Şimdi Ara

★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.302
Cevap
25
Favori
86.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Merhabalar,

Intel'in yenilenmiş Haswell işlemci serisi Devil's Canyon altındaki 4790K Kullanıcıları olarak bu topicde toplanıyoruz.Burada sohbet,yardımlaşma,OC testlerimiz ve dahasını bulabilceksiniz.Kullanıcı listesine girebilmek için konuya geleneksel olarak Cpu-z görüntüsüyle mesaj atmanız yeterlidir.

Burada kendimin mini bir incelemesi var.

Kutu İçeriği
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Test Sistemi
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Boşta Sıcaklıklar ~~ Yüktek Sıcaklıklar ( Stok )
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

4790K 4.4ghz 1.170V

3D Mark X ve P
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..  ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Fire Strike - 8756 (Cpu ve Gpu stok hızda)
    http://www.3dmark.com/3dm/3530232
    Fire Strike - 10251 (Cpu 4.6ghz , Gpu 1241mhz)
    http://www.3dmark.com/3dm/3530644

Super Pi 1M

CineBench R15

Valley Benchmark ~~ Heaven Benchmark

Middle Earth Shadow of Mordor
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Battlefield 4 ( Ultra-144hz )

Thief (Ultra-16x Anisotropic)

Watch Dogs ( Ultra-Msaax4-Mhbao )

Ryse: Son of Rome Update v2 (Asus Gtx780 +200 Core +275 Memory OC'li)

AC:Black Flag ( Ultra-Msaax8-HBAO+High )

Metro Last Light ( Physx Off ve On)

Batman Arkham Origins ( Ultra-Physix Normal-Txaa high)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 29 Nisan 2015; 23:38:35 >

• Hayırlı olsun.Turbo Boost ile 4.4 GHz'de çalışan bir işlemci için gerekli olmasa da hız aşırtma yaparsan testler daha detaylı olur karşılaştırma için.Kullanıcılar hem getirisini görür hemde işlemcinin hız aşırtma kapasitesi ortaya çıkar. Yalnız bana sıcaklıklar yüksek geldi H100i ye göre.Bunda böyleyse stok fanda düşünemiyorum ben. Fanların devri ya epey düşük, ya orijinalden daha kötü bir macun uyguladın ya da hatalı montaj filan var. Egzoz fanın yönünü değiştirirsen sıcaklıklarda bir miktar daha düşüş olur. Tavsiyem voltaj hızlarını biraz düşürerek stabil oluyor mu diye bak. Genelde işlemciler stok voltajın altında da bir seviyeye kadar sorunsuz çalışıyor.
  • 4400 mhz de 80 derece çok gibi geldi bana.
    Bir de h100i var herhalde.
    Çok fazla bir soğutma sağlayamamış intel.
  • Gule gule kullan dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun takipteyim

• Sıcaklıklar yüksek h100i var birde stok fanla 100 üstü görür rahat.
  • H100i nin fanlar Silent moddayken test ettim,sıcaklığa göre yine biraz devir yükselttiler ama Performans moddaki kadar yüksek devirde çalışmadılar.Belki onun etkisi olmuş olabilir.
    Termal macun Noctua NT-H1 . İşlemci yüzeyine ince tabaka halinde sürdüm komple.H100i nin bakır yüzeyinide eski orjinal macunundan tamamen arındırdım.Montajda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama yarın tekrar bir bakarım.

Hocam senin dediğin gibi voltajı biraz azaltıp aynı mhz de 4.4 de çalıştırmayı deniyecem.Fazla voltaj veriyor olabilir şuan biosta tüm ayarlar default-auto da.
  • Yabancı forumlardan inceledeğim kadarıyla bazı kullanıcılar 4770K ya tekrar dönmek zorunda kalmışlar.
    Çünkü çok voltaj istiyormuş.Isınmasına sebep oluyormuş.
    Burdan şu anlaşılıyor. İyi oc olan 4770K ya sahip olan bir kişi hiç bu işlemciye heveslenmesin.
    quote:

If my 4790k is no better than my 4770k I'm going to return it.

My expectations for my 4790k is 5ghz with no more than 1.45v water cooled. If it is worthy I will delid it. If not I will return for refund for dissatisfaction.
  • Hayırlı olsun dostum. İnşallah bende 4690k aldığımda incelemesini yaparım.

• İyi işlemcilerde muhakkak çıkar aralarından,o arkadaşa takozu denk gelmiş olabilir.Şans bu iş :) Yarın oc denemelerine başlıyacağım o zaman daha detaylı buna yorum yapabilirim şuan oc kapasitesi hakkında kesin konuşamam.Bu arada zaten iyi oc olabilen bir 4770K elinde varsa onu satıp buna geçmek sadece para israfı,macera aramaktır.

@yanlızkurt007 Teşekkür ederim sanada şimdiden hayırlı olsun incelemeni bekliyoruz eski işlemcim 4670k dı.Benim içinde güzel olur 4690k nın yeni halini görmek.
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Bakalım bende hafta sonu alacağım vatan iade çeki ile.
    Benimki nasıl çıkacak merak etmiyorum değilim.
    Ama el ile voltaj vermeyi muhakkak dene.
  • sıcaklıklar normal bence yaz günlerinde , tabi stress testinde 4.4ghz 80c+ vs fazla h100i ile

4930k ve custom sıvı soğutma ile boşta bendede bu şekilde yaz günü öğlen saatleri

4790k nın ısınması ve voltaj istemesi normal , 4770k nın upgrade versiyonu zaten 4.4ghz stok halde TDP si biraz artırılarak overclock yapılarak piyasaya çıkmış bir işlemci

4770k sahibinin gidip bu işlemciyi alması garip olurdu herhalde

ama yinede güzel olmuş bu işlemci , özellikle overclockdan anlamayan yada garip kulakdan dolma bilgilerinden dolayı ben overclock yapmam diyen ve oyun oynayanlar için 4.4ghz hızda gelmesi güzel olmuş , basit ucuz iş görür bir H97 anakart ilede kullanılabilir avantajı bol

edit : hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 11 Temmuz 2014; 7:17:29 >
  • Hayırlı olsun.

• Zaten boşta 40C ye varıyor sıcaklığı bu yaz günü,80'i bulması bana çok ta anormal gelmedi.65 filan beklemiyordum yani sizde beklemeyin h100i var diye.Gerçekten hava çok sıcak herşeye etki ediyor bu.
    Biosu yarın kurcalıyacağım zaten o voltajı indiririm her türlü,bir ayar çekeriz en baştada dedim bugün oc yapamam birazdan yatıcam sabah 9da dersim var.Yaz okulu :(

Teşekkür ederim hayırlı olsun dileyen arkadaşlarada.
  • Sadece fpu seçilerek yapılan testte 90 dereceyi geçer diye düşünüyorum bana fazla geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Merhabalar,

Herkesin merakla beklediği ve benimde bugün elime geçen Intelin yeni 4790K işlemcisini sizler için hemen sistemime taktığım gibi test ediyorum.Kutu içeriği,Kullandığım sistem ve test programlarıyla konuya giriş yapıyorum.Bu gece için şimdilik stok hızdaki değerleri ve puanları gösterebiliyorum.Yarın sabah okulum olduğu için Overclock potansiyelini yarın akşam test edebilicem.Konuyu güncel tutucam istediğiniz bir test var ise lütfen pm den bildirin onuda eklerim.En güncel nvidia driver,güncel bios,güncel test programları ile test etmeye özen gösterdim.Kasa içi hava sirkülasyonu,kablo gizliliği herşeyi elimden gelenin en iyisini doğru sonuçlar doğru sıcaklıkları alabilmek için özenle uyguladım.Yine de biryerde hatamız kusrumuz varsa her türlü eleştiriye açığım,uyarırsanız sevinirim.

Kutu İçeriği

Test Sistemi
     ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası.. ★ Intel Core i7 4790K Kullanıcılar Klübü ★ İncelemeler ve Dahası..

Boşta Sıcaklıklar ~~ Yüktek Sıcaklıklar

3D Mark X ve P

Super Pi 1M

CineBench R15

Valley Benchmark ~~ Heaven Benchmark

Thief (Ultra Settings)

Battlefield 4 testleride gelicek şuan oyuna giremiyorum nedense.

öncelikle hayırlı olsun çok iyi bir işlemci
    yalnız yükteki değerler yüksek buna overclock yapılmaz eğer böyleyse değerler 83 çok fazla sıvı soğutma ile kasa sirkülasyonunda bir problem veya soğutucuda bir problem var gibi yada montajda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiksSnow -- 11 Temmuz 2014; 4:20:40 >
  • Hayırlı olsun.Acaba bende yükseltsemmi işlemcimi :D İnsan oğlu doymaz bilirsiniz
  • Hayirli olsun

• Dostum yeni işlemcin hayırlı olsun.

4670K' yı erkenden emekli ettin, oldu mu bu şimdi ? Şaka bir yana sıcaklıklar olması gerekenden yüksek çıkmış.Sonuçta bu işlemciler Haswell' deki sıcaklıklarında halledileceği vaat edilerek piyasaya çıkarılmıştı.Bir yerde bir sorun olduğu belli. @OneTreeHill voltaj konusuna değinmiş.Söylediklerini değerlendirmelisin, bende onun dedikleri gibi voltaj daha aşağıda bir şekilde bu hızlarda kullanabileceğini düşünüyorum ve sıcaklıklarda düşecektir.Ama tabii ki fiziksel olarak (macun eksik veya fazla, soğutucu oturmaması, hava sirkülasyonunda sorun vb.) bir hatan yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 11 Temmuz 2014; 6:22:15 >
  • Fanlari full devire alarak test yap. Sıcakliklar düşecektir. 4770k ile 4.7 ghz da Max 87 gördüm Ben aynı soguyucu kullanıyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.