Şimdi Ara

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) 30+ Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
3.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dedeler muhakkak hepinizin bu zamana kadar beklemek için haklı nedenleri vardır ama allah yardımcınız olsun. heleki evli ve cocuğu olanlar için çok zorlu geçiyor bu süreç. bekara karı boşamak kolay olduğundan çoğumuz izin kullanmadık ama evli olupta izin kullanmayan tertibim yoktu.

biliyorsunuz ki izin hakkınız olmazsa tmi ye ayrılamazsanız. normal terhis tarihinde ayrılırsınız. yani devreleriniz teskere alırken siz tek başınıza orada kalırsınız. bu yüzden izin olayı çok önemli. sizin için hangisi uygun ise o yolu uygulamanı menfaatinize olacaktır.
  • evet dedeler...açıkça soyliyim inceden heyecan var.. sizde son durumlar neler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OKAN CAN

quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

quote:

Orijinalden alıntı: Frank08

Biride anakonuda bomba atmış kaçmış resmen ''Kartı çıkmayanlar 1.grubu unutsun'' falan diye.. zaten herkez telaşlı,iyicene sterss olmuş herkez =)

cok iyi ya arada hafif takip 8) efsaneler geyigi kogusa girmeden basladi desene, terhisler iptaaaal der biri bak demedi deme hah

birazdan biri daha çıkıp zorunlu askerlik kaldırılmış falan demese bari :d

O değilde,şey dolandı ya bi ara ''Beyler bilmem ne bilmem ne twitterdan söylemiş,bedelli gelicek biz gidiceğimiz zaman görürsünüz bak'' falan.. Ülke olarak galyana gelmeyi çok seviyoruz ya,haz alıyoruz resmen =)

• ibrhmtrn kullanıcısına yanıt
    Bendede biraz heyecan,fazlasıyla bir burukluk var içten içe,sevdiğime belli etmiyim diyorum,yanımdayken birşeyler soruyor,söylüyor kafam okadar dalgın ki düşünmekten bazılarını anlamıyorum hani ama belli etmiyorum.
    Ben izin kullanmayı düşünmüyorum hiç,sadece yemin töreninden sonraki verilen izni kullanırım diye düşünüyorum 1 gün bile olsa =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

dedeler muhakkak hepinizin bu zamana kadar beklemek için haklı nedenleri vardır ama allah yardımcınız olsun. heleki evli ve cocuğu olanlar için çok zorlu geçiyor bu süreç. bekara karı boşamak kolay olduğundan çoğumuz izin kullanmadık ama evli olupta izin kullanmayan tertibim yoktu.

biliyorsunuz ki izin hakkınız olmazsa tmi ye ayrılamazsanız. normal terhis tarihinde ayrılırsınız. yani devreleriniz teskere alırken siz tek başınıza orada kalırsınız. bu yüzden izin olayı çok önemli. sizin için hangisi uygun ise o yolu uygulamanı menfaatinize olacaktır.

tekmeyi yedik sevgili yok , insallah hastalik vb. olmadan 0 izin ile gidip gelecegiz isimize devam edecegiz. o degilde 6ayda maddi kaybm epey olacak, ayrica 15bin dahi olsa vermezdm o ayri -cimrilik akiyor-

• yeappa kullanıcısına yanıt
    maddi kayıp gerçekten çok oluyor. bende yaşım tutsaydı bedelli yapayım mı diye düşünmedim değil.

hepiniz için hayırlısı olsun.
  • quote:

Bendede biraz heyecan,fazlasıyla bir burukluk var içten içe,sevdiğime belli etmiyim diyorum,yanımdayken birşeyler soruyor,söylüyor kafam okadar dalgın ki düşünmekten bazılarını anlamıyorum hani ama belli etmiyorum.
    Ben izin kullanmayı düşünmüyorum hiç,sadece yemin töreninden sonraki verilen izni kullanırım diye düşünüyorum 1 gün bile olsa =)

sevgili ozlemi ile askerde olmak ne guzel birsey biz yasayamayacagiz, o acidan epey ahimiz var tabii.
    6 ay 5,5 yapar gelirsn hemen gecer askito soyleminde bulun surekli ,)
    Hehehe valla dışarıdan güzel gözüküyor be dost,ben kara kara düşünüyorum ya,acemilikte şöyle eski kasa telefonlardanmı götürsem mi götürmesem mi diye.. Şansımı deniyim diyorum,sonrada diyorum nasıl şarj edicem,nasıl okadar tertibin yanında mesajlaşıcam,ispiklemezlermi,telefonu istemezlermi vs vs falan... Çünkü biliyorum,acemi birliği sonuçta o ankesörlü telefon sırasında bize sıra gelesiye kadar .....
  • Frank08 kullanıcısına yanıt
    eski yeni konulari takip ettim soyle;
    sarji uzun giden gotur, sarj problem oluyor
    giriste varmi sorduklarinda yok, kogusa gelip tekrar sorduklari oluyormus yok dersin.
    cezasini yiyen 6gun goz hapsi almis.
    gozlerine soka soka kullanma
    sarji giden samsung demisler
    kiyida kosede kullan
    isteyen olur tabi simini taktirir bir cayini icersin, boyle yapardm sahsen ,)

sahsen sim belki.
    Sen götürmeyi düşünüyormusun peki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OKAN CAN

quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

quote:

Biride anakonuda bomba atmış kaçmış resmen ''Kartı çıkmayanlar 1.grubu unutsun'' falan diye.. zaten herkez telaşlı,iyicene sterss olmuş herkez =)

cok iyi ya arada hafif takip 8) efsaneler geyigi kogusa girmeden basladi desene, terhisler iptaaaal der biri bak demedi deme hah

birazdan biri daha çıkıp zorunlu askerlik kaldırılmış falan demese bari :d

O değilde,şey dolandı ya bi ara ''Beyler bilmem ne bilmem ne twitterdan söylemiş,bedelli gelicek biz gidiceğimiz zaman görürsünüz bak'' falan.. Ülke olarak galyana gelmeyi çok seviyoruz ya,haz alıyoruz resmen =)

bizdeki şehir efsaneleri bitmez zaten en iyisi *yav he he* taktiği :d

• quote:

''Ben açıklanana kadar uyumayacağım sanırım. Bu arada acemi birlikleri için, belli başlı yerler var sadece, bu yüzden acemilikte aynı yere düşen çok kişi olacaktır burada. Asıl önemli olan usta birliği. Eğer iletişim halinde olmak istiyorsak, şimdiden usta birliği aynı yere çıkanlar, acemiliği farklı bile olsa, birbirine telefon numarasını verir, usta birliğinde yine buluşabiliriz.

Tanıdık biriyle girmek en çok usta birliğinde önemli, acemilikte zaten hiçkimse birbirini tanımıyor, herkes aynı şartlarda. Ama usta birliğinde, daha önce videosunu attığım gibi, eşek şakası yapanlar, ezmeye çalışanlar oluyor. ''

@thriller89 kullanıcı adlı arkadaşımız şöyle birşey söylemiş,katılıyorum bu duruma bende.. Bu yüzden sonuçlar açıklandıktan sonra toparlanmaya özen gösterelim aynı yere düşenler olarak arkadaşlar..

• Frank08 kullanıcısına yanıt
    evet sadece sim, durumu irdeleyip tlf alirim oralarda
  • quote:

quote:

''Ben açıklanana kadar uyumayacağım sanırım. Bu arada acemi birlikleri için, belli başlı yerler var sadece, bu yüzden acemilikte aynı yere düşen çok kişi olacaktır burada. Asıl önemli olan usta birliği. Eğer iletişim halinde olmak istiyorsak, şimdiden usta birliği aynı yere çıkanlar, acemiliği farklı bile olsa, birbirine telefon numarasını verir, usta birliğinde yine buluşabiliriz.

Tanıdık biriyle girmek en çok usta birliğinde önemli, acemilikte zaten hiçkimse birbirini tanımıyor, herkes aynı şartlarda. Ama usta birliğinde, daha önce videosunu attığım gibi, eşek şakası yapanlar, ezmeye çalışanlar oluyor. ''

@thriller89 kullanıcı adlı arkadaşımız şöyle birşey söylemiş,katılıyorum bu duruma bende.. Bu yüzden sonuçlar açıklandıktan sonra toparlanmaya özen gösterelim aynı yere düşenler olarak arkadaşlar..

acemi birlikleri belli soyle mersinde falan yok mesela olaydi evci cikardik;

quote:

Türkiyedeki askeri acemi birlikleri:
    AfyonKarahisar 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı
    Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı
    Antalya 3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı
    Ankara Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı
    Ankara Eğitim Merkezi MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    Aydın 1. Jandarma Er Eğitim Taburu
    Balıkesir Bakım Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı
    Bilecik Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı Söğüt
    Bolu 2.Komando Tugay Komutanlığı
    Bornova 10. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı
    Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı
    Bursa Veteriner Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik
    Çanakkale 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı
    Çanakkale 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Ezine
    Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı
    Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayı
    Isparta Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı
    İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı
    İstanbu İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Küçükyalı
    İstanbul Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı Sarıyer
    İzmir Jandarma Muhabere Er Eğitim Tabur Komutanlığı Seferihisar
    Gaziemir Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alayı
    Karabük 125. Jandarma Er Egitim Alayi Safranbolu
    Kastamonu 1. Jandarma Er Eğitim Taburu
    Kayseri 1.Komando Tugay Komutanlığı Melikgazi
    Kırkağaç 6 ncı Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı
    Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı
    Manisa 2.Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu
    Manisa 8 nci Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı
    Manisa 1.Piyade Er Eğitim Tugayı
    Samsun Çavuş Egitim Tabur Komutanlıgı
    Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı
    Tokat 48.piyade Er Egitim Alay Komutanlığı
    Zonguldak 2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı

bunlar sonrasi usta dagitimlarinda dananin kuyrugu kopuyor. bu konuyu kafa denkleri birbirini bulsun yas durumlarndan yalnizlik cekilmesin dusunerek acmayi uygun gordum, o yuzden form + buradan takipte kalinmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 22 Temmuz 2014; 4:46:49 >

• Eğitim Birliği : ZH.BRL.OKL. VE EĞT.TÜM.ZH.BRL.OKL.ÖĞR. VE KURS TB. / ANKARA ETİMESGUT / ANKARA

Statü : YEDEK SUBAY
  • Acemi Birligi:
    3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI KH. VE KH.HİZ.BL. / BURDUR MERKEZ / BURDUR

Usta Birligi:
    İSTANBUL MRK.K.LIĞI BOĞAZ BATISI AS.İZ.BLG.K.LIĞI 1 İNCİ MERASİM BL. / İSTANBUL BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 39 tümen 50 alayda askerliğimi yaptım çıkan varsa yardımcı olmaya çalışırım.
  • Evet dedeler;
    KASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONU
    İL J.K.LIĞI/ORDU / ORDU / ORDU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 22 Temmuz 2014; 19:42:39 >
    hayırlı olsun kardeşim. gayet güzel, iyi olur inş senin için:) sanırım jandarma olduğun için ordu da il içi dağıtım yapacaklar sizi
  • hocaaaa H kullanıcısına yanıt
    hocaaaam eyv. darisi seninde basina olsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.