Şimdi Ara

Hile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Hile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunuldu

Geçtğimiz aylarda bazı akıllı telefon üreticilerinin benchmark yazılımı çalışırken yongasetinden hız aşırtma yaptığı ve sonuçlarla oynadığı şeklinde iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü. Sonrasında ise benhcmark yazılımlarının buna karşı tedbir almaya başladığına şahit olduk.

O dönemde eski bir ARM mühendisi, sonuçlarla oynanmasına müsaade etmeyen bir benchmark yazılım üzerinde çalıştığını duyurmuştu. GameBench adlı bu yazılım Android için indirmeye sunuldu.

GameBench manipülasyonun önüne geçmek için günlük işlemlerinizi takip ederek loglarını tutuyor. Örneğin siz oyun oynarken sürekli olarak performansı takip ediyor ve batarya tüketimini mercek altına alıyor. Eğer bu esnada aşırı performans artışı veya batarya tüketimi hissederse cihaza puanlama yapmıyor. Böylece standart kullanım esnasında cihazın genel görünümü masaya yatırılıyor. Geliştirici toplam skorlarda hile yapmanın imkansız olduğunu belirtiyor. 

• Bu yazılımı biliyordum.Kendi sitelerinden indirilip de yapılabiliyordu ama baya çetrefilliydi.Ben de denemedim.
    http://www.engadget.com/2014/02/20/which-android-phones-win-at-gaming/

İndirdim yine aynıymış.Usb ile bağlamak gerekiyor telefonu pc ye.
    Yapabilen varsa anlatırsa iyi olur ben yönergelerden gamebench installer ı pc ye indirdim ama başlatacak birşey bulamadım.
    http://pro.gamebench.net/interface.php
    Bu da public sonuçlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 12 Temmuz 2014; 15:57:53 >

• Engadget'da şöyle sonuçlar var

Hile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunulduHile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunuldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 12 Temmuz 2014; 17:55:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bozokluht

Engadget'da şöyle sonuçlar var

Hile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunulduHile yapılamayan benchmark uygulaması GameBench, Android için indirmeye sunuldu

Sonuçlar ilginç aslında forumda herkes "snapdragon süper exynosları bize kakalıyorlar" gibisinden mesajlar yazıyordu, bu yazılıma göre exynos versiyonlar önde gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun ozaman :)
  • Kimse bilgisayara baglayip test yapmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun ramina iyi geleck uygulama lazim.

• Ben note 3 ün iki versiyonunu da kullanmıştım gta san andreas dışında bir fark göremememiştim gözümle.Onu da exynos daha iyi oynatıyor.Mali kartlarda optimizasyon daha iyi.Aynı şekilde s4 octa da full ayarlarda akıcı oynatıyor powervr kartı ile..Adreno 330 bu oyunnda ölüyor.Adreno 320 zaten daha beter.
    Ama snapdragon versiyonların şarjı daha iyi gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebancally

Ben note 3 ün iki versiyonunu da kullanmıştım gta san andreas dışında bir fark göremememiştim gözümle.Onu da exynos daha iyi oynatıyor.Mali kartlarda optimizasyon daha iyi.Aynı şekilde s4 octa da full ayarlarda akıcı oynatıyor powervr kartı ile..Adreno 330 bu oyunnda ölüyor.Adreno 320 zaten daha beter.
    Ama snapdragon versiyonların şarjı daha iyi gidiyor.

Şarjın daha kötü seviyede olması muhtemelen oyun ve yük altında A15 çekirdeklerin devreye girmesinden dolayı olabilir, bu mimari oldukça fazla güç tüketiyor ama oldukça performanslıydı. Acaba genel kullanımda a7 ler devredeyken oyun oynanmadığı taktirdeki şarj karşılaştırmasında durum ne olur, onu da merak ediyorum. Teorik olarak a7lerle daha uzun gidebilir gibi snapdragon'a göre, her iki cihaz da yüksüz kullanılırsa. Açıkcası exynos octa cihaz kullanmadım henüz o yüzden kişisel deneyimim yok.

• İşin ilginci normal kullanımda da snapdragonun şarjı daha iyi.Snapdragon 800 lü note 3 kullanmıştım 2 gün.Exynos da system monitor adlı programla cpu hızlarına baktığımda sayfa geçişi yapıldığında hızlar 1.9 ghz ye fırlıyor.Normal kullanımda da a15 ler devreye giriyor benim gözlemlerime göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 14 Temmuz 2014; 14:54:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: bozokluht

Engadget'da şöyle sonuçlar var

Sonuçlar ilginç aslında forumda herkes "snapdragon süper exynosları bize kakalıyorlar" gibisinden mesajlar yazıyordu, bu yazılıma göre exynos versiyonlar önde gözüküyor.

exynos note3ler oyun açısından snapdragon note3lerden her zaman daha iyiydi ama bazılarına anlatamadık

• Çetrefilli iş. Tamam mantık olarak güzel ama bunun için arkaplanda bir uygulama çalıştırmaya gerek görmüyorum.
    Başka ne yapılabilir, yazılım testleri rastgele oluşturduğu bir isme sahip bir sınıf üzerinden vs. çağırabilse mesela da telefon test uygulaması olduğunu anlamasa mesela. Bu muhtemelen mümkün değil ama, hani bu tür alternatif fikirler geliştirilmeli.
  • Deneyelim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.