Şimdi Ara

Lg G2 yakınlık sensörü iptal etme ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

LG g2 cihazımı düşürdüm camı değişti , bu düşme esnasında yakınlık sensörü bozulmuş ve doğubank da ki tamirci düzelmeyeceğini söyledi , telefon çift tiklama yapinca kapanıyor ama açılmıyor bu yakinlik sensörü yüzünden kaynaklanıyor başka bir g2 de denedim yakınlık sensörünü elimi üzerine tutunca aynı belirtiyi gösterdi , asıl sorun şu , telefonla arama yapınca arama tuşuna basinca telefon sanki kulaktaymıs gibi ekranı direk karartıyor ve hiç bir şekilde ekran görüntüsü gelmiyor , karşı taraf kapatmadğı sürece aramayı sonlandırayorum , örneğin aradığım numara kapalıysa sinyal sesinden sonra mesaj birakin diyor ve mecburen mesaj süresi bitene kadar bekliyorum. Benim isteğim yakınlık sensörünü iptal etmek , internette araştırdım rootlu cihaza buildprob editor progmamıyla şu komutu (gsm.proximity.enabled=false ) girmem gerektiğini buldum ama işe yaramadı malesef. bu sensörü nasil iptal ederim yarımınızı bekliyorum

• Sensörü iptal etmeyi bilmiyorum ama telefon menüsünde seçeneklerde ayarı olması lazım. Kulağa yaklaştırdığında kapat gibi.
  • malesef ayarlada öyle bir şeçenek yok ,
  • Yokmu bilen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ekran açılınca hemen kapanıyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: T3RR1BL3WH1SP3R

Peki ekran açılınca hemen kapanıyor mu

Arama yokken sıkıntı yok arama ekranında acılmıyor hiçbirşekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

Yokmu bilen

Telefonu rootla. Xposed kur. Disable Proximity modülünü indir ve aktif et.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.