Şimdi Ara

PEUGEOT 206 TORSİYON TAMİRİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
24.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

aracaımda arka torsiyondan gıcırtı sesi geliyor .İzmirde tamir için önerebileceğiniz bir servis var mıdır?

• Bende de var ustam. Bornova 2. Sanayide Karaman Oto var uygun yapabilecegini dusunuyorum. İsterseniz ozelden nunarasini verebilirim. Suan durum sıkışık olsa biraz bende yaptiricam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,
    evet ben ilk başta başka bir şey sandım ama bu araçlarda anladığım kadarıyla hastalıkmış.
  • merhaba hocam sağolasın ben geçen hafta 6. sanayide yaptırdım yaklaşık 600 tl ye maloldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: soltero

merhaba hocam sağolasın ben geçen hafta 6. sanayide yaptırdım yaklaşık 600 tl ye maloldu

hocam hangi tamircide yaptırdınız? Birde ses kesildi değil mi tamamen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncuasd

Hocam bu torsiyon sesi nasıl birşey benim araçtada bir ses var içten içe sinsi sinsi delirtir cinsten

Hocam arkada sanki bir tencere varmış gibi. Böyle çukur yolda gidince gıcırtı+takırtı tipi bir ses. iki metal birbirine çarpıyormuşcasına :) tarif etmek zor
  • Biraz geç oldu ama soyleyeyeyim ben 6.sanayide ege peugeotya yaptırdım yetkili servise sordum 850 tl istemişlerdi illa peugeot servisi olmak zorunda değil tabi

• S.a bende de 2006 model pejo 206 var arkadan sizin tabir ettiğiniz gibi ses geliyor ara ara şimdi birde sağ arka tekerin hafif yamuldugunu farkettim bu torsiyindan mıdir ? Birde ne kadar masrafı var bu isin İstanbul'da nerede yaptirabilirim ?

• younglover Y kullanıcısına yanıt
    a.s bizde 2005 model 206 var aynı problem ayağımla sağ lastiğe bastırdığımda içeri göçüp geri geliyor diğer karşısındaki lastiğe bastımmı sorun yok motorsikletli uyarmıştı tekerlerin yamuk dönüyor diye.
    bakalım sorun nedir.
  • Jaws J kullanıcısına yanıt
    Torsiyondur hocam büyük ihtimal tak tuk ses yapıyor mu ? Ben de yeni yaptırdım 700 tl mal oldu. Şimdi kullanıyorum sıkıntı yok. Bende sağ arka teker çok hafif eğri duruyordu sonrasında tak tuk ses de vermeye başalayınca mecbur yaptırma gereği duydum.
  • Geçmiş olsun, umarım tekrarlanmaz aynı problem. Neden bu kadar pahalı oldu ?
    birde daha garanti olsun diye izlediğiniz yol nedir bazı sitelerde arac alçaltılmalı denmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Onu bende anlamış değilim tanıdık usta diye gittik bu fiyata yaptırdım. Yani anlattığı ve anladığım kadarı ile arka dingil komple iniyor torsiyon mili var o tornaya gidiyor torna da işleniyor torna işçilik masrafı vs. bilyalar dağılmış benim parça masrafları derken bu fiyatı buluyor herhalde başka yere de sordurduğumda da torsiyon 600 - 700 bulur demişlerdi dedim tanıdığa gitsin bari. İnşallah tekrarlanmaz. Hiç bir fikrim yok o konu da alçaltılmalı vs. Sizin varsa paylaşımda bulunabilirsiniz.
  • Aynı sorun tekrar etmemesi için
    teker ile camurluk arasındaki boşluk daraltılıyor pıstırılıyor
    gresör takılıyor yağlasın aksamı diye
    bir taraf bozuk diye sağlam yeride yaptırmak gerekiyormuş cünkü ona yük biniyor diğeri bozuk diye

biz bu şekilde kullanmaya devam ediyoruz bakalım zaten yollar köstebek yuvası gibi araç fazla kullanılmıyor pek acelemiz yok ama uzun yolda dengesizlik yapabilir araç sol'a doğru gidiyor yol düzken.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam ustanın bana dediği grasörlük yapmış. Ama o teker ile çamurluk arasında ki muhabbeti ustaya bir sorayım bir fikrini alayım. Şimdilik güzel araba. Dediğin gibi yollar çok kötü tangır tungur gidiyoruz resmen.

Birde yeni dikkatimi çekti havalar sıcakken özellikle aracı park etmek istediğimde direksiyondan kapı gıcırtısına benzer ses geliyor. Sizde böyle bir sorun başınıza geldi mi ? Alt takımmış gibi geliyor bana baktırmadım dahaden .
  • younglover Y kullanıcısına yanıt
    o sorun bizdede var araba sabitken sağa sola cevirdiginde vırrrr diye ses geliyor
    amortisör takozlarını değiştirdiğinde düzeliyormuş diye duydum ama pek alakası yok bana göre
    yanlış anlamış olabilirim.

bizim araçta söyle bir problemde var 1 vites 2 vites ve geri vites gart kurtt kemikli
    sanırım bu pejoların hepsinde olan bir özellik vites koruma zımbırtısı var ama
    konforsuz bir durum yaratıyor
    yada 100 tl civarında vites halatlarını değiştirdiğimizde sorun düzeliyor dediler sizde durum nasıl ?
    aynen öyle bir ses z rot diyor ustalar da bilmiyorum yaptırmadım. Bu araçlarda geri vites zor geçiş problemi var dediğin gibi zor geçebiliyor bende 2. vitesten 1.vitese geçerken devirne gelmediği için geçişi zorlanıyor onun haricinde vites ile alakalı sorunum yok çok şükür :)
  • 2017 konusu kusura bakmayın buraya yazıyorum.
    2001 xsara picassoda aynı sorunum var.Ankarada yapabilecek tavsiye ettiğiğniz bir usta varmı.
    Yaptırmazsak ne gibi sonuçları olur.Tesekkurler simdiden.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.