Şimdi Ara

iPhone 6 yeni bir titreşim sistemi ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
1.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 6 yeni bir titreşim sistemi ile gelebilir

Apple'ın yeni nesil iPhone modelleri için sonbaharda gerçekleştirmesi beklenen etkinliğe doğru yol alırken, yeni modellerin bilinmeyen özellikleri yavaş yavaş gündeme gelmeye başlıyor. Bunlardan birisi titreşim motoru ile ilgili. 

Gelen bilgilere göre iPhone 6 modelinde farklı işlemler yaparken, en hafiften en serte kadar farklı seviyeler ayarlayabilen yeni bir titreşim motoru kullanılacak. Örneğin ayarlar menüsünde sekmeler arasında geçerken hafif titreşimler verilirken, Flappy Bird oyununda ise daha sert bir titreşim hissedilecek.

Yeni sistemle ayrıca ekranın bölümlerine bağlı olarak farklı titreşimli geri bildirimler de verilebilecek. Bu özelliğin geliştiricilere sunulmasıyla çok farklı örnekler de karşımıza çıkabilecek. Özellik doğru kullanıldığında uygulamalar daha iyi ve yoğun bir tecrübe sunabilecek. Apple için bu yeni özellik çok önemli ve rakiplerinden farklılaşmasına katkı sağlayacağını düşünüyor. 

Yeni titreşim motorunun önceki nesle göre yaklaşık 3 kat daha fazla maliyet getireceği ancak bunun 1$ seviyesini geçmeyeceği belirtiliyor. Safir ekran gibi maliyetli materyaller düşünüldüğünde yeni titreşim motorunun nihai fiyata yansıması beklenmiyor.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Report-claims-the-iPhone-6s-secret-weapon-is-a-new-type-of-a-haptic-feedback-system_id58061

• Nereden buluyorlar böyle bir özelliği.
  • Yazılımla yapılabilecek bir durum. Bunun için farklı motor kullanmak enerji tasarrufu için düşünülmüş olmalı.

• hayatımda gördüğüm en saçma yenilik. yazılımla değer atarsın duruma göre onlardan birini kullanır donanımsal neyi var bunun?
  • Gereksiz bir yenilik olarak görüyorum Apple kullanıcısı olarak.

• Nokia'da vardı bu sistemin benzeri. N8 kullananlar bilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalvarırım, şu pil olayına el atsınlar, yemin ederim telefonda oyun oynayacaksan prize takılı oynuyorum başka türlü oyun oynayamıyorum şarjı su gibi bitiyor.

• gerek yok bence böyle bir özelliğe bataryayı bitirir böyle abidik gubidik işlerle uğraşacaklarını bataryalarını yükseltsinler sarj makinesiyle geziyor millet benim telefonda dokunmatik titreşim var ben kapattım...

• şarjı daha hızlı bitirmek için 1e1. tebrikler apple.
  • 1 dolar fark Türkiye'ye 5 TL fark ile gelir
  • PİL diyorum, hadi ama diyorum, Pile yoğunlaşın diyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteriner69 -- 11 Temmuz 2014; 15:31:47 >
  • herşey bitti şimdi titreşim motoruyla farklılaşma arıyorlar bakalım daha neler göreceğiz

• Bence hoş bi özellik olur. Oynadığın oyuna göre geri bildirimi doğru bi şekilde verirlerse ; oyunun verdiği zevki daha da arttırabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 11 Temmuz 2014; 15:53:23 >
  • Sanırım bildirimden ziyade daha çok oyunlarda playstation dualshock gamepad'i gibi kademeli titreşim verecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gereksiz bir yenilik olmuş. Aplle'ın pil üzerine yoğunlaşması lazım.
  • 4.7 inçlik olanın batarya kapasitesinin 1800-1900 mAh olacağı yönünde söylentiler var. Telefonun fiziksel boyutlarını göz önünde bulundurunca doğru olabilir.
  • Boş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılımla çok rahat yapabiliyorlarsa neden modern gamepadlerde boyutları ağırlıkları farklı 2 tane titreşim motoru kullanılıyor ? Dual shock 2 - 3 - 4 xbox gamepad'i hepsi aynı teknolojiyi kullanıyor. Sony ile microsoft yıllardır bu yazılımı geliştiremeyecek kadar aptal mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allons-y -- 11 Temmuz 2014; 16:13:25 >
  • Bence apple yuksek fiyatini bu ozellikleri sizdirarak belli etmek istiyor.Yarin telefon ciktigin bu fiyata bu telefon olurmu diyince bakin biz bu kadar ugrastik soyle yaptik boyle yaptik diye aciklama yaparlar.

• Ben telefonumda asla açmıyorum titreşimli geri bildirimi. Bunlar fantezi şeyler daha can alıcı noktalara değinilmeli.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.