Şimdi Ara

TV sesi ev sinema ses sisteminden gelmiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar LG 55LB730V LED TV sahibiyim tv seslerini almak ve film kanallarıyla kendi indirdiğim filmleri surround sesle izlemek için
    Samsung HT-H4550R 500W 3D Blu-ray Ev Sinema Sistemi aldım

Cihazların ikisi de HDMI ARC destekliyor.hdmi 1.4 full hd kablo ile bağladım, görüntüsü geliyor, usb takınca içindeki şarkı film surround olarak çok güzel oynatıyor player.

Fakat blurayden ARC seçeneğini açıp TV den ses çıkışı olarak sinema sistemi işaretlememe rağmen hiçbir şekilde ses gelmiyor normal tv kanallarında.Sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaRKeRs -- 17 Temmuz 2014; 17:07:09 >

• Yardım edecek?

Optik kablo da bağladım.Hala ses yok.

Normal tv kanallarındaki sesi stereo olarak da olsa 5+1 den duyma imkanım yok mu benim? İmkansız mı yani boşuna mı uğraşıyorum?
  • MaRKeRs M kullanıcısına yanıt
    Gelen yayın 5+1 ses olarak geliyorsa,optik kabloylada bağladıysanız yayındaki sesi alırsınız.

Player ve televizyonlarımız farklı fakat digitürkten alıyorum ben sesi optik kabloyla,sinema kanallarındaki tüm ses formatları ses sistemine yansıyor.Acaba tv den yaptığınız geçiş ayarını ses sisteminde de yapmanız gerekebilir mi ?
  • Normalde yaptıklarınıza göre sesi almanız lazım. Tv lerin arc desteği sadece bir hdmi de oluyor. Doğru hdmi ye taktığınızdan emin misiniz? Optik kablo ile de alamıyorsanız cihazların birinde teknik bir arıza olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.