4 yıl çalışmadı isen hiç üzülme son sene çalışıp ilk 1000'e giren gördüm ben. 4 yıl çalışan için ilk 100 daha kolay ama ara sınıflardan biraz temelin varsa ve son sene de çok iyi bir çalışma sarf edersen biraz da şansın varsa ilk 100'e girebilirsin.
    Bu arada bu bölüm uyanıklarla dolu verdikleri tavsiyelere dikkat et. İstersen dediğimi tercih konularına bakarak veya sana verilmeyen kaynak tavsiyeleri ile teyit edebilirsin.
    Ben kaynak önermek isterdim de benim mezun olalı 3 sene oldu eski kaynaklar revaçta mı bilmiyorum.
    Ayrıca, internetten uzaklaş, kafa dağıtmak için az dışarı çık gez, molalarına dikkat et fazla yükleme yapma, dershanede göreceklerini "günlük, haftalık, aylık" tekrarla.
    Soru bankası bitireceğim diye kendini yırtma bol bol deneme çöz faydasını göreceksin.
    Kendine bir dosya al ve o dosyaya yapamadığın soruları, çözümlerini, ipuçlarını, kısa yolları not et bunun da çok yararını göreceksin.
    Aklıma geldikçe eklerim.

@Michael Westen

•  İLK 100 İÇİN SAVAŞICAM!!!!! LÜTFEN TAVSİYELERİNİZİ ESİRGEMEYİN!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junkieismylord- -- 22 Temmuz 2014; 19:35:25 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 22 Temmuz 2014; 19:48:29 >
    Kardeşim sen kimsin de en çok sen biliyorsun , adam gibi oturup çalışmak yeterli değil şans diye bir faktör de var muhakkak . MF de bir sürü konu var sen çalışırsın ama bi talihsizlik olur dikkatsizlik yaparsın, aklına gelmez sınav anında o heyecanla ne olacağı belli olmaz. Arkadaş ilk 100 hedefleyebilir fakat bu şans faktörünü kimse gözardı edemez
  • Her gün sabah 7 de uyan git bi yürüyüş yap eve gel duşunu al, sonra otur konu çalış üc dört saat. Sonra çık dışarıya bi yürüyüş daha yap 1 saatlik. Sonra gel soru çöz çalıştığın konularla ilgili. Dinlen bolca vitamin al. Eğer oturunca 4 saat dikkatim dağılmasın istiyorsan bir psikiyatriste git ve durumunu anlat. Ritalin veya concerta al. Concerta 12 saat dikkatini toplar. Ritalin 4 saat felan aralıksız ders çalışırsın çok verimli olur. YGS yi ilk 3 ayda tamamen bitir ye yut. Sonrasında Lys nin ana konularına ağırlık ver konu çalış. Öyle günün 10 saatini eşşek gibi çalışarak geçirme çünkü boşa olur değmez. Elinden geldiğini yap sınavdada. Ygs sonucun 5k felan gelirse iş çok çok kolay senin için. Lys de yanlış yapmamaya özen göster. 200 binde olan arkadaşım bir rehberlikçiye gitmişti yanlışların olmasa sadece doğrular olsa 80k daydın dedi rehberlikçi. O derece yani. Sende yanlış yapmamaya elinden geldiğince net yapmaya çalış ama çok kasma kendini. Yapabildiğini yaparsın yapamadığın kalsın sonuçta kendini geliştirirsin nerede okursan oku. Başarılar kardeşim diyeyim şimdiden
    Bu arada fizik içinde bolca örnek çöz palme yayınını çözebilirsen çok iyi olur. "Akıllı adam" diye ygs denemeleri var kitaplar onlara göz at hem ucuz hemde verimli olur senin için. O dediğim ritalin veya concertayıda araştır önce bi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.