- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
aldığım ürünü beğenmedim kaç gün sonra iade edebilirim
11 Cevap17483 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2332 Mesaj
23 Eylül 2006; 16:08:34 

arkadaşlar bir tane lcd tv satın aldım ama beğenmedim. tüketici hakları kanununda geri iade konusu kaçıncı maddede geçiyor? ayrıca iade süresi ne kadardır? cidden acil yardım lazım bana!

eski nickim Dark Smiley

968 Mesaj
23 Eylül 2006; 16:14:36 

2 hafta diye biliyorum.

Behey yunus sana söyleme derler. Ya ben öleyim mi söylemeyince.

617 Mesaj
23 Eylül 2006; 16:25:27 

Telefon ve Internet'ten aldiysan 7 gun yasa ile iade hakkin var.
Fakat eger magazadan gorerek aldiysan "mali begenmedim" diyerek iade etmek diye birsey yok.

nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir - Ziya Paşa

67 Mesaj
23 Eylül 2006; 16:27:26 

Mağazadan bizzat alımlarda ürün ayıplı mal kategorisine girmediği sürece iade hakkın yok.

Kapıdan ya da elektronik ortam [internet,...] alımlarında ise ilk 7 gün içerisinide paketini de açsan, klavuzunu da yırtsan, ürünü de kullansan şartsız iade hakkın var.

diye biliyorum.

377 Mesaj
23 Eylül 2006; 16:38:02 

Ben 30 gün deneme hakkınız var diye söylediklerini duyuyorum o TV'deki reklamlarda.

Bilgisayarsız okul kalmasın !
harun.dll not found, missed or bad.

67 Mesaj
23 Eylül 2006; 16:42:45 

quote:

Orjinalden alıntı: harun.dll

Ben 30 gün deneme hakkınız var diye söylediklerini duyuyorum o TV'deki reklamlarda.

Tv reklamları derken, ürünün kendi reklamı mı yoksa Tüketiciler birliği tarafından yayınlanan reklam filmleri mi?

Ürünün kendi reklamı ise, 30 gün durumu firmanın insiyatifine bırakılmış sanırım ancak her firma bu 30 günlük iade hakkı süresini vermek zorunda değil diey biliyorum.Ayrıca böyle birşeyin her firma için zorunlu olduğunu olacağını düşünmek bile istemiyorum.Düşünsenize sizden önce kimbilir kaç kişi o ürünü 30 ya da daha az bir gün boyunca kullandı.Firmalar sonuçta iade edilen ürünleri fabrika ya göndermiyor arızası olmadıktan sonra, tekrar paketlenip vitrine koyuluyor o ürün.

Guest bu mesajı paylaştı

377 Mesaj
23 Eylül 2006; 16:46:17 

quote:

Orjinalden alıntı: kuruincir

Tv reklamları derken, ürünün kendi reklamı mı yoksa Tüketiciler birliği tarafından yayınlanan reklam filmleri mi?

Ürünün kendi reklamı ise, 30 gün durumu firmanın insiyatifine bırakılmış sanırım ancak her firma bu 30 günlük iade hakkı süresini vermek zorunda değil diey biliyorum.Ayrıca böyle birşeyin her firma için zorunlu olduğunu olacağını düşünmek bile istemiyorum.Düşünsenize sizden önce kimbilir kaç kişi o ürünü 30 ya da daha az bir gün boyunca kullandı.Firmalar sonuçta iade edilen ürünleri fabrika ya göndermiyor arızası olmadıktan sonra, tekrar paketlenip vitrine koyuluyor o ürün.

Evet ürün reklamlarda görüyorum. Teşekkür ederim açıklaman için.

Bilgisayarsız okul kalmasın !
harun.dll not found, missed or bad.

530 Mesaj
23 Eylül 2006; 19:19:57 

eb geç 30 iş günü içerisinde die biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim

1120 Mesaj
23 Eylül 2006; 20:06:38 

quote:

Orjinalden alıntı: cnylmz

eb geç 30 iş günü içerisinde die biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim

Yanlış biliyorsunuz :-) İade hakkınız yok. Kapıdan satışlarda, internet ve telefonla yapılan satışlarda müşterinin 15 gün içerisinde iade hakkı var sadece. O da ambalajında ve ürünün kendisinde hiçbir kullanım izi bulunmaması şartıyla.

TT Armor kasa, xeon e5-1650 cpu, Noctua NH-D14 cpu cooler, Gigabyte x79 UD3 anakart, 16 GB Patriot 1600 Mhz ram, Nvidia Quadro 2000, Dell UltraSharp U3014 monitör dell U2212hm monitör

2332 Mesaj
23 Eylül 2006; 23:18:52 

arkadaşlar sağolun. gittim mağaza ile konuştum yarın değiştiricem. oh be

eski nickim Dark Smiley

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Eylül 2006; 0:01:23 

quote:

Orjinalden alıntı: DarkSmiley

arkadaşlar sağolun. gittim mağaza ile konuştum yarın değiştiricem. oh be

tüketici yasasına göre 15 gün içinde istedigin malı geri verebilirsin hele ayıp varsa benim gibi 2.5 sene sonra bile verebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 24 Eylül 2006; 0:04:15 >

67 Mesaj
24 Eylül 2006; 2:29:16 

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

tüketici yasasına göre 15 gün içinde istedigin malı geri verebilirsin hele ayıp varsa benim gibi 2.5 sene sonra bile verebilirsin

Bahsettiğin "tüketici yasası" na nerden ulaşdın, herhangi bir kaynak gösterebilir misin?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » aldığım ürünü beğenmedim kaç gün sonra iade edebilirim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328