Şimdi Ara

SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
64
Favori
18.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 06.10.2019 son güncelleme EVET arkadaşlar 5 yıl aradan sonra foruma girebildim. Merak edenler için anlatayım inşaat mühendisliğine geçiş yaptıktan sonra üçüncü sınıfta tekrar geçişe başvurdum. Kocaeli ve Sakarya İnşaat Mühendisliğini kazandım. Sivasta iş bulduğum için gitmedim artık birazda mesleğimde ilerlemem gerektiğini düşündüm. Sivasta bölüm birincisi olarak mezun oldum şimdi ise Ankara'da özel bir şirkette şantiye şefiyim. Size tavsiyem inanın ve peşinden koşun başarı size gelecektir. Canlı örneği olarak karşınızdayım umarım sizde hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz....

SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!!https://eksiup.com/p/dz2415656nmf

Evet arkadaşlar iki üniversite üç bölüm değiştiren bir kardeşiniz-abiniz olarak size tavsiyeler vermek istiyorum. Özellikle sınavda yapamayıp fakat iyi bir üniversite ya da bölümde olmak isteyen arkadaşlar bu dediklerimi kulağına küpe yapsın. Keşke 2010 yılında yani üniversiteye kazandığım yılda bu bilgiye sahip olsaydım.

Bu değerli bilgi YATAY GEÇİŞ. Öncelikle sözlükte ya da forumdaki efsanelere inanmayın. Çok abartıyorlar sanıldığı kadar zor değil. Mesela bir üniversitenin çok kötü bir bölümünü kazandınız atıyorum jeoloji maden ya da çevre mühendisliği. En popüler mühendisliklerden olan İnşaat Makine Eem ye geçiş mümkün. Önemli olan inanmak ve azıcık çalışmak.

Ya da Tunceli de İnşaat mühendisliği kazandınız Kocaeli Sakarya Selçuk Ytü vs. gibi üniversitelerin İnşaat mühendisliğine geçişte mümkün. Kulağa ne kadar hoş geliyor demi? 100 bin sıralamadan 20 bin sıralamada ki üniversiteye gitmek. Kim istemez ki?

Ve diğer güzel bir uygulama ÇAP yani ÇİFT ANADAL. Bu uygulama sayesinde aynı anda 2 diplomaya sahip olabilirsiniz. Mesela çevre mühendisliği okuyorsunuz İnşaat mühendisliği ile çap yaparak hem çevre hem de inşaat mühendisi olmanız mümkün.

Şuan vaktim ve imkanım olmadığı için örnekler ekleyemiyorum. Ama bu hafta içerisinde bunu başarmış insanların örneklerini buraya koyacağım. Sizin onlardan neyiniz eksik?

Bu arada yatay geçiş hakkında sorularınızı elimden geldiğince buradan cevaplarım HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

YATAY GEÇİŞ HAKKINDA HERŞEY:https://forum.donanimhaber.com/m_88136795/f_//tm.htm#88136795

EVET SON GÜNCELLEME 24.08.2014 BİR BAŞARI HİKAYESİDE BENDEN.

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİNDE OKUYORDUM 3.85 GİBİ BİR ORTALAMA YAPTIM FAKAT YENİ ÇIKAN YASADAN DOLAYI ORTALAMAMI DÜŞÜRDÜLER DÜŞMESEYDİ DAHA İYİ ÜNİVERSİTELER OLABİLİRDİ ANCAK HEDEFİM ZATEN İNŞAATDI ODA OLDU SONUÇLAR AÇIKLANDI SS LERİ KOYUYORUM. BU ARADA 7. SIRADAKİ YASİN AKAY BENİM

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1593715/72da16ac-8c4a-4923-911e-b31ea51f5f47.png

İNŞAAT OLACAĞINA KESİN GÖZÜ İLE BAKIYORDUM FAKAT HER İHTİMALE KARŞI KOCAELİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİNE DE BAŞVURU YAPTIM ONU DA KAZANMIŞIM. ORTALAMANIN BİR YERDE 3.40 BİR YERDE 3.27 GÖZÜKMESİ NEDENİ ÖĞRENCİ İŞLERİ HATASIDIR KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ÜSTTEN ALDIĞIM DERSLERİDE ORTALAMAYA KATTIĞI İÇİN DÜŞMÜŞTÜR NORMALDE KATILMAMALI!!! ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ DAHA YEDEKMİŞSİN MANTIKLI DÜŞÜNÜRSEK BENDEN ÖNCEKİ AZİZHAN YUNUS VE MEHMET HEM BİRİNCİ ÖĞRETİM HEMDE İKİNCİ ÖĞRETİMİ KAZANMIŞTIR. YANİ 1. ÖĞRETİME KAYIT OLURLARSA 2. ÖĞRETİM GELİYOR TAM TERSİ OLURSA 1. ÖĞRETİM GELİYOR. BAYRAM İLE ORTALAMAM AYNI OLDUĞU İÇİN İSİM ÖNCELİĞİNDEN ÖNÜMDE AYNI ŞARTLARI SAĞLIYORUZ. ((((( Edit 3. yedekten 1. öğretimi kazanmışım)))

SONUÇ OLARAK SIRALAMAM 180 BİN CİVARINDAYDI CUMHURİYET İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 90 BİN CİVARINDA KOCAELİ MAKİNE İSE 70 BİN CİVARINDA YANİ 110 BİN SIRALAMA BİRDEN ATLAMIŞIM. SEÇİMİM İSE CUMHURİYET İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN YANA OLACAK VE SENEYE TEKRAR GEÇİŞ YAPACAĞIM HEDEF YTÜ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EVET ZOR AMA İMKANSIZ DEĞİL EN KÖTÜ İHTİMAL İLE KOCAELİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YADA İSTANBUL İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNİ KAZANABİLECEĞİME İNANIYORUM HER ŞEY İNANMAKTAN GEÇİYOR.

YAPAN ARKADAŞLARDAN ÖRNEKLER!!!! 2014 GÜNCEL!!!!!!

BEYKENT BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNDEN İSTANBUL BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİNE YATAY GEÇİŞ

CUMHURİYET MALZEME MÜHENDİSLİĞİNDEN İSTANBUL MALZEME MÜHENDİSLİĞİNE YATAY GEÇİŞ

FIRAT ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN İSTANBUL İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNE YATAY GEÇİŞ

IŞIK ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDEN İSTANBUL ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNE YATAY GEÇİŞ

KARABÜK ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNDEN İSTANBUL ELEKTRİK ELEKTRONİĞE YATAY GEÇİŞ

KOCAELİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI

KOCAELİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI

ŞIRNAK İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN ULUDAĞ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNE YATAY GEÇİŞ

ULUDAĞ TIP FAKÜLTESİ YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI

BİLECİK ELEKTRİK ELEKTRONİKTEN ULUDAĞ ELEKTRONİĞE YATAY GEÇİŞ

AVRASYA MİMARLIKTAN ULUDAĞ MİMARLIĞA YATAY GEÇİŞ

CUMHURİYET KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI

YAPAN ARKADAŞLARDAN ÖRNEKLER!!!! 2013!!!!

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ İLE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ İLE ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

CUMHURİYET SELÇUK ERCİYES ÜNİVERSİTELERİNDEN YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

FIRAT ÜNİVERSİTESİNDEN SELÇUK ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

JEOFİZİK MÜHENDİLİĞİ İLE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÇAP

JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİNDEN ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNE GEÇİŞ

TUNCELİ ÜNİVERSİTESİNDEN ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİNE YATAY GEÇİŞ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR BÖLGE PLANLAMA İLE MİMARLIK ÇAP

İSTEK ÜZERİNE ITÜ KURUM İÇİ YATAY GEÇİŞ SONUÇLARI:
    http://www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/201410/201410_ituiciyatay_taban_tavan_puanlari.htm

ŞUAN ELİMDE BU KADAR ÖRNEK VAR BU SENENİN SONUÇLARI AÇIKLANDIĞI ZAMAN BURADAN YAYINLAYACAĞIM.

MÜHENDİSLİK OKUDUĞUM İÇİN ÖRNEKLERİN ÇOĞU MÜHENDİSLİK ÜZERİNE HER BÖLÜMDE GEÇİŞ MÜMKÜNDÜR!!!

LÜTFEN YORUMLARIMIZI EKSİK ETMEYELİM BÖYLECE KONUYU YUKARIYA TAŞIYARAK DAHA FAZLA İNSANIN FAYDALANMASINI SAĞLAYABİLİRİZ. BELKİDE BİRİLERİNE UMUT IŞIĞI OLUR KİM BİLİR...

NOT: Forum efsanelerine inanan bu olaya hayal diyen arkadaşlar; yukarıda geçiş yapan insanların sizden üstün olduğunu düşünüyorsanız bu olay zaten sizin için bir HAYAL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin5306 -- 6 Ekim 2019; 12:22:41 >

• Reserved

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yatay geçiş, çap bunlar benim de seçeneklerim arasında olacak ama malesef ülkemizde SINAV HER ŞEY.
  • Bulunsun

• Hayatta hayallerle değil gerçeklerle yürüyor maalesef.
  • Bunu tam olarak ben yapacağım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: flurry.

yatay geçiş, çap bunlar benim de seçeneklerim arasında olacak ama malesef ülkemizde SINAV HER ŞEY.

Değil hocam yukarıda ki örnekler size fikir verebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elifçe

Bunu tam olarak ben yapacağım :)

Çok zor değil hocam önemli olan inanmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokenim

Hayatta hayallerle değil gerçeklerle yürüyor maalesef.

Yukardakiler hayallerini gerçekleştirmiş sizin neyiniz eksik?
  • Gençler yatay geçiş meçiş hikaye bir kere kontenjan sıkıntısı var ortalama 2-3 kişi kontenjan sayısı,ayrıca bölümlerde not ortalamasının 3 üstünde olması demek senin zaten ygs-lys'nin 2,3,4,5 katı çalışman demek...
    Ayrıca egoist hocalardan öyle not koparmak da kolay değil illaki bölümlerinizde en az 1 tane sıkıntılı hoca olacaktır.
    Aklınızda olsun bir nebze yatay geçişin kolay olduğu mühendislikler İTÜ'de en azından kontenjanları baya fazla(TR ortalamasına göre)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.1.1.1 -- 10 Temmuz 2014; 14:42:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

Gençler yatay geçiş meçiş hikaye bir kere kontenjan sıkıntısı var ortalama 2-3 kişi kontenjan sayısı,ayrıca bölümlerde not ortalamasının 3 üstünde olması demek senin zaten ygs-lys'nin 2,3,4,5 katı çalışman demek...
    Ayrıca egoist hocalardan öyle not koparmak da kolay değil illaki bölümlerinizde en az 1 tane sıkıntılı hoca olacaktır.

BÖYLE ÖN YARGILI DÜŞÜNEN İNSANLAR YÜZÜNDEN HERKES GEÇİŞTEN KORKUYOR. YUKARIDA ÖRNEKLER MEVCUT SİZİN ONLARDAN HİÇBİR EKSİĞİNİZ YOK ÖNEMLİ OLAN İNANMAK!!!!
  • Bölümü kazandıktan sonra pek de önemli değil diyorsun?

• Herşey değil her şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin5306

quote:

Gençler yatay geçiş meçiş hikaye bir kere kontenjan sıkıntısı var ortalama 2-3 kişi kontenjan sayısı,ayrıca bölümlerde not ortalamasının 3 üstünde olması demek senin zaten ygs-lys'nin 2,3,4,5 katı çalışman demek...

BÖYLE ÖN YARGILI DÜŞÜNEN İNSANLAR YÜZÜNDEN HERKES GEÇİŞTEN KORKUYOR. YUKARIDA ÖRNEKLER MEVCUT SİZİN ONLARDAN HİÇBİR EKSİĞİNİZ YOK ÖNEMLİ OLAN İNANMAK!!!!

tamam gençler üniversiteye kapağı atın ordan istediğiniz bölüme geçersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin5306

quote:

AYRICA 3 ORTALAMANIN ALTINDA YATAY GEÇİŞ YAPAN ARKADAŞLARDA VAR

• yasin5306 Y kullanıcısına yanıt
    Şansım eksik
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacktox55

Bölümü kazandıktan sonra pek de önemli değil diyorsun?

Önemli olan inanmak ve azıcık çalışmak yani ortalama yapmak. Kötü bölüm ya da üniversite kazandım diye ümidinizi yitirmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemo0o

Herşey değil her şey

Doğru
  • GÜNCEL
  • quote:

Aklınızda olsun bir nebze yatay geçişin kolay olduğu mühendislikler İTÜ'de en azından kontenjanları baya fazla(TR ortalamasına göre)

Benim arkadaşımın arkadaşı cumhuriyet üniversitesi bilgisayar mühendisliğinden İstanbul Üniversitesi bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmış. İsteyince olmayacak şey yok :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.