Şimdi Ara

Exynos yongasetli Galaxy Tab S 8.4 ısınma problemi yaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Exynos yongasetli Galaxy Tab S 8.4 ısınma problemi yaşıyor

Samsung'un Super AMOLED ekranı ve 6.6 mm kalınlığındaki kasası ile dikkat çeken Galaxy Tab S tablet ailesi yavaş yavaş satışa çıkmaya başladı. Ancak şimdiden bazı şikayetler gündeme geliyor. 

Rusya'da Galaxy Tab S 8.4 tablet modelini satın alan bir tüketici yazılım yüklerken veya oyun oynarken tabletin aşırı derecede ısındığını fark etmiş. Zamanla bu ısınma sorunu arka kısımda kabarmalara ve deformasyona neden olmuş.  

Tüketici herhangi bir ölçüm yapmadığı için ısı seviyesinin ne kadar yükseldiği bilinmiyor. Ayrıca Tab S forumlarında göze çarpan başka ısınma şikayeti mevcut değil. Samsung tarafından da konu ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Bilindiği gibi Galaxy Tab  S ailesinin WiFi versiyonu Exynos 5420 yongaseti barındırırken, LTE versiyonunda ise Snapdragon 801 yongaseti yer alıyor. Sorunun sadece Exynos yongasetinden kaynaklanabileceği tahmin ediliyor. 

Galaxy Tab S serisinde bunun haricinde 2560x1600 piksel çözünürlük, 3GB RAM, 16GB artırılabilir hafıza, 8MP çözünürlükte LED flaşlı arka kamera, parmak izi okuyucu, 4900 ve 7900mAh gücünde batarya şeklinde özellikler mevcuttu.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Exynos-laden-Galaxy-Tab-S-8.4-cant-take-the-heat-owner-complains_id58305

• Samsung un ısınma problemi yaşamayan cihazı yok ki, bi kere o cihazın samsung olabilmesi için mutlaka problemlerle dolu olması lazım yoksa samsung a yakışmaz sorunsuz cihaz

• O yongasetin fazla ısınacağını sanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu içinden;
    "Ayrıca Tab S forumlarında göze çarpan başka ısınma şikayeti mevcut değil."

DH'ye yakışmıyor, başlıkta bütün Galaxy Tab S'ler de bu sorun mevcutmuş gibi gösterilmiş..

• Eğer kronik sorunsa samsung mühendislerinin aslen ne iş yaptığını merak ediyorum doğrusu.

• Rusya da isiniyorsa Turkiye de daha cabuk deformasyon olur. Samsung islemcileri ustelik eskimis islemci ve GPU yerine Snapdragon 801 olmadi Snapdragon 800 lu islemci olsaydi .

• S4 ısınmaktan patladıktan sonra güven vermiyor.

• Kişiye özel haber de mi yapılmaya başlandı DH'de...

• bende aynı şeyi diyecektim ısınma sorun olmayan tablet mi var
  • Yalnız sorun bir kişide görülmüş bu önemli bir ayrıntı. Ama başlık öyle koyulmuş ki sanki tüm tab 8.4 lerde aynı sorun var. Bu donanım habere yakışmıyor.

• DH gidip Rusya'da Samsung tableti ısınan bir adamın haberini yapmış!

• quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

O yongasetin fazla ısınacağını sanmam.

Aynen deformasyon ısınmadan değil kasanın aşırı dandikliğindendir muhtemelen
  • Hadi ısınmasını anlarım da kapağın deforme olması nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

quote:

Çok ince yapmışlar ondan olabilir, yada arkadaşın tablet ayıplı olabilir. Şikayetler artarsa kapındayız Samsung.
  • Demek alimuminyum dan uretmeme inadi buradan geliyormus samsung'un? Urettigi islem gucunden istifade edemeyen isletim sistemi yuzunden yuksek frekans ve cok cekirdekli mimari limitine dayanacak onunde sonunda.

Google'in isi zor androidle eyvallah cok fazla farkli chipset e islemci mimarisine destek vermesi gerekiyor ama bu is bu sekilde devam edemez.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

quote:

Çok ince yapmışlar ondan olabilir, yada arkadaşın tablet ayıplı olabilir. Şikayetler artarsa kapındayız Samsung.

6.4mm inceliğindeki Xperia Z2 Tablette bu tarz deformasyon problemi duymadım hiç.
    İncelikten değildir bence.

• Exynos işlemcilerde genel zannediyorum bu sorun. Ne kadar inkar edilse de Galaxy s4'te aşırı bir ısınma sorunu var. (Güncellemelerden sonra da devam ediyor.) İp5 ve Nexus 5 kullandım hiçbirinde Galaxy s4 gibi acaba prizdeyken kullansam patlar mı korkusu yaşamadım. Exynos gerçekten pişmanlıktır ben aldım iade ettim, siz de alıp elinizi yakmayın.

• Sony Xperia Z2 Tablet: 266 x 172 x 6.4 mm

Samsung Galaxy Tab S 8.4: 212.8 x 125.6 x 6.6 mm

Bir tane tablet sorun çıkarmış diğer satılan tabletlerden ses yok, bir tane ürün üzerine yorum yapmak yanlış. Yukarıda yazdım sorunlar artarsa bir iş var deriz. Ben şimdi hemen benim Nexus 7'yi bozayım Ekrem Abi haber yapsın, sonra Nexus 7 almayın çok ısınıyor, yanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Money -- 17 Temmuz 2014; 23:12:59 >
  • Blood Money kullanıcısına yanıt
    Tabi büyük ihtimal hatalı üründür, ama ısınma sorunu olmayan daha ince tabletin olduğunu belirttim.Başka faktörler de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuzcanlicanavar

konu içinden;
    "Ayrıca Tab S forumlarında göze çarpan başka ısınma şikayeti mevcut değil."

DH'ye yakışmıyor, başlıkta bütün Galaxy Tab S'ler de bu sorun mevcutmuş gibi gösterilmiş..

Ekrem71 haberi ne beklersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.