Şimdi Ara

Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ® (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.884
Cevap
315
Favori
1.708.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam artık b sınıfı araçlara bu paralar verilir mi muhabbeti bitsin artık lütfen ya. Piyasa artık bu şekilde gelen vergilerden dolayı bunun için tek yapmamız gerek araba almamak. Millete laf ediyorsunuz ama emin olun sizin elinizde geçen sene almış olduğunuz bir araç olsa tutup da aldığınız zamanki piyasadan değildi şu an ki piyasa koşullarından satışa sunardınız kimseyi kandırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bende araç bakıyorum ve artık kabullendim keşke geçen sene alsaydım ama kısmet olmadı. Bu ülkede olan saçma sapan şeylerin en başında gelen bu gereksiz vergiler yüzünden bende dahil çoğu kişi mağdur ama ne gelir elden araç almamak bu vergileri düşürmeyecek emin ol. İkinci el için dediklerin doğru herkes hile hurda yalan dolan içerisinde araç satıyor. O yüzden bende imkanları zorlayıp 0 araç alacağım. Hakkınızda hayırlısı olsun.
  • Açıkçası ben de bu kampanyayı bekledim CAPTUR alırmıyım diye ama şu an sıfır km araç fiyatları uçmuş durumda.
    Buyuk firmalar KDV ve ÖTV'yi devlete gider gösterebildikleri için; yıl sonu vergilerini düşüreceklerinden çatır çatır araç alıyorlar.
    Bu yüzden bayiler fiyatta burnundan kıl aldırmıyor.

Bu durumda da olan orta sınıf tüketiciye oluyor.
    Zenginler alıyor satıyor. Sen de bakıyorsun bayide, 90.000TL'ye piyasaya çıktığı gün 1.6dizel JEEP renegade Limited'i, türbanlı teyze teslim alıyor.
    Bakıyorsun araç şirkete satılmış. Şirketin adını, belediyeye yaptıgı işleri saymıyorum yeri değil...
    Yine filler tepişiyor, karıncalar eziliyor. Bu ülkede hep böyle...

Ben sıfır Clioya 50.000TL vermem. 28.000TL fiyatlı aracı KDV ÖTV ile şişirip 53.000e geçirecekler. Ben de yıllarca kredi ödicem, yok öyle enayi.

2. ele yöneldim. 41.000'TL'ye 2008 model 51.000km Grand Vitara buldum aldım. Üzerinden de tank gibi geçerim o her tarafı plastik Captur'un, Clio'nun :)

Tavsiye ederim, herkes için hayırlısı olsun.

• Arkadaşlar dün 1.2 EDC Icon testindeydim , araç yalıtım hariç oldukça başarılı beni oldukça tatmin etti bu arada satış temsilcisi arkadaşla konuşma fırsatım oldu , 2015 model araçlarda Joy modelde kart değil anahtar girişi olucakmış.
  • herroes kullanıcısına yanıt
    Evet bende farkındayım fazla fiyatlar olduğunun ama artık piyasa böyle. Gerçekten fiyatlar uçmuş. Otomatik Dizel almaya karar verdim ve en uygunu bana bu geldi. Bunun dışında 62.000 ' e megane alabilirdim fakat ön konsolu hiç hoşuma gitmedi ayrıca yakıt sarfiyatının fazla olmasıda cabası. 2.El Araba almayı da düşünmedim zaten bende var bir tane ve sürekli arıza çıkarmasından bıktım. En azından 4-5 sene kafam ağrımadan binerim. Ayrıca bu fiyatların peşin olmadığını da belirteyim sonuçta 2. el 40.000 lik araba almak için en az 3-4 bin de krediye para vermek gerekecek. Diğer markalarda bundan ucuz değil yani. Bir çok model araştırdım donanım, görünüş bakımından bu fiyata da araba bulunmuyor. Mesela i30 otomatik dizeline, donanımı clio kadar olan fazladan cam tavan 70.000 dediler. Yani bencede çok ama piyasa uçmuş yapacak bişi de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4KiLL!

Hocam artık b sınıfı araçlara bu paralar verilir mi muhabbeti bitsin artık lütfen ya. Piyasa artık bu şekilde gelen vergilerden dolayı bunun için tek yapmamız gerek araba almamak. Millete laf ediyorsunuz ama emin olun sizin elinizde geçen sene almış olduğunuz bir araç olsa tutup da aldığınız zamanki piyasadan değildi şu an ki piyasa koşullarından satışa sunardınız kimseyi kandırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bende araç bakıyorum ve artık kabullendim keşke geçen sene alsaydım ama kısmet olmadı. Bu ülkede olan saçma sapan şeylerin en başında gelen bu gereksiz vergiler yüzünden bende dahil çoğu kişi mağdur ama ne gelir elden araç almamak bu vergileri düşürmeyecek emin ol. İkinci el için dediklerin doğru herkes hile hurda yalan dolan içerisinde araç satıyor. O yüzden bende imkanları zorlayıp 0 araç alacağım. Hakkınızda hayırlısı olsun.

sn 4kill ben b sınıfı aracları kötülemek için söylemedim...yazımda da en ufak bir art niyet kötü niyet yoktur Allah da kalbimi biliyor...ben sadece bi durum tespiti ve bir magduriyetimizi anlatmaya calıştım...nacizane.sama sanl ortamda söylemek istenilenler tam olarak ifade edilemiyor...anlatmak istediğim magduriyettir...yoksakimsenin haddine değil onu al bunu sat onu alma bunu alma...sadece bir vatandaş olarak magduriyetimizi anlatmaya calıştım.herneyse uzatmayalım..hayırlısı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Araç fiyatları iyi değil diyenler zaten araç fiyatları çokta uygun olmuyor ama ödeme kolaylığı çok fazla oluyor.

Polislerin Polis Sandığı

Askerlerin Oyağı var.

Diğer memurların neden bir şeyi yok?

devletin adam yerine koymadığı memurlar işini bilirler. öyle başa böyle tarak.
  • Sizce fiyatlar iyi mi ? Alınması mantıklımıdır. mesela 1.5dci touch plus megane 52000 lira
  • hassin kullanıcısına yanıt
    Bence mantikli.bu fiyata dizel araç yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar oyak aracın tamamını kredilendiriyor mu yoksa max yüzde 70 olayı oyakta da mı var??
    50.000 tl ye kadar %70 50.000 üstünde kalan kısmın ise %50 si olarak kredi çekebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkknight88

50.000 tl ye kadar %70 50.000 üstünde kalan kısmın ise %50 si olarak kredi çekebiliyorsunuz.

teşekkür ederim bilgilendirme için....
    ayrıca bişey daha sormak istiyorum...fluence benzinli ile megane 3 benzinli arasında neden 6-7 milyarlık fark var...megane 3 tutulmadı mı??olay nedir yardımcı olursanız sevinirim
  • OYAK ÜYELERİNE ÖZEL OTOMOBİL KAMPANYASI

Bu kampanyada OYAK Üyelerine sağlanan ayrıcalıklı şartlar ile Renault ve Dacia otomobillere sahip olabileceksiniz. Çok cazip sabit fiyatlardan oluşan ve önerilen anahtar teslim fiyatlarla hazırlanan kampanya ile otomobil bedeline gelebilecek zamlardan etkilenmeyeceksiniz.
    OYAK Üyelerine Özel Otomobil Kampanyası, sadece ekte listesi bulunan MAİS Şube Müdürlüklerimizin satış noktaları üzerinden gerçekleştirilecek olup, 4 Kasım 2014 –
    5 Aralık 2014 tarihleri arasında geçerli olacaktır.
    Kampanyada 2 teslim dönemi vardır*.
    - Şubat 2015
    - Mart 2015

*Yeni Latitude modeli için teslim dönemi Nisan 2015’tir

Kampanyada aşağıdaki modeller yer almaktadır:
    Yeni Symbol, Yeni Clio, Yeni Clio Sport Tourer, Yeni Fluence, Yeni Megane HB, Captur, Yeni Latitude, Yeni Megane Sport Tourer, Lodgy, Yeni Sandero, Yeni Logan MCV, Yeni Duster

Teslim edilecek tüm otomobiller 2015 yılı modelidir.
    Ödeme Planları:
    Bu kampanya kredili bir satış sistemi olup, 48 aya varan vadelerde kredilendirme imkanı sağlanmıştır. Bu kampanyada üyelerimiz otomobil kredilerini masrafsız ve komisyonsuz olarak kullanabileceklerdir. Kredilendirme Renault Finans / Dacia Finans tarafından yapılacaktır.
    SİSTEMİN İŞLEYİŞİ
    ÖTV, nakliye ve diğer ödemeler teslimde peşin tahsil edilecek olup KDV, ÖTV, nakliye ve diğer ödemelerde meydana gelebilecek değişiklikler teslim ödemesine yansıtılacaktır.
    Otomobillere, dain ve mürtehin krediyi kullandıran finans kuruluşu olmak üzere kasko sigortası yaptırılacak olup, kredi süresince kasko sigortasının yenilenmesi zorunludur.
    Anahtar Teslim Fiyatına kasko ve trafik sigortası bedeli dahil olmayıp teslimde ayrıca tahsil edilecektir.
    Teslim edilecek otomobiller, teslim tarihinde üretilen model, tip ve özelliklerdeki ürünlerdir. MAİS, mücbir sebepler halinde tip, opsiyon, renk değişikliği yapma hakkına sahiptir. Zorunlu hallerde MAİS tarafından yapılacak tip, opsiyon değişikliklerinden dolayı oluşacak MAİS tarafından belirlenen (+) veya (-) fiyat farkları tahsil veya tediye edilir.
    BAŞVURU

OYAK Üyelerimiz, kampanyaya sadece ekte listesi bulunan MAİS Şube Müdürlüklerimizin satış noktalarından birine başvurarak katılabileceklerdir. Bunun dışında mektup, faks vs. ile başvuru kabul edilmeyecektir.
    Ancak finans kuruluşunca sağlanacak noter tasdikli özel bir vekaletname ile vekil tayin edilerek, MAİS Şubelerinde kampanyaya başvuru ve sözleşme imzalanması işlemleri gerçekleştirilebilecektir. OYAK Üyesi ile birlikte Vekilin de ikametgah belgesi veya ikametgah belgesi yerine geçen (adlarına düzenlenmiş su, elektrik faturası vb.) belgelerin ve nüfus cüzdanının bulunması gerekmektedir.
    Kampanyamız ve ilgili teslim dönemleri fabrika kontenjanlarıyla sınırlı olup, başvurular, model bazında MAİS sistemine başvuru sırasına göre kabul edilecektir.
    Kampanyada OYAK Üyelik süresi şartı aranmayacak olup, bu kampanyadan otomobil alan OYAK Üyeleri, daha sonraki dönemlerde yapılacak kampanyalardan fatura tarihinden itibaren 1 yıl süre ile yararlanamayacaklardır.
    Önceki dönemlerde OYAK Üye hakkını kullanarak peşin veya OYAK Üye Kampanyası kapsamında otomobil almış olan üyeler koşulsuz olarak bu kampanyaya da katılabileceklerdir.
    Üyeler, kampanyaya kendi adlarına ve sadece 1 adet otomobil için başvurabileceklerdir. Ancak, kredi borçlusu OYAK Üyesi olmak koşuluyla ( OYAK üyesinin eşinin kefil olması şartıyla ), otomobillerin fatura, plaka ve ruhsat işlemi OYAK Üyesinin sadece eşi adına ( ruhsatta hak ve menfaat sahibi OYAK üyesi olmalı ve bu nedenle fatura OYAK Üyesi ve Eşi adına düzenlenmeli) da yapılabilecektir.

OYAK Üyeliği devam eden emekli üyeler ( Emekli Maaşı Sistemi üyeleri ), Bağışa Dayalı Emekli Geliri Sistemi İştirakçileri, daha önce OYAK üyesi olan Şehitlerin 1.derece yakınları (şehit eşi, anne-baba, çocuk) ve daha önce OYAK üyesi olan Gaziler de aynı koşullarla bu kampanyadan yararlanabileceklerdir.
    Özürlü çocuk sahibi OYAK Üyeleri, otomobil alımında kendilerine yasa ile tanınan hakların yanı sıra güncel OYAK Üye Kampanyası fiyatlarından da yararlanabileceklerdir. Ancak bu kapsamdaki Üyelerimizin kredi başvurularının kabul edilip edilemeyeceği ( özürlülük çeşidi, özürlülük derecesi ve finans kuruluşunun mevzuatına göre değişmekte olduğundan ) finans kuruluşunun tasarrufundadır.
    Kampanyaya katılabilmek için başvuru sırasında MAİS Şubeleri ve/veya finans kuruluşu tarafından OYAK Üyelerinden ve kampanyaya katılma hakkı bulunan kişilerden istenecek belgeler:

-TC kimlik numarası içeren nüfus cüzdanı fotokopisi
    -İkametgah belgesi veya adres belgesi yerine geçen (adlarına düzenlenmiş su, elektrik faturası vb.) belge
    -OYAK Üyesi olduğuna dair aşağıdaki belge alınacaktır.
    a-OYAK Üyeliği zorunlu olan personel için, Birlik Komutanlığı'ndan OYAK Üyesi olduğuna dair ve üye numarasını da belirten imzalı ve mühürlü belge
    b-OYAK Üyeliği isteğe bağlı olan uzman erbaş, sivil memurlar için görev yaptığı birlik/kurumun yetkili makamından alınmış OYAK Üyesi olduğuna dair ve üye numarasını da belirten imzalı ve mühürlü belge ile OYAK'ın %50 ve daha
    fazla sermayesine sahip olduğu şirketlerde çalışan personel için çalıştığı kurumun yetkili makamından alınmış OYAK Üyesi olduğuna dair ve üye numarasını da belirten imzalı ve şirket kaşesi olan belge
    c-Daha önce OYAK üyesi olan Şehitlerin 1.derece yakınları (şehit eşi, anne-baba, çocuk) ve daha önce OYAK üyesi olan Gaziler için durumlarıyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları hak sahipliği belgesi

BDDK’nun 31 Aralık 2013 tarihli, tüketicilerin binek otomobil edinimi amacıyla kullanacakları taşıt kredilerinin maksimum kredilendirme oranına ilişkin düzenlemesi çerçevesinde fatura bedeli 50,000 TL.na kadar olan araçlarda fatura bedelinin %70’ine, fatura bedeli 50,000TL.ni asan araçlarda ise fatura bedelinin 50,000TL.na kadar olan kısmının %70’i ve asan kısmının %50’si kredi kullandırılabilmektedir.
    Kredilendirme imkan ve koşulları ( Kredi tutarı, kefil, rehin vb.) finans kuruluşu tarafından belirlenmektedir.
    Kredi açıldıktan sonra yapılabilecek erken ödemeler ve kredi kapatma prosedürlerinin detayı hakkında bilgilendirme finans kuruluşu tarafından yapılacaktır.

PEŞİNAT - TAKSİT ve TESLİM ÖDEMELERİ
    Peşinat ödemesi
    Peşinat ödemeleri, açıklamaya MAİS Şubelerinden alınacak başvuru takip numarası ve üye adı-soyadı belirtilerek aşağıdaki hesaba yapılacaktır.
    İş Bankası Kozyatağı Kurumsal / İstanbul Şubesi 76311 ( IBAN No: TR690006400000112560076311 ) numaralı MAİS hesabı.
    Peşinat ödemeleri başvuru tarihinden itibaren en geç 5 iş günü içinde yapılacak olup, açıklamada takip numarası kullanılacağından kesinlikle OYAK Üye numarası belirtilmemelidir.
    Kampanya peşinatı asgari 1.000,- TL. olacaktır.
    Kampanya peşinatının MAİS’in yukarıda belirtilen hesabı haricinde, diğer hesaplarına yatırılmaması gerekmektedir. Bu durum peşinatın üye hesabına geçememesinden kaynaklanacak teslimat gecikmelerine yol açabileceğinden, peşinatın yatırıldığı hesaba özellikle dikkat edilmesi önem arz etmektedir.
    Ayrıca kampanyanın kontenjanla sınırlı olması nedeniyle, peşinatların eksik veya geç yatırılması, kontenjan hakkı kaybına neden olabilecektir. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için üyelerin peşinatlarını zamanında ve eksiksiz yatırması gerekmektedir.
    Teslim ödemesi
    Teslim ödemesi, teslimatın yapılacağı MAİS Şubesinden alınacak bilgi doğrultusunda ilgili MAİS Şubesine veya banka hesabına yapılacaktır.

Kredi geri ödemesi
    Kredi geri ödemeleri, kredi sözleşme tarihinden 1 ay sonra başlayacaktır.
    Kredi geri ödemeleri, kesinlikle tarafınıza ödeme planı başlığı altında verilen ilgili finans kuruluşunun kredi numarasına yatırılacaktır.
    MAİS’in peşinat hesabına yatırılacak kredi taksitleri, finans kuruluşu tarafından işleme alınamayacaktır. Bu hatalardan doğacak kredi taksit gecikme faizleri üyenin sorumluluğunda olup, finans kuruluşu tarafınıza gecikme faizi tahakkuk ettirecektir.
    Kullanılacak kredilerin geri ödemeleri Akbank (masrafsız), Garanti Bankası, İş Bankası ve PTT şubelerinden yapılabilecektir.
    TESLİMAT VE FATURALAMA
    Peşinat ve kredi ödemelerinizi aksatmadan ödemeniz halinde, teslim dönemi geldiğinde, teslim ödemenizi de yaparak otomobilinizi başvuru yaptığınız MAİS Şubesinden teslim alabileceksiniz.
    Teslimatlar, teslim aylarının 20. günü ile 30. günü arasında yapılacaktır. Teslimatların başvuru sırasına göre ve mümkün olan en kısa sürede yapılmasına özen gösterilecektir.
    Otomobillerin teslimatı, ruhsatı çıkarıldıktan sonra yapılacaktır. MAİS, belirtilen teslim süresini hal ve koşullara bağlı olarak 30 iş günü kadar uzatabilir.
    İPTAL
    Üyenin sistemden ayrılmak istemesi durumunda ödemiş olduğu peşinat tutarından krediye tahakkuk etmiş bulunan KKDF+BSMV ile vadesi gelmiş ise taksit içindeki faizin vergisi ve zorunlu olarak yapılmış ya da yapılması gereken masraf bedeli düşülerek en geç 15 gün sonra belirttiği banka hesabına havale edilecektir.
    SEÇENEK VE TİP DEĞİŞİKLİĞİ
    Kampanya kapsamında seçenek, tip ve renk değişikliği talebi kabul edilememekte olup, kampanya başlangıcında otomobil seçiminin dikkatli yapılması gerekmektedir.
    MAİS zorunlu hallerde otomobillerin ekipman ve teknik özelliklerinde değişiklikler yapabilir.
    KAMPANYA HAKKINDA BİLGİLENDİRME
    Kampanya hakkında her türlü ayrıntılı açıklama; hafta sonu dahil her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ekli listede bulunan MAİS Şube Müdürlüklerinden bizzat başvuru veya telefonla sağlanacak, bu saatler haricinde de ilgili telefonlardan kampanya hakkında gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılacaktır.
    OYAK web sitesi (www.oyak.com.tr) aracılığı ile de kampanya hakkında gerekli bilgilendirme sağlanacaktır.

KREDİ GERİ ÖDEME TABLOSU VE OPSİYON DETAYLI FİYAT LİSTESİ DİP NOTLARI

• Üyelerimizin kredi sözleşmelerinde finans kuruluşunun bu kampanya dahilinde uyguladığı özel faiz oranları yer alacaktır.
    • Kredi geri ödeme tablosunda yer alan, aylık faiz oranı ve taksit tutarları bilgi amaçlı olup, kredi taleplerinde finans kuruluşundan alınacak geri ödeme planları esastır.
    • Trafik tescil, ruhsat, plaka, nakliye, müşavirlik bedeli gibi ödemeler, kampanya tarihindeki (İstanbul ili) bedeller olup, anahtar teslim peşin satış fiyatlarına dahil edilerek hesaplanmıştır. Bu kampanyada KDV, ÖTV’ deki değişiklikler veya yeni konulabilecek vergiler ile nakliye bedeli ve masraflarda (plaka-ruhsat, bandrol) farklılık olması halinde, söz konusu fark teslimde tahsil/tediye edilir.
    • Tüm iller için sabit nakliye bedeli uygulanmaktadır.

KREDİ GERİ ÖDEME TABLOSU VE OPSİYON DETAYLI FİYAT LİSTESİ KULLANIM AÇIKLAMALARI

ÖRNEK OLARAK;
    • Öncelikle üyemiz, almak istediği otomobilin anahtar teslim peşin satış fiyatını ve teslimde ödenebilecek bölümünü ( Teslim Ödemesi ) “Opsiyon Detaylı Fiyat Listesi”nde tespit etmelidir.
    • Bundan sonra yapılması gereken “Kredi Geri Ödeme Tablosu”nda kullanılacak kredi tutarının ( A kolonu ) ve kredi şartlarının tespit edilmesidir. ( Kredi düzeyi tespit edilirken “Başvuru” başlığı altında bahsedilen BDDK’nun kredi düzeyi ile ilgili düzenlemesine dikkat edilmelidir )
    • MAİS hesaplarına gönderilmesi gereken peşinat tutarı hesaplanırken, satın almak istenilen otomobilin anahtar teslim peşin satış fiyatından, kullanılmak istenen kredi tutarı ve teslim ödemesi tutarı düşülmesi yeterli olacaktır.
    • İlgili otomobil için yapılacak olan vade farkı dahil toplam ödeme tutarı ise “Kredi Geri Ödeme Tablosu”ndaki, toplam kredi geri ödemesi ( E kolonu ) tutarına, hesaplanan peşinat tutarı ve teslim ödemesinin ilavesi ile mümkün olabilecektir.

SAYISAL ÖRNEK : (Yeni Fluence Icon 1.5 dCi 110 bg Baz )
    Opsiyon Detaylı Fiyat Listesi - 168.sıra

İlgili otomobilin anahtar teslim peşin satış fiyatı 66.000 TL., teslim ödemesi ise 18.480 TL.’dır. Kullanılacak kredi tutarının 30.000 TL., taksit adedinin de 36 ay olarak belirlendiğini varsayalım. ( Taksit 967,1 TL. )
    A. Bu kredi düzeyi için ödenmesi gereken peşinat tutarı 17.520 TL.’dır. ( 66.000 TL. – 18.480 TL. – 30.000 TL. )
    B. Satın almak istenilen otomobilin vade farkı dahil toplam ödeme tutarına ulaşmak için, toplam kredi geri ödemesine ( 34.816,1 TL. ), hesaplanan peşinat ( 17.520 TL. ) ve teslim ödemesinin ( 18.480 TL. ) ilave edilmesi yeterlidir.

Anahtar Teslim Peşin Satış Fiyatı : 66.000 TL.
    Teslim Ödemesi : 18.480 TL.
    Kredi Tutarı : 30.000 TL.
    Ödenecek Peşinat Tutarı : 66.000 – 18.480 – 30.000 = 17.520 TL.
    Toplam Kredi Geri Ödemesi : 967,1*36 = 34.816,1 TL.
    Vade Farkı Dahil Toplam Ödeme : 34.816,1+17.520+18.480 = 70.816,1 TL.

• 4polat kullanıcısına yanıt
    hocam kaç liralık araba bana kaça gelcek yüzde kaç indirim olcak bunub yazarmısın
    Ben bu işte uzman değilim ama kişisel kanaatim şu şekilde. Fluence sınıf olarak Megan dan üstün bir araç. Megane ise Clio dan üstün bir araç elbette. Fluence sedan olmasından dolayı daha çok makam arabası görünümünde. Döşemesi falan arabayı bayağı zengin gösteriyor. Bagaj hacmi diz mesafesi Megane ve clio ya göre fazla. Fluence gözlemlediğim kadarıyla sedan araç isteyenler tarafından çok tuttu. Çevremde çok sık rastlıyorum. Yakıt tüketiminin azlığı ve belirttiğim bagaj hacmi ve genişliğinden dolayı çocuklu aileler tarafından da tercih ediliyor. Gene kişisel düşüncem olarak, Megane 3 ün tercih edilmeme sebebi ön konsolunun çok hantal olması nedeniyle gençler tarafından çok sevilmemesi. Sedan isteyen ailelerde fluence tercih ederek daha geniş bir araba istiyorlar diye düşünüyorum. Zaten şu anda Renaultun sistesinde satışta bulunan Megane'nın özellikleride o paraya gerçekten yetersiz. Örneğin 64.000 lik dci edc megane da otomatik yanan far yok yada otomatik çalışan silecek ve bunun gibi eksiklikler.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkknight88

Ben bu işte uzman değilim ama kişisel kanaatim şu şekilde. Fluence sınıf olarak Megan dan üstün bir araç. Megane ise Clio dan üstün bir araç elbette. Fluence sedan olmasından dolayı daha çok makam arabası görünümünde. Döşemesi falan arabayı bayağı zengin gösteriyor. Bagaj hacmi diz mesafesi Megane ve clio ya göre fazla. Fluence gözlemlediğim kadarıyla sedan araç isteyenler tarafından çok tuttu. Çevremde çok sık rastlıyorum. Yakıt tüketiminin azlığı ve belirttiğim bagaj hacmi ve genişliğinden dolayı çocuklu aileler tarafından da tercih ediliyor. Gene kişisel düşüncem olarak, Megane 3 ün tercih edilmeme sebebi ön konsolunun çok hantal olması nedeniyle gençler tarafından çok sevilmemesi. Sedan isteyen ailelerde fluence tercih ederek daha geniş bir araba istiyorlar diye düşünüyorum. Zaten şu anda Renaultun sistesinde satışta bulunan Megane'nın özellikleride o paraya gerçekten yetersiz. Örneğin 64.000 lik dci edc megane da otomatik yanan far yok yada otomatik çalışan silecek ve bunun gibi eksiklikler.

hocam satış rakamlarına baktım gerçekten çok düşük megane 3..ama fluensi de rakamları artıran filolar kiralamacılar şirketler vs...bu dururmdan yalın düşünüldüğünde gene de megane 3 fluensin yanına yaklaşamaz sanırım...üstelik diğer modeller bilmem kaç beygir güc filan verirken megane 3 hala 110 beygir güç sunuyor...ayrıca edindiğim bilgilere göre yakıt tüketimi de biraz fazlymış...yakıt haric benim için önemli olan ikinci elinin nasıl olduğu...sonra çok zarar eder miyim satarken...bilemedim doğrusu kafam karışık hem de çok...bir yandan da bunun yerine clio 4 75 lik dizel alayım diyorum...şaşırdım kaldım doğrusu...yılda da max 15 bin km yol yapıyorum çoğu da şehir dışı?????ayrıca sıfır fiyatlarına bakıyorum megane 3 hyundainin bile altında kalmış...önceleri hyundainin hep üstündeydi...kafam karışık arkadaşlar??yardımcı olursanız sevinirim

Ben Sedan hiç düşünmediğimden Fluence'i zaten direk eledim. Megan ile Clio arasında kaldım. Benimde kafam çok karışıktı. Megane daha geniş evet ama ön konsolu hiç hoşuma gitmedi ayrıca yakıt tüketimi cliodan fazllaydı bunun dışında R-link koydurunca ekran hiç ergonomik olmuyordu ve ulaşabilmek için önce doğru eğilmek gerekiyordu vs. vs. bu nedenle sonuç olarak clio da karar kıldım ama asıl benim kararımda etkili olan yakıt tüketimi oldu.
  • gerçekten clio nun için meganedan vazgeçirecek kadar iyi mi ?
  • hocam ben yıllık km az yaptığım için megen düşünüyorum...hem c sınıfı...ikinci eli aklıma yatmıyor maalesef...sanki clioyu daha kolay satabilir mişim gibime geliyor...
  • Siz kaç paraya kadar çıkabilir siniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

hocam kaç liralık araba bana kaça gelcek yüzde kaç indirim olcak bunub yazarmısın

İndirim oranları her araç için aynı değil.
    Normal fiyatları Renault'un kendi sitesinden, Oyak kampanya fiyatlarını ise konunun ilk mesajından görüp kıyaslayabilirsin...
    Örnek:
    Yeni Megane HB Touch Plus 1.5 dCi 90 bg Normal Liste Fiyatı 57500tl
    Oyak Kampanya Fiyatı 52250tl
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.