Şimdi Ara

Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ® (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.885
Cevap
315
Favori
1.708.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler darısı sizlerin başına
  • @Harpoon aynen katılıyorum sana ben de öyle yapmayı düşünüyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

amin cümlemize inş.

3-4 gün sonra plaka çıkar öbür haftayada teslimat. (eğer trafiği yaptırdıysanız)

bilmeyenler için bir kez daha dile getiriyorum proforması çıkanlar aranmayı beklemesin. proformasını istesin ve trafik sigortasını yaptırsın.
    kasko yu şuan yaptırmak zorunda değilsiniz teslim günü bile yaptırabilirsiniz.
    zmss yani trafik sigortasını yaptırmazsanız plaka işlemleriniz sekteye uğrar.

bu yüzden bunları yaptırın mt nize ulaştırın/bilgi verin.

hocam onları yapalı neredeyse bir hafta olacak hepsi tamam ama anca bugün rehin kondu, biz ise hafta sonu (7 mart) aracı teslim alırız diye hesaplamıştık. tahminimizden de beceriksiz çıktı bunlar ne diyeeyim.

• Or_By O kullanıcısına yanıt
    Hocam hayirli ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Kuyruğu eğriydi gördüm arabanızı

• quote:

amin cümlemize inş.

3-4 gün sonra plaka çıkar öbür haftayada teslimat. (eğer trafiği yaptırdıysanız)

bilmeyenler için bir kez daha dile getiriyorum proforması çıkanlar aranmayı beklemesin. proformasını istesin ve trafik sigortasını yaptırsın.

hocam onları yapalı neredeyse bir hafta olacak hepsi tamam ama anca bugün rehin kondu, biz ise hafta sonu (7 mart) aracı teslim alırız diye hesaplamıştık. tahminimizden de beceriksiz çıktı bunlar ne diyeeyim.

• @Or_by seninde hayırlı olsun kardeş.. Kazasız belası kullanman dileğiyle..

• 1.6 lt X4.36/26 km= 0.27 krş

doğrumu hesapladım üstad

@RuLazz™

ş.içi kullanım öle fazla ışıkta durkak olmadı 3-4 ışık filandır sanırım. sakin kullanım 600 km menzil gösteriyor şuanda. 1 depoda çok rahat ankara-izmir yapılıyor demekki hatta uzun yolda kullanım daha düşük çıkacaktır diye tahmin ediyorum. bence iyi değerler daha başlangıç için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fyaman81

Hocam hayirli ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Kuyruğu eğriydi gördüm arabanızı

biliyorum pompacıda söyledi ben kimse fark etmez diyordum çakhallllll lar hemen deposu eğri bunun tabanca girmiyor diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnızefe0909

quote:

amin cümlemize inş.

hocam genede bence insanların birbirlerine incitici sözlerle kırmasına gerek yok. bu benim tahminim sonuçta ne olur ne biter bilemeyiz şu zamanda ama cumaya plaka basılırsa zaten cumartesiye teslim alırsınız.

burada önemli olan nokta şu

ya araç sorgulamadan tek tek plaka sorgulayıp kendi plakanızı deneme yanılmayla bulmaya çalışacaksınız. vergi borcundan da bulabilirsiniz.

yada orfin e plaka düştüğünde plakayı sorgulayıp ruhsat tarihi üzerine +3 iş günü yapıp max. teslim tarihini ortalama bulacaksınız.

@hkmtlgz teşekür ederim.

Sanırım iki hafta sonra dahada sakinleşir burası.

Ama kayıtlı kayıtsız gerçekten çok faydali bir forum oldu burası. Herkesin yüreğine sağlık. Teşekkürler.

Bu arada renaultfanclub sitesinde devam etmeyi düşünüyor musunuz buradan sonra ?
  • quote:

1.6 lt X4.36/26 km= 0.27 krş

doğrumu hesapladım üstad

@RuLazz™

ş.içi kullanım öle fazla ışıkta durkak olmadı 3-4 ışık filandır sanırım. sakin kullanım 600 km menzil gösteriyor şuanda. 1 depoda çok rahat ankara-izmir yapılıyor demekki hatta uzun yolda kullanım daha düşük çıkacaktır diye tahmin ediyorum. bence iyi değerler daha başlangıç için.

Hesaplama doğru aga

Benim arkadaşımda var 0.9 TCE var uzun yolda 19-20 krş yakıyordu .
    CC alacaksın + Eco
    işlem tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: benceler

Sanırım iki hafta sonra dahada sakinleşir burası.

Ama kayıtlı kayıtsız gerçekten çok faydali bir forum oldu burası. Herkesin yüreğine sağlık. Teşekkürler.

Bu arada renaultfanclub sitesinde devam etmeyi düşünüyor musunuz buradan sonra ?

şuanda zaten 2 side aktif olarak devam ediyor hocam
  • aynen
  • valla hocam kimseyi incittiğimiz yok, kendimiz kızıp kendimiz söyleniyoruz anca...
    vergi borcunu e devletten bakıyorum malum borç morç yok..
    araç sorgulama dediğiniz şu turkey forum muydu neydi oradan mı? deneme yanılmayı tam olarak anlamadım..
    orfini zaten gir çık yalama oldu
    daha ne etsem bilmem ki
  • dün "şikayet" mesajı gönderdim RENAULT site üzerinden. bugüne kadar MT üretim, teslimat vb merakımızı giderecek açıklayıcı bir bilgi vermediği gerekçesiyle. aynı zamanda şu Ank.Mais'in park yeri sebebiyle araç teslimi sıkıntılı devam ediyor açıklamasını da yazdım. bugün mt semra hanım dönüş yaptı;
    ":şikayetiniz üzerine size bilgi vermek için arıyorum, aracınız mart'ın 2nci haftası üretime alınacak. üretim sürecinin akabinde 3 gün kadar sonra aracınızın teslimatı ile ilgili işlemleri başlatmak üzere buraya getirmiş oluruz." dedi
    ben de teşekkürlerimi sundum yaptığı bilgilendirme için. beklemeye devam...
    Abi aracin degerleride ayni sekilde benim yaptigim ölçüde ayni sekilde. Araci aldim depoyu fulledim. Km yi 0 ladim 160 km bursa sehir merkeznde kullanip tekrar yakit aldim 48 de pompa atti 50 ye tamamladik hesaplayinca km de 312 kurus yakiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yalnızefe0909

valla hocam kimseyi incittiğimiz yok, kendimiz kızıp kendimiz söyleniyoruz anca...
    vergi borcunu e devletten bakıyorum malum borç morç yok..
    araç sorgulama dediğiniz şu turkey forum muydu neydi oradan mı? deneme yanılmayı tam olarak anlamadım..
    orfini zaten gir çık yalama oldu
    daha ne etsem bilmem ki

bence yanlışsınız sanmayın ki kendiniz kızıyorsunuz muhattapları duymuyor. muhattapları çok iyi duyuyor ve ister istemez kırılganlıklar oluşuyor.

birde şahsınızı tenzih ederek konuşmaya devam edeyim hep size mi geliyor bu konuşmalar ne geçenkinde sizinkinden alıntılamıştım herhalde. tabikide şu demek değil ortadaki bir yanlışı söylememek değil. bu tabikide söylenecek ama her şeyde olduğu gibi ustrubuyla. aynı şekilde şu demekte değil rulazz ın arabası gelmiş benimki niye yok ne kadar da işi bilmeyen bir insana başvurmuşum demedim hiç !!! durum bu olsaydı ben ocak sonundan itibaren bağırmam lazımdı clio teslimatı yapıldı 25 ocakta şubat başı oldu benim aracım yok rulazz a arabayı verdiniz bana niye vermediniz? demem lazımdı ama bakın aralarda serzenişte bulunsakta bekledik bu vakte kadar.

burada çoğumuz bilgilendirme konusunda geri kalanlardan daha aktiftik bu bir gerçek. şimdi tekardan x modelin 160 bg i geldi otomatiği gelmedi konusuna girmeyeceğim. araçların nasıl üretildiğini. ne sırada üretimden çıkıp da bayilere geldiğini açıkladık merak eden varsa önceki sayfaları bir kez daha okusun.

ben bazı şeyleri gördüğümden kendimce sentezlediğimden burada açıkladım sigorta konusunda telefon beklemeden yaptırdığımı ve sizlerin de telefon beklemden yaptırması gerektiğini vurguladım ve gerekli ilgiyi gördü bu konu. üstü yarı kapalı olarak verdiğim bu mesajı anlayanlar anladı zaten. ve gördüler ki geri kalan işlemleri birden gelişmeye başladı. bu kadar başvuruya tek seferde cevap vermek mümkün değil zaten. he daha düzgünü olabilirmiydi. evet olurdu bir karmaşalık söz konusu şuanda çünkü bence tarihinin rekor seviyesi başvuru var. resmen hazırlıksız yakalanıldı ve kriz iyi yönetilemedi bunu zaten hepimiz söylüyruz. ama şu bir gerçek ki bundan sonraki başvurular bizim başvuru sayımız üstüne çıkmadığı sürece daha sorunsuz geçecektir.

• Arkadaşlar bu kampanya ile ilgili tespitlerim;
    Organizasyonda müşteri ile müşteri temsilcisini karşılıklı bırakıyorlar. Başvurduğunuz şubenin müdürü acaba nasıl bir operasyon planı yapmış? Zaten biraz bir şeyler yapmış olsalardı herkes rahat rahat alırdı aracını. Teslimatların erken başlama avantajı dezavantaja dönüştü.

Müşteri temsilcisini kampanya ile ilgili konu tek muhatabımız olarak biliyoruz.

1898 yılında Louis Renault un "şaft" ı bulmasıyla otomobil tarihine önden çekişli araçları ilk kaydettiren Renault. 11 Kasım 2013 tarihinde yine Türkiye'de bir ilk'e imza atmış; TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesini almış. Taahhüt şu şekilde " Satış ve Satış Sonrası Hizmet süreçlerini Kalite ve Müşteri Memnuniyeti odaklı oluşturan ve sürekli geliştiren Renault – MAİS, 360 derece Müşteri memnuniyeti döngüsü prensibiyle, bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmaları, cevap verebilirlik, objektiflik, ücretler, gizlilik, müşteri odaklı yaklaşım, hesap verebilirlik ve sürekli iyileştirme yönündeki kalitesini bu belgeyle sağlamlaştırmış"

Nedir bu TS ISO 10002 Diyen varsa bu linkte yanıtı mevcut ;http://cisam.cu.edu.tr/Tr/Belgeler/10-ISO%2010002.pdf
    Ayrıcahttp://www.oyak-renault.com.tr/assets/upload/file/kalite_politika.pdf bu linkten de anlaşılacağı üzerine heryerde kalite politikaları mevcut olduğunu iddia ediyorlar durum ortada.
    Renault un web sitesinden iletişim bölümünden derdinizi yazarsınız, şikayet alındı bilgisi gelmez, miat veremezsiniz bir gün sonra sizi müşteri temsilciniz arar. Uzun lafın kısası işin kolay çözümünü bulmuşlar.

Madem yoğun olacağınız belli kapasitenizi biliyorsunuz neden yöneylem çalışması yapmadınız? vs. vs. bir sürü soru aklımda. Sonuç: Hala araç bekliyoruz.

Not: Arac alan/ almak üzere olan arkadaşlara hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: retired_executioner

Arkadaşlar bu kampanya ile ilgili tespitlerim;
    Organizasyonda müşteri ile müşteri temsilcisini karşılıklı bırakıyorlar.

bu lafın üstüne daha laf söylemem. yukarda 2 kamyon şey yazdım konunun özü aslında bu.

buradaki hatayı ne fabrika üstüne alıyor. ne genel merkez üstüne alıyor (zaten hiç bir şeyi üstüne almıyor ya bayi ye paslıyor) nede şube üst yönetimi üstüne alıyor. ortaya atmışlar garibim mtleri yem olarak müşteride haklı olarak onlara saldırıyor.onlarda sütten çıkmış ak kaşık değiller ama bence gerektiğinden fazla üstlerine gidiliyor.

hani bu ulaşamadığınız mtler hakkında şikayet açıp geri dönmelerini sağlıyorsunuz ya bence o şikayetler mtlerin şahsına değil o şube müdüründen tutun fabrikaya kadar hatta renault türkiyenin kendisine yapılmalı.

karşılaşılan bu sorunların nedeni bilgisiz çalışanlardan mı, yetersiz personel nedeniyle kişilere limitleri üstünde iş yüklemekten mi kaynaklanıyor bu bizi ilgilendirmez. bunu çözecek mercii renult türkiyedir. gerekirse 3 personel daha koyacak oraya sorunu çözecek.

• hocam o standart belgesini fabrikanın önünde çok bayrak olsun hevesiyle almışlar belli. O standart belgesi her türlü soruna düzenleyici ve önleyici faaliyetler gerçekleştirmek zorundalar. Ama bunları denetleyen ekibi de sorgulamak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.