Şimdi Ara

Windows Phone mağazası 270 bin uygulamaya ulaştı, Lumia 520 12 milyon sattı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Windows Phone mağazası 270 bin uygulamaya ulaştı, Lumia 520 12 milyon sattı

Microsoft'un sessiz ama istikrarlı bir şekilde büyüyen uygulama mağazası dün itibariyle önemli bir köşe taşını daha geride bıraktı.

Firmadan yapılan açıklamada mağazadaki uygulama sayısı 270 bini geçti ve günde eklenen uygulama sayısı ortalama 500 oldu. Toplam uygulama indirme sayısı ise 4 milyar olarak gerçekleşti.

Windows Phone ekosistemi ise 14 ülkede ikinci sırada iken 8 ülkede yüzde 10 pazar payını aşmış durumda. Ekosistemin en çok satan akıllı telefonu ise 12 milyon adet ile Lumia 520 oldu. Nokia'nın bir dönem en ucuz WP 8 akıllı telefonu olan Lumia 520 tüketiciden de büyük ilgi gördü.

Sıralama olarak en büyük 3. mobil işletim sistemi olan WP 8 bununla birlikte yüzde 4 gibi küçk bir paya sahip. Her çeyrek toplamda 11 milyon civarında akıllı telefon satışı yapan ekosistem halen iddialı rakamlara ulaşabilmiş değil. 

Kaynak:http://wmpoweruser.com/microsoft-talks-about-windows-phone-momentum-at-partner-conference/

• Lumia 520'nin çok satması kadar normal bir şey göremiyorum 80 dolara satıyorlar geçen amazonda kampanyada 40 dolara sattılar la

bizde de über vergilerle 500 lira onu da hatırlatmadan geçemeyeceğim

edit:buldum

[simage]http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2013/12/lumia_520_521_amazon_deal.png [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 15 Temmuz 2014; 17:54:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Lumia 520'nin çok satması kadar normal bir şey göremiyorum 80 dolara satıyorlar geçen amazonda kampanyada 40 dolara sattılar la

bizde de über vergilerle 500 lira onu da hatırlatmadan geçemeyeceğim

40 dolar mı??
    Artık nası bi vergiyse bizimki...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her çeyrekte 11 milyon satış yapan firma nasıl olur da daha %4 pazar payına sahip olur tey allahım

• Saatlerce mağaza da gezdim bin tane uygulama görmedim. Nerde saklıyorlar o yüz binlerce uygulamayı acaba .

• Uygulama sayısı artmış olabilir; fakat kullanılan uygulama sayısı.. o iyi değil.

• Her şey zamanla olacak...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android ve ios'taki iyi program ve oyunlar windows'ta hem paralı hem de pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmethan46100

Her çeyrekte 11 milyon satış yapan firma nasıl olur da daha %4 pazar payına sahip olur tey allahım

Bir ceyrekde nerdiyse 450milyon adet akilli telefon satiliyor. 11milyonu rakammi zannettiniz

• Microsoft android popüler uygulamaları wp için çıkarılmasını sağlasa herşey düzelecek ama bir türlü nedense yapamıyorlar.

• 12 milyon kişiden biriyim ha ama eder bu fiyatı 480 liraya almıstım o paraya android yoktu ama inanın bana bu 12 milyon kişi biraz daha parası olsa almazdı cunku 520 kamerası ace 1 den daha kötü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Will Graham

Microsoft android popüler uygulamaları wp için çıkarılmasını sağlasa herşey düzelecek ama bir türlü nedense yapamıyorlar.

Microsoftun elinde olan bir şey değil üreticinin keyfine bağlı

• bence windovs en iyisi olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Will Graham

Microsoft android popüler uygulamaları wp için çıkarılmasını sağlasa herşey düzelecek ama bir türlü nedense yapamıyorlar.

Microsoftun elinde olan bir şey değil üreticinin keyfine bağlı

Biraz yumurta tavuk iliskisi gibi. Kullanici sayisi az oldugu icin uygulama sayisi az, gelistirkciler wp ye uygulama yazmaya cok istekli degil, uygulama sayisi az oldugu icin kullanici sayisi az. Microsoftun mobil piyasaya cok gec girmesinin bedeli. Zamaninda steve balmer iphonela cok pahali diye dalga gececegine, yeni piyasa dinamiklerini gormus olsaydi, durum olmazdi. Iphoneun gelisinden sonda android prototiplerinin degisimi ortada. Tamam herkez steve jobs gibi piyasayi kokten degistirecek vizyona sahip olmayabilir ama iyi bir yoneticinin en azinda gozunun onunde alenen gerceklesen degisimleri algilayip mudahale etcek kadar vizyonu olmasi gerek.

• uygulamaların hala bir çok eksiği var. androide döndüm bu sebepten.
  • Bi gidin . Mağaza guide/tips çöplüğü .

• toplam uygulama sayısının bir önemi yok.

1-bütün temel uygulamalar eksiksiz ve kullanışlı bir şekilde mağazada olmalı
    2-yeni çıkan ve popüler olan oyun ve uygulamalar diğer iki platformla aynı anda windowsa da gelmeli.

tüm haberlerde android ve ios var, wp yok.
  • Windows Phone geleceğe açık bir telefon fakat mağaza sıkıntılıydı biraz ilerleme kaydedildi zamanla en iyisi haline gelecek lumia 1320 kullanıcısıyım ????

• O telefonu alanlar için temel uygulamalar gayet yeterli .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.