Şimdi Ara

SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
64
Favori
18.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasin5306

quote:

Orijinalden alıntı: mvsm

arkadaşlar bu geçişin birde psikolojik boyutu daha ilk günden yapcam deyip sonra boşvermekle olmuyor normalde hiç çalışmadığınız kadar çalışmanız gerekli bunlarda insanı belli bir süre sonra kötü etkiliyor gerginlik yaratıyor ya yapamazsam korkusu sarıyor insanı, arkadaş çevresi yatay geçiş yapcam diyene pek inanmıyor o insanı kötü etkiliyor yada bir başkasının sizden yüksek alması oda sizi emin olun kötü etkiliyor bunda içinizde art niyet olmayabilir ama insan hırslanınca işte :)
    yani demem o ki gerçekten yapmak istiyorsanız bu yola çıkın yoksa bir süreliğinede olsa canınızı sıkmış olursunuz

İnanmak başarmanın yarısıdır. İnanıpta yeterince emek veripte yapamayan insan yoktur. Zaten bir öğrenci olarak ortalama yapmak senin görevin. Yüksek lisansta, ileride öğretim görevlisi olmak istersenizde not ortalaması önemli. Staj yaparken bile ortalama soran firmalar var yada işe girerken mezuniyet ortalamanı dikkate alan firmalar var çünkü çiçeği burnunda mezunsun tecrübe yok ortalaman bir nevi senin üniversitede ne yaptığını belirliyor.

Daha birinci sınıftan yarısı alttan dersi olan sorumsuz öğrenciler gelmiş burada imkansız diyor. Konuda örnekler mevcut bu sene daha ilginç örnekler var şırnaktan uludağa fırat üniversitesinden ıstanbul üniversitesine vs. Vaktim olunca ekleyeceğim sizinde örneklerinizi alabilirim

ben kendimde zaten geçiş yaptım kocaeliden istanbula
    hiçbir şey imkansız değildir ama 2 gün sonra sıkılıp yorulcagınız birşeye hiç başlamamak en hayırlısıdır

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bu geçişin birde psikolojik boyutu daha ilk günden yapcam deyip sonra boşvermekle olmuyor normalde hiç çalışmadığınız kadar çalışmanız gerekli bunlarda insanı belli bir süre sonra kötü etkiliyor gerginlik yaratıyor ya yapamazsam korkusu sarıyor insanı, arkadaş çevresi yatay geçiş yapcam diyene pek inanmıyor o insanı kötü etkiliyor yada bir başkasının sizden yüksek alması oda sizi emin olun kötü etkiliyor bunda içinizde art niyet olmayabilir ama insan hırslanınca işte :)
    yani demem o ki gerçekten yapmak istiyorsanız bu yola çıkın yoksa bir süreliğinede olsa canınızı sıkmış olursunuz

İnanmak başarmanın yarısıdır. İnanıpta yeterince emek veripte yapamayan insan yoktur. Zaten bir öğrenci olarak ortalama yapmak senin görevin. Yüksek lisansta, ileride öğretim görevlisi olmak istersenizde not ortalaması önemli. Staj yaparken bile ortalama soran firmalar var yada işe girerken mezuniyet ortalamanı dikkate alan firmalar var çünkü çiçeği burnunda mezunsun tecrübe yok ortalaman bir nevi senin üniversitede ne yaptığını belirliyor.

Daha birinci sınıftan yarısı alttan dersi olan sorumsuz öğrenciler gelmiş burada imkansız diyor. Konuda örnekler mevcut bu sene daha ilginç örnekler var şırnaktan uludağa fırat üniversitesinden ıstanbul üniversitesine vs. Vaktim olunca ekleyeceğim sizinde örneklerinizi alabilirim

hiçbir şey imkansız değildir ama 2 gün sonra sıkılıp yorulcagınız birşeye hiç başlamamak en hayırlısıdır

Evet sizi biliyorum hayırlı olsun. Istanbulun yönetmeliğinde puanla ilgili birşey yazmıyor ama sonuçlarda kattığını görüyorum neye göre belirliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: PasoLick

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PasoLick

Buyuk unılere gecıs ne zorlukta

Odtü gazi taban puanı istiyor. Itü istemiyor. Ytüye cumhuriyetden bile geçiş yapanı gördüm. Boğaziçi çok zor. Marmara ıstanbul geçilebilir

Bilkent taban istiyor mu ? Geçiş ne zorlukta ?

Her iki türlü geçiş kabul ediyor. Yds sınavından 87 istiyor ve minimum 3.5 ortalama

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet sizi biliyorum hayırlı olsun. Istanbulun yönetmeliğinde puanla ilgili birşey yazmıyor ama sonuçlarda kattığını görüyorum neye göre belirliyor

teşekkür ederim sizede hayırlı olsun
    puanla ilgili derken ÖSYS puanı mı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler evet ösys puanı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

%50 gano %50 ÖSYS puanı birde aday katsayısı diye bir şey var bu 3üne göre sıralanıyorsunuz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

%50 gano %50 ÖSYS puanı birde aday katsayısı diye bir şey var bu 3üne göre sıralanıyorsunuz

Anladım teşekkürler

• Forumda gezerken konu başlığı ilgimi çekti ve yorumları okurken konuyu açan arkadaşa aşırı derecede yüklenen , bir kısmı da konuyu sadece baltalamak amaçlı yorumlar yapıldığını gördüm. Hayaldir denmiş doğrudur yatay geçiş hayaldir, doğduğu, yaşadığı şehirde veya olmak istediği şehirde olmayı, okumayı isteyenlerin "hayalidir" yatay geçiş. Pek az kişiye nasip olur bu da doğrudur sonuçta bu da bir yarış. Özellikle de üniversitenin ilk yılında dönem başınca kendilerine sakladıkları yavaş yavaş sessizce öğrencilerin aralarında birbirlerine fısıldadıkları, ikinci dönemde özellikle de sene sonuna yakın ayyuka çıkan artık açık açık dile getirilen en gözde konu yatay geçiş ve onu Farabi programı ile yatay geçiş şansı ile Erasmus takip ediyor.

Doğrudur ZOR. Lakin zor diyerek hayallerinizden vazgeçmeyin derim. Ancak çalışmadan olmuyor, yüksek bir not ortalaması tutturmak için derslere aksatmadan katılmak, düzenli olarak tekrar yapmak gerekiyor, bunu bir rutin haline getirmek gerekiyor.

Bunu başarmaya çalışırken bir çok dikkat dağıtan etmenler olacak; arkadaş çevresi, sabahlara dek oynanan online oyunlar, ders için girdiğiniz internette sörfe bir anda kendinizi kaptırmak, facebook, twitter, whats up, kız/ /erkek arkadaş, geç saatlere kadar içilen, eğlenilen barlar, hafta sonu gezmeleri. Bunlardan kimi zaman fedakarlık etmeniz gerekecek. Terazinin diğer tarafındaysa sürekli takip etmeniz gereken dersler, bir iki hafta savsaklayacak olsanız üzerine üzerinize gelen yığılmış yetiştirilmesi gereken ödevler ve onlar bitmeden bir anda kapınıza dayanan vizeler.

Şahsen açıkça söylenmese de ben bunun en çok da işin mutfağı olan yatay geçiş şartlarını karşılamakla alakalı olan çalışmak ve yüksek not ortalaması getirmek kısmıyla ilgili "zorluklar" olduğu kanaatindeyim. Uğruna çile çekilecek ne olsa insanımıza özgü olan o müzmin hastalık hortlayıveriyor: ZOR, İMKANSIZ, YAPILAMAZ, OTUR OTURDUĞUN YERDE, O KADAR ADAM VARKEN SANA MI KALMIŞ BUNU BAŞARMAK Ancak aslında insanların kendilerine yaptıkları bu "zor" telkinlerinin çoğu kez yukarıda saydığım dikkat dağıtıcı etmenlerden kaynaklı olduğunu gözlemledim; bunların hiç birinden, hiç bir zaman vazgeçmek istemiyoruz ve bir çok durumda bu saydıklarıma aşırı derecede kapılarak kendinizi asıl işinize yani öğrenciliğe verebilmenin zor olduğunu gözlemledim.

Kendinize "imkansız, yapılamaz" şeklinde telkinler vermeden önce bunu gerçekten istiyor musunuz ve bu uğurda yapmanız gerekenlere hazır mısınız açık yüreklilikle kendinize sormakta fayda var. "Şans işi bu, beni mi bulacak, ya not ortalamam iyi bile olsa bir başkası beni geçerse" derseniz daha baştan yenilgiyi kabullenmiş olursunuz. İlk yıl deneyip yedek kalan birini biliyorum, ikinci yıl tekrar deneyip aynı anda hem Farabi değişim programına hem de yatay geçiş'e hak kazandı.
    Sonuçta yerleştirme puanınızın 73 puan üzerinde taban puanı olan bir üniversitede okumak istiyorsanız bunun gerektirdiği sıkıntılara katlanmaya hazır olmalısınız. Kapısından giremediğiniz üniversiteye bacadan girmenin yaşattığı hazzı hayal edin

• Ya bırakın bu boş muhabbetleri tunceli inşaattan nereye istanbula geliyorsun 2 milyon insanda gerizekalı zaten yatay geçişi akıl edemeyip sınava çalışıyor kandırmayın çocukları

• Sınava tabi ki çalışın eğer ki İstanbul'da iyi bir üniversiteye sınavla girebiliyorsanız mutlaka onu yapın, lakin bir de işin diğer yönü var yerleştirme puanınız gitmek istediğiniz üniversiteye yetmedi böyle de bir imkan var, denemekle ne kaybedeceksiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiskalibur -- 4 Eylül 2014; 15:34:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: electronicman22

Ya bırakın bu boş muhabbetleri tunceli inşaattan nereye istanbula geliyorsun 2 milyon insanda gerizekalı zaten yatay geçişi akıl edemeyip sınava çalışıyor kandırmayın çocukları

Ya cahilsin ya da okuman yazman yok. Kusura bakma senin gibiler gerçekten sıktı. Yukarıda örnekler var sitelere bakarsan hepsi üniversitelerin web sayfaları kimi kandırıyormuşum. 2 üniversite 3 bölüm değiştirdim tanıdıklarımın büyük bir kısmı ya bilmiyor ya da zor ben yapamam deyip geçiyor. Bugün sana onlarca örnek sayarım büyük üniversite olupta geçişte kontenjan boşluğu olan yerler var insanlar gelmez diye geçiş başvurusu yapmıyor.

Farabi dediğin olayda devlet yeter ki yap burs vereyim diyor gene talep yok. Akıllı olupta bu imkanı kullanan çok insan var jeofizikten eem ye kimyadan inşaata geçen örnekler var bu senenin sonuçlarınıda koyacağım bakta oluyor mu olmuyor mu gör

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekiskalibur

Forumda gezerken konu başlığı ilgimi çekti ve yorumları okurken konuyu açan arkadaşa aşırı derecede yüklenen , bir kısmı da konuyu sadece baltalamak amaçlı yorumlar yapıldığını gördüm. Hayaldir denmiş doğrudur yatay geçiş hayaldir, doğduğu, yaşadığı şehirde veya olmak istediği şehirde olmayı, okumayı isteyenlerin "hayalidir" yatay geçiş. Pek az kişiye nasip olur bu da doğrudur sonuçta bu da bir yarış. Özellikle de üniversitenin ilk yılında dönem başınca kendilerine sakladıkları yavaş yavaş sessizce öğrencilerin aralarında birbirlerine fısıldadıkları, ikinci dönemde özellikle de sene sonuna yakın ayyuka çıkan artık açık açık dile getirilen en gözde konu yatay geçiş ve onu Farabi programı ile yatay geçiş şansı ile Erasmus takip ediyor.

Doğrudur ZOR. Lakin zor diyerek hayallerinizden vazgeçmeyin derim. Ancak çalışmadan olmuyor, yüksek bir not ortalaması tutturmak için derslere aksatmadan katılmak, düzenli olarak tekrar yapmak gerekiyor, bunu bir rutin haline getirmek gerekiyor.

Bunu başarmaya çalışırken bir çok dikkat dağıtan etmenler olacak; arkadaş çevresi, sabahlara dek oynanan online oyunlar, ders için girdiğiniz internette sörfe bir anda kendinizi kaptırmak, facebook, twitter, whats up, kız/ /erkek arkadaş, geç saatlere kadar içilen, eğlenilen barlar, hafta sonu gezmeleri. Bunlardan kimi zaman fedakarlık etmeniz gerekecek. Terazinin diğer tarafındaysa sürekli takip etmeniz gereken dersler, bir iki hafta savsaklayacak olsanız üzerine üzerinize gelen yığılmış yetiştirilmesi gereken ödevler ve onlar bitmeden bir anda kapınıza dayanan vizeler.

Şahsen açıkça söylenmese de ben bunun en çok da işin mutfağı olan yatay geçiş şartlarını karşılamakla alakalı olan çalışmak ve yüksek not ortalaması getirmek kısmıyla ilgili "zorluklar" olduğu kanaatindeyim. Uğruna çile çekilecek ne olsa insanımıza özgü olan o müzmin hastalık hortlayıveriyor: ZOR, İMKANSIZ, YAPILAMAZ, OTUR OTURDUĞUN YERDE, O KADAR ADAM VARKEN SANA MI KALMIŞ BUNU BAŞARMAK Ancak aslında insanların kendilerine yaptıkları bu "zor" telkinlerinin çoğu kez yukarıda saydığım dikkat dağıtıcı etmenlerden kaynaklı olduğunu gözlemledim; bunların hiç birinden, hiç bir zaman vazgeçmek istemiyoruz ve bir çok durumda bu saydıklarıma aşırı derecede kapılarak kendinizi asıl işinize yani öğrenciliğe verebilmenin zor olduğunu gözlemledim.

Kendinize "imkansız, yapılamaz" şeklinde telkinler vermeden önce bunu gerçekten istiyor musunuz ve bu uğurda yapmanız gerekenlere hazır mısınız açık yüreklilikle kendinize sormakta fayda var. "Şans işi bu, beni mi bulacak, ya not ortalamam iyi bile olsa bir başkası beni geçerse" derseniz daha baştan yenilgiyi kabullenmiş olursunuz. İlk yıl deneyip yedek kalan birini biliyorum, ikinci yıl tekrar deneyip aynı anda hem Farabi değişim programına hem de yatay geçiş'e hak kazandı.
    Sonuçta yerleştirme puanınızın 73 puan üzerinde taban puanı olan bir üniversitede okumak istiyorsanız bunun gerektirdiği sıkıntılara katlanmaya hazır olmalısınız. Kapısından giremediğiniz üniversiteye bacadan girmenin yaşattığı hazzı hayal edin

Hocam sizi tebrik ediyorum şu konuda ki en mantıklı yorumlardan biri.

Dediğiniz gibi çok uzerime gelindi insanımıza iyilik yaramıyor niye konu açıyorsun ki yap geçişini geç git sen hedefine ulaş gerisinden banane desene kendim kaşındım.

Aman biz öğrenemedik millet öğrensin ümitleri tükenmesin diye konu açtık başaran insanlardan örnekler koyduk ama millet ne yaptı küfür hakaret vs. Bu mu karşılığı özellikle yeni nesil çok kötü. Forum zaten amacının çok çok dışında sıkıldım artık yazmıyorum buraya da pek insanlığımdan soğudum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: electronicman22

Ya bırakın bu boş muhabbetleri tunceli inşaattan nereye istanbula geliyorsun 2 milyon insanda gerizekalı zaten yatay geçişi akıl edemeyip sınava çalışıyor kandırmayın çocukları

FIRAT ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN İSTANBUL İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNE YATAY GEÇİŞ
    SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!!

ŞIRNAK İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN ULUDAĞ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNE YATAY GEÇİŞ
    SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!!

BAK BAKALIM KİM KİMİ KANDIRIYOR KİM BOŞ MUHABBET YAPIYOR!!!

SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!!SINAV HER ŞEY DEĞİLDİR!!! BEN BAŞARDIM YA SİZ? 2014 ÖRNEKLERİ EKLENDİ!!!!

• EVET ARKADAŞLAR KONUMUZ GÜNCEL!!! Şu boş muhabbet yapıp geçişin efsane olduğunu söyleyen arkadaşlar nerede merak ediyorum? Bu senenin sonuçlarından örnekler koydum en doğudan en batıya geçiş yapan arkadaşlar var o patavatsızca konuşanlar gelsinler de görsünler örnekleri.

Evet arkadaşlar dediğim gibi hiçbir şey imkansız değildir inanıp çalıştıktan sonra zor diye bir şey yoktur. Aksini ispatlayan gelsin.

Tekrar söylüyorum yukarıda geçiş yapan arkadaşların sizden üstün olduğunu düşünüyorsanız bu olay zaten sizin için bir HAYAL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin5306 -- 5 Eylül 2014; 16:26:22 >
  • Deneyimli birilerinin üzerine konuşması gerekli bi' noktaya değinmişsiniz. Yaklaşık üç aydır gerek internet üzerinden araştırma yapmak olsun gerek okulların öğrenci işleriyle görüşmek olsun birçok yolu denedim ama olayı deneyimlemiş birilerinin konu üzerine konuşması kadar umut verici olmadı hiçbiri. YTÜ için %80 ÖSYM puanı baz alınıyor %20 GANO etkili. Bu da 4,00 ortalama getirmiş birinin başarı puanına sadece +20 eklemesi demek. Ki ÖSYM puanı yüksek olup özel üniversitelere yerleşmiş ortalamasını da 3 üzerinde tutmayı becerebilmiş birçok kişinin, çoğu Anadolu üniversitelerinden geçiş yapmaya çalışan öğrencilerin önüne geçmesi kuvvetle muhtemel. Genel bağlamda öyle de oluyor. Bu yılki geçişlere bakınca çoğu geçiş öğrencisinin 'tam burslu' vakıf üniversitelerine kayıtlı kişiler olduğunu gördüm. Şırnak'tan geçiş yapan arkadaş üçüncü sınıf, üçüncü sınıf için başvuru yapanların sayısı ikilerle kıyaslama yapıldığında oldukça düşük. Biri de yakın bir arkadaşım. İstanbul yahut Marmara üzerine herhangi bir bilgim yok. İTÜ Öğrenci İşleri de onlarda başarı puanı gibi bir sistem olmadığını söylemişti fakat her birinin 'Yeterli sayıda başvuru olmasına rağmen, kontenjanların akademik gerekçelerle doldurulmaması ilgili Bölüm Başkanlıklarının önerisi ile ilgili Yönetim Kurullarının takdirindedir.' şeklinde bir maddesi mevcut yönergelerinde. Bu da üç-beş kişilik bir kurulun bazen en batıdaki üniversiteye en doğudaki bir üniversiteden geçişi 'takdir etmeyebileceklerine' bi' işaret gibi geliyor bana. Yine de çaba gösteren herkes için bir umut olduğu aşikar örneklerinizde. Yani en azından onca olumsuzluk arasında bi' şeyleri denemek için yeniden güç buldum kendimde okurken. Peki konuyu araştırmış biri olarak Atatürk, On Dokuz Mayıs, KTÜ vs bunlara denk üniversitelerden İTÜ'ye, YTÜ'ye geçiş yapabilmiş ikinci sınıf örneklere rastladınız mı? Ne bileyim bu tarz örnekler daha teşvik edici gibi geliyor bana. Konu için de ayrıca teşekkürler, eminim birçok kişi için kararlı adımlara sebep olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: theravenofpoe

Deneyimli birilerinin üzerine konuşması gerekli bi' noktaya değinmişsiniz. Yaklaşık üç aydır gerek internet üzerinden araştırma yapmak olsun gerek okulların öğrenci işleriyle görüşmek olsun birçok yolu denedim ama olayı deneyimlemiş birilerinin konu üzerine konuşması kadar umut verici olmadı hiçbiri. YTÜ için %80 ÖSYM puanı baz alınıyor %20 GANO etkili. Bu da 4,00 ortalama getirmiş birinin başarı puanına sadece +20 eklemesi demek. Ki ÖSYM puanı yüksek olup özel üniversitelere yerleşmiş ortalamasını da 3 üzerinde tutmayı becerebilmiş birçok kişinin, çoğu Anadolu üniversitelerinden geçiş yapmaya çalışan öğrencilerin önüne geçmesi kuvvetle muhtemel. Genel bağlamda öyle de oluyor. Bu yılki geçişlere bakınca çoğu geçiş öğrencisinin 'tam burslu' vakıf üniversitelerine kayıtlı kişiler olduğunu gördüm. Şırnak'tan geçiş yapan arkadaş üçüncü sınıf, üçüncü sınıf için başvuru yapanların sayısı ikilerle kıyaslama yapıldığında oldukça düşük. Biri de yakın bir arkadaşım. İstanbul yahut Marmara üzerine herhangi bir bilgim yok. İTÜ Öğrenci İşleri de onlarda başarı puanı gibi bir sistem olmadığını söylemişti fakat her birinin 'Yeterli sayıda başvuru olmasına rağmen, kontenjanların akademik gerekçelerle doldurulmaması ilgili Bölüm Başkanlıklarının önerisi ile ilgili Yönetim Kurullarının takdirindedir.' şeklinde bir maddesi mevcut yönergelerinde. Bu da üç-beş kişilik bir kurulun bazen en batıdaki üniversiteye en doğudaki bir üniversiteden geçişi 'takdir etmeyebileceklerine' bi' işaret gibi geliyor bana. Yine de çaba gösteren herkes için bir umut olduğu aşikar örneklerinizde. Yani en azından onca olumsuzluk arasında bi' şeyleri denemek için yeniden güç buldum kendimde okurken. Peki konuyu araştırmış biri olarak Atatürk, On Dokuz Mayıs, KTÜ vs bunlara denk üniversitelerden İTÜ'ye, YTÜ'ye geçiş yapabilmiş ikinci sınıf örneklere rastladınız mı? Ne bileyim bu tarz örnekler daha teşvik edici gibi geliyor bana. Konu için de ayrıca teşekkürler, eminim birçok kişi için kararlı adımlara sebep olacaktır.

Ytü bu konuda en acımasız üniversitelerden biri. Ama en iyi örneği cumhuriyetten ytüye geçen bir arkadaş veriyor yukarıda resimlerde mevcut. Selçuktan bile geçen var. Bu sene sonuçlarında üniversite isimlerini açıklamadı.

Itü sadece ortalamaya bakıyor yeni yönetmeliğine göre karabükten geçen varmış bir arkadaşım söyledi.

Geçiş için 3. Sınıf büyük avantajdır sonuçta ben geçişin avantajlı olduğunu savunuyorum gerek 2. Sınıfın zorluğu gerek 3e gelmiş birinin ortam değişikliğine cesaret edememesi ortalamaları düşürüyor. Hatta kocaeli gibi isim yapmış anadolu üniversitelerinde kalan boş kontenjan var.

Başlıkta belirttiğim gibi kimse beni yanlış anlamasın ıtü ytü hedefleyen insan en kötü kocaeliye gider. Şimdi şırnaktan ytü örneği elbette vardır ama çok zordur. Benim asıl üzerinde durduğum konu kurum içi yatay geçiş çünkü burada taban puanı önemli değil. Barajı geç jeoloji muhendisligine git ortalama yap inşaat makineye geç yukarıda örnekler mevcut.

Kendi hikayemin benzeri hikaye olma olasılığı daha yüksek. Ben cumhuriyet makinedeydim 2. Öğretim180bin sıralama kocaeli makine 1. Öğretim geldi 60bin civarında yani 120bin atlamışım sınavda yapmaya çalışsam yapamam. Ama mesela bir ıstanbul üniversitesi gelmezdi çünkü taban puanında önemi var.

Taban puanından kurtulmak istiyorsan ytü inşaat mı istiyorsun diyelim ytü jeolojiye gideceksin mesela. Yani geçişin avantajı olduğu kadar riskide var.

Sınavda yapamamak sizin suçunuz yeterli çalışmadınız bu sistem ile bunu telafi etmenin yöntemlerini anlatıyorum.

Ama atatürk üniversitesinden ytü ıtü istemek sisteme hakaret gibi. Üniversiteler istemiyor zaten doğuda ortalama yapıp gelmesin diyorlar o yüzden taban puan şartı koyuyor.

• Arkadaalar bir vakif universitesinde elektrik elektronik muhendisligi okuyorum. Istanbul, ankara ve izmirde hangi okullara gecis yapabilirim ortalamamla?

• quote:

Orijinalden alıntı: mz~

Arkadaalar bir vakif universitesinde elektrik elektronik muhendisligi okuyorum. Istanbul, ankara ve izmirde hangi okullara gecis yapabilirim ortalamamla?

Gazi ve odtü hariç diğerlerine geçiş mümkün. Çünkü bunlar taban puanı istiyor. Siz sağlam ortalama yapmaya bakın

• bilgisayar ve bilişim fakültesinden başka ildeki mühendislik fakültesine geçebilirmiyiz?(PC mühendisliği için) birde yatay geçiş dönem arasımı oluyor

yoksa sene sonumu? 2.öğretimden 1.öğretime geçilebiliyormu o üniversitede 2.öğretim bile olmasa? ilk sene ortası yada sonunda geçiş yapmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 12 Eylül 2014; 12:16:23 >
  • yasin5306 Y kullanıcısına yanıt
    Ben KTÜ İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim ama Atatürk gibi köklü bir üniversiteyi bu şekilde değerlendirmeniz ilginç geldi. Çoğu üniversiteden daha sağlam eğitim verdiği aşikar, haksızlık etmeyelim bence. Karabük Üniversitesi'nden geçiş varsa kurumlar arası geçiş bile oldukça umut verici. Ss'ı gördüm ama hangi yıl olduğunu ya ben fark etmedim ya da yok. Hatırlıyor musunuz siz?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.