Şimdi Ara

ABET AKREDİTASYONU ÇOK MU ÖNEMLİ (ACİLL) ?? ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
6.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece 4 5 ünivde var galiba türkiyede peki bu çok mu önemli yani itünün rektörünün söylediği kadar önemli mi ?

• uppppp
  • Ben mudek diye bi sey duydum oda akreditasyon verio galiba acaba farklari nedir abetle mudek

http://mf-eem.gazi.edu.tr/posts/view/title/akreditasyon-32305

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dugers kullanıcısına yanıt
    abet itü odtü bilkent boğaziçi y.doğu üniwde olan bi akreditasyon :| açık ara farkla en fazla itüde var 24 bölümle.
  • Begenmediginiz dogu akdeniz universtesi:) butun nerdeyse butun fakultelerine akreditasyon almis ...

Bakin karistirmayin üye olmak ayri konu akreditasyon lisansini almak ayri konudur ..

Ve cok onemlidir ileride yurt dışı denkligi anlamina gelir bu lisanslar ve yurt disindaki paralel bir universitdde akretitasyon sayesinde yüksek lisans ve yurt dışında kariyer acisindan cokk önemli beklemediginiz kolayliklar ve kapilar acar ve 1. Öncelik olmasi gerekir ..
    Abet muhendiskiklere veriliyor , fibaa iibf verilen akreditasyonlar ve cok önemli cidden .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreozcan38 -- 20 Temmuz 2014; 3:28:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emreozcan38 kullanıcısına yanıt
    doğu akdeniz üniversitesinin 3 tane bölümü girdi diye biliyorum wikiden öğrendiğimle. vay be bunu dikkate alayım o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaip kuarkk

abet itü odtü bilkent boğaziçi y.doğu üniwde olan bi akreditasyon :| açık ara farkla en fazla itüde var 24 bölümle.

Benim sordugumu anlamamissin ben abet akreditasyonla mudek akreditasyonun farklarini sordum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • acaip kuarkk kullanıcısına yanıt
    Vikide ne dogru yaziyor adamım biraz umursayip arastirsan görürsün zaten adamlar tv lerdede soylemis , kendi sitelerindede var

Bak her universite akretitasyon üye olabilir ama HER UNIVERSITE LISANSI ALAMAZ ... Koç gibi universitlere veriliyor , doğu akdeniz unisiini kimse begenmez ama adamlarin yrt dışı kariyerleri ogrencileriyle konusdum ağlarina cidden gelişmiş .. zaten turkiyede olsaydi koç gbi universtelere kafa tutardi diyebilirim .. yazan arkadaslar mutsuz olmasinlar bence :)

hocam yanlış anlama da o zaman neden kıbrıslılar için kontenjan açılıyor ne güzel kendi üniversiteleri varmış. yani ben burada yığında insanla yarışırken kıbrıstaki uniler içinde para dökmem gerekirken neden bu arkadaşlar beleşten çalışmadan gelip okuyabiliyorlar ? (deniliyor ben demiyorum bi kaç yerde gördüm ona göre soruyorum yoksa bütün maddeleri tek tek okumadım :))
  • acaip kuarkk kullanıcısına yanıt
    Kinrisda 11 universite var ..

DAÜ ARALARINDA INCI GIBI PARLIYOR ZATEN EGITIM KADROSU EPEY IYI , YURT DIŞI AĞLARINA GELISMIS VE DUNYANIN HEMEN HEMEN HER ULKESINDEN OGRNECILERI VAR , KIBRISDAKI UNILERI ADINI KIRLETEN GENELDE BASARRISIZ OGRENCILERIN ORAYI TERCIH ETMESI VE YINE ORDADA BASARISIZLIKLARINI UNIVERSITLRE ATMALARINDAN KAYNAKLANIYR .. DAÜ DISINDAKI KIBRISDA HERHANGI BIR UNI SECILMEMELI BENCEDE , AMADAU KIBRISDA DEGILDE EĞER TURKIYEDE OLSA IDI KOCLA YARISACAK DUZEYDE DIYEBILIRIM ZATEN ADAM AKILLI BITIREN MEZUNLARINDAN HIC BIRI ISSIZ KALMAMIS COGU YURT DISINDA CALISIYO MESELA MEZUNLARI TAV GENEL MUDURU OLMUS DAHA COK VAR BOYLE .. O YUZDEN .. BASARILI OLAN OGRENCILERIN ARKASINDA DAU SONUNA KADAR DIYEBILIRIM

• pek bir önemi yok abddeki tabela okulları ayırt etmek için kullanılıyor önemli olan referans gücü
  • o ne demek
  • michael.angelo M kullanıcısına yanıt
    ne demek istediğinizi anlamadım hocam ? tabela okulla nişantaşı türevlerinden mi bahsediyorsunuz ? bir de bu abet tek başına referans olamaz mı ?
    tamam hocam ne bağırıyonuz
  • Bugün; 4:01:25 Paylaş Değiştir Cevap Alıntı PM
    o ne demek
  • eymen2014 E kullanıcısına yanıt
    buraya gelip de burada bu şekilde bu terbiyesizliği yapmaya hakkın yok. haydi şuradan
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaip kuarkk

ne demek istediğinizi anlamadım hocam ? tabela okulla nişantaşı türevlerinden mi bahsediyorsunuz ? bir de bu abet tek başına referans olamaz mı ?

aynen nişantaşı gibi
    referans olmaz çünkü sen amerikaya gidince bu adam hangi hocayla çalışmış ne projeler yapmış ne makale yazmış buna bakarlar abet belli bir standartta eğitim aldığını belirtir sadece mesela amerikada MIT de abetli university of utah da ama hangisinin daha iyi olduğu çok açık
    Hocam, Abet isini Turkiye'de cok buyutuyorlar, ben bunu biraz pazarlama taktigi olarak goruyorum. Abet'in su ana kadar herhangi bir yurtdisi basvurusunda ya da is olayinda bir ise yaradigini ben duymadim. Benim anladigim kadariyla daha cok bir formalite, belirli bir sure egitim verdikten sonra senin ders programina bakip evet bu okudaki dersler de, dunyanin geri kalaninda da benzer bir sekilde veriliyor denilmesi gibi.

Soyle dusun: Koc ve Sabanci'nin henuz Abet olayi yok ama bu iki okul da su ana kadar yuzlerce ogrencisini yuksek lisans, doktora ve dogrudan calisma icin yurtdisina gondermistir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: telemens

Hocam, Abet isini Turkiye'de cok buyutuyorlar, ben bunu biraz pazarlama taktigi olarak goruyorum. Abet'in su ana kadar herhangi bir yurtdisi basvurusunda ya da is olayinda bir ise yaradigini ben duymadim. Benim anladigim kadariyla daha cok bir formalite, belirli bir sure egitim verdikten sonra senin ders programina bakip evet bu okudaki dersler de, dunyanin geri kalaninda da benzer bir sekilde veriliyor denilmesi gibi.

Soyle dusun: Koc ve Sabanci'nin henuz Abet olayi yok ama bu iki okul da su ana kadar yuzlerce ogrencisini yuksek lisans, doktora ve dogrudan calisma icin yurtdisina gondermistir.

aynen hocam katılıyorum ben bilkent makinede okuyorum genelde burayı tercih etmeyenlerin bahanesi abetli olmaması ama bu sene 2 öğrenci bildiğin üzere çok üst düzey okullardan full funding doktoraya kabul aldılar ama maalesef biz geri kalmış bir ülke olduğumuz için bu tarz etiketlerle kendimizi tatmin etmek istiyoruz

hiç başvrmamışlar mı yoksa başvurup kontrol edildiği halde onaylanmamış mı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.