Şimdi Ara

Windows 9 ile gelecek yeni başlat menüsü tekrar ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 9 ile gelecek yeni başlat menüsü tekrar ortaya çıktı

Microsoft'un Windows 8 ile birlikte kullanımdan kaldırdığı Başlat menüsü gelen yoğun tepkiler nedeniyle Windows 8.1 güncellemesinde kısmen geri gelmişti. Windows 9 sürümünde daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkacağı iddia edilen özellik yine bir görselde ortaya çıktı.

Sonbahar aylarında önizleme sürümünün yayınlanması beklenen Windows 9 görünüşe göre kapalı kapılar ardında testlere çoktan başladı. Yeni Başlat menüsü klasik menüden daha farklı bir tasarıma sahip ve hem liste şeklinde hem de canlı karo şeklinde uygulama kısayolları yer alıyor. 

Yeni Windows sürümünün halen tam olarak internete sızmadığı belirtiliyor. Ancak bir kaç hafta içerisinde fonksiyonel bir yapının internete sızması bekleniyor.  

• Şu windows media player hala orda duruyor, bi değiştiremediler gittiler. Simge bile aynı..
  • Windows 9 böyle olamaz.
  • gerçek windows bu değil...
  • Microsoft geri adım atmış sonunda
  • ne gerek var şimdi sağ taraftaki o zırvalığa? hoş durmuyor bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek windows olacaksa, bu tasarım nasıl işleyecek? Valla anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 8.1'e gelecek bu menü. 9 ortada yok henüz.
  • Fatal1ty. kullanıcısına yanıt
    orjinal sürümde olacağını sanmıyorum o açıklamaların
  • Ekran goruntusu zaten windows 8.1 den alinma. Ancak windows 8.1 update 2 ile start menu nun gelecegi ve ekran goruntusu ayni bu sekilde paylasilmis idi. Microsoft ise update 2 ile start menunun gelmeyebilecegini windows 8.1 update 3 e kalma ihtimali oldugunu belirtmisti. Windows 9 ile ilgili henuz birakin ekran goruntusunu alfa surum bile yok yani daha arabirimin nasil olacagi ile ilgili herhangi hicbir bilgi yok.
  • Windows 8'de önce "bu bilgisayar nereden kapanıyor yahu" deyip "Kapat" tuşunu aradık sonra eklediler, sonra başlat çubuğunu aradık dayanamadılar şimdi onuda eklediler Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok Tablet için tasarlanan arayüz PC kullanımına birebir uymuyor Microsoft..
  • Daha 2 sene olmamış sistem çıkalı ne 9 u allahını seversen..

• quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

orjinal sürümde olacağını sanmıyorum o açıklamaların

Hayır hocam başlat menüsünün sağ tarafından bahsediyorum

• notebooku aldık ardından eski windows alışkanlığıyla arayıp taradık başlat menüsü yok, sonra bir çözüm bulduk "start menu 8" ekledik ilk hafta...kısacası sağ tarafı pek kullanmıyoruz...
  • Şu metro zırvalığı kalksın da başlat menüsünü biz ayarlarız.
  • Fatal1ty. kullanıcısına yanıt
    pardon hocam
  • Bu ne hiz daha W8 i eskitemedik is yakinda Android misaline donecek diye korkuyorum hadi Android guncellemeyi ucretsiz veriyorda Windows ta isler boyle ilerlemiyir Microsoft iyice soyguncu olmuş.

• Bu W9 gelceğini sanmam kaldıki daha büssürü şey gelmesi lazım. Bu windows8.1 Update ile gelecek olan bir menü ama ne zaman geleceği bilinmiyor.

Belki 8.2 ile bile gelebilir özelleştirilmiş vaziyette.

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Windows 8.1'e gelecek bu menü. 9 ortada yok henüz.

Benim düşüncemde bu yönde.

Ayrıca o sağdaki menüyü windows phone alıştırmak için yapmışlar gibi
  • Win7 ye devam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.