Şimdi Ara

18 vitesi 24 yapma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim bisiklet 18 vites bunu 24 yapabilir miyiz bisikletçide ne kadara patlar bize tahmini?

• hiç bir getirisi olmaz. boşuna masrafa girme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kymelria -- 19 Temmuz 2014; 15:50:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

hiç bir getirisi olmaz. boşuna masrafa girme.

18 yetmiyor neden öyle düşündün ama?
  • Bisikletiniz mtb,yol,tur ? Aynakol ve ruble dişli sayıları yükselmedikçe hıza vitesin etkisi olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnkYgT

Bisikletiniz mtb,yol,tur ? Aynakol ve ruble dişli sayıları yükselmedikçe hıza vitesin etkisi olmaz

bende ng 650 29 jant hidrolik var 18 vites.. bende yukseltmek istiyorum en az 27 vites olur mu .. ne yapmak gerekir.. birde vites sayisinin hiza direkt etkisi olmasi gerekiyor ..neden oyle dediniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • salcano ng 650 29 jant hidrolik 18 vites var en az 27 vitese yukseltmeyi dusunuyorum.. nasil yapmam gerekiyor.. cok masraf cikartir mi... ben bu bisikleti cok uzun yillar kullanacagim icin yavas yavas ozelliklerini yukseltmek istiyorum.. sizce deger mi gerekli mi ..neler almam gerekiyor masraf tahmini ne cikar...

• yukselg Y kullanıcısına yanıt
    Bisikletinizin modelini bilmiyorum ama 29" olduğuna göre en azından 21 vites olduğunu düşünüyorum. Fazla sayıda vites daha fazla hız demek asla ve asla değildir bunu bir kere kafanıza yazın . Bisikletiniz Mtb olduğu için en büyük aynakol dişlisi 42 veya 44 dür arka rublede 12-32'dir . İsterseniz bisikletinizi 30 vites yapsın sadece arka ruble 11-36 olur veya farklı bir tercihte'de bulunabilirsiniz. Buda hıza çok büyük katkı sağlayamayacaktır. İlla değiştireceğim diyorsanız bisikletçiye gitmelisiniz
  • ön- arka aktarıcı, ruble, zincir ve duruma göre ayna kolun değişmesi gerekiyor. hız artışı istiyorsanız rubleyi küçültmek daha mantıklı olabilr.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aszxdc

ön- arka aktarıcı, ruble, zincir ve duruma göre ayna kolun değişmesi gerekiyor. hız artışı istiyorsanız rubleyi küçültmek daha mantıklı olabilr.

rublenin değişmesi yeterli olacakmıdır? dolayısıyla direksiyondaki kolunda değişmesi gerekecek sanırsam?
  • ayrıca dün kuzenle sürerken arka vites aktaricisi janta girdi kaldı falan orada vites atamıyorduk çıkardık ordan birbirine girmiş gibiydi vites o iki dişli dönen dişli daha sonra hallettik falan vites atarken öyle oluyordu bide normalde sürerken sürekli taktaktaktak ses çıkarıyor sallanıyor kuzeninki dik duruyor benimki sallanıyor hafif titriyor gibi zincirde öyle kuzeninki dümdüz benimki titriyo sallanıyor gibi sanki zincir bol geliyor gibi neden oluyor bunlar daha yeni tamirden geldiydi bisiklet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cryin -- 20 Temmuz 2014; 15:50:21 >
  • over clock yaptır
  • quote:

Orijinalden alıntı: aszxdc

ön- arka aktarıcı, ruble, zincir ve duruma göre ayna kolun değişmesi gerekiyor. hız artışı istiyorsanız rubleyi küçültmek daha mantıklı olabilr.

ruble dediginiz ne

• yukselg Y kullanıcısına yanıt
    rus para birimi değil tabiki de

RUBLE İÇİN TIKLA
  • Tamiri yaptırdığınız yere saygılarımızı sunun muhakkak, ne tamiriydi bilmem ama arka arttırıcınızın ayarsız olduğu kesin ki vites atarken janta girmiş, sallanması kulakçığında sorun olduğunu akla getiriyor (yamuk veya kırık) arttırıcı ses çıkartıyorsa (taktaktak dediğiniz kararsızlık sesidir muhtemelen hangi dişliye geçeceğine karar veremiyor demek ki ayarsız başta dediğim gibi) ayar ister. Zincir değişmediyse bol gelmez bisikletiniz ne kadarlık bilmiyorum (ay-yıl anlamında) ama çok çapraz kullanıpta zinciri harap etmediyseniz zincir uzaması tabir ettiğimiz durum oluşmamıştır sanıyorum görmeden konuşmak zor.

Gelelim sorunuza arka rubleyle beraber ön ayna kolun değişmesi gerekir. Arkadaşlar doğru yazmış arka rublenin tek başına değişmesinin anlamı yok elinize geçecek olan daha büyük 1. ve 2. vites ama muhtemelen aynı boy sonuncu vites (8 veya 9) ilk durum size yokuşlarda kolaylık sağlar ama son hıza etkisi hiç olmaz ancak ayna kolu değiştirip tekniğine girmeden söylüyorum daha büyük bir dış çarkı olan ayna kol takarsanız eğer o zaman hızınız artacaktır.

Bunlarda arka ruble+ön aynakol+yeni arka arttırıcı+yeni zincir gerektirecektir. Maliyeti ise seçeceğiniz sisteme göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptahba -- 21 Temmuz 2014; 19:34:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

Tamiri yaptırdığınız yere saygılarımızı sunun muhakkak, ne tamiriydi bilmem ama arka arttırıcınızın ayarsız olduğu kesin ki vites atarken janta girmiş, sallanması kulakçığında sorun olduğunu akla getiriyor (yamuk veya kırık) arttırıcı ses çıkartıyorsa (taktaktak dediğiniz kararsızlık sesidir muhtemelen hangi dişliye geçeceğine karar veremiyor demek ki ayarsız başta dediğim gibi) ayar ister. Zincir değişmediyse bol gelmez bisikletiniz ne kadarlık bilmiyorum (ay-yıl anlamında) ama çok çapraz kullanıpta zinciri harap etmediyseniz zincir uzaması tabir ettiğimiz durum oluşmamıştır sanıyorum görmeden konuşmak zor.

Gelelim sorunuza arka rubleyle beraber ön ayna kolun değişmesi gerekir. Arkadaşlar doğru yazmış arka rublenin tek başına değişmesinin anlamı yok elinize geçecek olan daha büyük 1. ve 2. vites ama muhtemelen aynı boy sonuncu vites (8 veya 9) ilk durum size yokuşlarda kolaylık sağlar ama son hıza etkisi hiç olmaz ancak ayna kolu değiştirip tekniğine girmeden söylüyorum daha büyük bir dış çarkı olan ayna kol takarsanız eğer o zaman hızınız artacaktır.

Bunlarda arka ruble+ön aynakol+yeni arka arttırıcı+yeni zincir gerektirecektir. Maliyeti ise seçeceğiniz sisteme göre değişir.

teşekkür ederim hocam aradığım cevap buydu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.