Şimdi Ara

Lumia 1020 modelinin resmi desteği Eylül ayında sona erebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lumia 1020 modelinin resmi desteği Eylül ayında sona erebilir

Nokia'nın 41MP çözünürlükteki Pureview kamerasını Windows Phone ekosistemine sunduğu Lumia 1020 modeli bir süre amiral gemi olarak devam ettikten sonra yerini Lumia 1520'ye bırakmıştı.

Evleaks tarafından verilen bilgilere göre Microsoft, Lumia 1020 modelinin resmi desteğini 14 Eylül tarihinde sona erdirmeyi planlıyor. Bu tarihten itibaren Lumia 1020 modeli End of Life konumuna gelecek. Yani üretilmeyecek veya yazılım konusunda herhangi bir güncelleme almayacak. Bu nedenle hatalara da açık hale gelecek. 

Sızıntının neyi kastettiği konusunda tam bir bilgi verilmemiş ancak Microsoft'un söz verdiği süreden daha az bir sürede yazılım desteğini kesmesi kafalarda soru işareti oluşturuyor. Bu bakımdan üretimin durdurulması daha akla yakın geliyor.  

4.5 inçlik AMOLED ekranda 1280x768 piksel çözünürlük sunan Lumia 1020; 2GB RAM, 32GB depolama kapasitesi, 1.5GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon yongaseti şeklinde özellikler taşıyordu. Model orta seviye cihazlar kadar ilgi görmedi ve Windows Phone ekosisteminde en çok kullanılan telefon sıralamasında çok gerilerde kaldı. 

• Verildi. Arastirin lutfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia 808,1020, samsung s4 zoom vs. kamera odaklı telefonlar hiçbir zaman amiral gemi donanımıyla gelmedi kamerası dışında.samsung kocaman kamera koydu keza nokia da öyle ama en güçlü işlemciyi,en kaliteli ekranı vs. göremedik.e kardeşim kafam kadar kamera koyuyorsun niye gerisini koyuveriyorsun?

• Üretmeyebilir fakat güncelleme desteğini kesmesi saçma. Bizden niye kesmiyor da 1020'den kesiyor. 2000 TL o telefon boşuna mı aldı millet?
  • Güncelleme desteğini keseceğini zannetmiyorum.

• 2gb rami var. hd ekran. wp 8.1 aldı zaten

yani bu telefon güncelleme almasa da 2 yıl eskimez.

• Uretilmeyecek diye biliyorum güncelleme sozu var mc nin 3 yıl diye

• Microsoft bu. En güvenilmez ve en çok cayan firma. Her an bir şeylerin kararını, fikrini değiştirebilir.

3 yıl diye söz verir, sonra baktı zarar ediyor, cayar.

Oyun stüdyosu açar. Daha oyun çıkmadan ,zarar ediyor der kapatır.

• Üretimin durdurulması tamam ama desteğin kesilmesi bana hiç inandırıcı gelmedi. Çünkü microsoft 1020 için destek sözünü tutmazsa diğer telefonlar içinde tutmayabileceği ihtimali doğar. Böyle bir tutarsızlık mobile öncelik veren Satya Nadella için iyi bir başlangıç olmaz.

• Yazık ederler güzelim cihaza.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Microsoft bu. En güvenilmez ve en çok cayan firma. Her an bir şeylerin kararını, fikrini değiştirebilir.

Windows xp gibi bir işletim sistemine 10 yıldan fazla destek veren firmayı bu şekilde lanse etmeniz çok garip. Samsung gibi çıkardığı cihaza 6 ay sonra yazılım desteğini kesen firmalar sizin bu mantığınız yüzünden yükselişe geçiyor, dünya kadar donanımı 3 ay stabil kullanma imkanı vermeden piyasaya cihaz sürebiliyor.

Belli projeleri lanse edip bekleneni alamayınca o projeyi sonlandırmak caymak değildir. Bilmiyorum proje yöneticiliği ile ilgili bilginiz var mı ama her proje başarı ile sonlanacak diye bir şart yok. Başarısız olacağını anlayınca minimum zararla projeyi sonlandırmak da bir deneyim işidir.

• Hani lan buralarda bir fanboy vardı 2017'ye kadar destek sözü var diyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Hani lan buralarda bir fanboy vardı 2017'ye kadar destek sözü var diyordu

Haberin Fake olduğu ortaya bile çıktı

• Haber yanlış kardeşim sadece üretimi sona erecek 1020 nin devam modeli gelecek

• Bu ne saçmalık arkadaş ya. O kadar para ver bir de güncelleme alama. İnsan Ms düşmanı olur resmen.

• O kadarda çabuk kesmez desteği

• destek kesilmesi mümkün değil, aynı donanım kamera haricinde diğer makinelerle. birine uyan güncelleme buna da uyacak nasılsa, 920,925 vs çıkan şey buna da çıkacak. üretim bitti diye fiyatı da 1000 tlye çeksin bak ne güzel oluyor

• Yeni üretim yapılmayacak - Doğru
    Güncelleme desteği verilmeyecek - Yanlış

Microsoft cihazlarına 36 ay güncelleme desteği sağlayacağını çok önceden bildirmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Microsoft bu. En güvenilmez ve en çok cayan firma. Her an bir şeylerin kararını, fikrini değiştirebilir.

Aynen katiliyorum. 20yildir bilisimle yakindan ilgiliyim, Microsoft kadar guvenilmez ikinci bir sirket daha gormedim. 3kurus kar icin kullanicilari, ortaklari madur etmekden zerre teeddut etmez.

XP ye destegi kesmedi diyen arkadas, hatirlatirim microsoft senelerdir destegi kesmek icin resmen mucadele ediyor. Piyasada o kadar cok xp makina varki guvenlik guncellemelerini kesecem demek oyle kolay degil. Bir anda internet zombi pc denizine donusup tum veri iletisimi sisip kitlenebilir. Keza bunu gecmiste kendi aglarimizda guncellenmeyen xp makinalar yuzunden yasamistik. iyi korunan temiz makinalar bile virus aktivitesiyle sisen ag trafigi yuzunden internete giremez hale gelmisti. Microsoft icin bile ben bunu yapacam diyip yapmak oyle kolay degil. Ama isin sonunda karli cikacagini bilirse tekelligin verdigi kustahlikla zerre tereddut etmez, keza etmemistirde. Daha dun wp7 ile yaptiklarini hatirlatirim.

• Lumia serisini sevmesemde en begendigim cihazdi en azindan kamerasi bile yeterdi. Uretmeyi durdurursun da yazilim destegini kesmek nedir arkadas. Bir ms rezilligi daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyrime2828 -- 14 Temmuz 2014; 10:40:09 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.