Şimdi Ara

Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ® (451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.885
Cevap
315
Favori
1.708.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok hocam 30 dan basliyor 50 ye kadar urun var. almiyacagim. bende metal bi plaka var. arabada o kismin olcusunu alcam.. kalibini cikarcam cnc de kestircem. arkasina iki tane çırt çırt bant tamam iste...:)
  • saruja S kullanıcısına yanıt
    saol üstad bilgilendirme için.
  • Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ®

Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ®

Novline paspasım geldi. Gaz pedalının altında gereğinden fazla boşluk var, yan yolcu ayak koyma yerininde sağ tarafında boşluk var. Debriyajın yanındaki ayak dinlendirme yerindeki parça ayağımı debriyajdan çekerken kalkıyor. Çok beğenmedim yani. Ankarada olupda paspas almak isteyenler için İvedik organize sanayi bölgesinde OĞUZ aksesuar mağazasının bi altında bi aksesuarcı daha var, orada da 3d paspas var ve ayak dinlendirme yerindeki parça paspasla birleşikti, keşke onu alsaydım diyorum şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makilli -- 1 Nisan 2015; 19:26:32 >

• erkanozel kullanıcısına yanıt
    Her lastikte ayri sensor var teker teker olcuyo bar cinsinden gosteriliyo. Lastiklerden birini stepne ile degistirirseniz stepnede sensor olmadığı icin uyari verdigini gorursunuz. Ayrica lastik degisimlerinde dikkat etmek lazim mis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhamat

Her lastikte ayri sensor var teker teker olcuyo bar cinsinden gosteriliyo. Lastiklerden birini stepne ile degistirirseniz stepnede sensor olmadığı icin uyari verdigini gorursunuz. Ayrica lastik degisimlerinde dikkat etmek lazim mis.

Hocam o bar cinsinden gosterme isini nasil yapiyor? Beceremedim ben??

• herkese selam. megane 1.5 dci edc aldım bende. şuna ortalama yakıt 6.2 lt. gösteriyor. 330 km. şehirler arası, gerisi şehir içi fazla trafik olmayan yerde. fazlamı acaba. bazıları ankara şehir için 5 civarları yazmış,

arabayı çalıştırdık, klimayı auto yaptık. arabayı ısıtmak için klima çalışıyormu, yoksa sadece soğutmak istersek soğutmak için mi devreye giriyor. ısıtmak içinde klima devreye mi giriyor yoksa motor ısısını mı kullanıyor. yoksa ac off'a basmamız mı gerekiyor.

arabayı stop ederken yada çalıştırıken biraz bekleyin deniyor, bu süre ne kadar stop etmeden yada çalıştırınca 10-15 sn. yeterli olurmu.

otomatik arabada p(parkın) espirisi nedir acaba, kısa süreli araç çalışır durumdayken p ye almak ile boşta(n) el freni çekili kalmasının farkı nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flash -- 1 Nisan 2015; 22:26:36 >
  • Arkadaşlar önemli bir sorum olacak Hız sabitleyici ile giderken yaklaşık 3 km Boşta rampa aşağı indikten sonra servise götürdünüz Yazısı çıkıp anahtar işareti yandı bende hemen arabayı 5.vitese aldığım anda işaret söndü ve bir daha Boşa almadan viteste Hız sabitliyicide kullandım ve yol boyunca bir daha yanmadı sizce ne olmuş olabilir servise götürmeli miyim ?

• ebrutayfun E kullanıcısına yanıt
    Hız sabitleyici ile vitesi boşa almak

Siz aracı boşta sürerken araç nasıl sabit hızda gidecek

Millet olarak şu vitesi boşa alma yanlışında bir an evvel kurtulmamız lazım

Viteste olunca rampa aşağı inerken anlık tüketim 0.2 lere düşüyor zaten

Aracı boşa alıp kendinizi riske ediyorsunuz, başka bir kazancınız yok

• flash kullanıcısına yanıt
    klimayı autoya aldığınızda sıcak hava istediğinizde klima komresörü çalışır ama sıcaklığını motor suyundan alır yani ısıtmaya katkısı olmadığı gibi boşa çalışmayla faazla yakıt harcar.
    yani kışın klima kompresörü çalışmaması için ac off yapmalısınız.

bekleme işi tamamen turbolu araçlar için....
    bu süre yeterli gelir.

P nin esprisi
    aracın hareketsiz bekleme modudur.boş viteste frene basmayla p de beklemek aynı gibi bişi
    P= manuel aracın çalışmıyorken viteste beklemesi

mesela aracı P de bırakırsanız çalışmazken çekici aracı çekemez.

ama boşta el freni çekili bırakırsanız arka tekerleri kaldırıp götürebilirler
  • ebrutayfun E kullanıcısına yanıt
    araç hız sabitleyici komutunu okuduktan sonra olması gereken şeklin dışında devre dışı kaldığından dolayı yakmış olabilir,
    anlık hata okumuş, hata okuma sona erince düzeltmiştir kendini.
    servise götürdüğünüzde size anlık hata okuma diyeceklerdir.
    anlık hata okumayı sıfırlayıp göndercekler sizi...
    ama içim rahat etmez diyorsanız mutlaka gidin servise:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebrutayfun

Arkadaşlar önemli bir sorum olacak Hız sabitleyici ile giderken yaklaşık 3 km Boşta rampa aşağı indikten sonra servise götürdünüz Yazısı çıkıp anahtar işareti yandı bende hemen arabayı 5.vitese aldığım anda işaret söndü ve bir daha Boşa almadan viteste Hız sabitliyicide kullandım ve yol boyunca bir daha yanmadı sizce ne olmuş olabilir servise götürmeli miyim ?

çok büyük düşünmeye gerek yok komut basit

x hızında git

bilgisayar bakıyor vites boşta x hızında git komutu var araba gidiyormu? evet bu yüzden hata alıyor sistem. tüm araçlarda böyle hatalar veriyor googledan biraz araştırın göreceksiniz zaten uzun süre boşta gidince.
  • yyildirayy kullanıcısına yanıt
    çok haklısınız hocam,
    millet olarak terkedemedik şu boş viteste gitme anlayışını....

özellikle otomatik şanzımanlarda boş viteste hareket ettiğinizde
    şanzıman yağlama yapmaz bu da zamanla kuruluktan ve soğutma yapmadığı için (malum yağlamanın bir özeliği de soğutma özelliği olmasıdır) parçaların aşınmasına ve erken elden çıkmasına neden olur.

bu nedenle
    "BOŞ VİTESTE ARAÇ HAREKET ETTİRMİYORUZ"

iyi geceler millet....
  • atropin kullanıcısına yanıt
    Benim arac megane yol bilgisayarinda gosteriyor tekerlerin her birinde ayri ayri 2.3 - 2.4 gibi yaziyor.

• Araçlarda çeki demiri var mi araci kurcalamadim fazla

• bu lastik basincini psi yada bar olarak goruntuleme clio yada capturlarda yok mu yada var ben mi goremiyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefees

Sonunda benim plakada belli oldu. (Boğaziçi Mais) Arkadaşlar teslimatı ne zaman yaparlar sizce.

en kısa zamanda yaparlar inşallah ben bugün almaya gidiyorum sonunda :) cuma belli olmuştu sanırım plakam
  • Onu bilse bilse Or_By bilir ustam bende bilmiyorum .

• Or-By hocam nedir durum bir bilgin var mi?
  • ahmet_gulli kullanıcısına yanıt
    Megane da bagajin sağ tarafinda krikonun ve bijon anahtarinin oldugu yerde var.

• quote:

Orijinalden alıntı: aligbt_18

quote:

Orijinalden alıntı: nefees

Sonunda benim plakada belli oldu. (Boğaziçi Mais) Arkadaşlar teslimatı ne zaman yaparlar sizce.

en kısa zamanda yaparlar inşallah ben bugün almaya gidiyorum sonunda :) cuma belli olmuştu sanırım plakam

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Değerlendirmenizi fotoğrafları bekliyoruz...
  • 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.