Şimdi Ara

TTnet upload hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar TTnet ultranet paketteyim modemim vdsl2 destekli. Hız testi yaptığımda 14mbit download 0.65mbit upload görüyorum. TTnet i aradım upload ile ilgili olarak bana;''maximum alabielceginiz değer 1.5mbit dir'' dendi. Fiber olursa nasıl olur dedim yine 1.5 max cevabını aldım. Belliki bilmeyen birisiydi fiber internette 1.5 den fazlası alınır diye düşünüyorum. Şimdi şöyleki; Bulunduğum yerde fiber internte yok. Ne superonline ne de ttnet ikisininde yok. Yaklaşık 250 metre ileride bir kutu var beyaz bir kutu fakat bu bir fiber altyapı olabilir mi bilmiyorum. Ben vdsl modemim sayesinde hipernet e geçebilirmişim. 25mbit download hızı verebileceklerini söylüyorlar. Fakat benim ihtiyacım olan şey upload hızı. Bu konuyla ilgili neler yapabilirim ? 250metre ilerdeki kutudan bir kişi istedi diye şirketler fiber internet çeker mi ?

• Fiber cekmezler sana alabilecegin max hzi veriyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Upload olarak 8 ya da 16 Mbps'ye olan paketlerde maximum 800 kbps upload veriliyor. Kotasız 8 ya da 16 Mbps alırsanız, 1 Mbps upload tanımlanıyor. Ama son günlerde birçok evde 16 Mbps'ye olan pakette de 1 Mbps tanımlanmış. TTNet'i arıyorum öyle birşey yok diyor, site üzerinden resimle gönderiyorum kotasız kullanıyordur diyor. Bunlara bişey anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    dostum onlarlık bişe yok. Santral öyle yapıyor. Misal 8 mb leri bir arada 12 ye çıkarmışlardı otomatik. Uploadı da 980 civarına.

Upload için hiper iyidir. Var mı bölgende
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

dostum onlarlık bişe yok. Santral öyle yapıyor. Misal 8 mb leri bir arada 12 ye çıkarmışlardı otomatik. Uploadı da 980 civarına.

Upload için hiper iyidir. Var mı bölgende

Evet hiper mevcut. Fakat ben şuan garip bir şekilde ultranet 16mbit pakete 48 lira ödüyorum (13. ay faturamı yeni ödedim) 24 ay taahhütüm vardı. Şimdi 48 lira öderken 16 mbit i 25mbit e çıkarıcaz bunun için 40 lira fazla ödemek mantıksız geliyor. Upload yapmaya başlıycaz tabi ama yinede 40 lira az bir fark degil. Fiyat konusu sıkıntı hiper için. Peki hiper kesin çözümmüdür ?
  • Birde sanal sunucu kiralayıp stream yapma olayı oluyor mu ? Vds vps sunucular oluyormuş bunlar aracılığı ile stream yapılabilir mi
  • VDSL'e geçiş yaparsan ki yakınında yeni tip saha dolabı olduğu için rahatlıkla geçiş yapabilirsin. 24Mbps ile 2Mbps upload alırsın.

İptal/İkna bölümünden 9 aylık iyi bir fiyat alabilirsin. Bahsettiğin 40 lira fazla ile 88 lira yapar ki bu fiyata eğer hattın uygunsa ikna / iptalden 100Mbps bile alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 20 Temmuz 2014; 1:03:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

VDSL'e geçiş yaparsan ki yakınında yeni tip saha dolabı olduğu için rahatlıkla geçiş yapabilirsin. 24Mbps ile 2Mbps upload alırsın.

İptal/İkna bölümünden 9 aylık iyi bir fiyat alabilirsin. Bahsettiğin 40 lira fazla ile 88 lira yapar ki bu fiyata eğer hattın uygunsa ikna / iptalden 100Mbps bile alırsın.

İkna/iptal bölümü ne oluyor ? Peki dedigim gibi ben ultranet limitsiz kullanıyorum 16mbps ye kadar. Buna 48-55tl arası fiyat ödüyorum. Vdsl modemim var. Mesela hiper paketler var benim ultra net normalde 69 lira gözüküyor. Hipernet 73 tl gözüküyor nasıl bir indirim sağlayabilirler bana ve taahhütüm var suan 24 ay tahhütmüş ben 13. aydayım
  • kardes istedgin pakete gec 1.85mbit upload hizin olacak en fazla.

yeter mi bu sana yetmezse hic bulasma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.