Şimdi Ara

LG 60pb690 plazma tv 2199

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
5
Favori
7.141
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hepsiburada da fiyat 2199 tl + 50 tl world puan + avantajix + hediye çekiniz varsa gayet uygun bi fiyata geliyor

• Çok iyi fiyat adam gibi kart kampanyası gelirse 20 sinden sonra daha güzel olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam sinema tv.
  • kargo ile beraber 2315 tl 115 tl eksik başlıkta :)
  • yinede fiyat süper.
  • Sabahtan fiyatini arttirmislar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2399 olmuş yine ben 2000 in altına inmesini bekliyorum
  • derodol kullanıcısına yanıt
    Keşke inse ama sanmiyorum. O inene kadar yeni seri gelir.

• Gittigidiyorda 2400 TL.%10 indirim + 100 TL Bonus + avantajix le 2000 tlye geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 07saltan

Gittigidiyorda 2400 TL.%10 indirim + 100 TL Bonus + avantajix le 2000 tlye geliyor.

+ kargo

hb fiyat arttır mış
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: 07saltan

Gittigidiyorda 2400 TL.%10 indirim + 100 TL Bonus + avantajix le 2000 tlye geliyor.

+ kargo

hb fiyat arttır mış

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=evlg60pb690v&categoryId=163192

2599 olmuş

• Almayın, enerji katliamı yapmayın. Plazmalar LED TV'lerin en az üç katı elektrik tüketiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Almayın, enerji katliamı yapmayın. Plazmalar LED TV'lerin en az üç katı elektrik tüketiyorlar.

Alakası yok üstünde ışık sensörü var. Bizim lg plazma %80-82 arası tasaruflu çalışıyor akşamları

ledlerde tasaruf yoktur sabahta akşamda 100 watt harcar

ancak plazma sabah 150 harcarken akşam 50-40 harcayabilir

rakamlar temsilidir.
  • Seni bilmem ama teknik değerler ve plazma kullananların elektrik faturaları beni ikna etti. Ben plazma asla tavsiye etmiyorum. Özellikle bu kadar büyük ekranları. Bu devirde hâlâ B enerji sınıfı elektrikli eşya almak mantıklı değil.

LG 60LB730V ile 60PB690V karşılaştırması:

• quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Almayın, enerji katliamı yapmayın. Plazmalar LED TV'lerin en az üç katı elektrik tüketiyorlar.

Alakası yok üstünde ışık sensörü var. Bizim lg plazma %80-82 arası tasaruflu çalışıyor akşamları

ledlerde tasaruf yoktur sabahta akşamda 100 watt harcar

ancak plazma sabah 150 harcarken akşam 50-40 harcayabilir

rakamlar temsilidir.

Ne alakası var ya. Bizim dandik lg ledde bile ışık sensörü var

• Şöyle bir örnek vereyim. Plazmayı alalı 1.5 yılı geçti şuan istanbulda olmadığımdan modelini tam veremeyeceğim. 50" plazma lg. Eco system var gerçi dediğiniz gibi çoğunda var. Televizyon günde 8 saat ortalama açık kalır önceki tv miz 42" samsung lcd tvmiz vardı. fatura 70 lira gelirken plazma alınca 74 liraya çıktı kullandığımız süre değişmedi... Ben çok fazla abartıldığını düşünüyorum. Ancak şöyle bir durum var sabah güneş altında kullanılıyorsa bu değer tabiki artar. Ben bu kadar farktettğini görmedim faturalarda söylediğim gibi.

Birde göz gönül meselesi var tabiki. Led bana gereğinden parlak ve göz yorucu geliyor. Plazma daha pastel ve gerçekçi görüntü sağlıyor.. Kağıt üstünde ki değerlerle faturada ki değerler malesef birbirini tutmuyor. Dediğim gibi 500 watt olsa bile ki max 200 yada 250 watt olması lazım tv nin hatırladığım kadarıyla %80-82 çok yüksek verimililk demek.

Ben sadece kullanan biri olarak örnek vermek istedim.

Plazmamı led mi olayında bence birincil seçenek renkler pastellik mi parlaklık mı olmalı.

Ki yeni çıkan plazmalar daha da doğa dostudur elektrik konusunda sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaterialScience -- 19 Temmuz 2014; 21:55:42 >

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    LCD ve LED LCD ler görüntü katliamı yapıyor, Ghosting Effect gibi...
  • Konudaki ürünün 50 inç olanını kullanıyorum.
    128W güç tüketimi, bildiğiniz sarı eski tip ampuller zaten 100W ben fazla abartıldığını düşünüyorum bu güç tüketiminin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

LCD ve LED LCD ler görüntü katliamı yapıyor, Ghosting Effect gibi...

bu göreceli bir durum bende size katılıyorum telefonda bile amoled yada oled yerine ips tercihimdir daha doygun en azından plazmada ki pastellik daha hoş ve doğal geliyor banada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Konudaki ürünün 50 inç olanını kullanıyorum.
    128W güç tüketimi, bildiğiniz sarı eski tip ampuller zaten 100W ben fazla abartıldığını düşünüyorum bu güç tüketiminin.

Bende daha reel bir örnek verdim hocam hani 4-5 lira oynatıyor faturada. ki bizim plazma sanırım ilk 3d olanlardan falan iyi harcıyor yenilere göre. Ama pastelliği o görüntüyü doyurması anlayamazsınız :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.