Şimdi Ara

LG L90 MI SONY XPERİA M2 Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR LG L90 MI SONY XPERİA M2 Mİ SİZCE YARDIM EDER MİSİNİZ?

• Ben de telefon alıcam aynı tereddütü yaşıyorum. Objektif kıyaslama yapabilecek birileri varsa artılar eksiler konusunda forumdan destek bekliyorum.

• Araya sp yide sokabiliriz 3 telefondan kamerası iyi olan benim için 1. tercih olur yorumları alalım
  • Ekranı hariç sp bu iki telefondan da üstündür. Paralel ithalat garantili 789 tl ye vardı galiba bizde uygun da bir inceleyin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 13 Temmuz 2014; 15:22:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.bizdeuygun.com/Sony-Xperia-SP_122648.html

• Sp yi katarsak 2 sinden de iyi fakat bu 2 si arasından tasarımını beğendiğini al
    ben malzeme kalitesinden dolayı m2 derim.
  • M2
  • M2 güzel bir cihaz ama l90 da güzel.Ikisi arasinda tasarim farki var ve sen hosuna gideni al. bence m2 daha guzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Objektif bir kıyaslama yapıcak olursam;

Xperia Sp vs Xperia M2

Performans:İşlemci olarak Sp biraz daha önde,ama M2'ninde çözünürlüğü daha düşük bu şekilde dengeleniyor ama 1.7-1.2 Ghz hız işi bozuyor.Birde Sp'deki Adreno 305 işi bozuyor,Sp burda daha önde Adreno 320 ile geliyor burda artı kesinlikle Sp'nin.

Ekran:Ekran olarak kesinlikle M2 daha önde.

Pil:Çok fark yok seçim nedeni değil ikiside çok iyi batarya ile geliyorlar.

Bu iki cihazda L90'dan üstün cihazlar,benim tercihim Sp olurdu,arasında fiyat farkı var ama M2 alırsanda kesinlikle üzülmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkem01

Objektif bir kıyaslama yapıcak olursam;

Xperia Sp vs Xperia M2

Performans:İşlemci olarak Sp biraz daha önde,ama M2'ninde çözünürlüğü daha düşük bu şekilde dengeleniyor ama 1.7-1.2 Ghz hız işi bozuyor.Birde Sp'deki Adreno 305 işi bozuyor,Sp burda daha önde Adreno 320 ile geliyor burda artı kesinlikle Sp'nin.

Bu iki cihazda L90'dan üstün cihazlar,benim tercihim Sp olurdu,arasında fiyat farkı var ama M2 alırsanda kesinlikle üzülmezsin.

SP çift çekirdek işlemcili. M2 dört çekirdek işlemcili.

Evet M2'nin çözünürlük düşük. Lakin o boyda bir ekranda çok önemli değil bence. Sonuçta 1080p video çekip pc'ye atabilirim.
    L90'dan kesin olarak vazgeçtim. Cevap için teşekkürler.

Benim seçimim M2 olacak gibi. Güncel bir ürün. Sanırım bu ay kit kat güncellemesi gelecek. Kamera ve walkman konusunda iyi görünüyor.
    Ekranı sp'den daha geniş ve bu internet kullanımı için rahatlık sağlar diye düşünüyorum. Oyun oynamadığım için performans olarak işimi göreceğini düşünüyorum.

• Çekirdek sayısı insanı yanıltır. Sp 1.7 ghz ve adreno 320 cpu. İnsaf yani m2 daha iyi olamaz. Ayrıca her ne kadar tft ekran olsa da ekran hd onda da sp yani az araştırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: freqX

quote:

Orijinalden alıntı: berkem01

Objektif bir kıyaslama yapıcak olursam;

Xperia Sp vs Xperia M2

Evet M2'nin çözünürlük düşük. Lakin o boyda bir ekranda çok önemli değil bence. Sonuçta 1080p video çekip pc'ye atabilirim.

Benim seçimim M2 olacak gibi. Güncel bir ürün. Sanırım bu ay kit kat güncellemesi gelecek. Kamera ve walkman konusunda iyi görünüyor.
    Ekranı sp'den daha geniş ve bu internet kullanımı için rahatlık sağlar diye düşünüyorum. Oyun oynamadığım için performans olarak işimi göreceğini düşünüyorum.

Çekirdek senin dediğin gibi değil,önemli olan hızdır,2 veya 4 pek farketmez internette araştırırsan testleride var.
    Ama oyun oynamıcaksan ikiside kesinlikle işini görür.

• cekırdek saysına gore cıhaz mp degerıne goer kamera degerlendırsek ohoho o zaman s3 daha ustundu,

sp de 1.7 ghz hızında ıslemcı var,yanı 4 cekrıdek olup 1.2 ghz hızındakı ıslemcıden oyunda ve gunluk kullanımda daha cok faydasını gorursun,ayrıca sp dekı gpuda daha guclu ve hızlı bır gpu buda oyunlarda avantajdır

fakat ıs m2 ıle l90 arasında ıse ıksıde bırbırne yakın cıhazlar benım tercıhım M2 olurdu,l90 bıldırım ısıgı yok ayrıca ekran gorıllamı degılmı tam net bellı degıl.

kalkıp bırı lg bılmeycekmı cıhazını var gorılla yazıo demesın,gorılla da hangı fırmaya modele verdıgını bılmıyor degıl herhalde,gorıllanın referans lıstesındede l90 yok cunku
  • quote:

Orijinalden alıntı: freqX

Tamam arkadaşlar çok yardımcı oldunuz saolun. Lakin ben bu mesajı atarken M2, SP'den daha iyi demedim farkettiyseniz. Ben M2'yi seçtiğim için eleştirel yorumlar olmuş.
    Zaten M2 ve SP %90 özellik olarak aynı telefonlar. M2'nin çözünürlük handikapını zaten kabul etmişim.

Çekirdek mevzusu konusunda aydınlatmanız iyi oldu. Zaten çok bilseydim burada telefon için yardım istemezdim.
    Yine de çok fark olduğunu, çok bariz üstünlük olduğunu düşünemiyor olsamda M2'nin fiyatı balon gibi gelmeye başladı.
    SP'nin de ekran bi gıdım daha küçük olmasaymış iyiydi. Olaya biraz amatör yaklaşıcam. İki telefonu da elime alıcam ve hangisi hoşuma
    giderse onu satın alıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freqX -- 13 Temmuz 2014; 21:15:04 >

• Evet aslinda M2 yeni geldigi ucin fiyati kopuklu,yoksa guzel cihaz sadece ederinden bir parca fazla fiyatta,ekim kasim gibi 750civarinda bulunur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.