Şimdi Ara

Yazıcı bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba elimde bir form yazıcı var lexmark 2500 series bu ethernet portlu olarak bağlanabilen bir yazıcı ben bu yazıcıyı internete açmak için bol bol port açtım ama bir türlü bağlayamadım bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz yalnız windows üzerinden olmayacak yani bu yazıcının bulunduüu yerdeki tüm bilgisayarlar kapalıda olsa dışardan bağlanıp yazıcıdan çıktı almak istiyorum ben beceremedim bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• yokmu bir bilen
  • hala kimse kurmamışmı bu yazıcıyı internet üzrinden
  • g.t sıkışınca cevabı kendi çabalarımla buldum koca türkiyede bunu bilen yok yahu

öncelikle yazıcın ağ yazıcısı olarak bağlanabiliyorsa ve internet IP adresin statikse işine yarar aylık 9 tl neyse modeminin markasını bilmiyorum modeme port açman gerekir port ip si yazıcı ip si olacak yani yazıcının ağdaki ip adresi atıyorum 192.168.5.98 ise 9100 portunu 192.168.5.98 e açacaksın daha sonra bilgisayarını ayri bir internet sağlayıcısından internete sok örneğin telefonla bilgisayarını internete bağla windows 7 de tarif ediyorum başlattan aygıtlar ve yazıcılara gir pencere açılınca sol ust taraflarda yazıcı ekle butonu var ona bas gelen pencerede ağ yazıcısını seç istediğim yazıcı listelenmiyor yazan yere tıkla, TCP/IP yazan kutucugu işaretle ve ileri de aygıt türü otomatik algılada kalıcak ana bilgisayar adı ve ip adresi yerine sana internet sağlayıcının sağladıgı atıyorum 88.98.112.45 gibi adresin neyse oaraya gir bağlantı noktası adıda bu şekilde olsun sonra bişeye dokunma ileri de, bilgisayarın yazıcı arayacak bulamayacak
    korkma daha bitmedi
    özel yazan kutucuga tıkla ileri de bu sefer yazıcı varmı varsa bunun sürücüsü ne diye arayacak ama bulamayacak heyecan yok karşıan liste gelecek sende o karşına gelen listede sol dan marka sağdanda modeli seçmek kaydıyla sürücüyü yükleteceksin sonra ileri deyip normal ayarları yapacaksın bide sınama sayfası almayı unutma hadi hayırlısı yazıcın bağlandı ha unutmadan modem portunu açarken TCP/UDP olsun :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.