Şimdi Ara

Rover 216

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
69.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ben yeni üye oldum siteye bir süredir de takip ediyorum. Mesajlar arasında ben göremedim(Belki ben yanılıyorumdur). 98 model Rover 216 icin gorus ve onerilerinizi alabilr miyim alınır mı alınırsa ne olur. Arabanın performansı iyi midir yedek parcası bulunuor mu bulunmuyor mu? Ederi ne kadardır vs. vs. İlginize şimdiden teşekkür ederim...

• tek eklime ugraşı sevmiyorsan uzak dur!
  • Aynı model rover bizim kayınbiraderde var.

Alaşım jant,klima,2 airbag,sunroof vs. var. ABS yok.

Acayip memnun aracından, özelliklede motordan. 1.6 motorsa eğer 110 hp. olması lazım.

Zaten motor Honda motoru, o yüzden parça problemin olmaz.

Kaporta parçaları için birşey diyemeyeğim.

Ben kullanmadım ama motor performansı güzel.

En önemlisi aracından çok memnun, satmayı bile düşünmüyor.

Kısa süre içinde satmayı düşünmüyorsan tercih edilebilir, sonuç olarak ucuz alır ucuz satarsın.

Selamlar.
  • valla bende bi ara aynı seri rover 216si coupe nin peşine dusmustum ama aracın hakkında cok net bilgiler edinmek pek mumkun degildi kullanmadan cunku ozellikle benim istedigim aractan cok fazla yoktu yollarda ve her sordugum baska birsey soyledi.kimisi yedek parca sorunu oldugunu soyledi(yani pahalı oldugunu degil haaa hiç olmadıgını) kimisi bu araç için çok masraflı dedi kimisi elinde patlar bu arabayı hurdaya atarsın dedi anlayacagın herkes birsey dedi ama benim arastırmalarım sonucu olusan gorusum(yoldan adam cevirip arabası hakkında adamı konusturmak için 2 saat alıkoymakta dahil=))) Bu araçlar donanımlarına gore cok uygun araclı fiyatlar ve tipleride guzel bu araçlar zamanında ingiliz kraliyet armasını tasımaya layık gorulecek kadar iyi araçlar ama bi donem olusan yedek parca sıkıntısından dolayı(fabrikanın uretimde daralmaya gitmesi ve es zzamanlı olarak bu firamanın turkiyede distrubitoru olmadıgından yada problemli oldugundan bu donemde alanlar cok sıkıntı cekmiş cok basları agarmıs bu arabadan)herkes illahlah demiş ve adı cıktımı 9 a inmez 8 e misal,i oyle kalmıs.su an bu araçların yedek parcalarını bulasbilirsin. ve bence cok keyifli guzel araclar.ozelliklede benim bahsettigim kasa...ikinci eli ise hem bu kalıplasmıs dusunce hemde spor tarz bi araç oldugu için satısı biraz can sıkabilir ama benim dusuncem bi araba satılmaz diye birsey yok her aracın muhakkak bir alıcısı vardır.degerinin altında olsa bile muhakkak satılır!!!! he eger hatchback karoserini dusunuyorsanki coupe demedigine gore onu dusunuyorsun ikinci el olarak benim dedigime gore daha kolay satarsın ama bi clio gibi hemen elden cıkarabileceginide dusunme sakın=))eger benim bahsettigim versiyonla hatchbackide aynı motoru tasıyorsa oldukça seri bi motoru oldugunu soyleyebilirimve istersen suan degil ama aksamada teknik verilerini sana yollayabilirim(suan sirketteyim ve bilgiler kendi bilgisayarımda evdede=)))

• Bu araç Honda'ya yakın ancak yeryüzünde artık Rover diye bir marka olmadığını aklınızda bulundurun.
  • iyi ya işte boylece yok yeni kasası cıktı yok guncelliğini yitirdi gibi bi dert kalmazhep güncel hep güncell
    quote:

Orjinalden alıntı: Eveready

Bu araç Honda'ya yakın ancak yeryüzünde artık Rover diye bir marka olmadığını aklınızda bulundurun.
  • Bütün cevaplar için teşekkür ederim. Ben aracın 1.6 hb modelini düşünüyorum. Genelde edindiğim izlenim arabanın kalitesi konusunda kimsenin şüphesi yok. Ben aracı hemen alıp satmayı düşünmüyorum ancak benim satacagım zamana cok düşük fiyata bile alıcı bulamama sorunu belki olabilir(3 ya da 4 yıllık bir sureden soz ediyoruz). Beni esas düşündüren nokta arabanın sorunu olduğunda cok fazla ugras ve vakit gerektirme ihtimali ki genelde bu turden yorumlar yapılmıs. Bir de rover markasını bmw nin aldıgı ve calısanlarına sembolik fiyatla sattıgı yonunde bir duyum aldım bu konuda bilgisi olan varsa iyi olur. sonucta eger ortada fabrika kalmamıssa arabanın parcasını bulmak da olanaksızlasır heralde diye dusunuyorum. Bir de fiyat olarak 9 modellleri icin 10 ila 11 milyar civarında fiyatlar verilmis internette bunlar gercekci fiyatlar mıdır fikir veren olursa sevinirim. Biraz daha net bilgilere ihtiyacım var sanırım. Tesekkurler simdiden...

• oncelikle1.olarak bu fiyatlar 1.2bin ytl arasında abartılı fiyatlar.
    2. olarak bmw rover'ın sadece arazi araçlatı olan rangerover ları aldı normal otomobilleri ilde bmw nun bi alakası yok
    3.olarak 2. cvptanda anlasılacagı uzere bu aracları almamıssa kendi çalısanlşarınada ucuz satamaz hatta hiç satamaz
    4. olarak gorduhun gibi kus dserisinide ureten bir fabrika ortada yok ama yedek parca uretimi 10 sene daha surecek
    5.olarak bugun 70li yılların granadası satılıyosa bu aracta her zaman satılır ucuza gider oyle gider boyle gider ama gider satılır yani bi sekilde
    6.olarak kendimi cok maddeci ve kuralcı gordum koca bi bana
    quote:

Orjinalden alıntı: excalibur81

Bütün cevaplar için teşekkür ederim. Ben aracın 1.6 hb modelini düşünüyorum. Genelde edindiğim izlenim arabanın kalitesi konusunda kimsenin şüphesi yok. Ben aracı hemen alıp satmayı düşünmüyorum ancak benim satacagım zamana cok düşük fiyata bile alıcı bulamama sorunu belki olabilir(3 ya da 4 yıllık bir sureden soz ediyoruz). Beni esas düşündüren nokta arabanın sorunu olduğunda cok fazla ugras ve vakit gerektirme ihtimali ki genelde bu turden yorumlar yapılmıs. Bir de rover markasını bmw nin aldıgı ve calısanlarına sembolik fiyatla sattıgı yonunde bir duyum aldım bu konuda bilgisi olan varsa iyi olur. sonucta eger ortada fabrika kalmamıssa arabanın parcasını bulmak da olanaksızlasır heralde diye dusunuyorum. Bir de fiyat olarak 9 modellleri icin 10 ila 11 milyar civarında fiyatlar verilmis internette bunlar gercekci fiyatlar mıdır fikir veren olursa sevinirim. Biraz daha net bilgilere ihtiyacım var sanırım. Tesekkurler simdiden...

• bu soruyu rover sahiplerine sorsan daha iyi olur. (benim gibi). çünkü hayatında hiç rover sahibi olmamış insanlar, yok yedek parçaydı, yok servisti deyip markaya habire b.k atarlar, ama rover sahibi olanların hepsi araçlarını satsalar bile öyle bir arabaya bir daha sahip olamayacaklarının derin hüznünü yaşarlar ve genelde satmak istemezler (benim gibi).

başka hiç bir aracta bu kadar donanımı bu fiyata alamayacaklarını sahip olanlar bilirler (benim gibi), ve o paraya şahin almaktansa son sahibi olmak ihtimali bile olsa bir rover sahibi olmayı tercih ederler (benim gibi). araçlarından acayip memnundurlar (benim gibi) ve bir daha araba alacak olsalar yine rover almak isterler (benim gibi). ve de başka hiç bir arabadan bu keyfi bir daha asla alamayacaklarını bilirler, kullanırken de satarken de (benim gibi).

şimdi gelelim diğer meselelere :

1) yedek parça fiyatları pahalı derler : koca bir yalandır. bunu da zaten hiç rover sahibi olmamış ve 1 tane bile rover parçası almamış adamların söylemesi ağrımıza gider. opel'den, volkswagen ve hatta honda'dan daha ucuzdur bir çok parçası.

2) yedek parça bulunamadığını söylerler : koca bir yalandır. arayıp da bulamadığım bir parça şimdiye kadar olmadı. (üstelik de coupe olmasına rağmen). çünkü parçaların çoğu zaten universal...

3) rover diye bir markanın yeryüzünde kalmadığını söylerler : koca bir yalandır. biraz internet gezseler, çin tarafından satın alındığını ve 2007 model rover 45'lerin yolda olduğunu, çin, ingiltere ve amerikada üretimin başlamak üzere olduğunu bilirler. hatta çindeki fabrikadan fotoğrafları bile bulabilirler. (www.rover.com.tr)

daha çok şey söylenir de, son bir not : bugün üretilen otomobillerden 1.6 hacimden alınan güç 110-115 beygir düzeyidir. oysa rover 95'li yıllarda geliştirdiği motorlardan zaten 110 beygir güç alıyordu. üstelik de bir servet yakarak değil. bendeki coupe'nin dışında bayan arkadaşlarımızdan birine daha yeni 99 model 200 hb aldık (1.6). 42.5 litre benzinle 575 km yol yaptı ankara şehir içinde. km'de 200 bin gibi bi şeye tekabül ediyor ki, bir şahinin ya da doğanın benzinde ne kadar yaktığını bir öğrenmenizi tavsiye ederim. hatta bravo, bravanın bile tüketimi bir sorun derim ben. üstelik verilen gaza bu kadar çabuk tepki veren, bu kadar rahat devirlenen ve yüksek devir çevirebilen bir başka araba kullanmamış olacaksınız hayatınızda. (tabi emsallerine göre. elbette ki mükemmelin bile mükemmeli her zaman mümkündür. benim tavsiyem bu arabaya sahip olmayanlar lütfen konuşmasın. ya da konuşsun, rover'larımız bize kalsın...

• üstadım iyi guzelde ne bu gaz yahu burda senin dediginin aksini soyleyen biri yokki.aksine hepimiz ilk cvp veren arkadas hariç aynı fikirdeyiz... ordaki kus serisi ornekti sadece onun bile yedek parcası 10 yıl uretilecek derken roverında yedek parca problemi olamaz demek bu..ayrıca madde madde cvp vermenden nedense bana cvp verdigin gibi bir his dogdu içimede neye cvp verdin onu kestiremedimaynı seyleri soylemişsin cunku
    quote:

Orjinalden alıntı: aya

bu soruyu rover sahiplerine sorsan daha iyi olur. (benim gibi). çünkü hayatında hiç rover sahibi olmamış insanlar, yok yedek parçaydı, yok servisti deyip markaya habire b.k atarlar, ama rover sahibi olanların hepsi araçlarını satsalar bile öyle bir arabaya bir daha sahip olamayacaklarının derin hüznünü yaşarlar ve genelde satmak istemezler (benim gibi).

başka hiç bir aracta bu kadar donanımı bu fiyata alamayacaklarını sahip olanlar bilirler (benim gibi), ve o paraya şahin almaktansa son sahibi olmak ihtimali bile olsa bir rover sahibi olmayı tercih ederler (benim gibi). araçlarından acayip memnundurlar (benim gibi) ve bir daha araba alacak olsalar yine rover almak isterler (benim gibi). ve de başka hiç bir arabadan bu keyfi bir daha asla alamayacaklarını bilirler, kullanırken de satarken de (benim gibi).

şimdi gelelim diğer meselelere :

1) yedek parça fiyatları pahalı derler : koca bir yalandır. bunu da zaten hiç rover sahibi olmamış ve 1 tane bile rover parçası almamış adamların söylemesi ağrımıza gider. opel'den, volkswagen ve hatta honda'dan daha ucuzdur bir çok parçası.

2) yedek parça bulunamadığını söylerler : koca bir yalandır. arayıp da bulamadığım bir parça şimdiye kadar olmadı. (üstelik de coupe olmasına rağmen). çünkü parçaların çoğu zaten universal...

3) rover diye bir markanın yeryüzünde kalmadığını söylerler : koca bir yalandır. biraz internet gezseler, çin tarafından satın alındığını ve 2007 model rover 45'lerin yolda olduğunu, çin, ingiltere ve amerikada üretimin başlamak üzere olduğunu bilirler. hatta çindeki fabrikadan fotoğrafları bile bulabilirler. (www.rover.com.tr)

daha çok şey söylenir de, son bir not : bugün üretilen otomobillerden 1.6 hacimden alınan güç 110-115 beygir düzeyidir. oysa rover 95'li yıllarda geliştirdiği motorlardan zaten 110 beygir güç alıyordu. üstelik de bir servet yakarak değil. bendeki coupe'nin dışında bayan arkadaşlarımızdan birine daha yeni 99 model 200 hb aldık (1.6). 42.5 litre benzinle 575 km yol yaptı ankara şehir içinde. km'de 200 bin gibi bi şeye tekabül ediyor ki, bir şahinin ya da doğanın benzinde ne kadar yaktığını bir öğrenmenizi tavsiye ederim. hatta bravo, bravanın bile tüketimi bir sorun derim ben. üstelik verilen gaza bu kadar çabuk tepki veren, bu kadar rahat devirlenen ve yüksek devir çevirebilen bir başka araba kullanmamış olacaksınız hayatınızda. (tabi emsallerine göre. elbette ki mükemmelin bile mükemmeli her zaman mümkündür. benim tavsiyem bu arabaya sahip olmayanlar lütfen konuşmasın. ya da konuşsun, rover'larımız bize kalsın...

• Koca bir yalan şeklinde ithamlardan önce gerçekçi olmakta yarar var. Söylediğiniz gibi çinliler MG Rover'i hayata döndürmek istiyorlar ancak dönünce ne olacak merak konusu.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/5186314.stm

Ben MG Rover'i yermek ve kötülemek için söylemedim ortada olmadığı gerçeğini, tüm yapılanlara rağmen servis- garanti konusunda İngiltere'de bile sıkıntı çekiliyor, bunu ben orada olduğum günlerde kendim görüyorum.

Umarım düzelir.

Yedek parçaları var olmasına da İngiltere'de fabrika garantisi iptal oldu ve uzun süre garanti kapsamında sayılması gereken arızalarda ve tamirlerde büyük sorunlar çıktı.

Eski model bir aracın böyle problemleri olmaz elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eveready -- 21 Eylül 2006; 15:05:14 >

• hiç birinizi hedef alarak söylenmiş şeyler değil bunlar. alınmayın lütfen. sizi kırmak için söylemiyorum da, bu konuda çok fazla spekülatör var, ben onlara söylüyorum. zaten dedim ya farketmez, kötülesinler problem değil. arabamızla hava atıp sosyal statümüzü farklı yerlere taşımak için almadık rover'ları. cidden keyifli arabalar olduğu için aldık ve sevdik. kullanıyoruz da. onun için markanın imajı şuymuş, buymuş farketmez. babamın fabrikası değil sonuçta. ben sadece almak isteyen arkadaşlara sağdan soldan duyup, kararlarını başkalarından etkilenerek vermesinler diye yardımcı olmak adına söylüyorum. ama rover ismini duyunca hakkında hiç bir fikri olmadığı halde sırf başkalarından duydukları ipe sapa gelmez şeylerle, cüzzamlı hasta görmüş gibi kaçanlar insanın canını sıkıyor. önyargılı insanlar için söylüyorum. kullanmış, sahip olmuş, uzaktan ya da yakından tanıyanlar olsa gam yemem de kör kütük cahillerin bile bu memlekette ulema kesilmesine acayip sinir oluyorum. bu son söylediğim sadece rover ya da araba konusunda değil, her konuda böyle. sizin mesleğiniz ve uzmanlık alanınızda bile size iş öğretmeye kalkanlar çıkar ya bazen, bu konuda bilmeden konuşanlar da ben de böyle tepkilere sebep oluyor işte. bünyem kaldırmıyor...

• Rover sevginizi takdir ettim. Özellikle MG ile daha çok çalışan Powertrain motor firmasının Çinliler tarafından yeniden işletileceğini duydum. Motorları çok güzel bu firmanın.

Rover'in yeniden araba üretmesi çok iyi olur, İngilizlerin de bir binek araç markası olması gerekiyor dünyada. Keşke başarılı olsa Çin firması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eveready -- 21 Eylül 2006; 15:20:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eveready

Rover sevginizi takdir ettim. Özellikle MG ile daha çok çalışan Powertrain motor firmasının Çinliler tarafından yeniden işletileceğini duydum. Motorları çok güzel bu firmanın.

Rover'in yeniden araba üretmesi çok iyi olur, İngilizlerin de bir binek araç markası olması gerekiyor dünyada. Keşke başarılı olsa Çin firması.

tüm rover sahipleri aynı zamanda birer rover hayranıdır. bu konuda bilginiz var anladığım kadarıyla. siz de biliyorsunuz ki rover ve mg'lerde kullanılan k serisi motorlar oldukça başarılı ve kaliteli bir yapıya sahip. ayrıca vvc motorların da bugünkü vvt teknolojisinin babası olduğunu bir kez de burdan belirtmek isterim.
  • usta ona bakarsan az once baska bi topictede toyota avensise fransız denildigini gordum oluyo boyle seyler aldırmayacaksın
    quote:

Orjinalden alıntı: aya

hiç birinizi hedef alarak söylenmiş şeyler değil bunlar. alınmayın lütfen. sizi kırmak için söylemiyorum da, bu konuda çok fazla spekülatör var, ben onlara söylüyorum. zaten dedim ya farketmez, kötülesinler problem değil. arabamızla hava atıp sosyal statümüzü farklı yerlere taşımak için almadık rover'ları. cidden keyifli arabalar olduğu için aldık ve sevdik. kullanıyoruz da. onun için markanın imajı şuymuş, buymuş farketmez. babamın fabrikası değil sonuçta. ben sadece almak isteyen arkadaşlara sağdan soldan duyup, kararlarını başkalarından etkilenerek vermesinler diye yardımcı olmak adına söylüyorum. ama rover ismini duyunca hakkında hiç bir fikri olmadığı halde sırf başkalarından duydukları ipe sapa gelmez şeylerle, cüzzamlı hasta görmüş gibi kaçanlar insanın canını sıkıyor. önyargılı insanlar için söylüyorum. kullanmış, sahip olmuş, uzaktan ya da yakından tanıyanlar olsa gam yemem de kör kütük cahillerin bile bu memlekette ulema kesilmesine acayip sinir oluyorum. bu son söylediğim sadece rover ya da araba konusunda değil, her konuda böyle. sizin mesleğiniz ve uzmanlık alanınızda bile size iş öğretmeye kalkanlar çıkar ya bazen, bu konuda bilmeden konuşanlar da ben de böyle tepkilere sebep oluyor işte. bünyem kaldırmıyor...

• Oh be Rover'i savunan birileri olduğuna çok sevindim.. Ben de babama baskı yapıyorum Rover aldırmak konusunda özellikle de 98 model civarı 200ler gibi konsolu olan Rover 216 Coupe istiorm.. İnşalla bi ikna edersem çok iyi olacak.. Peki bu arabalardan kiralık bulabileceğim biyer bilior musunuz Ankara veya Adana'da bi kere de olsa para verip süresim war da :)
  • alınır;
    az yakar
    performans mukemmeldir.(ışıklarda sov yaparsın)tasvip etmiyorum ama bazen insan gaza geliyor.
    ucuzdur.ucuz alırsın ucuz satarsın belki de satmazsın.
    taşrada degilsen parçaları aynı gün bulursun.bazı spesifik ve firmaların stoklarında tutmak istemedigi parçalar vardır.para baglamak istemezler.o parçaları hangi marka olursa olsun dışardan gelmesi için beklersiniz.

silindir kapak contası yakar başka hiçbir arızada kolay kolay yapmaz.
  • Hepinize sonsuz teşekkur edeiyorum yorumlarınız için. Yalnız şimdiye kadar bir arkadaş fiyat hakkında yorum yaptı. Ozellikle rover sahibi olanlar 98 model 216 Sİ icin su kadardan fazlası abartı fiyattır su fiyat uygundur gibi fiyat yorumları da yaparsanız cok yardımcı olur bana... Çünkü okudugum yorumlardan sonra ciddi ciddi niyetlendim araba için...Eger fiyat konusunda uygun olnı denk getirirsem emin olmak icicn arabaya ne kadar fiyat biçildigini bilmem lazım...tesekkur ederim...:)
  • Rover çok sağlam araçtır, fiyatına göre üstün performans ve sürüş keyfi verir, tasarımı uzun yıllar eskiyecek gibi görünmez, parçası pahalıdır ama çok sık arıza da vermez, artık parçasıda bolca bulunabiliyor. Rover ' ı kullanmış biri olarak tek eksiği direksiyonu çok sert, artıları çok iyi hızlanma , düşük yakıt tüketimi, lpg ile tam uyum ( km de 110 bin şehir içi ) kalın saç.
  • excalibur81 korkma kardeş, kötü söyleyenleri dinleme. al temiz, sorunu olmayan bi tane bin, sana garanti veriyorum, rover'dan sonra da çok araban olacak belki ama ne zaman olursa olsun rover ile gezdiğin günleri hep anacaksın. her zaman farklı bir yeri olacak senin için. şunu düşünsene bi çok modelde deri döşeme ve ahşap kaplama (hem de hakiki ahşap, öyle uydurma imitasyon değil) standart. bırak üretildiği dönemleri, bugün bile bi çok araçta bunları opsiyonel bile alamıyorsun. arkadaşlardan birisi topic açmış : 70 milyarlık passat'da alaşım jant yok diye. roverda böyle bi şey bulamazsın. modellerin çoğunda klima+sun roof standart, abs standart, sürücü, yolcu airbag standart. yani bi kaç ekstrem model hariç neredeyse türkiye'ye gelen tüm rover'lar full. bazısı full + full. ve tüm bunları 10-12 bin ytl arası bi fiyata alıyorsun. parçalayıp satsan saydığım bu malzemeler daha çok tutar. ankarada'ysan pm at sana her türlü yardımcı olurum. ankara dışındaysan da yardımcı olurum farketmez. tek dikkat edeceğin şey, 200 serisinin otomatik şanzımanından uzak dur. 200'lerin otomatik şanzımanları mini'lerde kullanılan zincirli sistemlerden. sorun çıkarmaz ama çıkardı mı da bi daha dikiş tutmaz. ama 400 serisine çıkarsan onlarda honda otomatik şanzımanları var. sorun yaşatmaz. gerisi hikaye. hiç bir şey olmaz korkma. hep performasını konuştuk da bunun yanısıra yol tutuşu da bi çok emsalinden çok daha iyidir. mesela coupe'lerde önde mc pherson arkada wishbone süspansiyonlar var ki günümüzün elektronik destekli bi çok muadilinden çok daha iyi iş yapar durumda... bende coupe var. gidişine, duruşuna hastayım. tasarım olarak 92-93 yıllarının tasarımı ama hala güncelliğini koruyan bir güzelliğe sahip. rover'in diğer modelleri de öyle. arkadaşların dediği gibi tasarımı pek eskimez. herkes tarafından genel kabul görür tasarımlara sahipler. daha ne diyeyim ki...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.