Şimdi Ara

Fabrika ayarlarına dönülse bile Android cihazınızdaki kişisel bilgiler silinmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Fabrika ayarlarına dönülse bile Android cihazınızdaki kişisel bilgiler silinmiyor

Mobil cihazlarda genelde tüm genel ve kişisel bilgileri silmek için fabrika ayarlarına dönme seçeneği kullanılır ve sonrasında cihazınız yeni satın almış gibi olur. Ancak Android tarafında bazı sıkıntılar yaşandığı belirtiliyor.

Avast tarafından verilen bilgilere göre Android cihazlarındaki fabrika ayarlarına dönüş çözümü belleği tam olarak silemiyor ve pek çok kişisel bilgi olduğu gibi kalıyor. 

Avast bu analiz için eBay üzerinde satılan ve fabrika ayarlarına sıfırlanmış 20 adet ikinci el Android akıllı telefonunu satın almış ve FTK gibi bazı dijital adli tıp uygulamaları ile önceki kullancının pek çok kişisel bilgisini geri getirmeyi başarmış. Ayrıca Facebook hesaplarına da erişim sağlanmış ve kullanıcıların önceki konumları elde edilmiş. 

Avast bu bakımdan kullanıcıların dikkatli olmalarını öneriyor. Fabrika ayarlarına dönüş yerine cihazı tamamen silen programların kullanılması veya sıfırlama öncesinde dosyaların şifrelenerek erişime kapatılması öne çıkan çözümler arasında.  

Kaynak:http://vr-zone.com/articles/androids-factory-reset-doesnt-remove-personal-data/80136.html

• özel uygulamaya gerek yok.

Ben motorola cihazda ne kadar sıfırlama yaparsam yapayım cihazı açtığımda rom sıfırlanmış ama resimlerim, müziklerim olduğu gibi kalıyordu. Saçma sapan bir şey ama böyle bir durumu var.
  • zaten fabrika ayarlarina döndürdüğümuz zaman uygulamalar falan siliniyodu resimler müzikler duruyodu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Androide boşuna çöp demiyorlar.
  • Sıfırlamak istediğimde işletim sistemini komple silip imaj dosyasından androidi tekrar kuruyorum. Herhalde tüm bilgiler siliniyordur.
  • Tamamen sıfırlamak için yeni bi rom atmak gerek.

• Benim için sorun yok, atarım yeni romu büyün sistem gider
    Avast çok curcuna yapmış.

• Kim ne derse desin blackberry. Sıfırladın mı bitti.

Yok rom muş yok şuymuş buymuş.
  • Fabrika ayarlarina dondurunce zaten tamamen sifirlabmaz bu bilinen bir sey. Recovery moddan wipe yapmak gerekiyor benim bildigime gore o zaman her sey siliniyor. Twrp recovery ile komple hafizayi silersen hic bir sey kalmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

Androide boşuna çöp demiyorlar.

Apple kullanıcısı olsan cevabını verirdim. Ama imzanı görünce içim acıdı wpci kardeş

• Wp en iyisi her zaman çopluk android

• quote:

Orijinalden alıntı: rentacar2

Kim ne derse desin Apple

aga bluetooth ile müzik yollayamıyan telde ne buluyorsun?
  • Android cihazini sifirlamak icin fabrika ayarlarina donen kullanicii mi kaldi ya :) androide laf sokanlar apple sizin bilgileri bulutta saklıyorsada haberiniz yok kapali sistem hic bisiden haberiniz yok sizce hangisi sakincali avast appledaki kök dosyalara erisebilimismi

• YAW BEN BURDAN HESABİMİ NASİL KAPATİCAM YARDİMCİ OLAN VARMİDİR BU KONUDA BİLGİSİ YADA KİME DANİSCAZ
  • Kim ne derse desin Apple için önce hoş sonra boş derim...her seferinde param yanar ios bana yalan gelir...

• Tamamen sallamasyon.Avast dikkat çekmeye çalışmış belliki.
    Nedeni;
    Fabrika ayarlarına döndüğünüzde cihaz /data'yı ve /sdcard/android.secure'yi siler.
    Bu işlemi windowstaki biçimlendirme ile bir tutabiliriz.
    Avastın demek istediği belki wipe işleminden sonra belki dosyaların kurtarılabiliniyor olmasıdır ama bu sorunun önüne windowsta bile kimse geçemedi LLF yapmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Temmuz 2014; 22:22:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

Androide boşuna çöp demiyorlar.

Fabrika ayarlarına dönülse bile Android cihazınızdaki kişisel bilgiler silinmiyor

Böyle uyumsuzluk görülmedi.

• Windows'ta bile format sonrası tamamen silinmiyor, ücretsiz programlarla kurtarabiliyorsun dosyaları. Kaldı ki adamlar Recovery menüsünü boşuna koymadı herhalde?

• 3310da bellek mi vardi

• quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

özel uygulamaya gerek yok.

Ben motorola cihazda ne kadar sıfırlama yaparsam yapayım cihazı açtığımda rom sıfırlanmış ama resimlerim, müziklerim olduğu gibi kalıyordu. Saçma sapan bir şey ama böyle bir durumu var.

Sd kartta depolanmıştır o veriler.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.