Şimdi Ara

Bisiklet aldım kilo vermek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ne yapmalıyım İSt maltepede oturuyorum imkanım var sürecek skate park felan var

• Bisiklet alınca kilo verilmiyor ne yazık ki, sürmenizde gerekiyor.
  • nasıl sürmeliyim taktıkler verın hızlı-yavas zamanı ne olmalı vs
  • Kardiyo tarzinda olabilir ornegin yarim saat surecekseniz 5 dakiko normal(zorlanmadiginiz) tempoda, ondan sonra hizli tempoda ondan sonra tekrar normal boyle boyle yapmaya calisin ben 2 aydir boyle yapiyorum hem sprint(kosma-ayakta surmek)surem uzamis oldu hem dayanikliligim hemde kilo vermis oluyorum, bu arada ben bisikletle ve biraz yedigime dikkat ederek 10 kilo verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denyzm

Kardiyo tarzinda olabilir ornegin yarim saat surecekseniz 5 dakiko normal(zorlanmadiginiz) tempoda, ondan sonra hizli tempoda ondan sonra tekrar normal boyle boyle yapmaya calisin ben 2 aydir boyle yapiyorum hem sprint(kosma-ayakta surmek)surem uzamis oldu hem dayanikliligim hemde kilo vermis oluyorum, bu arada ben bisikletle ve biraz yedigime dikkat ederek 10 kilo verdim

hocam kaç kg dınız kaç oldunuz? yediklerinizde nasıl bir değişiklik yapyınız
  • 81 dim 71 oldum yediklerimde ise cola vs cikardim o tarz olarak sadece icetea ictim abur cuburu kestim sadece canim cok istediginde yedim, seker yemek istersem ki istedimde bu naneli pop it ler var onlardan kullandim boyle dikkat ettim iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 175 e 82 yim inş 75 in asagısına inerim acaba günde ne kadar süre sürdün
  • Zamanında bisiklet destekli 30 kg vermiştim. Genel olarak kilo kaybı sağlıyor ama bölgesel yağlar kalıyor tabi. Profesyonellerin tavsiyesi yüksek kadans, dengeli sürüş... Ani ataklar, hızlanmalar yorucu olabiliyor ve sakatlanmalar meydana gelebiliyor. Onun için sabit tempoda düşük viteste pedal çevirmek hem daha keyifli hem daha sağlıklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kediseven

Zamanında bisiklet destekli 30 kg vermiştim. Genel olarak kilo kaybı sağlıyor ama bölgesel yağlar kalıyor tabi. Profesyonellerin tavsiyesi yüksek kadans, dengeli sürüş... Ani ataklar, hızlanmalar yorucu olabiliyor ve sakatlanmalar meydana gelebiliyor. Onun için sabit tempoda düşük viteste pedal çevirmek hem daha keyifli hem daha sağlıklı...

abicim biraz daha açarmısın şöyle yapayım o zaman 1.viteste süreceğim her zaman hafif kalıyo ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: 57BEŞİKTAŞLI57

quote:

Zamanında bisiklet destekli 30 kg vermiştim. Genel olarak kilo kaybı sağlıyor ama bölgesel yağlar kalıyor tabi. Profesyonellerin tavsiyesi yüksek kadans, dengeli sürüş... Ani ataklar, hızlanmalar yorucu olabiliyor ve sakatlanmalar meydana gelebiliyor. Onun için sabit tempoda düşük viteste pedal çevirmek hem daha keyifli hem daha sağlıklı...

abicim biraz daha açarmısın şöyle yapayım o zaman 1.viteste süreceğim her zaman hafif kalıyo ama

1.vites hafif kalır tabi. Dizlerini zorlamadan, fazla kasmadan en uygun viteste sürebilirsin, en uygun vitesi de kendin deneyerek bulabilirsin. Bunu yaparken tabi zincirin bükülmesine neden olacak vites kombinasyonlarından kaçınmak lazım tabi. Mesela ön dişli 3'teyken arka dişli 1'de olmamalı. Vitesleri 1--1-3 arası; 2--3-5 arası; 3--6-8 arası şeklinde kullanırsan zincirin sağlam kalır kardeş... 24 vitesli bir bisiklet için örnek verdim...

• quote:

quote:

quote:

1.vites hafif kalır tabi. Dizlerini zorlamadan, fazla kasmadan en uygun viteste sürebilirsin, en uygun vitesi de kendin deneyerek bulabilirsin. Bunu yaparken tabi zincirin bükülmesine neden olacak vites kombinasyonlarından kaçınmak lazım tabi. Mesela ön dişli 3'teyken arka dişli 1'de olmamalı. Vitesleri 1--1-3 arası; 2--3-5 arası; 3--6-8 arası şeklinde kullanırsan zincirin sağlam kalır kardeş... 24 vitesli bir bisiklet için örnek verdim...

bisikletin koltugunu yükselterek boy uzatma konusu hakkında bilginiz varmı? Çok sağolun

• Sürüşlerin olabildiğince ritmli olsun. 3 km gidip 5 dk durup bir 5 km daha gidip 5 dk durmalı olmasın. Kilo vermek istiyorsan bisikletin üzerinde en az 1 saat kesintisiz durmalısın. İlk 10 dakika kasların hazırlanışı ilk yarım saat ısınma ilk 45 dakika kalbin gelişmesi ilk 1 saatte de yağ yakımına geçiş başlıyor.

Ve bir de tabi ki terlemek gerek. Vitesi olabildiğince hafif çevirebileceğin bir konuma getir. Bacaklarına fazla yük binmesin. Pedalı orta hızda çevirmeye çalış (dk 70 rpm). Şimdilik bunlar yeterli diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bisikletin koltugunu yükselterek boy uzatma konusu hakkında bilginiz varmı? Çok sağolun

Valla ben de ilk defa senden duyuyorum. Normalde yüksek sele ile kullanmak cinsel organlar ve dizler için zararlıdır. Sırt ve bel ağrısı da yapar, rahatsız eder. Boy uzatayım derken sıhhi tesisata zarar verebilirsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE08F0836 -- 16 Temmuz 2014; 9:43:57 >

• http://www.bisikletkeyfi.com/2012/02/dogru-sele-yuksekligi-ve-acisi-nasil-ayarlanir/
    Şunu bir okuyun isterseniz. Selenin yüksek olması gerektiğini anlarsınız.
  • Selenin yüksek olmamasından kastım normal seviyeden yüksek olmamasıdır. Normalde bisiklet ile yan yana durduğunuz zaman sele boyu kalça hizanızı geçmemelidir, bisiklete bindiğiniz zaman aynakol aşağıda iken diziniz hafif bükük olmalıdır, dümdüz olmamalıdır. Bu hizadan fazlası için yüksek sele tabirini kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE08F0836 -- 16 Temmuz 2014; 11:17:53 >
  • Bilmeyenleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.