Şimdi Ara

[VİDEOLU] AMD FX 6300 - R9 270 Battlefield 4 Takılma Sorunu! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: exclbr

quote:

Orijinalden alıntı: cyclone1289

quote:

Orijinalden alıntı: Devilmaybad

quote:

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

Sorun Ram'de 4 gb daha ekle ve baştan windows kur aynısı bendede oluyordu..

Öyle yapacağız. Teşekkürler

@DevilMayBad

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. Ram alınca sorununuz çözüldü mü? Bendede aynı şekilde kasıyor. 4 gb ram var. Hd7850. ve fx6300.

Sorunu nasıl çözdünüz? Detaylı anlatın lütfen kafayı yemek üze

Arkadaşlar 7 gb ram kullanıyo vs. demişleri istersen 4 gb ram alıp dene zaten boşa almamışta olursun

Sorun çözülecekse alacağım. Ayrıca yine denedim girdim bf4 medium ayarlarda. Oyun takılınca yani kasınca mause ve klavye 1-2 sn. kontrolden çıkıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

quote:

quote:

quote:

@DevilMayBad

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. Ram alınca sorununuz çözüldü mü? Bendede aynı şekilde kasıyor. 4 gb ram var. Hd7850. ve fx6300.

Arkadaşlar 7 gb ram kullanıyo vs. demişleri istersen 4 gb ram alıp dene zaten boşa almamışta olursun

Sorun çözülecekse alacağım. Ayrıca yine denedim girdim bf4 medium ayarlarda. Oyun takılınca yani kasınca mause ve klavye 1-2 sn. kontrolden çıkıyor.

Pek bilgim yok oyun hakkında ama yeni nesil oyunlarda ram kullanımı fazla olduğu için 4 gb ram alınması yararlı olur.

• quote:

quote:

quote:

@DevilMayBad

4 GB daha ram alırsanız çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin sorununuz güç kaynağından kaynaklı, 500W güç kaynağı almışsınız ama +12v kanalından sadece 368w güç üretebiliyor. Gerçek bir 500W güç kaynağı satın almanız, sistemizin stabilizesi açısından da çok önemli.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@DevilMayBad

Kesin çözülür dimi? Sizde düzeldimi kasmalar.

• Rahatlıkla söyleyebilirim ki sorun kesinlikle işlemci kaynaklı değil, zamanında R9 270X Devil ile FX 6100 bir arada kullandım, BF4'de yağ gibi akıyordu hem DX11 hem Mantle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hesperiush

Sizin sorununuz güç kaynağından kaynaklı, 500W güç kaynağı almışsınız ama +12v kanalından sadece 368w güç üretebiliyor. Gerçek bir 500W güç kaynağı satın almanız, sistemizin stabilizesi açısından da çok önemli.

Sorun 4 GB ram ile çözüldü.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@DevilMayBad

Kesin çözülür dimi? Sizde düzeldimi kasmalar.

Çözülür.

• Islemciyle alakali degildir fx6300 bf 4 e yeterde artar. Oyun bozuk olablir.

• vay be bende de aynı sorun var
  • Ram yetersiz.
    Multide bf4 7 gb civarı ram kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

Arkadaşa sistemi topladık. Amacı sadece Battlefield 3 ve 4 oynamaktı. Sorun çıktı. Normal Test Range'de oynarken sorun yok ancak Online'ye girince bu şekilde takılmalar oluyor. Hem Mantle'de hem de Direct3d11 de.

Battlefield 3 de sıkıntı yok çatır çatır oynuyor ancak 4 de bu şekilde kasma mevcut. Monitor 1600x900 ve 60Hz.

Elimizde 100 TL daha var. Alanya'da adam gibi bir alıcı bulursam işlemciyi satıp para ekleyip 8320 almayı düşünüyoruz. Acaba bu olayı düzeltir mi?

Video:
    http://www.youtube.com/watch?v=gTCrEEqzZUc&feature=youtu.be

Sistem:
    AMD FX6300 @ 3.5 GHz STOCK COOLER -http://www.vatanbilgisayar.com/fx-x6-6300-soket-am3--35ghz-14mb-cache-32nm-islemci.html
    GİGABYTE 970A-UD3P AM3+ -http://www.vatanbilgisayar.com/970a-ud3p-amd-970_sb950-am3--ddr3-2000mhz-oc-usb-30-sata-30-anakart.html
    HYPER X GENESİS 4 GB 1600 MHz CL9 -http://www.vatanbilgisayar.com/4gb-hyperx-genesis-ddr3-1600mhz-cl9-pc-ram.html
    SAPPHİRE R9 270 DUAL-X (1000/5600 O.C) -http://www.vatanbilgisayar.com/r9-270-dual-x-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html
    XİGMATEK ASGARD 382 BLACK 500 W -http://www.vatanbilgisayar.com/asgard-382-pure-black-edition-500w-midt-atx-siyah-kasa.html
    SEAGATE 500 GB 7200 RPM HDD -http://www.vatanbilgisayar.com/35-500gb-barracuda-sata-30-16mb-cache-7200rpm-harddisk-2943.html
    AOC E2070Swn -http://www.vatanbilgisayar.com/195-e2070swn-genis-ekran-led-monitor.html

Ekran kartına O.C yaptık. Düzelmedi. O.C'yi kaldırdık, yine düzelmedi. Ekran kartı serin çalışıyor. Aynı durum işlemci için de geçerli. Diğer bileşenler zaten olması gerektiği gibi bir sıcaklıkta. Sorunu çözemedik. Yardımlarınızı lütfen esirgemeyin. Teşekkürler.

Amacın bf oynamak ve amd sistemmi topluyorsunuz hocam.

8320 ile 6300 arasında gözler görülür fark yok.

Core performansına bakan oyunda çekirdek sayısının fazla olduğu işlemci almıssınız.

Amacınız bf4 ise amd değil intele yanaşacaktınız.

Ama tabiki sizin işlemcininde kasmaması gerek.Sistemde yazılımsal bir sorun var.Kesinlikle full ayar olmasdaa oynamanız lazım oyunu.

İşlemciye oc yapın ekran kartınada oc yapın 2 sinide yapınki darboğaz olmasın oyunda.

• Ekran kartim Gtx970 her oyunda %98-99, orada calismamasi lazim diyenler ya uyduruyor ya da amd islemci ile darbogaz yasiyorlar. Sorun ram eksikligi. Ben bf4'te 6-7,8gb civari ram kullandigini goruyorum.

" sonradan farkettim ram ile cozulmus, gule gule kullanin. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamb0fGod -- 24 Kasım 2014; 11:47:33 >
  • arkadaşlar imzamdaki sistemede de donmalar meydana geliyor, sorun bence oyun ile alakalı olabilir
  • Comaa kullanıcısına yanıt
    İşlemcinin stabil çalıştığına emin misiniz 4.8'de?
  • cyclone1289 C kullanıcısına yanıt
    Origin app. settings ayarlarından Enable Origin In Game seçeneğindeki tik'i kaldırıp öyle denediniz mi?
  • Lamb0fGod kullanıcısına yanıt
    işlemci stabil yaptığım testlerde sıkıntı çıkmadı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.