Şimdi Ara

Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ® (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.885
Cevap
315
Favori
1.708.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya evet genel olarak bende aynı şeyleri düşünüp içimi rahatlattım.olur olur belki de seçim öncesi ÖTV artışı yapmazlar.o zaman çok daha mutlu sonuçlanabilir bu macera:) NCAP konusuna bende takılmıştım.ancak touch plus neredeyse icon ayarında.muhtemelen bu donanımla 3 yıldız dan fazlasını alabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2008 yilindaki euro ncap degerledirme asamalari ile 2014 degerlendirme asamalarinda ciddi farklar olustu 2014 yilinda aracta aranan gerekceler (yolcu can guvenligi disinda) yaya guvenligi ve suruse yardimci elektronik guvenlik sistemleri (aracin kendi kendine fren yapmasi serit takip asistani carpisma algilama vs) guncel megane yaya guvenliginde ortalamalarda kalmasi ve elektronik sistemler bakimindan eksik olmasi aracin mart ayinda girdigi testen 3 yildiz almasina neden oldu ancak gectigimiz haftalarda euro ncap megane testinde yalnis degerlendirme yaptigi icin meganeyi yeniden testte aldi ve aracin yildizini 4 e yukseltti bu arada testte katilan araba renonun ispanyadaki fabrikasinda uretilmis bir araba yani yerli uretimle karsilastirdigimizda uretim kalitesi acisindan yerli uretimden zayif renaulttun fabrikalari arasinda bursa fabrikasi fransadaki flins fabrikasindan yani ana fabrikadan sonra kalite konusunda 2. sirada yer aliyor (yerli uretimden yana bir sıkıntınız olmasin)

• ÖTV artışı ihtimalini olağan karşılamanın uygun olmayacağını düşünüyorum. Sonuçta bu artış araç alan vatandaşın 1 aylık maaşıdır. Satıcılar zaten bu artışı olduğu gibi üzerine ekleyerek alıcıya yansıtıyor, onların zararı yok. ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ. Araç almanın neresi özel onuda anlamadım. Sonuçta gelişmiş ülke ve toplumlarda araç bir ihtiyaç olarak görülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle-eyed

Merhabalar bilgi broşüründeki clio kısmı
    Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ®Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ®

Teşekkürler hocam süper bilgi

• Neden bilmiyorum Megane a hiç ısınamadım , 1.6 Cvt iyi bir seçenek ama 1.2 Edc varken tercihim olamaz , tercih değişikliği yapılmıyor diye biliyorum ben az değil ya 2-3 bin .

• Clio'yu ailecek bizde çok beğeniyoruz ayrıca 1.2 turbo güzel bir motor.ancak arka arkaya yarı otm. İki aracımda şanzıman arızası yaşayınca cvt bize biraz daha güvenilir geldi.

• 1.5 Dci touch plus megane kayıt yaptırdım hayırlısı olsun insallah . Ses sistemi nasıl acaba onu merak ediyorum. İnsallah otv artmaz bu ara da; (

• Hocam hayırlı olsun 1.6 Cvt pişman etmez ama Ötv mevzusu can sıkıcı olabilir.
  • Hayırlısı artık hakkımızda.ben normalde 55000'e yeni 308 alacaktım.20000 kredi çekip 6000 TL. Faiz ödeyecektim.şimdi en kötü ihtimalle 15000 TL.ye 2500 TL.faiz ödemiş gibi Düşünürüm artık.

• Bu OTV zammi hangi hacimdeki motorlari vuracak? 1.2 ler etkilenmeyecek diye biliyorum. Kesin bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Bu OTV zammi hangi hacimdeki motorlari vuracak? 1.2 ler etkilenmeyecek diye biliyorum. Kesin bilgisi olan var mi?

1.4 1.6 motorları kapsayacağı söyleniyor , bakanı dinlemiştim ötv gündemimizde yok demişti ama burası Türkiye belli olmaz

• Gundeme geldiyse olacak demektir. Clio Joy 1.2 den 1.5 dCi ye kaymak uzereydim ama bu haber dusuncemi bitirdi. Arada 10000TL lik bir fark olacak ki buna degmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle-eyed

Merhabalar bilgi broşüründeki clio kısmı
    Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ®Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ®

Bilgi için çok teşekkürler dostum..Sayende 2015 modellerde ''hill holder kalkacak,kart sistemi kalkacak'' vb söylentilere son nokta konulmuş oldu.

• ötv konusu gazetelerde en son 27 ekimde konu olmuş. Bakan böyle bir çalışmamız yok demiş. O günden sonra ses seda çıkmamış ötv konusunda. 2015 'te seçim olduğu için ötv'yi arttıracaklarını düşünmüyorum şahsi fikrim. Nasıl 2008 de ötv yi 0 ladılarsa 2009 da seçim oldugu için bundada hic değilse artış yapmalar diye düşünüyorum.İnşallah düşündüğüm gibi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassin

ötv konusu gazetelerde en son 27 ekimde konu olmuş. Bakan böyle bir çalışmamız yok demiş. O günden sonra ses seda çıkmamış ötv konusunda. 2015 'te seçim olduğu için ötv'yi arttıracaklarını düşünmüyorum şahsi fikrim. Nasıl 2008 de ötv yi 0 ladılarsa 2009 da seçim oldugu için bundada hic değilse artış yapmalar diye düşünüyorum.İnşallah düşündüğüm gibi olur.

İnşallah öyle olur

• Clio'nun parlak kısımları en çekici yerleriydi. Görünüş açısından Megane yerine tercih etme sebebimdi diyebilirim. Böyle bir malzeme değişikliği bence hiç hoş olmamış.
  • Yalnız Kart Sistemi Joy da kalkıyor burada yazmamışlar nedenini bilmiyorum konuştuğum 2 ayrı bayi aynı bilgiyi verdi .
  • bende 1.5 Dci touch plus edc megane kayıt yaptırdım. haftaya dönüş yapacaklarmış. teslim tarihi olarak şubat yada mart olacağı stoklara ve kayıt sırasına bağlı dediler. teslim konusunda bilgisi olan varmıdır.
  • Ben de megane almayı düşünüyorum ancak renault un resmi sitesine baktığımda renk seçeneklerinde mavi renge rastlamadım.. Resmi sitedeki galeri vs her yerde mavi renk megane görülüyor ama renk seçeneklerinde görülmüyor bunun nedeni nedir bilgisi olan ve yardımcı olabilecek birisini arıyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cptcaglar C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.hangi şubeden sipariş verdiniz?kredi kullandıysanız o islemleri ne zaman yaptıracaklarmış söyledilermi? Takip numarası verdilermi?

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.