Şimdi Ara

Kaza Tespit Tutanağı na hatalı olduğumu yazdılar bende imzaladım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün başımdan bir kaza geçti.Kavşak da dönme noktasına yakın yerde sinyal verip sol şeride geçtim.
    Burda sinyal verdim ama aynadan iyi kontrol etmedim galiba bir araç geliyomuş.
    Haliyle adam korna çaldı bende tekrar orta şeride döndüm. Orta şeride dönmemin ardından bi kaç saniye geçti ve tam arkamdan bi araç KÜTT.
    Araç tam arkamdan vurdu.Panik halinde araçtan indim.Diğer araçtan 3 kişi çıktı ve çok sinirliydiler.Hemen trafik polisleri gelip tutanakları verip gittiler.
    İlk kazam olduğu için panik halindeyim. Bu adamlar hepsi birden suç sende dediler belki de bende bilmiyorum.O anda gerçekten hiçbirşey bilmiyodum
    Benim aracın arka bagaj kısım hasar aldı adamlarınkinin komple ön taraf hasar aldı.Tutanağı doldurdular görüş kısmına benim ağzımla hatalı olduğumu yazdılar.
    Bende imzaladım.(Nasıl bi boş anıma denk geldi bilmiyorum)
    Fotokopi işlerini hallettik.Ayrıldık sonra babm geldi yanıma çektiğim fotoğrafları verdim o da ertesi gün tutanakla beraber fotoğrafları felan sigortaya yollladı.
    İmza attığım için pederden de epey fırça yedim.

exper miydi neydi şimdi ondan cevap bekliyorum ama sizce hatalı ben mi çıkarım karşı taraf mı ?

• Siz isterseniz ben suçluyum diye tutanakta yeminler edin yine de eksper karar verir ona. Genelde de arkadan vurana verir suçu.
  • Eksper karar verecek tam arkadan vurduysa ve siz onu tam olarak çektiyseniz.

Çok sıkıntı olmaz.Adam ömü atladı vs. yazdıysa bile size maksimum verecekleri %50 olur onu bile vermezker bence

Fotoğraf varsa atarsanız daha iyi yorum yaparlar.
  • https://store.donanimhaber.com/64/38/37/643837f9b292fd2d4e52570e457d114a.jpg

tramerden şimdi baktım değerlendirme aşamasında diyor. Bu benim arabanın fotoğrafı polis çektiydi ama doğru düzgün görülmüo bile tramerden. Karşı tarafın fotoğrafını göremiyorum galiba herkes kendi arabasını görebiliyormuş.

• kişiler tarafından yazılan tutanaklarda kusurun kime ait olduğu yazılmasının bir önemi yoktur. önemli olan kurallar.

arkadan çarpmak her ne kadar %100 suç olsa da. geçeceğin şeridin boş olması da bir kuraldır. normalde sizin suçlu çıkmanız gerekir. tabii gelen aracın kavşakta yavaşlama kuralı ihlali sizin açınızdan olumlu bir durum.
  • Dostum gerçek dışı birkaç beyanla sen suçsuz olarak çıkabilirdin ama yukarda Allah var.
    Yazdıklarına göre %100 sen suçlusun ayna felan kontrol etmen gerekirdi. Böylesi daha iyi olmuş.
  • herşey için teşekkürler. %50, %50 PAYLAŞILDI HATA. böyle durumlarda ne oluyor bilgisi olan varmı sigorta yarısını mı ödüyor acaba?
  • sizin hasarınızın fatura bedelinin yarısını karşı sigorta şirketi karşılayacak.
  • 2500 tl hasar ücreti çıktı arkadaşlar bu normal mi resimdeki arabanın arkası hasarlı ordan bu kadar fatura çıkar mı yoksa şişirme midir acaba araç 95 broadway

@mavipasa @35UltrAslan1905 @goodorevil @Kutu149

• ronaldinhoho R kullanıcısına yanıt
    Şişirme tabiki. Arka farlar ve tampon dışında hasar göremedim bagaj kapağı bile sağlam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albert-Einstein -- 23 Temmuz 2014; 16:48:22 >
  • 2500 nedir ya şişirmişler tabi.
    Kaza için de geçmiş olsun hocam.
  • ronaldinhoho R kullanıcısına yanıt
    broadway demekki araç iyi broadwayde canınıza birşey olmamış gerisi halledilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

broadway demekki araç iyi broadwayde canınıza birşey olmamış gerisi halledilir

Aynen öyle, bu tip araçlar şahinler doğanlar falan hiç güvenli değil. Küçük kazalarda bile büyük sorunları oluyor.

Bir de zaten aracın piyasa fiyatı nedir ki 2500 hasar çıkıyor?
  • 2 ihtimal var arabanın tampon far ve boya ihtiyacı + yere birşey damlamış gibi aracın alt takımı zarar görmüş olabilir, ben kendi r9 uma bi bakım yaptırıyorumda 700 e yakın tutuyor işçiliği parçası felan kaza olsa normal bence çünki takılan parçalar çokta ucuz değil

diğeri ise sigorta şirketi alıcağı parayı arttırmak için masrafı fazla göstermiştir çünki motorda aksamı önde oraya birşey oldugunu sanmıyorum çamurluklardada birşey yoktur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.