Şimdi Ara

Chromebook cihazlarına yakında MediaTek desteği gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Chromebook cihazlarına yakında MediaTek desteği gelebilir

Mütevazi donanımı ve uygun fiyatı ile ABD dizüstü pazarının neredeyse yüzde 30'una hakim hale gelen Chromebook ürünleri, MediaTek sayesinde daha da mütevazi bir donanıma kavuşabilir.

Gelen bilgilere göre MediaTek, Chrome işletim sisteminin temeli olan Chromium programına bir test cihazı için kod katkısı yapmaya başladı. Bu test cihazı Moose adı verilen Cortex-A7 tabanlı bir işlemci barındırıyor. 

Genelde Chromebook modellerinde Intel veya nadiren Exynos işlemciler yer almaktaydı. MediaTek'in düşük maliyetli yongaları sayesinde Chromebook modellerinin 200$'ın da altına inebileceği konuşuluyor.

MediaTek ucuz yongasetleri ile özellikle Asya pazarında alt seviye mobil cihazlarda yüzde 50 civarında pay sahibi olmayı başardı. Google'ın MediaTek işlemcileri ile Chromebook ürünlerini Asya pazarında daha ilgi çeker hale getirmek istediği tahmin ediliyor. 

Ancak MediaTek'in Cortex-A7 yongasetlerinin gücü belli ve belirli sayıda mobil cihaza hayat veriyor. Sınırlı bir güç ile Chromebook'lara entegre edilecek yongasetlerinin performans konusunda darboğaz yaşatabileceği ifade ediliyor. Şimdilik deneme aşamasında olduğu için MediaTek yongasetli cihazların ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor. 

Kaynak:https://plus.google.com/u/0/+FrancoisBeaufort/posts/9Z2zmFoHup8

• Bize yok tabi.

• Bizde o ne yazar en ucuz 299 dolara var samsung epnos işlemçilisi lisans bedeli olmadıgı halde cok pahalı satıyolar artı bizde olsa bile internetimizdeki durum ortada.Akıllı teleofon alırım onu monitöre baglarım bundan daha iyi iş yapar.

• Ucuzlasa adam gibi bari .. Mediatekten de bi bomba bekliyoz gelmiyo bi turlu

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

ABD dizüstü pazarının neredeyse yüzde 30'una hakim hale gelen Chromebook ürünleri,

Pazar payına bak
  • Mütevazi paralel demek sizin kullanmanız gereken kelime mütevazı olmalı.

• Google her cepheden saldiriyor

• Tabletler daha kullanışlı bence bu fiyat ve arm segmentinde...
  • Bir daha değil Chromebook telefonda Mediatek ile ilgili bir şey olsun asla almam. Daha kernel, kaynak kodlarını vermekten aciz. Telefon'a ''='' mesajı geldiğinde telefon yeniden başlıyor daha ne olsun
  • Sevgili günlük
    Bugün Chromebook ürünlerine MediaTek işlemci takıldı.
    İsmet'e yok tabi. İsmet kim ki
    Türk tüketicisi kim ki
    17 Ramazan 1435

• Çift işletim sistemi oluyo mu bunlar

• Aslinda okullarda android tablet yerine bu chromebooklari dagitmak daha mantikli olur. Tablet dagitilmasinin nedeni klasik windows laptoplarin cok pahali olmalari. Ama tabletde bir medya tuketim araci. Ofis, programlama yada grafik dizayni gibi isin medya uretim kisminda, cocuklara esas faydasi olacak noktalarda hemen hemen hic varligi yok. Chrome bu ortami tablet fiyatlarinda sagliyabilcek bir platform.

• mediatek uzakdoğudaki payının %50den fazla olduğunu düşünüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.