Şimdi Ara

Google Play de yeni tasarım diline kavuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google Play de yeni tasarım diline kavuşuyor

Google'ın Android L işletim sistemi ile birlikte lanse ettiği Material Design adlı sade çizgilere sahip tasarım dili yavaş yavaş tüm Google hizmetlerine yayılmaya başlayacak. 

Google+ sosyal ağında ilk izlerini görmeye başladığımız Metarial Design görünüşe göre uygulama mağazasını da ziyaret edecek. 

İnternete sızan ilk görseller Google Play mağazasının baştan ayağa yeni tasarım diline adapte olacağını gösteriyor. Uygulamaların bilgi sayfalarında daha renkli ve büyük arka plan resmi kullanılırken, dergi ve kitaplar da geniş bir dikdörtgen arka plana sahip olacak. 

Alt kısımdaki benzer uygulama sıralamasında beyaz rengin ağırlığı artırılırken, paylaşım seçenekleri de biraz daha öne çıkarılıyor. Henüz bu görsellerin gerçek tasarımı yansıttığını söylemek mümkün değil. Ancak Android L sürümü ile birlikte nihai çizgilerin de belli olacağı tahmin ediliyor.  

Google Play de yeni tasarım diline kavuşuyor

• çok güzel duruyor ya la
  • Ooo sarabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoş olmuş
  • Şimdikinden çok daha güzel

• Güzel güzel olmasına da farklı yapımları bulmak imkansız. Kategori kısmını daha da genişletmeliler.

• Androidçiyim ama en büyük eksikliklerimizden biri bu Google Play zırvalığı. Misal Whatsapp yazıyorsun Whatsapp haricinde bütün Whatsapp alakalı uygulamar çıkıyor. Google Play Servisleri var ondan sonra; ya arkadaş sırf bu market çalışsın diye bu saçma şey arka planda çalışıyor bir çok market uygulaması var onlar tek çalışabiliyor. (Ayrıyeten Framework'de istiyor onu saymıyorum bile. Bilen biliyor ne dediğimi.)

Saçma sapan zaman aşımı hataları ha birde şu liste olayı. En çok indirilen uygulamara giriyosun 1.listede en guzel sex resimleri var. Yahu bu cihazları kullanan arkadaşların mı IQ'sunda çok sıfır var yoksa bu uygulamayı geliştirenin mi ?

• Google Play, Appstore karşısında çok basit duruyor daha iyi bir tasarım gerekiyordu zaten, birde şu çöp uygulamaları kaldırsalar o zaman güzel olur.
  • iş yapabilir :)
  • Hos olmus

• Android L ile Android şaha kalkacak. iOS'de ki gibi yeni sürüm de uygulamalara da el atıyorlar güzel bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: King ov Hell

Androidçiyim ama en büyük eksikliklerimizden biri bu Google Play zırvalığı. Misal Whatsapp yazıyorsun Whatsapp haricinde bütün Whatsapp alakalı uygulamar çıkıyor. Google Play Servisleri var ondan sonra; ya arkadaş sırf bu market çalışsın diye bu saçma şey arka planda çalışıyor bir çok market uygulaması var onlar tek çalışabiliyor. (Ayrıyeten Framework'de istiyor onu saymıyorum bile. Bilen biliyor ne dediğimi.)

Saçma sapan zaman aşımı hataları ha birde şu liste olayı. En çok indirilen uygulamara giriyosun 1.listede en guzel sex resimleri var. Yahu bu cihazları kullanan arkadaşların mı IQ'sunda çok sıfır var yoksa bu uygulamayı geliştirenin mi ?

Google'ın kesinlikle mağazadaki "uygulama" olmayan uygulamamsıları kaldırması ve geliştiricilerini banlaması lazım. Verdiğiniz örnek çok doğru, şu an hem android hem ios cihaz kullanıyorum
    ve play store'da gezinirken listelenen uygulamalara bakınca abuk subuk 2-3 tane resimden yapılmış uygulamalara çok rastlıyorum. Mesela adam car pictures diye uygulama yapmış oyunlar kısmına eklenmiş,
    alttaki yorumlar da şahane, "açtım sadece resim var oyun değil! 1 yıldız!! "vs. Ios'da bu tarz uygulama olmayan gereksiz şeylere pek rastlamadım, google'ın da bu tarz bir temizlik
    ve filtreleme yapması şart. Bu uygulamamsı şeylerin boş sayı olması için mağazada yeri olmamalı.

• Güzel olmuş
  • Sıkılmıştık diyenleri duyar gibiyim

• Sadelik her zaman guzeldir, Google doğru düşünüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.