Şimdi Ara

Analiz : Samsung'un Super AMOLED tabletleri satışlara fazla etki etmeyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Samsung'un Super AMOLED tabletleri satışlara fazla etki etmeyebilir

Samsung'un bir süre önce lanse ettiği Super AMOLED ekranlı Galaxy Tab S serisi satışa sunulmaya başladı ve firma farklı reklam kampanyaları ile tüketici ilgisini çekmeye çalışıyor. Ancak beklenen ilgi oluşmayabilir.

Digitimes Research tarafından yapılan bir analize göre özellikleri ile yılın en iddialı modelleri arasında yer alan Galaxy Tab S serisi yılın ikinci yarısında Samsung'un tablet satışlarını çok fazla etkilemeyecek. 

Bunun en büyük sebepleri arasında 8 ve 10 inçlik tablet segmentlerinin doygunluğa ulaşması ve artık durgun hale gelmesi ve bununla birlikte bu segmentlerde rekabetin giderek artması gösteriliyor. 

Analizde özellikle Galaxy Tab S 8.4 modelinin daha hafif gövdesi ve daha büyük görüntüleme alanı ile iPad mini modelini rekabette geride bırakacağı tahmin ediliyor. 

Galaxy Tab S serisinde hatırlanacağı üzere 8.4 inçlik ve 10.5 inçlik iki model mevcut. Boyut ve batarya haricinde cihazların özellikleri ortak. Serinin WiFi versiyonları Exynos 5 Octa 5420, LTE versiyonları ise Snapdragon 801 yongasetinden gücünü alıyor. 

Modellerde 2560x1600 piksel çözünürlük, 3GB RAM, 16GB artırılabilir hafıza, 8MP çözünürlükte LED flaşlı arka kamera, parmak izi okuyucu ortak özellikler arasında. Galaxy Tab S 8.4 modelinde 4900 mAh gücünde, Galaxy Tab S 10.5 modelinde ise 7900mAh gücünde batarya mevcut. Cihazlar 999TL ve 1199TL fiyat etiketine sahip.  

Kaynak:http://www.digitimes.com/news/a20140716PD220.html

• Çok ısınıyor diye şikayet duymuştum sanıyorum
  • Tablet alınacaksa İPad alınmalı androidde neredeyse hiçbir uygulama tablete özgü değil telefon için yazılmış olan uygulamalar tablette ya tam ekran olmuyor ya da bu uygulama telefonlar için tasarlanmıştır diyor.

• Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 wifi aldım. İnternette almadan önce ısınma problemi olduğuna dair yorumlar vardı, fakat cihaz elime geçtikten yorumların palavra olduğunu gördüm. Cihaz iyi 4.4 Kit Kat versiyonu var ve aldığımdan beri notebook'un yüzünü açmaz oldum. Dış görünüm olarak tasarımına bile para verilir. Fazla övmek istemiyorum eksilemesinler. :D

http://www.youtube.com/watch?v=z8pNErfEOMg

• Ekran tablette en önemli unsurdur, şahsi olarak bende ilk defa tablet alma isteği oluşturan iki model iPad Mini Retina ve Galaxy Tab S 8.4 olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkhanBalta

Tablet alınacaksa İPad alınmalı androidde neredeyse hiçbir uygulama tablete özgü değil telefon için yazılmış olan uygulamalar tablette ya tam ekran olmuyor ya da bu uygulama telefonlar için tasarlanmıştır diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tablet alınacaksa İPad alınmalı androidde neredeyse hiçbir uygulama tablete özgü değil telefon için yazılmış olan uygulamalar tablette ya tam ekran olmuyor ya da bu uygulama telefonlar için tasarlanmıştır diyor.

Abi şöyle sallama yorumlar yapmayın lütfen. Almaya niyetli insanın da kafasını karıştırıyosunuz boş yere

• quote:

Orijinalden alıntı: nty35

quote:

Abi şöyle sallama yorumlar yapmayın lütfen. Almaya niyetli insanın da kafasını karıştırıyosunuz boş yere

Sallama?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nty35

quote:

Sallama?

Dostum bir fan olarak yazıyorum gerçekten mükemmel bir cihaz.

• Belkide müşteriyi aldatıcı 16 32 çekirdekli işlemci üretir, 8-9 gb ram koyarsa o zaman satışlarda artış bekler. Samsung bugüne kadar hep rakam oyunlarıyla satış yaptı ama maymun gözünü açtı
  • geçen gün amoled ekran yere düşmesi ile beraber tuz buz oldu !

bu arada sakın olan amoled ile oled i bir birine karıştırmayın
    çünkü aradaki fark şeyler ! dahası bir dönem oled'in adı o kadar çok duyumuştuk ki
    samsung am-Led adı yerine daha fonotik bir isim olsun diye amOLed adıyla güzel bir pazarlama oyunu yaptı

amoled ekran sahipleri oled sahibi olduğunu sanıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 21 Temmuz 2014; 7:13:51 >

• Bir tablette amoled ekran olması son tüketici için birşey farkettirmiyor. Çünkü bugüne kadar bazı teknoloji marketlerde amoed ekranlı diye satılan bazı samsung ürünlerin diğerlerine göre daha tercih edilebilir olmadığını gördüm. Bu mağazalarda çalışan elemanlar bile ne sattıklarını tam olarak bilmiyorlar maalesef. Ama konuştukça zannedersiniz ki cihazın üreticisi o... Fakat bilinçli bir müşteri olduğunuz zaman söyledikleri hataları rahat bir şekilde farkına varabiliyorsunuz. Amoled ekranlar haberde denildiği gibi bir fark yaratmayacaktır. Renklerin doygunluğu kişi için satın almasında yeterli sebep oluyor.

• Amoled panel mi tuzla buz oldu, yoksa dışındaki cam tabakası mı? İkisini karıştırmadığınıza emin misiniz?

AMOLED sahipleri de OLED sahibi olduklarını sanmakta haklı.
  • sırf ekranı yüzünden insanların tercihi değişmez
  • Tabletin %90 ınını kaplayan ekranın amoled olması benim tercihimi etkiler. İzleyeceğim filmler videolar ve her detayın seçilebilir olması benim için en önemli faktör. Yoksa çin çıkışlı tabletlerde ips kullanıyor apple da. Benim için önemli bir detay. İnceleme videolarındada ips ekranlardan çok daha başarılı olduğu belirtiliyor.

• Bu kalite farkı tercih sebeplerini etkilemiyorsa o kişi zaten hiçbirşey almasın. Gerek yok yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 22 Temmuz 2014; 22:48:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung'un bugüne kadar yapmış olduğu en alınası tablet Tab S olmuş.

• OLED demek organik bileşiklerle oluşturulan ince film yapıdaki ışık yayan diyot (LED) ekran demek LED den farkı ordanik bileşiklerle oluşturulması, AMOLED demek de active-matrix adresleme sistemini kullanan yine organik bileşiklerle üretilen LED ekran demek, dolayısıyla AMOLED piksel adreslemesi için active-matrix adresleme sistemini kullanan bir OLED ekran çeşididir, iyidir kötüdür ayrı mevzu, ama AMOLED OLED çeşididir, bilmiyorsanız araştırın, zaten ekrandan anlayan biri ekranın amoled mi ips mi tft mi olduğunu hemen anlar, kırıp parçalamaya bile gerek yok, çünkü hepsinin ayrı ayrı karakteristik özellikleri var

• abi bu cihaz güzel duruyor da normalden fazla ısı çıkardığını söylemişti bir arkadaşım..

• ya millet amoled amoled diyor ama beni hiç sarmıyor bu amoled ekranlar özellikle beyaz rengin sarımsı mavimsi bir tonda görülmesi beni tiksindiriyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.