Şimdi Ara

anneye acil tablet tavsiyesi lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • forumu dolaştım... baktım düşündüm araştırdım daha da karıştım.
    uzman görüşünüze, yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar
    annenin doğum günü yaklaşıyor ne alalım ne edelim derken ..annemin küçük telefon ekranından sudoku, wordabula (scrable tarzı bi oyun) gibi oyunları oynamaya çalıştığını farkettim.

yani tabletin kullanım amacı genel olarak internette gezinmek, oyun, face, twitter kullanımı için olacak. bi de evde kardeş var onun açısından da pdf, word gibi dosyaları da açabiliyor olması önemli. evde kablosuz internetle kullanılacak, wi-fi önemli. ekranı küçük olmasın, elde tutmakta zorlayacak kadar büyük de olmasın.
    bütçe olarak da 700' ü bile bulmasa çok sevindirici olacak...

okuyan, düşünen, emek verip cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

• maidonisse M kullanıcısına yanıt
    apple al o zaman..600 civarına aple bulabiliyorsun..
    8 inç büyüklük gayet iyi..
    yada daha uygunu dersen acer icona 810 du galiba biraz daha ekranı küçük olan asus memopad 7
  • SAMSUNG Galaxy Tab 4 SM-T230 1,5 GB 8 GB Android 4.4 Tablet

İşlemci Hızı: 1.2 GHz İşlemci
    Çekirdek Sayısı: 4
    Ürün Tipi: Tablet PC
    İşlemci: Quad-Core
    Toplam Bellek: 1,5 GB RAM
    Ekran Boyutu (inç): 7 inç
    Çözünürlük: 1280 x 800

fiyat: 399

bu ürün nasıl sizce ?

yoksa Asus memopad hd7 mi ?
    yoksa tam fiyat performans ürünü denilen lg' den mi bakmalıyım?
    yoksaaa bi türlü içime sinmeyen ios lu ipad' lere mi? bunlara oyun yüklemek falan ücretli mi olacak bu arada?
  • Anneye ipad yakışır. Stabildir.Pil süresi iyidir.Anneni androide bulaştırma. Yıllarca kullanır inşaallah sana da dua eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hkngzr kullanıcısına yanıt
    cevap ve iyi dilekler için teşekkürler..
    inşallah... Allah tüm annelere sağlıklı uzun ömü versin, dualarını eksik etmesin inşaallah...

şu an (tam anlamıyla olmasa da :) ) s3 mini kullanıyor acaba android daha yakın gelebilir mi ki ?

daha ios mu android mi ona karar veremedim
  • şimdi teknosa dan gelen mailde sabah 8'e kadar LG V500 GPAD 2 599tl diyor

ne dersiniz? kaçırılmayacak bi fırsat mıdır? haftasonu turuncu indirimle, vatan ın indirimiyle ne kadar olurki ?
    bir de teknosa.com dan alışveriş nasıldır? bildiğim kadarıyla ödemeyi yapıp ürünü mağazadan da alabiliyoruz ama alınan ürünün hasarı kutusu açılmışlığı falan bişey i yoktur dimi ?
  • Az önce lg g pad konunada msj atmıştım sonradan fark ettim ki sadece adana da var diyor ama ben daha bugün ankarada bir magazada inceledim stok da var mı bilmiyorum. o kadar parayı verdikden sonra ipad minide alabilirsin ben iphone kullandığım için android almayı düşünüyorum farklılık olsun dersen ipad lerden de gayet memnun olanlar var ki şahsende telefonda iphone den başkasını kullanmayı düşünmüyorum sadece kafamı lg g3 çeliyor:) bi konu açtım lilnkini vereyim

http://forum.donanimhaber.com/m_94803321/tm.htm

oradaki tabletleride inceleyebilirsin istersen daha ucuz olsun dersen ama bende kullanmadım özellik olarak aklımı çeldiler

birde

http://www.vatanbilgisayar.com/ideatab-b6000-f-mtk8125-qc-12ghz-16gb-8-cam-5mp-1gb-bt-android-42.html

bu lenovo var ama bana ekranı küçük geldi 7 inç gibi sanki lg ile arasında fark var ama şarj konusunda en iyi tablet diyebilirim şeklide gayet güzel 2 gün önce 2 arkadaşım birden aldı ben küçük geldiği için tercih etmedim.

• seksenyedi.87 kullanıcısına yanıt
    evet lenovo yu bende listeme almıştım. arkadaş tavsiyelerinin olması ayrıca güzel... nasıl peki onların, sizin ilk görüşleriniz, şarj denildiği kadar var mı? 1GB ram az değil mi ?
    valla ne kadar düşük bütçeyle ne kadar iyi bir tablet alabilsem o kadar iyi
    konunuzu takibe aldım ayrıca teşekkürler tekrardan..
  • General Mobile EtAB SERİSİNE göz at
    rica ederim elimizden geldiğince her zaman sonuçda bende yardım bekliyorum :)

biz arkadaşlarla online strateji oyunu clash of clans isimli oyun oynuyoruz tam bir şarj canavarı telefonlarımız iphone 4s birininki iphone 5 onun biraz daha uzun sürüyo tabiki ortalama 2-3 saat anca gidiyor şarjı sürekli açıkken ve ekranı küçük o yüzden aldılar ve alıcam. 2-3 saat bu oyunu oynamış ve 3-4 saat film izlemiş arkadaşım lenovonnun şarjı %47 de kaldı demişti ki araştırırsan bunu anlarsın sanırım tablette şarj konusunda en iyisi lenovo tablet. telefonda şarj konusunda lg çok iyiydi ama tabletinde küçük mha batarya kullanmış ve tahtını kaptırmıiş. ama oyun oynanmadıkdan sonra 5 saat gidiyormuş candy crush gibi oyunlarda ve filmlerde lg gpad in şarjı. lenovoya dönersek tekrar oyunda çok çok az kasılmalar var ama bu birazda android ile alakalı bazı oyunları kasabiliyor ios gibi tam stabil değildir ama bir çok yüksek kalite oyunları da takılmadan oynayabilirsin o yüzden bu tarz bi oyun oynamayacagını var sayarsak 1 gb ram yeterli olur diye düşünüyorum. sonuçda şu da önemli kardeşimde general mobile discovery var 4 çekirdekli bi arkadaşımda da samsung var galaxy win 4 çekirdekli general in kasılmadıgı oyunlarda galaxy win kasılıyor sadece yazana bakmamak lazım her zaman(bu yüzden kimseyede samsung önermem şahsi kanaatim). anneme 1gb ram yeter diye düşünüyorum ama 2 gb olsun dersende benim konudaki tabletlere bak ama işte onlarda çin malı ve bende kullanmadım garanti veremem şansa kadere deyip 3'ünden birini alıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: BrkExlance

General Mobile EtAB SERİSİNE göz at

General mobile Etab 4 e kabaca bi göz attım sitesinde gorilla glas ekran felan diyo fena bişey değil sanırım tek kötü yanı sadece ön kamera var ve 2 mp çogu insan kötü bile sayılmaz bu özellik. ama fiyat bilgisi bulamadım.
  • Ben Denedim Hafıza iyi Performans iyi şarj 6 saat kesintisiz film izlenebilir oyunlarda kasma yok

kamera dersen ön kamrea var 2mp ama kalitesiz
  • BrkExlance kullanıcısına yanıt
    Fiyati ne ve nereden bulabiliriz. Gerci generalin servisi tepla ve bes para etmez ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 800 tl sanırsam nette bulabilirsin bAKTINMI

• hkngzr kullanıcısına yanıt
    ipad i baya bi araştırıyorum da ...
    gerçekten güzel yorumlar var. bende epey ısındım ipad fikrine. tavsiye için teşekkür ederim ama hala sorularım var
    "İpad minide a5 çip olduğu için iOS 7 den itibaren kasmaya başlar " deniyor siz ne düşünüyosunuz?
    retinalı desek onunda fiyatı 999tl

bir de bunların yanında fiyatı çok çok uygun olan ( ne gerek var hepsinin ömrü 3 yılsa eğer çok para vermeye diye düşündüren) asus memopad 173x var ama 7" küçük gibi
    lenovo yoga var?? var da var
    ne yapsam ne etsem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maidonisse -- 18 Temmuz 2014; 19:18:32 >
    İpad mini ile ilgili yorumunuza yardımcı olamayacağım. Ama bir tabletin kullanım ömrü ortalama 3 yıldır, siz de belirttiniz. Bu süre içinde ipad idare eder bence. Bir de 7.9 inç olan Acer Iconia A1-810 (Teknosa 399 tl) veya 830 var. 173x ile aynı teknik özellikler ve daha büyük ekran. Kullananlar memnun forumda. Acer da iyi markadır..
  • lenovo yoga 10" son kararım gibi arkadaşlar...
    ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maidonisse

lenovo yoga 10" son kararım gibi arkadaşlar...
    ne dersiniz?

limitini kurtarıyor ise al gitsin derim bende bayağı bi araştırdım casper via t5 3g modelini satın aldım 600 tl ye. iyi bi karar mı verdim tam bilemiyorum real racing 3 de kasma yaptı ama araştırdım güncellemeden sonra herkesde olmuş şarj süresi felan fena değil yogun kullanımda 5 saati geçiyor ama ççok kullanmaya fırsat bulamadım ekranda sayfa felan kaydırırıken çok yavaş kaydırırsam takılarak kayıyor. takılma ve bu kaydırma sorunundan dolayı 600 tl de vermişken ipad mini mi alsaydım diye düşündüm şahsen ama bunda sim yuvası felan var bu avantaj katıyor tablete. şimdilik 10 üzeründen 10 veremem. yakında bi inceleme videosu çekeceğim. lenovonun ekranı felan daha kaliteli sanırım. kablolu hdmı çıkışı felan yok lenovoda ama şekli(arka taraftaki stand ı) ve şarj süresi süper. her özellik olursa fiyat artıyo düşük olursa birşeyler eksiliyor çok fazlada düşünme ben kafayı yieyecektim artık :)

• seksenyedi.87 kullanıcısına yanıt
    aynen valla o'sunu düşün bu'sunu düşün bende kafayı yemek üzereyim.
    hafta sonu teknosaya gittik anneye çaktırmadan (kendimize gibi) tablet bakıyoruz falan 8.4" küçük dedi. alacaksınız şu büyükler (10" leri gösteriyo) daha iyiymiş deyince... fiyatı mecbur arttırdık :)
    size de hayırlı olsun.. güle güle uzun yıllar severek kullanın inşallah..
    bende inşallah bu hafta sonu almayı düşünüyorum.
    teknosa da 749 vatan da 691tl.
    teknosaya gitsem orda böyle desem ayrıca bi indirim yaparlar mı? (en düşük fiyat politikası) bi arkadaş media markt ta böyle bişey yapmış da?
  • Media mrkt de coook uzun yillar once oyle seyler vardi cok zarar ettiler biraktilar dedigin olay yeni mi? Teknosada oyle bisey yapacaklarini hic sanmiyorum ki genelde pahali oluyor bende tableti vatandan aldim. 8'' lenovoyuda arkadaslarim vatandan aldi. Alip begenmezsen hepsiburada kosulsuz iade var orayada bak derim vatan da yok ariza durumunda belki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.