Şimdi Ara

Navigasyon cihazı tavsiyesi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, fazla bilgi sahibi değilim, ilk kez navigasyon cihazı alıyorum aracım için. Biraz araştırdım, çok çeşitli özellikler,markalar ve modeller mevcut. Ankara'da kullanabileceğim bir cihaz arıyorum, aradığım bazı kriterler:
    -Güncellemesi ömür boyu olmalı (birkaç yılla sınırlı olmamalı)
    -Sesli yönlendirmesi sorunsuz olmalı, ses seviyesi ayarlanabilmeli
    -Ekranı gün ışığına göre görünemeyecek gibi olmamalı, kaliteli ve daima görünür olmalı
    -POI'ler fazlaca olmalı, aradığım mağaza,dükkan,vs. bulabilmeliyim.
    -Trafik yoğunluğunu ve kaza vs. göstermeli, alternatif rotalar seçme imkanı sunmalı.
    -Trafik ışıklarını, uyarıları vs. göstermeli, hız sınırında uyarmalı ve aracın hızını doğru göstermeli.
    -GPS'i güzergahta seyrederken kolay kolay kesilmemeli.

Fiyat kriterim olarak max. 250TL'ye çıkabilirim. Ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: rogersin

Merhaba, fazla bilgi sahibi değilim, ilk kez navigasyon cihazı alıyorum aracım için. Biraz araştırdım, çok çeşitli özellikler,markalar ve modeller mevcut. Ankara'da kullanabileceğim bir cihaz arıyorum, aradığım bazı kriterler:
    -Güncellemesi ömür boyu olmalı (birkaç yılla sınırlı olmamalı)
    -Sesli yönlendirmesi sorunsuz olmalı, ses seviyesi ayarlanabilmeli
    -Ekranı gün ışığına göre görünemeyecek gibi olmamalı, kaliteli ve daima görünür olmalı
    -POI'ler fazlaca olmalı, aradığım mağaza,dükkan,vs. bulabilmeliyim.
    -Trafik yoğunluğunu ve kaza vs. göstermeli, alternatif rotalar seçme imkanı sunmalı.
    -Trafik ışıklarını, uyarıları vs. göstermeli, hız sınırında uyarmalı ve aracın hızını doğru göstermeli.
    -GPS'i güzergahta seyrederken kolay kolay kesilmemeli.

Fiyat kriterim olarak max. 250TL'ye çıkabilirim. Ne önerirsiniz?

Navitel yıllardır kullanıyorum çok memnunum. İsteğe bağlı özel sesler ekleyebiliyorsunuz kendi sesinizi örneğin.
    Aradığınız bütün özellikler mevcut hatta daha fazlası

Buyrun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz04 -- 25 Temmuz 2014; 19:00:17 >

• Yazılım olarak Primo'lu bir çihaz almanızı öneririm.Harita da mutlaka Başarsoft olmalıdır.Halen Türkiye için POİ Sayısı en fazla olan, kapsama alanı en yüksek haritadır.Primolu çihazlarda ses seviyesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Hız sınırını görsel ve sesli olarak verir.TMC'li bir çihaz alırsanız trafik yoğunluğunu da alırsınız.Elbette büyük şehirler için.
  • Tomtom'un yeni GO serisi cihazlarını inceleyin isterseniz. Sabah Vatan Bilgisayar'a gittim tesadüfen gördüm 2 gün önce girmiş piyasaya. Almayı düşünüyorum açıkçası ama fiyatları 250TL üzerinde.. GO 600 almayı planlıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3300

Yazılım olarak Primo'lu bir çihaz almanızı öneririm.Harita da mutlaka Başarsoft olmalıdır.Halen Türkiye için POİ Sayısı en fazla olan, kapsama alanı en yüksek haritadır.Primolu çihazlarda ses seviyesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Hız sınırını görsel ve sesli olarak verir.TMC'li bir çihaz alırsanız trafik yoğunluğunu da alırsınız.Elbette büyük şehirler için.

en doğru cevabı vermiş
  • teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekaert

quote:

Orijinalden alıntı: murat3300

Yazılım olarak Primo'lu bir çihaz almanızı öneririm.Harita da mutlaka Başarsoft olmalıdır.Halen Türkiye için POİ Sayısı en fazla olan, kapsama alanı en yüksek haritadır.Primolu çihazlarda ses seviyesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.Hız sınırını görsel ve sesli olarak verir.TMC'li bir çihaz alırsanız trafik yoğunluğunu da alırsınız.Elbette büyük şehirler için.

en doğru cevabı vermiş

250 tl civarı önerırmısınız
  • çinde 3 adet fabrika yani marka var büyük burada satılanlar hepsi buradan çıkar yani goldmaster,piranha.next.aselsan.navkıng aselsan vb. markalar aslında kök olarak aynıdır tom tom ve garmir hariç
    bundan dolayı bilgisayar gibi düşün ekran kartı ram hardisk aynı içine linux.mu win7.mi win8.mi yükleceksin ona bakar
    marka çok önemli değil aslında 128 ram olsun işletim sistemi igo primo olsun başarsoft haritalı sınırsız güncellemeli bir cihaz iyidir
    bluetooth .av.in girişi lüxtür sana kalmış
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.