Şimdi Ara

ABD ve İngiltere havalimanı kontrollerinde elektronik cihazların açık tutulmasını zorunlu kılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ABD ve İngiltere havalimanı kontrollerinde elektronik cihazların açık tutulmasını zorunlu kılıyor

Kısa süre önce ABD'nin güvenlik nedeniyle havalimanı kontrollerinde yolcuların bataryalı kişisel elektronik cihazlarını açık tutmalarını zorunlu hale getirmesinden sonra İngiltere de benzer bir kuralı uygulamaya başladı.

Kuralın gerekçesi ise elektronik cihazların içinin boşaltılarak bomba taşınabilmesi ihtimali. Eğer elektronik cihaz düzgün çalıştığını ispat ederse bu içerisinde bir bomba olmadığını gösteriyor. 

An itibariyle İngiltere'den tüm çıkış ve geliş hatlarında bu kural uygulanmaya başladı ve eğer cihazınızın çalıştığını ispatlayamazsanız görevliler el koyuyor ve ister siz gelene kadar muhafaza ediyor isterseniz de belirttiğiniz adrese kargoluyor. 

İngiltere'deki tüm uçuşlar için kuralın geçerli olduğu belirtilse de ağırlıklı olarak Ortadoğu ve Asya ülkelerinin kontrol altında tutulduğu ve diğer uçuşlar için ise cihazın açık tutulmasının tavsiye edildiği rapor ediliyor. Uçuş güvenliğini sağlamaya yönelik bu yeni tedbirin başka hangi ülkelere yayılacağı şimdilik belli değil.  

Kaynak:http://www.telegraph.co.uk/travel/travelnews/10955485/Mobiles-could-be-banned-on-all-flights-from-Britain.html

• Çok ilginç bir mantık.

• Nedense aklıma Samsung tarafından hazırlanmış Apple gönderme içeren reklam geldi
  • Bombaya gerek yok orjinal şarj aleti olmayan iphonenuz da patlayabilir :)))

• Geçen bir s3 patlamıştı hatırlayanlar bilir. Kızcağız canını zor kurtardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: unflattering

Geçen bir s3 patlamıştı hatırlayanlar bilir. Kızcağız canını zor kurtardı.

O zaten batarya kaynaklı bir patlamaydı burada bomba riskinden söz ediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı bir uygulama ama ayrımcılık kötü her bölgeye yapılan uçuşlar için eşit kontroller uygulanmalı.

• bizde kpss bunlarda bomba fobisi olustu

• Bence bildiğin veri hırsızlığı bu.

Hele ki ABD, Ingıltere. Peh!
  • bizden de korkuyorlar deme iyi iyi Korkun bizden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 9 Temmuz 2014; 20:56:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

Bence bildiğin veri hırsızlığı bu.

veri hırsızlığı ile ilgisi nedir anlayamadım? zaten bilişim sektörünün neredeyse tamamına hakim olan adamların verileri ele geçirmek için böyle şeyler yapmasına gerek de yok.

sadece kendini patlatmaya meyilli psikopatlardan korunmaya çalışıyorlar.
  • aklima birden sarji iki dakika da bite laptobum geldi... bomba diye birakmazlar... bataryasi oldu bunun demeye utanir insan

• quote:

Orijinalden alıntı: Allons-y

Mantıklı bir uygulama ama ayrımcılık kötü her bölgeye yapılan uçuşlar için eşit kontroller uygulanmalı.

Pek de ayrımcılık denemez aslında.Terörün daha fazla olduğu bölgelere daha fazla önlem alıyorlar o kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakyurek

aklima birden sarji iki dakika da bite laptobum geldi... bomba diye birakmazlar... bataryasi oldu bunun demeye utanir insan

bırakın hocam gelince alırsınız artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

Bence bildiğin veri hırsızlığı bu.

veri hırsızlığı ile ilgisi nedir anlayamadım? zaten bilişim sektörünün neredeyse tamamına hakim olan adamların verileri ele geçirmek için böyle şeyler yapmasına gerek de yok.

sadece kendini patlatmaya meyilli psikopatlardan korunmaya çalışıyorlar.

Neden olmasın?

O bombalı saldırılar hiç bir zaman son bulmayacak.

İstediğin kadar komplo de.

• sniko1 kullanıcısına yanıt
    Terör eylemi yapacak adam bu kontrolün yapılmadığı bir batı ülkesine gidip 1 ay sonra bölgeye uçamaz mı? Ben sanmıyorum ki adamlar plansız programsız haydin gidip biraz terör eylemi yapalım desinler.
  • Ben böyle saçmalık görmedim. Kimse kusura bakmasın ama yurt dışına çıkarken havalimanında acelem olduğu halde laptopuma bakmak istediler tamam eyvallah açtım ama masaüstü ekranı gelene kadar beklettiler beni, ne yani işletim sistemim çökmüş olsa ercan havalimanında kalıp uçağa binemeyecekmiydim. rezillik

• Çalışan cihazın içine de bazı donanımlar çıkarılıp, ya da sahte şekilde çalışan, ekrandan ibaret bir cihaza bomba yerleştirilebilir gayet, çok da kesin sonuç verebilecek bir önlem değil.
  • Şarjı bitenler, ayrılın bakayım siz şöyle kenara özel muamele var

• ABD'ye girerken Silindir tüpün içine giriyorsun, tepeden tırnağa kadar xray den geçiriyorlar ki daha birkaç güvenlik noktası daha var...çok saçma olmuş bence.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.